איך יודעים מה גוזל כל כך הרבה זמן סוללה כרגע?

Eldad S

New member
איך יודעים מה גוזל כל כך הרבה זמן סוללה כרגע?

יש לי תופעות מעניינות בטלפון:
רוב היום הסוללה נשארת כמעט מלאה - אני טוען בבוקר, נגיד, בתשע, ועד בערך ארבע יש כ-80 אחוז, אבל אז, בערך בין ארבע לחמש, או חמש וחצי, פתאום הסוללה יורדת ל-30 אחוז ולמטה מזה (ואז לפעמים תוך כרבע שעה היא מתרוקנת לגמרי, או נשארת עם 5 אחוזים בלבד).

אין לי מושג מה קורה באמצע היום, או, בעצם, אחרי הצהריים המאוחרים, שגורם לכך שהסוללה פתאום מתרוקנת כל כך מהר (כשאני עוקב באותן דקות, נראה שקצב ההתרוקנות הוא בערך אחוז אחד לדקה, ולפעמים יותר מהר).

זה מאוד מחשיד.

כעת, כשהגעתי הביתה, חיברתי למטען. הטלפון מחובר למטען כבר למעלה משעתיים, ומשום מה מצב הסוללה הוא רק 45 אחוז. אין לי מושג איך זה יכול היה להיות (הטלפון כבר היה אמור להיות במצב של 100 אחוז טעינה...).

לפני יומיים חיברתי למטען, ונדמה לי שבתוך שעה זה היה כבר 100 אחוז (כשהיו מעט מאוד אחוזים לפני זה).

אתם יכולים להסיק משהו מכל התיאורים האלה?
האם יש אפשרות שאיזושהי תוכנה, אולי יישום זדוני כלשהו, פועל, נגיד, בסביבות חמש אחר הצהריים וגוזל המון זמן סוללה (ופועל רק בסביבות השעה הזאת, ולכן רוב שעות היום, נגיד, מהבוקר והצהריים, הסוללה כמעט לא מתרוקנת).

אשמח על טיפים כלשהם, כדי לחקור את ההתנהגות המשונה של הנייד החכם.

Eldad S

New member
עשיתי עכשיו ניסוי קטן:

המטען מחובר לטלפון. הטלפון מראה מצב טעינה של הסוללה - 45 אחוז.

ניסיתי להוציא את המטען. כיביתי את הטלפון, ואז חיברתי שוב את המטען, ובדקתי מה הטלפון מראה עכשיו, כשהוא במצב מכובה. עכשיו הטלפון מראה מצב טעינה של 87%. ראיתי כבר את האנומליה הזאת. כשבודקים כמה הסוללה טעונה, הטלפון מראה מצב נמוך יחסית, אבל אז, כשמכבים וטוענים - פתאום מתברר שהטלפון טעון כבר כדי 90%.

איך אפשר להסביר את המצב הזה?

eladts

New member
התנהגות כמו שאתה מתאר

אופיינית לסוללה גמורה. זה הזמן להחליף אותה, או את הטלפון.

Eldad S

New member
ראשית, תודה רבה.

אבל אשמח אם תוכל להרחיב מעט.
כדי שיהיה לי קצת רקע מה מביא אותך למסקנה הזאת.

Eldad S

New member
כדי להסביר את שאלתי לעיל, שטרם נענתה,

אתמול בלילה, בערך בחצות, סיימתי לטעון את הטלפון עד כדי 100 אחוז סוללה. מאז הטלפון פועל ללא הפסקה, לא כיביתי אותו. אז עד עכשיו, מחצות ועד עתה, 13:19, הסוללה עומדת על 91 אחוז.

מה שאני מגלה בדרך כלל, שבסביבות ארבע וחצי או חמש (או חמש וחצי) הסוללה פתאום מגיעה למצב של 30 אחוז ואפילו למטה מזה.

מכל הנ"ל לא ברור לי שצריך להחליף סוללה, או שיישום מסוים במשך הלילה או הבוקר גוזל המון משאבי סוללה. להפך, הטלפון מתנהג כאילו הסוללה היא במצב החסכוני ביותר.

אז אם היום שוב, אחרי הצהריים, אגלה שהסוללה מתחילה להידלדל במהירות, איך אפשר לבדוק מה גורם לצריכה מוגברת של משאבי הסוללה - איזה יישום פועל באותו רגע, ואיזה מהיישומים הוא הזללני ביותר בצריכת המשאבים?

Eldad S

New member
* מקווה שרואים את ההמשך בשאלתי, למרות שזה נוסף בין לבין.

eladts

New member
סוללות ליתיום-יון לקראת סוף חייהן

נותנות דיווח שגוי על מצב הסוללה. הן יראו 90% טעינה גם כשבפועל יש רק 10%. זו תופעה ידועה שכבר ראיתי בפועל במחשביים ניידים ובטלפונים רבים. זה ההסבר הפשוט ביותר להתנהגות שאתה מתאר ולכן הסביר ביותר.
&nbsp
&nbsp

Eldad S

New member
תודה רבה.

היום שוב בדקתי את הטלפון.
עד בערך חמש אחה"צ הוא היה כמעט במצב של 90%. כשראיתי בחמש שהוא כבר במצב של 30% (פתאום, בלי שראיתי את זה קורה קודם) - הפעם כיביתי אותו וחיברתי אותו למטען. בתוך כחצי שעה הוא כבר עמד על כמעט 85% טעינה.

אז למדתי בינתיים איך לנהוג אתו כשאני רואה שהסוללה בבת אחת כאילו עומדת להיגמר.

מה שנשאר לי לבדוק זה איזו אפליקציה זוללת סוללה.

se7en77

New member
יש משהו שנקרא איפוס סוללה באנדרואיד

כביכול איפוס של התוכנה שמדווחת על הסוללה
&nbsp
שווה לנסות

Eldad S

New member
. בינתיים מה שבעיקר מעניין אותי

זה איך להיכנס ברגע זה לסלולרי ולבדוק איזה יישום גוזל הכי הרבה משאבי סוללה, או לפחות ברגע נתון.

binon

New member
תבדוק בהגדרות

הגדרות - כללי- סוללה- ניצול סוללה
אז תראה גרף שמראה את ניצול הסוללה וכמה אחוזים לקח כל יישום.
יכול להיות שהנתיב קצת שונה, אין לי את המכשיר שלך אבל חפש בכיוון הזה

BobboVilla

New member
לא שימושי, ולא סמארטפון. זו לא מערכת הפעלה פתוחה

שאפשר להתקין בה אפליקציות, אלא "זבל עופות" סיני עם מערכת הפעלה ייעודית וקניינית.

feedingsys

New member
זה לא זבל עופות

עם זבל עופות ניתן לדשן ולגדל משהו.
זה סתם יזהם את המזבלה.

BobboVilla

New member
אתה שואל אם יש יותר מדי סינים? כי אוטוטו הם מיליארד וחצי איש

זה נראה לי די הרבה

למעלה