מה קורה כשעושים וויפ לטלפון?

מה קורה כשעושים וויפ לטלפון?

קניתי מכשיר חדש מחנות. המכשיר הגיע עם המון זבל שמותקן עליו. שלושה דפדפנים שונים, כל מיני יישומים, כל מספר שאני שומרת בזכרון כאילו יש לו כבר שם מקביל בסינית... בלאגן. אמרו לי שאפשר לעשות וויפ לטלפון. אף פעם לא עשיתי דבר כזה. זה יעזור? זה כמו לפרמט מחשב? ואז זה מוחק הכול, כולל מערכת הפעלה? אז איך אני עובדת עם הטלפון הלאה? או שזה ימחק רק דברים שאני התקנתי/שמרתי?
תודה לעונים!

אבי לב50

New member
ב-99% מהמקרים הזבל המותקן ישאר גם אחרי ה"וויפ".

הייתי אומר שאפילו ב-100% זה ישאר כי זה מובנה במכשיר. ובעיקר בסמסונגים ובLG למיניהם, כמו גם במכשירים שאנשים קונים (למרות שפשוט אסור לעשות זאת) מהחברות הסלולריות.
&nbsp
לכן בשנים האחרונות אנשים התחילו להבין (עדיין חלק קטן מהציבור) שכדאי לקנות מכשירים נקיים מזבל, כדוגמת מכשירי "נקסוס" , מוטו, וכדומה.

תודה על התשובה המהירה. כלומר אין מה לעשות?

אין איזו דרך למחוק את הדברים האלה בכוח? אוף.
אתה בוודאי צודק לגבי הרכישה של מכשירים "נקיים" אבל בשיקולים של מה לקנות נכנסים עוד דברים ולפעמים המכשירים הנקיים פשוט לא מתאימים מסיבות אחרות. מבאס.

LZ88

New member
יש אפשרות, אבל זה לא משהו למשתמש הפשוט

את צריכה להחליף רום לאחד שנקי מכל האפליקציות האלו. לא משהו שכדאי חהתעסק איתו כשלא מבינים.

אבי לב50

New member
כן, וגם כאן יש אנשים (לא אני) שיודעים לעשות זאת.

דרך אגב על איזה מכשיר בכלל מדובר?

z1george

Member
מנהל
אני יכול להפנות לאנשים שצורבים רום חדש

יש לי מכרים בכל איזורי הארץ (המחיר בין 50-80 שח, תלוי במורכבות , האם צריך לפתוח BOOTLOADER) .
אחרי פעולה כזו המכשיר ירוץ יותר טוב ויהיה לו יותר משאבים וזכרון ולרוב גם הסוללה משתפרת.

האפליקציות הכי בעייתיות הם
Clean Master
DU Battery Saver
קשה לתפוס שיש אנשים שמתקינים אותם מרצונם. הם גורמים יותר נזק מאשר תועלת.

אבי לב50

New member
אם כבר הגבת לי אשאל אותך שאלה:

האם האנשים שאתה מכיר צורבים כל רום על כל סוג של מכשיר? או רק של המכשירים המוכרים?
יתכן שאזדקק (עבור מכרים) לסיוע כזה.

אבי לב50

New member
דווקא מכשיר מצויין לטעמי

יש לשני קרובי משפחה.
האם המכשיר מיבואן רשמי סאני?

האמת שאני לא יודעת. רכשנו אותו מחנות סלולר

בוא נגיד שמשיטוט של חצי שעה בפורום הזה למדתי יותר על טלפונים סלולריים משידעתי אי פעם. וגם הסרתי את ה-clean master

אבי לב50

New member
כמה שילמת עליו? בסביבות 800 ש''ח או 1100-1300 ש''ח?

אם התשובה היא במחיר הנמוך הרי שהמכשיר הינו מיבוא עצמאי של בעל החנות, מה שנקרא יבוא מקביל, כלומר יתכן שבעל החנות הביא את המכשיר ממקסיקו או מביילרוס (אלה רק שתי דוגמאות) ועל זה נאמר: מה מה שעולה בזול וכו'...
&nbsp
וכעת לקטע הקצת מצחיק: אם המכשיר מיבור רשמי הרי שכל שינוי במערכת ההפעלה יבטל את האחריות, מה שהופך את השינוי ללא כדאי בעליל, אבל אם המכשיר נרכש מיבוא פרטי/מקביל הרי שבעל החנות ישמח לדעתי (אם הוא רציני ולא שחקן זמני בשוק הסלולריים) להתקין לך מערכת הפעלה אחרת, או למסור את המכשיר לאיזה ילדון שמתמחה בדברים האלה, תורת סכום פעוט, כפי שגם הציע המנהל בתגובה קודמת.
&nbsp
וראי נא, אזהיר שוב: אם המכשיר באחריות רשמית לא הייתי ממליץ לך לשחק איתו.
אלה היתרונות והחסרונות של היבוא הרשמי.
&nbsp

עלה לי 880 והוא מפוצץ בג'יפה בסינית, אז... זה מאשש את דבריך

הבעיה היחידה בהצעתך היא שהחנות רחוקה ממני גאוגרפית ולא ממש מסתדר לי להגיע לשם.

אבי לב50

New member
כמובן שזאת לא חוכמה גדולה להיות חכם לאחר מעשה

אבל אני קורא לדברים כאלה שכר לימוד.
בעבר, עד לפני כשנתיים גם אני לא הבנתי הרבה בתחום הזה, ושילמתי שכר לימוד.
אני מקווה שהמנהל יעזור לך עם מישהו שיעשה את העבודה בזול.

se7en77

New member
כדאי לרשום את סוג המכשיר , אולי מדובר במכשיר שיש לו

מדריכים מסודרים איך משנים את הרום.
מצד שני יכול להיות גם ומדובר במכשיר שכל רום ייראה עליו אותו הדבר .
&nbsp

למעלה