אני אשמח להיעזר בכם הפעם בנושא בחירת מכשיר ולהלן הדרישות

1Shir

New member
אני אשמח להיעזר בכם הפעם בנושא בחירת מכשיר ולהלן הדרישות

קחו בחשבון שאני לא מבינה בזה כלום וגם לא ממש רוצה להבין, מעולם לא היה לי סמארטפון ואני מעוניינת בו לשימוש משני בלבד.

מעדיפה מכשיר כמה שיותר פשוט וכמה שיותר קטן.
אגב, האם יש בכלל סמארטפונים ללא מסך מגע?
אם בכ"ז נחשוב על התכונות הרצויות, אז שיהיה אמין עם סוללה שמחזיקה הרבה זמן.

אני ממש אשמח אם למישהו יש המלצה מהיכן לרכוש ואיזה דגם מכשיר בהתאם למה שתיארתי. כמובן שיותר זול יותר טוב
אבל מה שחשוב זה התאמה לקריטריונים.

אגב, כמה עולים היום מכשירים נפוצים איכותיים (טווח..) לא-הכי-חדישים-שיש? שיהיה לי אומדן כלשהו

מראש אם יש מישהו שמבין בתחום ויקדיש מזמנו לתת המלצה

שיר

1Shir

New member
אני חושבת שרוב הזמן הוא יישאר סגור; שיחות מעטות, ולא השתמשתי

מעולם באינטרנט בסלולארי, אבל אם יהיה, כנראה אשתמש לעיתים רחוקות מאוד.

אגב, אם יש לי דבר כזה והאינטרנט בבית תקול, האם ניתן להעביר יכולת גלישה מהסלולארי למחשב הנייח?

noa_f

New member
כן, את יכולה להעביר אינטרנט סלולרי למחשב בבית, בתנאי שהוא

מתחבר ל-wifi (כלומר, לא רק דרך כבל רשת).
ולגבי המכשיר שאת צריכה: לפי מה שאת מתארת - למה את צריכה סמארטפון?

1Shir

New member
אוי, האופציה של wifi לדעתי סגורה אצלי בבזק, כי היא עשתה בעיה

עם הטלפון שנשען על האינטרנט

האם אני יכולה במקרה של תקלה לבקש מהנציג של בזק לפתוח את אופציית ה-wifi?
בעצם, נראה לי שלא, כי צריך שאני אעשה משהו באינטרנט בשביל זה.

בקצב הזה, השימוש בסמארטפון יעלה, כי אני אעיף את הטלפון וזהו

כיום בכלל לא מתקשרת מהסלולרי.

לגבי למה סמארטפון, אם אני כבר קונה טלפון נוסף למקרי חירום, אז עדיף שגם תהיה לו אופציה של אינטרנט למקרי חירום, וזאת המשמעות של סמארטפון להבנתי, לא?

T o m c o

Member
מנהל
עשית בלאגן קטן, אין קשר לבזק, מה שנועה דיברה עליו זו האפשרות
של המחשב הנייח להתחבר לנתב אינטרנט אלחוטי, ללא כבל.
דבר שיכול מצד אחד להפתר גם על ידי רכישה של מתאם למחשב שיוכל לעשות זאת במידת הצורך, ומצד שני יכול להמנע מלכתחילה על ידי שימוש בשיתוף רשת סלולרית על גבי USB (שמצויה במרבית המכשירים הסלולריים).

1Shir

New member
מנסה להבין לאט
(מאוד לאט כי אני יוצאת עכשיו לשעתי

לשעתיים בערך)

אז בעצם מה שאתה אומר זה שגם אם מבחינת נתב בזק שלי אין אופציה לחיבור אלחוטי - זה יכול לעבוד

עד כאן נכון?

