שאלות כלליות, תודה מראש למסייעים

irisiris1

New member
שאלות כלליות, תודה מראש למסייעים

כמה שאלות על סמסונג גלקסי S7 למתחילה בשטח:
*אני רוצה להוריד שיר מהיוטיוב שיהיה הצלצול שלי כשמתקשרים אליי (שיר ספציפי שאני אוהבת, "אנא בכח"), איך עושים זאת? אולי יש אפליקציה לזה?
*למכשיר שלי אין רדיו אז הורדתי רדיו דרך אפליקציה – איך יודעים האם זו אפליקציה שמשתמשת באינטרנט בזמן השמעתה ואם כן אז בכמה בדיוק? כי אני יודעת שיש אפליקציות שאחרי הורדתן לא מבזבזות בכלל אינטרנט כמו כל מיני משחקים ואני רוצה להאזין לרדיו שעות רבות במהלך היום, השאלה היא כמה מחבילת הגלישה זה יגזול לי. בכלל – איך יודעים איזו אפליקציה משתמשת באינטרנט כשמתפעלים אותה ואיזו לא? איך מוחקים אפליקציה? יש קונטרול פאנל כמו במחשב? כי לא מצאתי.
*לא מצליחה לשלוח הודעות למספרי טלפון אלא רק לאנשי קשר, אפשר לשנות הגדרה?
*הגדלת מקלדת אותיות וגודל פונטים בסלולארי – אפשר בכלל? האותיות אצלי נורא קטנות וגם האותיות במקלדת אינן בסדר ובשורות כמו מקלדת המחשב שלי.
*הקלטה – לא של שיחות, אלא של תכניות רדיו והקלטת פגישות – יש אפשרות כזו? מובנה או אפליקציה?
*האם יש דרך להעביר תכולת דיסק מוסיקה (שרכשתי מכספי בחנות) למחשב ומשם לסלולארי ולהאזין לו? דרך איזו תוכנה/ אפליקציה? אפשר לעשות אותו דבר עם קטעי מוסיקה מיוטיוב כדי שלא אבזבז מהחבילת גלישה בזמן האזנה לשירים? אין לי דרך לוויי פיי, הכל דרך החבילת גלישה שלי.
*הגלישה בסלולארי מסובכת לי לעומת זו במחשב – אין דרך להכניס רשימת אתרים מועדפים כמו שיש לי בגוגל כרום על המחשב הביתי? בינתיים לא מצאתי דרך לעשות זאת וגם לא מצליחה להיכנס לאתרי אינטרנט. אפשר להיכנס דרך גוגל או רק להוריד אפליקציות?
*האם כל האפליקציות שאני מורידה דרך הגוגל סטור הן בטוחות?
*איך אני יכולה לדעת דרך הגדרות הסלולארי כמה בזבזתי מתחילת החודש על חבילת הגלישה באינטרנט? (בלי להתקשר כל רגע לספק שלי)
*האם כדאי לי להוריד אנטי וירוס? המליצו לי שלא והחברה שמספקת לי את החבילת גלישה אמרה לי שהם אוטומטית נותנים הגנה גם בלי להוריד את האפליקציה שלהם, זה הגיוני?
*הטענת הסלולארי – כדאי לי לחכות שהמכשיר יגיע לאפס אחוז כדי להטעינו או בכל פעם להטעין קצת? הוא בקיבולת 3000 מ"א אבל הסוללה נגמרת די מהר, בתוך פחות מחצי יום, ואני לא משתמשת כבדה, זה ממש מתסכל.
*הרמקול (ספיקר כשעונים לי בטלפון) חלש יחסית, יש דרך להגביר? הווליום על מקסימום.
* המכשיר נורא מתחמם, על כל פעולה פשטוה, שמעתי בעבר שזו בעיה עם סמסונג (ע"ע המכשירים המתפוצצים שלהם), יש דרך להוריד חימום לדגם הזה? זה מכשיר חדש לגמרי
*ווטסאפ – יש אולי מדריך למשתמש למתחילים? זה לפי הטלפון שלי או המייל שלי? איך יזהו אותי אלה שמזמינים אותי לקבוצה ואיך אני רוצה את ההזמנות שלהם?
*יש אפליקציות מומלצות להורדה?
תודה גדולה למסייעים

