חושב ששאלתי בעבר,אשאל שוב-אפליקציות

ruven7

Active member
חושב ששאלתי בעבר,אשאל שוב-אפליקציות

אפליקציות שונות דורשות גישה לאנשי קשר,מיקום,מצלמה ודברים שאין להם קשר לנושא.האם יש כאן מקום לחשש?
למשל גט טקסי.
מדוע הם צריכים גישה לאנשי הקשר שלי?למצלמה?
ואם אוריד-האם המיקום צריך לפעול? משער שכן.

מורוש98

New member
לא פעם נראה שאין סיבה… אבל יש

בכל מקרה מה שמרגיש לך חשוד אל תתקין, או שתתקין ותבטל הרשאה ספציפית

מורוש98

New member
הגדרות- יישומים- לבחור את האפל' שאתה רוצה לנהל

ללחוץ עליה, ואז ללחוץ על הרשאות ולכבות מה שאתה רוצה.

מורוש98

New member
אהה אז היית אומר

זה מגרסה 6…

ruven7

Active member
נכון,חיטטתי קצת כנראה שאין הרבה לעשות

אלא להסיר או לשים במצב "אלץ עצירה" וגם אז אני לא בטוח כמה זה יעיל

noa_f

New member
או להחליף את המכשיר הישן שלך באייפון ישן - ותוכל להגדיר

בדיוק אילו הרשאות אתה מתיר ואילו לא.

noa_f

New member
את מקשקשת שטויות.

כמו שאת רואה, למשל ענין של הגבלת פרטיות היתה באייפון שנים(!) לפני אנדרואיד. ולכחצי ממכשירי האנדרואיד עדיין אין. לכל האייפונים יש
ובדברים אחרים שבהם הוא ״מוגבל״ - פרטי, הסבירי ונמקי. אל תכתבי סתם בלי הוכחות. שמעת פעם ביטוי ואת חוזרת עליו...
&nbsp

מורוש98

New member
אני לא צריכה לפרט את יודעת בידיוק את כל מה שאפשר

לעשות באנדרואיד ובאייפון לא

בגדול...

אפשר לחלק את הנושא בצורה די גסה לשני חלקים
1. אם מדובר באפליקציהשל חברה גדולה ( פייסוש , אינסטוש , WAZE WHATSAPP וכ"ו ) יש להם עניין להכנס כמה שיותר עמוק למכשיר שלך ע"מ לאסוף מידע עליך ולמכור אותו . מזה למעשה החברות האלה מתפרנסות .
2. אם מדובר באפליקציה של מפתח בודד ברב המקרים זה חוסר מקצועיות .

BobboVilla

New member
אני הייתי מחלק את זה דווקא ל-3 חלקים

עם השניים הראשונים שלך אני מסכים:
&nbsp
1. חברות פרסום שמחביאות את העובדה שהן חברות פרסום (גוגל - כולל Waze, פייסבוק - כולל וואטסאפ, וכו').
&nbsp
2. שימוש בכלים או בקוד שיש לו יותר מדי הרשאות. יכול להיות שזה נובע כי מדובר במפתח בודד או צוות פיתוח קטן, יכול להיות שזה נובע מחוסר ידע איך ליישם את זה נכון, ויכול להיות שזה נובע מעצלנות מסוימת ("יש כבר כלי כזה, אז למה אני צריך להשקיע זמן פיתוח?").
&nbsp
3. אפליקציות שאשכרה צריכות את ההרשאות האלה עבור חלק מהשימושים של האפליקציה
. למשל יש אפליקציות שמאפשרות לשלוח מידע לאנשי קשר (נניח שיתוף קבצים באיחסון ענן עם אנשי קשר מסוימים). למרות שזה לא השימוש העיקרי של האפליקציה, עדיין כדי שהיא תהיה מסוגלת לעשות את זה, היא חייבת לדרוש מראש את ההרשאה הזו. זה נובע ממנגנון ניהול ההרשאות הקלוקל של גוגל, ואמנם הוא תוקן חלקית באנדרואיד 6, אבל עדיין כמעט 60% מהמכשירים שמריצים אנדרואיד נמצאים בגרסה ישנה יותר (לפי הנתונים הרשמיים שגוגל מפרסמת - https://developer.android.com/about/dashboards/index.html ).
&nbsp
כמובן שיכול להיות שילוב של גורמים. חברה יכולה לאסוף מידע על דברים מסוימים, להשתמש בכלים עם הרשאות מוגזמות כתוצאה מעצלנות, ועדיין שיהיו הרשאות שעל פניו נראות תמוהות אבל כן שימושיות להיבטים מסוימים של האפליקציה.
&nbsp
אגב, לדעתי כדי להשתמש כמו שצריך בגט טקסי צריך להפעיל את שירותי המיקום. אם לא, איך הנהג ידע מאיפה לאסוף אותך?

k-don

Well-known member
ב gett לא חייבים שרותי מיקום כדי לקבוע נקודת איסוף

אפשר לקבוע ידנית

למעלה