אבלללללללל
כדי שזה יוכל לעבוד אני צריכה מראש ציוד של מתאם למחשב?
(נראה לי שצריך ציוד נוסף כי פעם כשהיתה תקלה ניסיתי להתחבר לרשת של שכן [שמאז עבר דירה] ו"החבר הטלפוני" שניסה לעזור לי לעשות את זה אמר שאני צריכה איזה כבל או משהו בשביל זה
)

את המשפט האחרון
"יכול להמנע מלכתחילה על ידי שימוש בשיתוף רשת סלולרית על גבי USB (שמצויה במרבית המכשירים הסלולריים)"
באמת לא הבנתי
USB שמחובר לאיפה?... (אני מצטערת אני קצת מהאלף הקודם כאן...
)

T o m c o

Member
מנהל
חיבור USB בין המכשיר למחשב..
או מתאם למחשב שיוכל להתחבר לרשת אלחוטית (שמתחבר בעצמו לUSB, ואז בטלפון מפעילים שיתוף רשת באמצעות WiFi.)

1Shir

New member
חיבור USB בין המכשיר למחשב גם דורש איזה כבל, לא?

האם בכל טלפון ניתן להפעיל את זה או שיכול להיות טלפון שאין בו את זה?

זה חשוב!!! (בהנחה שאני אצליח להבין איך עושים את זה וזה גם יעבוד
)

BobboVilla

New member
ה"משמעות" של סמארטפון זה שאפשר להתקין עליו אפליקציות

למשל של מסרים מיידיים כמו וואטסאפ, או דפדפן לגלוש באינטרנט, או משחקים, או רשתות חברתיות. "אינטרנט לחירום" הוא חסר תועלת אם אין לך אפליקציה שתוכלי להשתמש בה בשעת חירום. ולפי מה שאני מבין, הטלפון באופן כללי יהיה כמעט בלא שימוש, ובטח שלא יהיו אפליקציות שאת משתמשת בהם ביומיום.

1Shir

New member
אז... אני אתקין את הדברים האלה, לא? או מישהו אחר יתקין עבורי

ויגיד לי על מה ללחוץ כדי להגיע לזה...
אני באמת שואלת :)

ולגבי הרשת במקרה של תקלה בבזק (או כל חברה אחרת שמספקת אינטרנט לצורך העניין), כל טלפון יכול לתת אפשרות חיבור לאינטרנט למחשב נייח במצב כזה?
זה משהו שממש חשוב לי לדעת

BobboVilla

New member
לא הבנתי. מה שהתכוונתי זה שאם ביומיום לא תשתמשי באפליקציות

אז מה זה יעזור להתקין אותן "במקרה חירום"? איזה סוג של חירום יכול להיפתר על ידי התקנה של וואטסאפ או Waze? וגם אם יש שימוש, אז דווקא במצב לחץ את תשקיעי זמן כדי ללמוד איך לתפעל אותן?
&nbsp
לגבי שיתוף אינטרנט, לדעתי בכל סמארטפון שמריץ אנדרואיד (כלומר כמעט כל מה שזה לא אייפון) זו אפשרות מובנית בהגדרות.

1Shir

New member
תגובה +
האם המכשיר הזה מתאים

אבא שלי הציע את המכשיר SAMSUNG דגם J1 mini

* אני אצרף בהמשך ההודעה את המפרט שלו למרות שחיפוש/מידע עצמאי שלכם עדיף

האם זה מכשיר שאני אוכל לקבל ממנו אפשרות גלישה במחשב נייח כאשר הקו של בזק לא עובד?

האם זה אמור להיות מכשיר שבספיקר אני אשמע בו מספיק טוב?...
מכשיר פשוט יחסית להפעלה? (עבור דרישות נמוכות)
מכשיר שלא אמור להתקלקל?...
מכשיר שהסוללה שלו לא נגמרת מהר?

תגובה לחוסר ההבנה: אולי מצלמה אם משהו מתקלקל בבית, מצב חירום לאו דווקא אומר לחץ זמן, למשל מצב שבו האינטרנט בבית לא עובד, אפליקציית גט טקסי להזמנת מונית...

