נדידת נתונים - צריך להיות מופעל? מה זה בעצם?

• פותח הנושא Msnho
  • פורסם בתאריך

Msnho

New member
נדידת נתונים - צריך להיות מופעל? מה זה בעצם?

אני צריך להפעיל את זה?

אני ברמי לוי, כמו שרואים שכתוב בתמונה.
רק שזה לא מסומן לי - כי אני לא יודע מה זה עושה (אפשר הסבר קצר?)
ואם זה טוב בכלל שיהיה מסומן (אני חושב שאמרו לי פעם שזה להפך יכול לגרום לחיובים מיותרים, יש אמת?)

תודה

Msnho

New member
הפעלתי את זה, לראות מה יקרה, ואכן קפצה הודעה "שים לב, חיוב"

eladts

New member
ההודעה היא הודעה גנרית של מערכת ההפעלה

זה תלוי במפעילה שלך אם יש חיוב על נדידת נתונים. ברוב המפעילות הישראליות, נדידת נתונים בארץ אינה כרוכה התשלום נוסף אבל נדידת נתונים בחו״ל מצריכה תשלום מיוחד. ברמי לוי אאל״ט אין נדידה כלל בישראל (הוא על רשת םלאפון בלבד) ואין אצלו אפשרות לקבל שרות עם ה-SIM הרגיל בחו״ל כלל, כך שזה ממש לא משנה מה תסמן. לעומת זאת, במפעילות כמו גולן והוט אם לא תאפשר נדידת נתונים לא תהיה לך תקשורת התטנים כשהמכשיר בנדידה פנים ארצית (ובגולן זה ברוב הארץ כך).

nox120

New member
יש מכשירים שמכירים ברשתות המשותפות.

במכשירים כאלו אפשר לבטל נתונים בנדידה, והם עדיין עובדים ברשתות הוט מובייל וגולן.

eladts

New member
אני לא בטוח אם זה הטלפון או ה-SIM

או שילוב של שניהם, אבל בהחלט זה כך בספקים מסוימים. גם בטלפו שלי בפרויקט פי לא הטפיע חיווי נדידה כשהייתי בביקור בישראל. למרות זאת גוגל מציעים לאפשר נתונים בנדידה כדי למנוע בעיות ומכיוון שאצלם אין שום תשלום נוסף על נתונים בנדידה, גם מחוץ לארה״ב.

Msnho

New member
הבנתי. תודה. שאלה נוספת: יש לי בעיות קליטה לעיתים קרובות

הפלאפון שלי לעיתים קרובות מאבד קליטה.
זה קרה אחרי שהפלאפון חסר מתיקון במעבדת סלולר.
מדובר במכשיר הבא: http://www.gsmarena.com/meizu_m2_note-7266.php

הצלחתי להבין מגוגל שכנראה הכיסוי האחורי גם אחראי על הקליטה:

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1_13i...e-задняя-часть-аккумулятор-камера-вспышка.jpg

אבל לפני פתיחת המכשיר (פתחתי אותו כבר פעם אחת, כשניסיתי להחליף לבד את המסך, והוא נשבר לי ביד {המסך החלופי שקניתי} אז נאלצתי לקחת אותו למעבדה שירכיבו לי מסך שלהם {גם הוא אני מאמין חלופי סיני} אני רוצה לבדוק טוב טוב את העניין לפני שאני פותח)

לדעתך, יש אפשרות לבדוק את איכות הקליטה, דרך אפליקציה כל שהיא, או שזה נטו מה שאני מתאר פה - בעיה חומרתית (לא סגרו / הידקו / חיברו טוב)?

פה גם יש לנו בצד שמאל חיבור עגול עם ראש מוזהב, שזה הכבל של האנטנה
גם אותו ראיתי אז כשפתחתי את המכשיר לפני שהבאתי אותו למעבדה.

http://www.abcknow.com/wp-content/uploads/2016/01/55a613c94e850.jpg

אני ממש מקווה שזה בסה"כ משהו לחזק/להדק, ושהמעבדה לא הרסה.
קראתי כבר כמה וכמה מקרים דרך גוגל, שהכניסו מכשיר למעבדה, וקיבלו אותו בחזרה עם בעיות קליטה.
לא רציתי להכניס אותו למעבדה, אבל לא הייתה לי ברירה.
המסך שהזמנתי נשבר לי בעת ההחלפה, מוצא אחרון שנשאר להכניס למעבדה.
להמתין עוד חודש למסך נוסף מסין לא היה אפשרי.

z1george

Member
מנהל
בהתיחס לשורה האחרונה שלך

למה לא היה אפשרי להתמין חודש נוסף? אני מניח שאם פעם אחת חיכו, אז יחכו עוד חדש (כי יש מכשיר חלופי בבית בדיוק למטרה הזו)
הערה שניה
גם להחליף צריך לדעת ולא מספיק לצפות ביוטיוב. לדעתי אם חסכת על המוצר (מוסך חלופי) היית תריך ללכת ישר למעבדה עם המסך שהזמנת והמכשיר שהם יחליפו. זה עדיין זול משמעותית מרשת באג.
לm1 note יחסית קל להחליף..... בm2 note היצרן ביצע שינוי מבני פנימי שמקשה מאד על ההחלפה ומחייב פירוק והרכבה.

Msnho

New member
זהו שלא היה בבית מכשיר חלופי (טעות... יודע)

האלטרנטיבה הייתה לסבול עם מכשיר ישן, לא חכם, או ללכת למעבדה ולסיים עם הסיפור.
בקשר להחלפה ב2 נוט
קצת יותר מסובך, אבל לא משהו בלתי אפשרי למשתמש הביתי הפשוט
בסה"כ בעת ההחזרה צריך לשים כמה טיפות דבק מיוחד (שיש לי, נרכש)
וקצת חתיכות של דבק דו"צ (גם נרכש, במיוחד לצורך ההחלפה, רק שהמסך החלופי הראשון נשבר בעת ניסיון ההחלפה - טעות של מתחיל)

מבאס רק הקטע עם האנטנות והאי קליטה. אני מקווה עוד לטפל בזה.

אגב, איזה מכשיר חלופי הכי זול אתה מכיר ששווה להחזיק בבית?
או שאין דבר כזה (כי בדר"כ מכשיר כזה זה מכשיר שעבר שדרוג למכשיר טוב יותר)

למעלה