אינטרנט בחו"ל

le774

New member
אינטרנט בחו"ל

היי
שאלתי כבר שאלה לגבי חבילות וכו' וקיבלתי תשובה, הומלץ לי לקנות סים שם
אני יודעת שאפשר לקנות סים זר ועדיין להשתמש בוואטספ שלי, איך עושים את זה? אני הרי משנה מספר.
שנית, הסים שאני קונה בחו"ל, נשאר שלי כמובן נכון?

le774

New member
והאם הם מתקינים לי שם את הסים?

יש לי אנדוראיד אבל טלפון שלא נשלף בקלות, האם בחנות בדרך כלל מסדירים את זה?
טיסה לאמסטרדם

le774

New member
ועוד שאלה

אם קניתי סים עם ג'יגה אינטרנט, כשהג'יגה נגמר אני מעודכנת או שהאינטרנט מפסיק לפעול?
שלא יקרה מצב שיחיבו אותי על עוד גלישה
תודה

אבי לב50

New member
א. אפשר כי את לא משנה מספר.

כשאת מכניסה את הסים הזר הוואטסאפ שואל אותך אם לשנות את המספר ואת מסמנת שלא לשנות ונשאר המספר שלך.

אבל ! ופה אני מגיע ל-ב. :
אם מה שחשוב לך זה אינטרנט וגלישה, מה שאני ועוד רבים ממליצים עליו לאחרונה זה לרכוש כרטיס גלובל סים מחברת פלאפון.
ראי כאן:
http://www.pelephone.co.il/digital/...elephoneabroad/global_sim/.aspx?organize-desk
זה כרטיס המיועד רק לגלישה, את משלמת מראש 99 ש''ח עבור גלישה של 1 ג'יגה בחו''ל, אין לך שום התחייבויות חוץ מזה, ולדעתי זה עדיף על רכישת סים בחו''ל.

הגלובל סים ניתן לטעינות חוזרות ונשנות ואין לו "פג תוקף" מה שקיים בכל סים זר.
השתמשתי בזה בכמה נסיעות ולדעתי זה מצויין.

**עריכה: אני חושב שעניתי לך כאן גם על שאלות ההמשך שלך.

LZ88

New member
תלוי מדינה.. יש מדינות שזה כל כך זול, שזה ממש לא משתלם

כמו בפולין שעלה לי 7₪ ל2gb. ויש המון קיוסקים/חנויות שמוכרים, ככה שאין פה עניין של התרוצצויות בחיפושים אחר סים. שם זה ממש היה טמטום לקנות את הגלובל סים (אלא אם מדובר במשלחת של תלמידי תיכון שאין להם אפשרות ללכת עצמאית לקנות).
יש עוד מלא מדינות שעדיף לקנות סים מקומי ולא מפלאפון (לדעתי אם זה עולה פחות מ50₪ ולא דורש מאמץ גדול מידי בחיפוש, הייתי הולך ישר על סים מקומי. אחרת, הייתי בוחן אופציות נוספות. אולי את הגלובל סים).
כמובן כמו בכל דבר, מי שלא מתעניין מראש בחיפוש אחר האופציות העומדות לפניו, שישלם את הפרמיות הללו.. הכל טוב.

אבי לב50

New member
כן ולא...

אני חושב שכדאי בכל מקרה לרכוש גלובל סים, בין השאר בגלל שהתוקף שלו לא פג, וגם כי אם אתה לא בעל ידע וניסיון אתה לא יכול לדעת מראש איפה יש ואיפה אין כרטיס זול שכזה.
&nbsp
גם אני מצאתי כרטיסים זולים בכל מיני מקומות ורכשתי כאלה, אך עדיין טוב לדעתי שיהיה לך גלובל סים למקרה שלא תמצא כרטיס זול.

