האם אפשר להשתמש במטען רגיל על טלפון טעינה מהירה ?

Iam10

New member
האם אפשר להשתמש במטען רגיל על טלפון טעינה מהירה ?

שלום רב,
רכשתי טלפון חדש שתומך בטעינה מהירה אבל השאלה שלי היא האם אני יכול להשתמש במטען של הטלפון הישן שלי (סמסונג טרנד פלוס) על הטלפון החדש (A5 2016) שתומך בטעינה מהירה.
אני שואל מכיוון שלפעמים זה לא משנה לי טעינה מהירה או רגילה ואני מעוניין לדעת האם טעינה רגילה יותר מקלה על הבטריה ופחות שוחקת אותה לא לצורך.

תודה רבה לכולם.

Iam10

New member
וברשותכם שאלה נוספת

ראיתי שיש מטען רכב מהיר גם כן, אבל ברובם כתוב 2A,
מה שלא ברור לי אם זה טעינה מהירה מדוע כתוב 2 אמפר ?
בחלק מהאתרים כתוב 15W וגם 2 אמפר.
ידוע לי ש15 W זה זרם כפול מתח, ו-15 וואט זה אומר 1.67 זרם כפול 9 וולט.
לכן אני לא מבין את הסתירה באתרים.
האם מטען רכב חייב להיות גם כן 9 וולט וזרם 1.67 ?
&nbsp
אני מצרף קישור.
&nbsp
http://www.ebay.com/itm/Genuine-SAM...675293?hash=item1eb0f21a1d:g:09gAAOSwboVXOxLf

dudi4321

Member
זה כי הצריכה מחשמל הרכב הוא 12 עד 13 וולט

והזרם שנצרך מהרכב לפי חישוב הוא 15 וואט חלקי המתח, בערך. בגלל שנצילות המטען קטנה מ-1 הוא מתחמם הרי וההפרש בין 19 ל-15 זה בגלל הנצילות/חימום עצמי.
9 וולט אין כאן בחישוב זה ערך שאתה המצאת. המוצא הוא מעל 5 וולט ויכול לספק זרם עד 2 אמפר.
זה קצת יותר מורכב כי המטענים עובדים עם מעגלים בתדר גבוה להגדיל עוד יותר את הנצילות והחישוב די מסובך.

dudi4321

Member
אני חושב שטעינה איטית מטיבה עם הסוללה.

אבל יש מטענים עם מתח נמוך שלא מצליחים לטעון חלק מהסמרטפונים.
המתח רשום כמו 5.1 או 5.2 וולט. לדוגמה מטען ישן שכתוב עליו 4.8 וולט שהטעין לי LG אנטיקה לא מטעין LG G3.
משהוא נוסף שמירה על מגעי שקע הטעינה בסלולרי ובמטען. עדיף לנתק קודם מהחשמל ואז לנתק מהמכשיר, לחבר למכשיר ואחר כך להכניס לשקע בקיר. זה שומר שלא יהיה ניצוץ בזמן הניתוק והחיבור. ניצוץ גורם להסרת ציפוי ולהקטנת חיי המגעים ("שחיקה").

למעלה