הנה המפרט שנשלח אליי:
מסך 4” multitouch
מצלמה 5 מגה פיקסל
שלושה צבעים לבחירה: שחור / לבן / זהב
טכנולוגיית רשת:
GSM / HSPA
מהירות HSPA 21.1 / 5.76 Mbps
GPRS
EDGE
BODY:
מידות: 126.6X x 63.1 x 10.8 מ"מ
משקל: 123 גרם
SIM כפול (Micro-SIM, המתנה כפולה)
סוג מסך:
מגע קיבולי TFT, 256K
גודל 4.0 אינץ'
פיקסלים ברזולוציה 480 800 * 233 ppi צפיפות פיקסלים
multitouch
פלטפורמת מערכת ההפעלה:
Android OS, v5.1 (Lollipop
SC8830 שבבי Spreadtrum
מעבד ארבע ליבות במהירות 1.2 GHz
GPU Mali-400MP2
כרטיס זיכרון microSD עד 256 GB (משתמש חריץ SIM 2)
זכרון 8GB / 768-RAM

מצלמה:
5 מגה פיקסל
תכונות
@ 30fps 720p וידאו
VGA משנית
צליל התראה סוגי רטט; MP3, wav צלצולים
רמקול
שקע 3.5 מ"מ
Comms:
רשת אלחוטית Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot
v4.0 Bluetooth, A2DP
כן GPS, עם A-GPS, GLONASS
רדיו FM רדיו
v2.0 microUSB USB
תכונות:
חיישני תאוצה
הודעות sms (threaded view), MMS, דואר אלקטרוני, push דואר, IM
HTML דפדפן
MP4 / H.264
MP3 / WAV / eAAC + / Flac
תמונה / עורך וידאו
מציג מסמכים
סוללה נשלפת Li-Ion 1500 mAh

BobboVilla

New member
זה מכשיר עם מפרט של לפני 8 שנים, וגם אז של מכשיר חלש

לא הייתי מוציא עליו חצי שקל, וגם זה רק אם הייתי מאוד מרחם על המוכר
.

1Shir

New member
אם בכ"ז תוכל לענות, תיקח בחשבון שאני כמעט לא אשתמש בו

אתה יודע אם אני אוכל לקבל מהמכשיר הזה אפשרות גלישה במחשב נייח כאשר הקו של בזק לא עובד? כמו שכתבת שבגדול כל מכשיר יכול לספק?

אם בצד השני ידברו, אני אשמע?.... :)

אם יש לך מכשיר אחר בסדר גודל דומה שאתה יודע לומר למה הוא עדיף לי מהמכשיר הזה, אז כמובן בשמחה.