noamro3f

New member
לא כדאי לקנות סים מפלאפון. ברוב המדינות באירופה הרבה יותר זו

זול.
חזרתי לפני שבועיים מרומניה - 11G ב-25 ש"ח
לפני כן באירלנד קניתי ב-5 יורו חבילה של 4-6G (לא זוכר במדויק - פשוט לא נגמר לי)

binon

New member
תשובות

לאחר שתכניסי את הסים המקומי ותפעילי את הווצאפ תישאלי האם לשמור על המספר הקיים. תעני בחיוב והמספר הישראלי יישאר.
אף פעם לא נתקלתי בבעיה, תמיד המוכר התקין לי את הסים ווידאתי שהגלישה עובדת לפני שיצאתי מהחנות.
הסים נשאר שלך, אם נשארת יתרה את יכולה להשתמש בה לנסיעה הבאה אם הסים עדיין בתוקף או לתת למישהו אחר שנוסע.
מומלץ לשלם על הסים במזומן ולא באשראי ואז בטוח שאין להם מאיפה לגבות כסף במקרה וניצלת את מלוא החבילה. במקרה כזה תקבלי מסרון שהחבילה עומדת להסתיים ולדעתי תוכלי להוסיף כסף ולהטעין נפח גלישה נוסף (צריך לבדוק בתנאי התכנית, עשיתי את זה עם סים שקניתי בשוויץ)

כשמחליפים סים בחו''ל מחליפים לפרה פייד

קנית גיגה , כשניגמר האינטרנט מתנתק.
לא נותנים כרטיס אשראי או שום דבר בסיגנון

se7en77

New member
תתחברי לגולן כמה ימים לפני הטיסה ותתנתקי שחזרת

לדעתי ייתן לך פתרון הכי טוב , תוכלי להתקשר לארץ ולשלוח הודעות חופשי , תדעי את המספר מראש ותוכלי לעשות העברת שיחות ולהשאיר את הסים המקורי בארץ.
&nbsp
כעקרון זה מה שאני הייתי עושה , בשביל 20 ש״ח לא הייתי מתעסק בלחפש מקום לקנות סים , להפעיל את. סים ולהתחיל לחסוך כי אולי הדאטה יסתיים.
&nbsp

yanivya2

New member
אני גם ממליץ על גולן טלקום, מצ"ב לינק

https://www.golantelecom.co.il/web/roamingTariffs.php
יש להם רשימה של 23 מדינות שם הם עובדים עם המסלול לחו"ל.
עולה 99 ש"ח (עד 6 ג'יגה). את יכולה אכן להתחבר אליהם לפני חו"ל ולהתנתק אח"כ.
רק מה, מחזור גבייה שלהם מתחיל לדעתי ב25 לחודש ומסתיים ב24 של החודש הבא, כך שאם כבר להתחבר אליהם רצוי בתאריכים הנ"ל וכך בעצם מנצלים את ה99 ש"ח כמו שצריך.
אגב אני עברתי אליהם גם כן יום לפני טיסה לברצלונה מהוט, ואח"כ שיניתי מסלול, כיום ב29 ש"ח לחודש על 6 ג'יגה ונשארתי עד היום. כמובן שצריך כעבור שנה ממסלול להתקשר אחרת קופצים שוב ל99 ש"ח לחודש.

G Gabi

Member
המידע שכתבת על תחילת מחזור החיוב ושיטת החיוב אינו מדויק

יש מידע בדיון אחר בעמוד זה. לא רואה טעם להאריך.

noamro3f

New member
תלוי מה השימוש. אם השימוש לאינטרנט אז מאוד מומלץ לקנות סים

בחו"ל. חבילות האינטרנט הרבה הרבה יותר זולות מבארץ.
התשלום הוא פרה-פייד כלומר רוכשת חבילה מראש ואת יכולה להאריך עם תשלום נוסף.
לא מוסרים פרטי כרטיס אשראי אז לא יכולים לחייב אותך ללא ידיעתך.
החיסרון שצריך להתכונן לזה מראש - לברר חבילות ושירות ושלפעמים לא מוכרים פרה-פייד למטיילים בחנויות הקטנות אלא במרכזי השירות הגדולים.

אם השימוש הוא בעיקר לשיחות אז לרוב אין טעם . אני בגולן והשיחות לארה"ב , אירופה ועוד מקומות הוא כל כך זול שלא שווה לטרוח לקנות עוד סים.
מה גם שכיום אפשר לעשות שיחות על גבי ה-WIFI באיכות לא רעה (Wathsup, BPhone, ...(

למעלה