שאלה לגבי רכישה באמזון

• פותח הנושא 547
  • פורסם בתאריך

547

New member
שאלה לגבי רכישה באמזון

שלום,
רכשתי מכשיר באמזון ספרד. קיבלתי 2 הודעות: אחת שמבשרת לי שהזמנתי אושרה, ומיד אחריה הודעה שמבקשת ממני לשלוח צילום של דף החשבון של כרטיס האשראי כדי לוודא שהוא אכן שלי. שלחתי את הצילום, גם בפקס וגם כמענה להודעת הדוא"ל שקיבלתי - אך לא קיבלתי מהם שום תגובה, לא חיובית (שהמוצר בדרך אלי) ולא שלילית.
מה שיותר מוזר הוא, שכאשר אני נכנס לחשבון שלי עם כתובת המייל והסיסמה, אני רואה שיש לי הזמנה אחת. אבל, כשאני מנסה לראות את פרטי ההזמנה, האתר מבקש ממני לרשום שוב את המייל והסיסמה, ומיד מודיע לי שסיסמתי לא נכונה (למרות שזו אותה סיסמה שאיתה נכנסתי לחשבון שלי באתר)... יתרה מזו, כשאני מנסה להיכנס לדף יצירת הקשר, הוא שוב מבקש מיילוסיסמה ושוב טוען שסיסמתי לא נכונה, למרות שאני עושה זאת כשאני מחובר לחשבון שלי באמזון עם אותו מייל ואותה סיסמה...
איך אפשר ליצור איתם קשר? לא מצאתי שום אפשרות לכך, לא באתר של אמזון ספרד ולא באתר הראשי של אמאזון.
תודה לעוזרים,
וגמר חתימה טובה

blzvi

Active member
מאד מוזר

ככלל אמאזון הכללי וכל המקומיים זה אותו חשבון עם אותה סיסמא .
אמאזון ארה"ב(הכללי) אנגליה,צרפת,ספרד,גרמניה,איטליה הכל אותו חשבון .
ואני תמהה מדוע אתה לא משלם ב paypal ?
מבקשים תצלום? נראה כפישינג ,הגעת לאתר מזויף .

547

New member
זה אמזון, לא איביי

הגעתי לאתר ע"י הקלדת הכתובת amazon.es, ולא ע"י לחיצה על קישור. בכל שלב בדקתי שהכתובת היא של אמזון ומתחילה ב HTTPS. זה קורה לי גם באתר הראשי של אמזון. וגם שם לא מקבלים PAYPAL.

blzvi

Active member
לא שולח לישראל

אם יש הזמנה היא צריכה להיות תחת החשבון שלי > ההזמנות שלי.
מציע קליק ימין על הדף ותירגום לאנגלית
אמנם לא מקבלים paypal אבל אם אתה קונה תכופות באמזון אתה יכול להכניס מראש את אמצעי התשלום שלך באופן חד פעמי.
אגב מיד עם ביצוע ההזמנה מקבלים אישור ,אפילו טרם הביצוע
ראה תמונה
אין אישור ולא מופיע בחשבון אז אין הזמנה

blzvi

Active member
תמונה

547

New member
יש אישור להזמנה, אבל...

הוא לא נותן לי להיכנס לרשימת ההזמנות שלי, כשאני בתוך החשבון שלי... זה בדיוק הדבר שבשבילו אני מבקש עזרה. ולגבי המשלוח לארץ, כתבתי שביום ששי כשקניתי, לא היתה המגבלה הזו.

blzvi

Active member
אבל במייל קיבלת אישור להזמנה

ומשם יש לך לינק ישיר לפרטי ההזמנה .
אז אולי הסתבכת בשם המשתמש והסיסמא ,אתה נמצא בחשבון אחר אולי.

