Galaxy S7 בייבוא מקביל

D o m i n u s

New member
Galaxy S7 בייבוא מקביל

שמתי לב שברוב החנויות (כולל חנויות שנחשבות לאמינות) מוכרים את הטלפון עם מטען תואם בלבד ודורשים תוספת תשלום עבור המטען המקורי, וזה מעלה אצלי חששות.
למישהו יש מושג איך טלפון חדש מגיע ללא מטען? יכול להיות שהאריזות באמת יוצאות באופן הזה מהמפעל?

LZ88

New member
במכס, פותחים את האריזות ומוציאים את המטענים המקוריים

לכן, החנות מספקת מטען תואם בלבד ומוכרת מקורי בתוספת תשלום (ייתכן ואת המקורי היא קונה מהיבואן הרשמי? לא יודע..).
&nbsp
אני לא הייתי קונה מכשיר שמגיע ככה. אני רוצה אריזה סגורה וחתומה. בלי שאף אחד פתח אותה.
אז או שמזמינים מחו"ל, או שקונים מיבואן רשמי (ספציפית סמסונג לא הייתי קונה בכלל. לא מרשמי ולא מחו"ל).

enigo

New member
אף אחד לא עושה את זה במכס. את המכס לא מעניין אם יש מטען או

אין, ומאיזה סוג הוא.
היבואן עושה את זה כדי לקבל אישור של מכון התקנים.

BobboVilla

New member
בשביל להכניס מטענים לארץ, צריך להעביר אותם דרך מכון התקנים

זה תהליך שיכול להיות ארוך ויקר, ורוב היבואנים החאפרים פשוט מוותרים עליו, מוציאים את המטען המקורי מהאריזה, ושמים במקומו מטען שהם קנו בשנקל מסין.

romelro

New member
רק מתוך סקרנות - אז איך זה שאין בעיה לרכוש מאיביי

מטענים ושהם נכנסים לארץ בלי בעיות או סימנים שהאריזה נפתחה?

BobboVilla

New member
כי כשאתה קונה מחו"ל (ממוכר/חנות מסודר/ת)

הם לא פותחים את האריזה, ושולחים את המוצר כמו שהוא. זה אומר שאם תקנה מחנות באנגליה תקבל מטען אנגלי, שלא יהיה שימושי עבורך בלי מתאם, וכנ"ל לגבי מכשיר אמריקאי. מצד שני, אם תקנה ממערב אירופה (צרפת/גרמניה/הולנד וכו') אז תקבל מטען אירופאי, שהוא (בחיבור של 2 פינים שיש למטענים) זהה למטען הישראלי. תיאורטית אסור לך להשתמש במטען הזה, אבל בתור אדם פרטי רוב הסיכויים הם שהמקסימום שתשרוף זה נתיך בבית, וגם זה רק במקרים חריגים ביותר
.

romelro

New member
לא נראה לי שענית על השאלה שלי :)

כשרכשתי מטען שמתאים לי מבחינת החיבור, מחנות בסין/הונג קונג, אף אחד לא פתח את החבילה, או לפחות לא היה נראה שהחבילה נפתחה.

BobboVilla

New member
כי זה לא המכס שמוציא את זה, אלא היבואן עצמו

אם הוא היה מוכר את הטלפון עם המטען המקורי, הוא היה צריך להעביר את המטען והמכשיר לבדיקה על ידי מכון התקנים, לקבל אישור - בגדול, להוציא כסף בשביל משהו שהוא לא מרגיש שהוא חייב. במקום זה הוא חוסך כסף (והעובדה שהוא יבואן מקביל אומרת שזה השיקול הראשוני שלו אחרי "להרוויח כסף") בכך שהוא משתמש במטען שמישהו אחר כבר אישר.

se7en77

New member
חנות בארץ מחוייבת למכור עם מטען שעבר את כל האישורים

בארץ מבחינת תו תקן וכדומה , אסור להם למכור מטענים לא תקניים .
מהסיבה הזאת הם נותנים מטען תואם ומציעים לך לקנות מטען מקורי אחר בתוספת.

enigo

New member
הכללים שחלים על קונה פרטי שונים לגמרי מאלו שחלים על יבואן

מסחרי.
הקונה הפרטי פטור מכל ענייני התקינה שמחויב בהם היבואן הרשמי. זו אחת הסיבות להבדלי המחיר בין טלפונים שיובאו בצורה מסחרית לאלו שאנו קונים עצמאית. ולא לזלזל, עלות התקינה יכולה בקלות להגיע למאה שקלים למכשיר (וזו תוספת למחיר הבסיס - לפני מע"מ, רווח וכו').

אבי לב50

New member
זה לא "אצלם". זה ככה כמעט עם כל היבואנים המקבילים.

אתה חושב שסתם אתה משלם מחיר זול?

enigo

New member
אז המטען הוא זה ששווה את הפער של מאות השקלים במחיר?

או.קי...

אבי לב50

New member
בהחלט לא. הוא רק הסימפטום.

