איזה אפליקציה לזיהוי שיחה נכנסת מומלצת (אם בכלל) ?

איזה אפליקציה לזיהוי שיחה נכנסת מומלצת (אם בכלל) ?

נחשפתי לשתיים:
ME
truecaller

הרבה מעבר לזהוי

מדובר באפליקציות שלוקחות את כל רשימת אנשי הקשר לך לשרתים שלהם . כלומר - אם לצורך הדוגמה אני נמצא ברשימת אנשי הקשר שלך , ללא ידיעתי או הסכמתי תרמת אותי לחברה לא ידועה שעושה כסף על הרשימות האלה ..
אני יודע שאני אישית מאד לא אוהב את הרעיון שמוכרים אותי ככה .

בשביל לזהות שיחה מאנשי הקשר לא צריך אפליקציה...... השיחות

מזוהות ממילא. אבל הבנתי שיש אפליקציות המזהות שיחות מאנשים שאינם ברשימת אנשי הקשר. או שהם בעלי אותה אפליקציה או שהם ב"ספרי טלפונים" גלויים שהאפליקציה גוזר מהם את המידע.
איך עושה אפליקציה כסף מ"תרומת" אנשי הקשר שלי ?

BobboVilla

New member
אין ארוחות חינם. אם אתה לא משלם, אז מישהו אחר משלם

ולפעמים התשלום הוא במידע, עיין ערך פייסבוק וגוגל. כשאתה מתקין אפליקציה כזו, אז אתה נותן מידע שלא שייך לך (מספרי הטלפון של אנשי הקשר שלך) לגוף מסחרי כלשהו.

נדמה לי שהמודל העסקי של אחת האפ' (אולי שלש תיהן) היא פרסומות

קופצות בגירסא החינמית ולא "מכירת" אנשי קשר.....
מסירת רשימת אנשי הקשר נועדה לדעתי ליצור קהילה רחבה של "מזוהים" בעלי האפליקציה הזו. כמו שווטסאפ יודעת מי אנשי הקשר שלך ועוד עם תמונות....

BobboVilla

New member
אז הם מרוויחות כסף על סמך מידע שהושג בלי הסכמה

אם אני נמצא ברשימת אנשי הקשר שלך, ואני לא רוצה שמספר הטלפון שלי יסתובב (עם אלוהים יודע איזה שם/כינוי שכתבת) בכל מיני מקומות, אז אני צריך ללכת ולבקש מכל מיני גופים, שאני לא יודע על קיומם, שיסירו אותי ממאגרי המידע שלהם. למה? למה אתה לא יכול לבקש מראש את הסכמתם של אנשי הקשר שלך שהפרטים שלהם יופצו בכל מיני אתרים ושירותים כאלה?
&nbsp
וואטסאפ זה גם כן דרעק. להגיד לך שאני מרוצה מזה שהם משתפים את המידע עם פייסבוק? אז אני לא מרוצה. אם הייתי יכול, הייתי מסיר את וואטסאפ לפני שנתיים (או יותר) כשהיא נקנתה על ידי פייסבוק. הבעיה היא שיותר מדי קבוצות שלי (של עבודה או כביכול עבודה) משתמשות בכלי הזה, כי זה "נוח". אז רק בגלל שאני מסכים בלית ברירה עם רוגלה אחת, זה אומר שאני בהכרח מסכים שכל פוץ עם מאגר מידע ישמור שם את השם ומספר הטלפון שלי?

azaria

New member
עם הסכמה. הסכמה של מי שהתקין את התכנה. המידע היה שלו ולא שלך

ואם מישהו נתן לך כינוי ראוי בעיניו אבל בעייתי בעיניך - זו עדיין יצירה שלו. וזכותו לשתף או לפרסם או לחלק בחינם לכל האינטרנט, או אפילו למכור!

BobboVilla

New member
מספר הטלפון שלי הוא *שלי*, לא שלך!