BobboVilla

New member
תשובות חלקיות

קודם כל תתחדשי. דבר שני, הדרך הכי טובה להכיר את המכשיר והיכולות שלו זה "לשחק" איתו. להיכנס להגדרות השונות ולראות מה יש ומה אין. אפשר לשנות הגדרות, אחת בכל פעם, ולראות מה זה עושה והאם זה טוב/עוזר לך. ועכשיו לשאלות שלך.
&nbsp
הורדת שיר מיוטיוב - אני לא יודע אם יש אפליקציה או דרך קלה לעשות את זה מהטלפון עצמו, אלא מכיר כל מיני כלים ואתרים שעדיף להיכנס אליהם מהמחשב. אחרי שיש לך קובץ, את יכולה להעביר אותו בעזרת מנהל קבצים (או כאשר הטלפון מחובר למחשב) לתיקייה בשם Ringtones, ואז הוא יופיע ברשימה של כל הרינגטונים.
&nbsp
אפליקציית רדיו למכשיר שאין לו מקלט רדיו FM (או שיש והוא מבוטל, מה שלמיטב ידיעתי קיים בחלק מהדגמים של סמסונג) בהכרח משתמשת באינטרנט (הסלולרי או ברשת אלחוטית). את ניצול חבילת הגלישה אפשר לראות בהגדרות - שימוש בנתונים (או משהו בסגנון). אפשר גם להוריד אפליקציות צד ג' לצורך כך. בכל מקרה, אפשר להגדיר מה מחזור החיוב ומה גודל החבילה, ואז אפשר לקבל התראות ואולי גם לחסום גלישה כאשר מתקרבים/מגיעים לניצול של 100%. לגבי "כמה זה ייקח" זה תלוי באיכות השידור.
&nbsp
אין "לוח בקרה" באנדרואיד, אבל יש כל מיני הגדרות. את רשימת האפליקציות המותקנות (וכמובן שהאפשרות להסיר אותן) אפשר לראות תחת הגדרות - יישומים.
&nbsp
איזה הודעות את לא מצליחה לשלוח למספרים? הודעות סמס רגילות? כי אם כן אז זה לא אמור להיות. תנסי פשוט להזין מספר שלם. אם הכוונה לוואטסאפ, אז ככה וואטסאפ עובד.
&nbsp
בהגדרות המקלדת אפשר לשנות את הגודל שלה, ואם אי אפשר אז יש אינספור אפליקציות מקלדת חלופיות. אני ממליץ על Smart Keyboard, כי יש לה הרבה אפשרויות ויכולות. יש גירסא חינמית שבשלב כלשהו מתחילה "להציק" אבל היא לא יקרה במיוחד לרכישה. אני חושב שזו האפליקציה הראשונה שקניתי במכשיר אנדרואיד לפני מי זוכר כמה שנים
.
גודל התצוגה אפשר אולי לשנות בהגדרות תצוגה. גודל של פונטים באפליקציית הסמס המובנית של סמסונג אפשר לשנות על ידי לחיצה על מקשי הווליום (לפחות זה היה ככה בעבר).
&nbsp
הקלטת שיחות (ובכלל כל דבר שעושים במכשיר) עושים בעזרת אפליקציה. חפשי אפליקציה עם שם של "מקליט" או משהו בסגנון ברשימת האפליקציות שלך (הכפתור עם 6 הנקודות/קווים על מסך הבית). אם אין, אז לא חסרות אפליקציות בחנות האפליקציות.
&nbsp
אם יש לך דיסק מוזיקה אז את צריכה להעביר אותו למחשב (יש בנגן המדיה המובנה של Windows), ומשם להעביר את הקבצים לטלפון. לגבי יוטיוב כבר הסברתי למעלה.
&nbsp
אפשר להגדיר בכרום רשימת מועדפים, ואפשר גם לסנכרן בין המחשב לבין הטלפון. מכיוון שאני לא משתמש בכרום באף אחד מהם (ולמעשה במחשב הנוכחי שלי בכלל לא התקנתי את כרום) אז אני לא יודע איך עושים את זה. אפשר (תיאורטית, כי לא ניסיתי) לעשות את זה גם עם פיירפוקס, שהוא דפדפן הרבה יותר מוצלח בעיניי.
&nbsp
לא כל האפליקציות בטוחות, ולא רק בהיבט של "וירוסים". יש אפליקציות שמבקשות הרשאות לא סבירות, וזו אחריותך בתור משתמשת לבחון את ההרשאות ולחשוב האם זה נראה לך סביר למשל שאפליקציית פנס צריכה גישה לרשימת אנשי הקשר שלך.
&nbsp
ניצול חבילת גלישה הסברתי למעלה.
&nbsp
אנטיוירוס לסמארטפון זה טוב למי שמייצר את האפליקציות, ולהם בלבד. רוב האפליקציות הללו כוללות שירותים שבמקרה הטוב לא משנים, ובמקרה הרע דווקא פוגעים בביצועי המכשיר, כמו למשל "חיסכון בסוללה". ממילא רוב הרוגלות והוירוסים ייעצרו בחנות האפליקציות על ידי גוגל בעצמה. השירות של המפעילה הוא די בשוליים למיטב ידיעתי, והוא יותר נוגע לעניין שלא תיפלי לאתרים מזויפים, נניח כאלו שנראים כמו אתרים של בנקים או כרטיסי אשראי, ופחות להכנסה של וירוסים ורוגלות למכשיר.
&nbsp
לגבי הטענה אז לא כדאי להגיע ל-0 (וגם לא צריך), אבל יש כל כך הרבה דיעות ועמדות לגבי מכמה ועד כמה צריך להטעין שזה פשוט בלתי אפשרי לדעת מה באמת נכון וטוב. אני מטעין בלילה, או כשאני צריך באמצע היום.
&nbsp
המכשיר מתחמם כי הוא מתאמץ, כי הוא דק וכי הוא עשוי ממתכת. יכול להיות שההתחממות קשורה לכך שהסוללה נגמרת מהר, ויכול להיות שיש איזושהי אפליקציה שרצה ברקע. אם קנית את המכשיר מהמפעילה הסלולרית אז בטוח שיש אפליקציות שלה שרצות כל הזמן והן מיותרות להרבה מאוד אנשים. תיכנסי להגדרות - סוללה, ותסתכלי מה "צרכני" הסוללה הגדולים ביותר.
&nbsp
וואטסאפ עובד על פי מספר הטלפון שלך. בהפעלה הראשונה את נרשמת איתו, מקבלת סמס אימות, ואז כל מי שמוסיף את מספר הטלפון שלך לאנשי הקשר שלו רואה אותך. זה אומר שאם מישהו בטעות הכניס את המספר שלך כי הוא הקליד לא נכון אז הוא גם כן יראה אותך (ואני פעם קיבלתי רצף הודעות מאוד מוזר כתוצאה מזה
). אין אפשרות "לאשר" הצטרפות לקבוצה, אלא מהרגע שמוסיפים אותך ועד שמוציאים (או שאת יוצאת מיוזמתך) את נמצאת בקבוצה.

