האם זה בטוח לקנות סמארטפון מיושן?

sheff2k1

New member
האם זה בטוח לקנות סמארטפון מיושן?

אני רואה לא מעט דגמי סמארטפון שעלולים להתאים לי, דווקא משנים עברו. אני מדבר על 2013-2014 פחות או יותר.

השאלה היא האם זה "בטוח" לקנות אותם. מערכת ההפעלה שלהם מין הסתם מיושנת. אני לא יודע איך זה בסמארטפונים, אך בווינדוס לPC יש כמובן חשיבות רבה לעדכונים ה"קריטיים" של מערכת ההפעלה, בכל מה שקשור לאבטחה.

כמו כן, מדובר במכשירים שנמכרים על ידי יבואנים מקבילים, מה שאומר שאין את הFOTA הזה, שאמור למסור לי את העדכון.

אני לא מבין כלום בכל העסק הזה, לכן אשמח לקבל הבהרות לגבי העניין של עדכוני אבטחה, FOTA ועדכון טלפונים שיש בהם עברית צרובה(הבנתי שדברים עלולים להתחרבש לאחר עדכון שכזה)

noa_f

New member
באיזה מובן המכשירים הללו מתאימים לך יותר?

ואם תיתן דוגמא של מכשיר ספציפי, יוכלו לענות לך יותר במדויק.
&nbsp

sheff2k1

New member
אממ לא ברור לי למה זה משנה, אבל בכל זאת:

אני לא אוהב את המכשירים של היום, מהסיבה הפשוטה שהם ענקיים. אני לא רוצה מכשיר שגדול מ4.5 אינץ', ורצוי שזה גם לא יהיה מעל 4 אינץ'. כמו כן, אין לי צורך במצלמות או פונקציות מפוארות, אני רק רוצה מכשיר איכותי מבחינת סאונד ומגע, ורצוי שלא יעלה מעל 1500 שקל.

לכן המכשירים הישנים יותר קורצים לי. דוגמא למכשיר ספציפי: galaxy s5 mini, motorola moto G(2013)

BobboVilla

New member
צודק. מכשיר שמריץ טייזן - זה בדיוק מה שהוא צריך

ומכשיר שמריץ קיטקט 4.4.4 לא יכול להיחשב בתור מודרני.
&nbsp
אתה בכלל הסתכלת על כמות הזבל שיצאה לך בחיפוש לפני שהעלית אותו?

הצגתי חיפוש בסיסי שניתן להתאים ולחדד

כגון, להזין את הגרסה המינימלית של מערכת ההפעלה וכו'.

noa_f

New member
זה דוקא מאוד משנה. יש מכשירים ישנים יותר שכן מקבלים עדכוני

תוכנה. ויש מכשירים שהם מספיק פופולריים שמתכנתים עצמאיים כתבו להם עדכונים.
אם הבעיה שלך היא הגודל, אז באמת מכשירים מהשנה-שנתיים אחרונות לא מתאימים, פרט לדגמים בודדים (למשל דגמי ה-compact של סוני. רק שהם לרוב יקרים יותר).
&nbsp
אגב, אולי כדאי לך לקנות אייפון 5 (חדש - אם תמצא,או משומש במצב טוב שלא החליפו לו מעולם מסך). למה שאתה מחפש - הוא מושלם: ״4, סאונד ומגע מצויינים ומקבל עדיין עדכוני תוכנה (לפחות לשנה הקרובה).
&nbsp

BobboVilla

New member
לא עשיתם כבר פרסומת עלובה לאתר שלכם? S3? ברצינות?

מצד שני, לפחות זה שיפור לעומת ה-S1 (או S2?) שהמלצתם בפעם הקודמת
.

תלוי בדגם הספציפי

יש לא מעט מכשירי דגל שממשיכים לקבל עדכונים עד עצם היום הזה. אני אישית קניתי LG G3 וקיבלתי את Android 6.0. כמו כן, תמיד יש אפשרות להחליף את הרום של היצרן ברום מקוסטם כלשהו המבוסס על 7.0.

מורוש98

New member
לאחותי יש z3 compact של סוני שקיבל את העידכון האחרון

הוא קטן, מלפני שנה וחצי- שנתיים ועדכני.

sheff2k1

New member
תודה לכם, אבל עדיין לא ברור לי הנושא של אבטחה

אשאל זאת בצורה ברורה יותר: האם העדכונים למערכת ההפעלה כוללים גם תיקונים של כל מיני פרצות אבטחה? למשל, האם ייתכן שמכשיר מסוים יחטוף איזה וירוס, אך ורק מכיוון שמערכת ההפעלה שלו לא מעודכנת?

אני רואה שהאפליקציות של גוגל מקבלות עדכונים כמעט כל יום, אך השאלה היא האם יש פרצות אבטחה שנובעות ממערכת ההפעלה עצמה, ולא מאפליקציה כזאת או אחרת.

כפי שציינתי, בווינדוס יוצאים "עדכונים קריטיים" כל הזמן, בלי קשר לתוכנת-קצה כזאת או אחרת.

sheff2k1

New member
ואיך מורידים אותם ללא FOTA?

זה לא מצריך איזה תהליך מסורבל של כל מיני צריבות?

noa_f

New member
בודאי שהם כוללים. כמו גם עדכונים אחרים שאולי פחות קריטיים אך

יכולים להטריד בחסרונם. הדוגמא הטובה ביותר היו מכשירים שלא עדכנו את ההחלפה של מדיניות שעון הקיץ הישראלית. זה אמנם לא ״קריטי״, אבל מציק...

למעלה