BobboVilla

New member
כתבתי את ההודעה הקודמת מהטלפון, אז לא היה לי נוח לכתוב יותר

.
&nbsp
לעניין המכשיר עצמו, והשאלות ששאלת:
&nbsp
1. האם זה מכשיר שאני אוכל לקבל ממנו אפשרות גלישה במחשב נייח כאשר הקו של בזק לא עובד?
כנראה שכן, אבל המכשיר עשוי לא לעבוד טוב ברשת של פלאפון ואצל מפעילות שמסתמכות עליה (למשל רמי לוי). גם אין לו תמיכה בדור 4, שמספק מהירויות גבוהות יותר, מה שאומר שהגלישה עשויה להיות יותר איטית מהאינטרנט הביתי שלך.
2. האם זה אמור להיות מכשיר שבספיקר אני אשמע בו מספיק טוב?...
אני לא יודע - אני לא מכיר אותו.
&nbsp
3. מכשיר פשוט יחסית להפעלה? (עבור דרישות נמוכות)
אנדרואיד זו לא מערכת הפעלה מורכבת מדי. מצד שני, זה מכשיר סמסונג, וחלקם מאוד שונים מהאנדרואיד ה"נקי". יכול להיות שזה לטובה, כי יש הרבה אפליקציות וכלים שמגיעים מותקנים, אבל יכול להיות שדווקא ריבוי האפליקציות יקשה לך להבין.
&nbsp
4. מכשיר שלא אמור להתקלקל?...
מכשירים בדרך כלל מחזיקים מעמד שנה-שנתיים לפני שהם "מתקלקלים", אבל המכשיר הזה באופן ספציפי כל כך חלש, שגם אם הוא פיזית לא יתקלקל, הוא לא יהיה שמיש יותר מאשר שנה, וגם זה בקצה העליון של הטווח. לצורך העניין, מספיק שתתקיני עליו 3-4 אפליקציות, ותתכתבי עם מספר חברים ובני משפחה בוואטסאפ, וייגמר המקום לאיחסון, ולא תוכלי אפילו לקבל סמסים.
&nbsp
5. מכשיר שהסוללה שלו לא נגמרת מהר?
קודם כל, תשכחי מסוללות שלא נגמרות מהר. בסמארטפונים סוללה "גדולה" או מכשיר "חסכוני בחשמל" הוא כזה שמחזיק מעמד יום שלם. הסוללות ה"ענקיות" או "מאוד חסכוניים בחשמל" מחזיקים מעמד יומיים.
דבר שני, הסוללה של המכשיר הזה היא פיצית. ה"יתרון" היחיד היא שהיא נשלפת, מה שאומר שאם תסתובבי עם סוללה נוספת בתיק, תוכלי להחליף במהלך היום ולא תצטרכי לחכות עד שתגיעי הביתה (או לרכב) כדי להטעין אותו. זה לא נראה לי יתרון מספיק חשוב, כי מעטים האנשים שמסתובבים עם עוד סוללה
.
&nbsp
בגדול, המכשיר הזה הוא ביזיון. זה לא ייאמן שסמסונג העזה לשחרר מכשיר כזה בשנת 2016 (ואגב, תחילת 2016, מה שאומר שהוא כבר בן כמעט שנה וחצי). במחיר שלו (~450 ש"ח) אפשר או לקנות מכשיר סיני טוב (למשל שיאומי או מייזו) מסין, או להגדיל קצת את התקציב ולקנות אותם בארץ אם את מפחדת לקנות בחו"ל. לגבי דגמים ספציפיים אני לא יודע - אני לא מבין מספיק במכשירי הסיניים. אם את מפחדת ממותגים סיניים אז הייתי מסתכל על סדרת ה-J3 או J5 של סמסונג, למרות שאני באופן אישי לא סובל סמסונג. עקרונית יש גם את סדרת ה-J7, אבל יש להם מסכים גדולים יותר, ונראה לי שזה עשוי להיות לך לא נוח בתור הסמארטפון הראשון.

1Shir

New member

(אולי בהמשך אני אפרסם את השאלות לגבי המכשיר גם בפורום אנדרואיד, אולי מישהו מכיר)

לגבי מכשירים אחרים שהצעת, למשל סמסונג J3
האם לגביו כן יש וודאות של אפשרות גלישה באמצעותו במחשב נייח כאשר הקו של בזק לא עובד? (לא משנה המהירות כל עוד עקרונית זה יעבוד)
האם הוא כן עובד עם כל הרשתות?

במכשירי סמסונג, אם אני עושה ניקוי אפליקציות, אז בהמשך אפליקציות פשוט מותקנות מעצמן על המכשיר בלי לבקש אישור?
זה בהחלט יכול להיות בעייתי מבחינת עומס על המכשיר.