enigo

New member
לגבי ההתחממות - יתכן ומדובר בבעיה של ה-S7

בחור שעובד איתי וויתר על ה-S7 וקנה טלפון אחר משום שלטענתו אחרי שימוש אינטנסיבי הוא מתחמם לרמה שלא נעים להחזיק בו. לדבריו זה לא היה המצב בהתחלה, וכשניגש למעבדה אמרו לו שזו בעיה מוכרת ב-S7, שדורשת החלפת לוח אם וכנראה תחזור שוב אחרי כמה חודשים.
אין לי מושג האם זה נכון, או שמעבדת התיקון פשוט רצתה לנפנף אותו (נכון, נשמע לא הגיוני שהם יוותרו על הכנסה - אבל נתקלתי כבר בתופעות דומות במוסכים), אבל זה מה שנאמר.

se7en77

New member
רדיו אינטרנטי לוקח הרבה מחבילת הגלישה , באיכות

של 128 זה בערך מגה לדקה .

תשובות

אני רוצה להוריד שיר מהיוטיוב - http://www.youtube-mp3.org/
אני רוצה להאזין לרדיו שעות רבות במהלך היום - אם יש רשת WiFi במקום שבו את שוהה, התחברי אליה ואז לא תצטרכי לשלם על השימוש באינטרנט. אחת האפליקציות להאזנה לרדיו היא Streema
הגדלת מקלדת אותיות וגודל פונטים בסלולארי – אפשר בכלל? כן. מתקינים מקלדת כגון Swiftkey ונכנסים להגדרות שלה.
אין דרך להכניס רשימת אתרים מועדפים כמו שיש לי בגוגל כרום על המחשב הביתי? - אם במחשב דפדפן הכרום שלך מסונכרן עם חשבון הגוגל שלך, התקיני כרום בסמארטפון, הסתכרני וכל המועדפים יהיו זמינים גם בו.
האם יש דרך להעביר תכולת דיסק מוסיקה (שרכשתי מכספי בחנות) למחשב ומשם לסלולארי ולהאזין לו? דרך איזו תוכנה/ אפליקציה? - תתקיני את http://www.freac.org/, תמירי את הדיסק לפורמט MP3 ובעזרת כבל USB או אפליקציה המאפשרת להעביר קבצים דרך הרשת הביתית העבירי לסמארטפון.

" אפליקציות מומלצות להורדה"

ראשית, מה לא להוריד: אפליקציות של הרשתות החברתיות, פייסבוק, טוויטר וכיו"ב. הן מרוקנות את הסוללה מהר מאוד, במקום זאת אפשר סתם לגלוש לאתר הספציפי דרך הדפדפן.

מה כן מומלץ? תלוי בהרגלי השימוש שלך. קריאת ספרים אלקטרוניים: Alreader ניווט: Waze או Google Maps. חלופה ליוטיוב שחוסמת פרסומות: NewPipe

אם יש לך פרנויה, אז כן

כנ"ל ג'מייל, פייסבוק, וואטסאפ וכל רשת או אפליקציה אחרת שמבקשת הרשאות ופרטים אישיים, ואתה בטוח כי הם ידלפו ל-CIA, לשירותי הביון הסיניים ולחייזרים גם יחד.

irisiris1

New member
אתם נהדרים, תודה!!!

אני אקח לי כמה ימים להכיר את הסלולארי הזה. נראה מסובך לפי כמויות המידע והידע שכבר נתתם לי. ואם יהיו לי עוד שאלות קטנות אחזור, בינתיים ממש תודה!!

se7en77

New member
ממש לא , תוכנות אחרות מבקשות רשות לקבל נתונים

בזמן שהן רצות בלבד ולא כל הזמן ( כמו מכשיר ריגול )ולא מונעות מונעות ממך את השימוש בתוכנה אם אינך מסכים, waze מבקשת לקבל שימוש בכל זמן נתון בלי קשר לאם אתה משתמש בתוכנה או לא .
&nbsp

למעלה