ואז תקבל מכשיר שאחרי איתחול למצב יצרן יתברר לך שזהו בעצם מכשיר שיוצר במיוחד עבור ספקית תקשורת בגוואטמלה עם כל מיני זבל גוואטמלי כפי שקרה לאחד בעבודה, או כפי שקרה לשכן שלי עם זבל מקסיקני, ואולי דווקא תמצא את עצמך, כפי שסיפר כאן מישהו עם מכשיר ביילרוסי שהגיע לארץ במזוודה, והעברית נעלמה מכל המכשירים האלה, ועוד בעיות צצו להן לפתע.
כן, אני יודע שיש פה מומחים שיענו: "אז מה?, אני מתקין בעצמי רום חדש בשתי דקות".
גם זה נכון, אבל הם אלה שמגיבים כאן, הם לא השואלים...

enigo

New member
נו, טוב... אני במילא מעדיף תפריטים באנגלית וקונה ישר מחו"ל,

כך שאני יודע בדיוק מה אקבל.
אבל לא הבנתי - למה הוא אתחל את המכשיר מלכתחילה?

אבי לב50

New member
זאת בדיוק ה-נקודה. ב-ה' הידיעה

כפי שכבר כתבתי הרבה יותר מפעם אחת, אנחנו שנחשבים מבינים יכולים להשיא עצות, כי אנחנו הרי מבינים או אמורים להבין בדברים הללו, מי פחות ומי יותר, ואני עוד מחשיב עצמי בצניעות לאחר שמבין באמצע, וגם שואל שאלות מפעם לפעם, כי תמיד טוב ללמוד ולהחכים עוד ועוד למרות גילי המקשיש.

(ואוסיף כי אישית אני מעדיף מכשירים בעברית).
&nbsp
אבל הרי אלה שבאים לשאול שאלות לא אמורים להבין אלא לקבל תשובות כי הם הרי לא מבינים...
&nbsp
ורובם המוחלט של השואלים חושבים שאין או שלא אמור להיות הבדל בין מכשיר מיבוא רשמי לכזה מיבוא אחר, ושכל ההבדל מתבטא בגחמה של יבואן רשמי.
&nbsp
או אז הם מקבלים כאן תשובות כגון "בכל מקרה האחריות בארץ לא שווה כלום" - שזה דבר שמנסיוני אני חולק עליו, ולפיכך הם קונים מכשיר מיבוא אחר, והכל יכול להיות טוב ויפה עד שמתרחשת תקלה במכשיר הזה, או אז מתברר להם (למשל לשכן שלי, רופא בכיר שחשב שהוא מבין טוב ממני לא רק ברפואת האדם אלא גם בענייני סלולריים
) שגם לאחריות של היבואנים הלא רשמיים, כלומר למוכרים בכל מיני חנויות הסלולר שצצות כפטריות אחרי הגשם צריך להתייחס באותה הצורה, כלומר אם אתה הרוכש נחשב לאחד מאלה ש"שיטת מצליח" עובדת עליו...
&nbsp
כי הרי שמוע שמענו (ובעיקר קראנו) על רבים שקנו מכשירים מיבוא אחר וכאשר התרחשה הצרה לא היה מי שיושיע אותם ואת המכשיר.
&nbsp
הנקודה החשובה היא שלעומת סתם בעל חנות שמכר מכשיר שהביא במזוודה או שקיבל מאיזה יבואן אפור ושמנפנף את הלקוחות - היבואנים הרשמיים שגם מנסים את "שיטת מצליח" (כי מי לא מנסה) חוששים מאוד לתדמיתם ולהפסקת הזכיון, ומספיק (מנסיון) שתגיד להם בחיוך ולא באיומים או בצעקות משהו כמו "אוקיי, תודה, הבנתי, מעניין מה החבר'ה בחברה בדרום קוריאה יגידו על השרות שלכם" כדי שהם יבינו את הרמז הלא דק שלא כדאי להם להסתבך.
&nbsp
ובאשר לשאלתך "למה הוא אתחל את המכשיר מלכתחילה?" - חסרות בעיות שמאלצות את האנשים לאתחל את המכשירים שלהם?
הרי המומחים פה בפורום הזה ובפורום השכן ממליצים חזור והצע לאתחל/לאפס את המכשירים.
&nbsp
אינני זוכר מה בדיוק היתה התקלה/הבעייה שקרתה לשכני (אם עליו שאלת), המכשיר פשוט לא עבד ולא היתה ברירה אלא לאפס אותו להגדרות יצרן, איפוס שהוביל למכשיר שיוצר עבר איזה ספק שרות מקסיקני.
&nbsp
מקווה שתשובתי הלא קצרה ענתה על שאלתך הקצרה.

z1george

Member
מנהל
רק תגובה קצרה

אם התקציב בלתי מוגבל, אין בעיה, לקנות יבואן רשמי
אבל עדיין אפשר לחסוך מאות שקלים בתקנות יבואן מקביל, ולשלם עוד 50 ש"ח על החלפת רום לרום הישראלי

למעלה