כמה מוזר לי לשמוע על עמידות של שנה-שנתיים, הנוקיה הנוכחי שלי מחזיק מעל שמונה שנים (חמסה
), הסוללה מחזיקה שבוע בלי להטעין...
אבל השימוש שלי בסמארטפון יהיה רחוק מיומיומי, אולי זה יעזור לו לשרוד, אני ממש לא מתכוונת לשים עליו ווטסאפ, או בכלל להסתמס בו, אולי פעם-פעמיים בשנה, הבטריה שלו יכולה להחזיק למשל חצי יממה עם כמה שעות של שיחת טלפון בתוכה, או שזו לא דרישה ריאלית ממכשיר כזה? (הן לגבי הJ1 והן לגבי הJ3)

ממש
גדולה על ההתייחסות

BobboVilla

New member
הפיצ'ר של שיתוף האינטרנט עם מכשירים אחרים קיים כבר שנים

לדעתי משהו כמו 7 שנים. כך שאלא אם את קונה מכשיר ממפעילה סלולרית אמריקאית (או אחרת) שחוסמת את האפשרות, כי אין הגבלה של הרגולטור על גביית תשלום נפרד על כך, לא תהיה בעיה.
&nbsp
ל-J3 יש 4 גירסאות, כאשר אחת רלוונטית רק למפעילות האמריקאיות, כך שהיא לא רלוונטית ממילא.לפני מה שראיתי, בכל ה-3 הרלוונטיות יש את התדרים הנחוצים לכל המפעילות הסלולריות בישראל, לפחות בדור 3. ואגב, לא "הצעתי" אותו - אני לא מציע סמסונג
. פשוט העליתי את השם בתור מכשיר שאמור להיות "בסדר" לשימושים הצנועים שלך.
&nbsp
מה הכוונה "ניקוי אפליקציות"? להסיר אותן? כי את חלק מהאפליקציות המובנות אי אפשר להסיר. חלקן אפשר "לבטל", כלומר שהן עדיין יתפסו מקום, אבל לא יוכלו לרוץ, אבל גם את השיטה הזו אי אפשר ליישם על כל האפליקציות. לגבי מה יש על ה-J3 (או כל סמסונג אחר מהשנים האחרונות) אני לא יודע כי אני לא משתמש בסמסונג.
&nbsp
לגבי זמן סוללה, אז אני לא יודע להגיד. אם את לא תשתמשי באפליקציות כמו וואטסאפ, אז את גם לא תצטרכי להפעיל באופן קבוע את האינטרנט הסלולרי, מה שיחסוך בסוללה. לצורך העניין, באחד המכשירים הקודמים שלי, אם בלילה הייתי משאיר את האינטרנט האלחוטי דלוק, הסוללה הייתה נגמרת בקצב של בערך 1% בשעה. אם הייתי משאיר (רק) את האינטרנט הסלולרי דלוק, הסוללה הייתה נגמרת בקצב של בערך 2-2.5% בשעה. כאשר הייתי מכבה את שניהם, הסוללה הייתה נגמרת בקצב של בערך חצי אחוז בשעה. אצלך יהיה נכון להיות במצב השלישי, מה שאומר שבהמתנה, כאשר המכשיר מחובר לרשת הסלולרית רק לצורך שיחות וסמסים, הצריכה שלו תהיה מאוד מצומצמת. גם שימוש מועט במכשיר יוביל לחיסכון בסוללה, והיעדר סינכרון של מיילים ושירותים אחרים (פייסבוק, העלאת תמונות, בדיקת מזג האוויר) גם ימנע ניצול גבוה של הסוללה. על פניו, ובהנחה שאין תקלה ו/או בעיה במכשיר, הוא אמור להחזיק לך יממה. אגב, גם אצלי, למרות שאני משתמש במכשיר הרבה, ומסנכרן הרבה, ושיש לגירסת מערכת ההפעלה שעל המכשיר בעיה שמובילה לניצול מוגבר של הסוללה, היא בדרך כלל מחזיקה יממה.

1Shir

New member
שקישרתי בינך לבין סמסונג
על הפירוט

אבא שלי הציע גם מכשיר סמסונג גלקסי S Advance I9070

האפשרות להעביר אינטרנט למכשיר אחר זה לא NFC, נכון?
שואלת פשוט כי ראיתי במפרט שלו שזו פונקציה שאין בו אותה...

למעלה