547

New member
זה בדיוק מה שמוזר

אני נכנס ללינק שבאישור ההזמנה, ואז מתחבר לחשבון שלי. כשאני בתוך החשבון אני לא יכול להתחבר ל order details. הוא מבקש מייל ןסיסמה, מקבל ממני את אותו מייל ואותה סיסמה שאיתם התחברתי לחשבון - ואז אטמר לי שהסיסמה שגויה...

blzvi

Active member
אין ברירה

בכניסה לamazon הקש על forgot my password ,מציע לעשות זאת באתר הכללי ולא הספרדי ,למען תבין את הנאמר (אלה אם כן אתה דובר ספניולית)
ראה כאן

binon

New member
אמאזון קצת התחרפנו

לפני חודש וקצת הזמנתי מכשיר מאמאזון גרמניה, היה אישור על הרכישה וקיבלתי הודעה שהמכשיר יישלח 3 ימים אחר כך. אני רגיל שתוך יום או יומיים מגיע החיוב לכרטיס האשראי. החיוב לא הגיע ובתאריך המשלוח המכשיר לא נשלח. יצרתי קשר מול שירות הלקוחות במייל (הקישור הזה מוחבא עמוק בתוך האתר וקשה למצוא אותו) ולזכותם יאמר שתוך כמה דקות ענו לי שכנראה הייתה "תקלה נדירה" לדבריהם ומישהו הזמין את המכשיר יחד איתי והמכשיר כבר לא במלאי. ההזמנה שלי בוטלה והזמנתי שוב, הפעם היה חיוב והמכשיר הגיע.
רק שים לב שאתה מזמין מאמאזון ולא מספק אחר כי אז כנראה תצטרך להוסיף מסים על ההזמנה.

547

New member
לגבי ההערה האחרונה על המיסים, שאלה

האם Fulfilment By Amazon נחשב כהזמנה מאמזון? הם כותבים:
FBA items are eligible for and for Amazon Prime just as if they were Amazon items.
בינתיים הצלחתי לבטל את ההזמנה מאמזון ספרד.

blzvi

Active member
באמזון יש לך רק כתובת אחת

בקשר למיסים ,באם המוצר נשלח לישראל אתה מקבל מחיר כולל הובלה ומיסים.
יש לך אפשרות להציג estimate טרם ביצוע ההזמנה.
ופרט נוסף ,במדינה בה יש מע"מ ,אתה לא משלם אותו ,זה תמריץ להזמנה באמזון במקרה שערך המוצר פטור ממסים בישראל.

547

New member
זה מה שמופיע בחשבון, לפני ההזמנה

לא נראה שהם הורידו את המס המקומי (גרמניה, במקרה הזה) והוסיפו מס ישראלי.
מה אני מפספס פה?

blzvi

Active member
זה לא נשלח ע"י אמזון

מחיר המוצר 460 אירו .לא גבו מע"מ מחייבים רק ב 448 אירו.
יגיע לארץ יתקע במכס תשלם 34.6% מס סה"כ כ 2600 שקל .
בקניה בחנות בישראל תשלם 2,540 שקל שלא להזכיר את האחריות

547

New member
לכן שאלתי קודם

"האם Fulfilment By Amazon נחשב כהזמנה מאמזון?".
איך יודעים אם מוצר נשלח ע"י אמזון או ע"י מישהו אחר?

blzvi

Active member
תן שוב לינק למוצר אותו אתה חפץ מאמזון גרמניה

ולדעתי לא חשוב מה כתוב.
מכיון שזה לא משלוח אמזון אז זה מגיע ליחידת הדואר שמעבירה למכס .
ושם כאמור ...
יש משלוחים של אמזון בה הם מבצעים משלוח ושחרור ממכס עד לבית הלקוח במקרה זה יופיע סעיף import fees deposit כלומר רק הערכה .
מוצר זה נמכר ע"י amazon

547

New member
קניתי בסוף מאמזון איטליה

התהליך היה כפי שתיארתם - הורידו מס מקומי, הוסיפו משלוח ואז הוסיפו 18% "מכס" ישראלי. אלא שבאיטליה, כמו באיטליה, ההחזר הוא רק של בערך חצי מהמס - המע"מ שם הוא 23%, וגם כשקיבלתי החזר בשדה התעופה הם החזירו רק 11%. כך הם עושים לכל התיירים, וכנראה גם למוצרים שנשלחים מחוץ לאיחוד האירופי.
ועכשיו - ממתינים...
תודה לכולם על העזרה.

למעלה