הוספת טעינה אלחוטית למכשיר לא תומך... אפשרי? מעשי?

azaria

New member
הוספת טעינה אלחוטית למכשיר לא תומך... אפשרי? מעשי?

שוקל לקנות OP3 (עם או בלי T) אבל ממש אוהב את הטעינה האלחוטית שיש לי בכמה המכשירים האחרונים שעברו תחת ידי (S6, נקסוס 5 וגם 6)
אז האם יש דרך פשוטה, עובדת, ושאפשר לחיות איתה ביום יום להוסיף יכולת טעינת QI למכשיר כמו OP3 או כל מכשיר אחר שלא תומך בזה מן הקופסא?

BobboVilla

New member
פשוטה לא. גם עובדת לא בהכרח

אם אפשר לפתוח את המכשיר (כי זה ניתן או כי זה קל ורק צריך לפתוח כמה ברגים) אז אפשר אולי להדביק את הסליל של ההטענה האלחוטית על הסוללה. אני זוכר שראיתי את זה פעם ב-XDA, אבל אני לא זוכר לאיזה מכשיר או כמה מסובך זה היה. בגדול, צא מנקודת ההנחה שאם היצרנית לא איפשרה את זה, אז זה לא יהיה אפשרי גם כפרויקט DIY.

azaria

New member
לא חייב פנימי. מצידי שיהיה מגן עם Qi שמתחבר לUSB של המכשיר

ןאם אין כזה - אז הנה ראיון לסטארט-אפ!

BobboVilla

New member
יש איזה רכיב טעינה שיכול להתחבר מבחוץ לשקע הטעינה

ואז אתה שם את כל הדבר הזה בתוך קייס גדול ומגושם, ויש לך (תיאורטית) הטענה אלחוטית, על חשבון היכולת להשתמש בשקע ההטענה.

se7en77

New member
יש לך מלא כאלו שמתחברים מתחת למגן ונכנסים לשקע הטעינה

הבעיה שכדאי שיהיה לך מטען אלחוטי בכל המקומות אחרת תצטרך להתחיל לפרק ולהרכיב את הכיסוי כל פעם שתרצה לטעון בצורה לא אלחוטית .

azaria

New member
באסה שאין כזה שיתחבר לשקע USB אבל גם מקבל USB בעצמו

ככה אפפשר להטעין אלחוטי כשיש מטען, ורגיל דרך כבל USB כשאין מטעו אלחוטי. בלי לפרק ובלי בלגן.

לא מסובך , אבל גם לא ממש יעיל

ניסיתי על ה OP3T אצלי . קניתי פד (תמונה לצורך הדוגמה בלבד) הנחתי אותו מתחת לקייס סיליקון וזהו . העסק אכן טוען אבל כ"כ לאט שזה רלוונטי רק לטעינת לילה ולא לשום דבר אחר .

feedingsys

New member
לא כל כך משתלם במכשירים עם טעינה מהירה.

הטעינה כל כך איטית יחסית לגודל הסוללה
שעדיף טעינה מהירה מאד
ללא פתיחה ופאטצ'ים.
ייתכן שמשום כך (וגם עקב היותה של הסוללה לא נגישה) ירדו היצרנים מהרעיון.

azaria

New member
כנראה ירדו רק זמנית. כשהטכנולוגיה תשתפר נטען אלחוטית ומהר

לפי חוק מור - זה יקרה כבר בדגמים של הדור הבא או מקסימום עוד דור. כלומר שנה שנתיים גג. (ניחוש שלי, כן?)

z1george

Member
מנהל
ניסיון שלי עם "הוספת טעינה אלחוטית"

התקנתי את המשטח על המייזו שלי
קניתי את היקר יותר (נילקין ב9$)
לטעמי עבד יפה מאד
אבל בסופו של דבר זה אומר להחזיק מטען אלחוטי ברכב, במשרד ושניים בבית

enigo

New member
חוק מור נוגע ליכולת חישוב, לא ליכולת טעינה...

אם תחום הסוללות והטעינה היה מתנהג לפי חוק מור, היינו כבר עם סוללות של 15 אמפר בגודל של קופסת גפרורים, וטעינה מלאה היתה אורכת שלוש דקות...

למעלה