זה מידע אישי שלי, ולא של אף אחד אחר. איך היית מרגיש אם היו מפרסמים את מספר הטלפון שלך בתור "יוסי המניאק" בכל מיני פורומים? או אפילו בלי להעליב, אלא "סתם" לפרסם את מספר הטלפון שלך. עדיין היית חושב שזו זכותו של מי שפירסם לעשות את זה? או שהיית חושב שזו פגיעה בפרטיות שלך?

binon

New member
ברגע שמסרת את המספר למישהו אחר הוא כבר לא שלך

המספר הוא של החברה בה אתה מנוי והיא רק מקצה לך אותו כל עוד מתקיימים תנאים מסויימים.
האם החתמת כל מי שנתת לו את המספר על מסמך בו הוא מתחייב לא להעלות אותו לרשת ולשתף אותו באפליקציות שונות? (במקרה שלך אני לא אתפלא אם תגיד לי שכן).
אם לא עשית כך כל אחד רשאי לעשות במכשיר שלו וברשימת אנשי הקשר שלו כרצונו ולך אין ברירה, אלא לרדוף אחרי מפתחי האפליקציות האלה ולדרוש מהם שיסירו את המספר שלך עד שיבוא מישהו חדש שיוסיף אותך ושוב תצטרך לפנות מחדש.

BobboVilla

New member
המספר הוא עדיין שלי* גם אם נתתי אותו למיליון איש

זה מידע אישי שלי, ולאף אחד אין את הזכות לפרסם אותו בלי רשותי. רק בגלל שלא החתמתי אנשים על כך לא אומר שיש להם את הזכות לפרסם אותו. יש, או לפחות היו פעם, נורמות התנהגות בסיסיות, ואחת מהן היא שלא מפרסמים פרטים אישיים של אנשים בלי רשותם.
&nbsp
* אני מקבל במידה חלקית את מה שכתבת לגבי כך שאני קיבלתי את המספר מחברה כלשהי, אבל גם לה אין זכות לקחת לי את המספר בלי סיבה, מה שהופך אותו במידה מסוימת ל-"שלי".

azaria

New member
לא מידע שלך. מידע עליך.

וכשנתת אותו לאנשים נתת איתו גם את הרשות לחלוק אותו עם אחרים, אלא אם כן הודעת להם שלא.
בקיצור - בכלל אל בטוח שאכן יש בעיה משפטית עם העניין הזה.
מוסרית, תועלתית, רעיונית, ועוד הרבה בחינות אחרות אני מסכים איתך.
אבל אתה בוחר בדרך לא נכונה בנושא.

BobboVilla

New member
אני טענתי שיש בעיה משפטית? ברור שזו בעיה ערכית

ומידע עלי זה מידע אישי שלי, לא משנה איך תנסה לסובב את זה. ויש הבדל עצום בין מישהו שנותן את מספר הטלפון שלי לאדם אחד בכל פעם, וגם כן רק כאשר יש סיבה לגיטימית, לבין מסירת המספר שלי (ואולי עוד מידע) לאיזשהו שירות אינטרנטי (מפוקפק?) כלשהו.

אחת הבעיות הכי קשות אם לא *ה* קשה בנושא

היא השלמה של אנשים עם הקטע .
איך שלא מסתכלים על זה ואיך שלא הופכים את זה , כל עוד מישהוא לא קיבל רשות והסכמה מראש הוא לא רשאי לפרסם פרטים עלי/עליך ועל כל אחד אחר .
עצוב שאנשים מקבלים את זה הפוך . אני לא אמור להודיע לאף אחד כלום . פרטים שלי ניתנו לאדם מסוים בגלל קשר כזה או אחר שיש לנו . אין לאותו אדם שום זכות שבעולם להעביר את הפרטים האלה למישהוא שלא בקשר איתי ואין לי שום רצון להיות איתו בקשר .
אין כאן שום עניין משפטי . יש כאן עניין אנושי מוסרי נטו .
מבחינתי האישית בשנה האחרונה ניתקתי קשרים עם כמה אנשים שהעלו פרטים שלי לכל מיני אפליקציות כאלה .

azaria

New member
Cutting off your nose to spite your face.

כלומר, דפקת את עצמך כדי להראות למישהו מה זה.
אשריך.

דפקתי את עצמי ? מה גורם לך לחשוב ככה ? רווח נקי שלי !

מי שלא יכול לשמור על הפרטיות שלי , אין לי שום רצון/צורך בקשר איתו .

binon

New member
הקרב הוא קרב אבוד מראש

אף פעם לא עניינה אותי האופציה הזאת, מי שהיה באנשי הקשר שלי ידעתי כשהוא התקשר, ולשיחות אחרות, אם יכולתי עניתי ואם לא, לא, ואין לי בעיה לנפנף ספאמרים בשנייה.
לפני כשנה התקנתי את אפליקציית drupe שהמלצתי עליה בהמשך השרשור. היו באפליקציה דברים שמצאו חן בעיני והתרגלתי אליה. לפני כמה חודשים הוסיפו את האפשרות של הקלטת שיחות (שלא עבדה על המכשיר שלי). אחר כך הוסיפו את זיהוי השיחות. כלומר, גם אם לא רציתי, קיבלתי את השירות הזה.
עכשיו יש לי שתי אפשרויות:
1. להמשיך להשתמש באפליקציה ובשירות
2. לעבור לאפליקציה אחרת ושוב להתרגל אליה.
הבעיה באפשרות השנייה שיכול להיות שעוד חודש יוסיפו גם לה את זיהוי השיחות. ומה אז? אפליקציה אחרת?
ככל שאני יודע יש גם רומים שכוללים בחייגן המובנה שלהם את זיהוי השיחות. נראה לי שעוד פרק זמן לא ארוך במיוחד זה יהיה סטנדרטי בכל המכשירים. אז מה נעשה? לא נשתמש במכשיר?
המידע שלך קיים, חשוף ונגיש ואין שום דרך לחסום אותו.
חסמת שירות אחד, מחר יקומו עוד 10. שיכנעת חבר אחד לא להשתמש באפליקציה כזו מחר יהיו עוד שלושה שלא תצליח והופ המידע עליך הרשת.
ניתקת קשר עם כמה אנשים שהעלו את המידע שלך, בטח אלו אנשים שהקשר שלך איתם לא על בסיס יומיומי/עסקי/חברי. זה קצת יותר מסובך לביצוע עם אנשים שאתה בקשר קרוב איתם.

N641

New member
מסכים איתך

אי אפשר למנוע את זה. אבל מה השלב הבא? הצמדת תמונה לפי המספר שלך? מי ימנע מהם לעשות את זה?
&nbsp
כלומר לקחת לא רק את השם, אלא את התמונה שמישהו שהוסיף אותך לרשימה הצמיד לך?

shoosh2607

Member
מנהל
ואם אני אשווה את זה לדירה שכורה?

המפתח לא שלי. הוא הוקצה לי ע"י בעל הבית (כל עוד מתקיימים תנאים מסויימים).
נתתי לך את המפתח לשימוש מסויים. מותר לך לתת אותו אותו למי שתרצה?
אולי משפטית כן. אני לא עורכת דין ולא עד כדי כך בקיאה בחוק, אבל תסכים איתי שלא?
&nbsp
&nbsp

N641

New member
ההשוואה הזאת היא לא שוות ערך

מפתח לדירה לא נועד לשימוש של אחר מלבד הדיירים/בעליםשל הדירה.
לעומת זאת מספר טלפון הוא אמצעי כדי להשיג/ליצור קשר איתך על ידי כל אדם.
&nbsp
וכמו שאת נותנת את המס' טלפון שלך לקופת חולים, הגן של הילד, העבודה וכו. הרי שאת המפתח שלך את לא נותנת להנ"ל.

shoosh2607

Member
מנהל
אבל אני יכולה

כלומר זו החלטה שלי אם לתת את המפתח לכל העולם. אני בוחרת שלא.
אותו דבר עם מספר הטלפון שלי - אני בוחרת למי לתת אותו.
אני לא בחרתי לתת אותו לכל האפליקציות האלו ולאף אחד אין זכות לעשות את זה כי הוא שלי.
יותר מזה, אני גם לא אמסור את מספר הטלפון שלך לחברה שלי למרות שאני חושבת שאתם יכולים להיות זוג מדהים ללא רשותך, אז לכל מיני כאלה שאני לא יודעת מי הם?

למעלה