ניוד של מספר וקנס.

KnifeX

New member
ניוד של מספר וקנס.

אני מעוניין לעזוב את החברה הסלולארית שיש לי בה 3 קוים(סלקום)
נכון להיום, החשבונית של כל מספר מורכבת מחיוב קבוע עבור חבילה (90 ש"ח לכל קו) ותשלום עבור מכשירים שרכשתי ברוב טיפשותי ותמימותי באחד מסניפי החברה.
כשמסתכלים על החיוב עבור המכשירים, רואים שעבור כל חיוב יש גם זיכוי(חלקי)
לדוגמא, אם רכשתי מכשיר ב 36 תשלומים וכל תשלום הוא 50 ש"ח, יש לי זיכוי אוטומאטי של 36 תשלומים בסך 20 ש"ח לכל תשלום.
בחברה הסבירו לי, שבמידה ואני אעזוב אותם, אני אחויב על המכשירים ללא הזיכוי החלקי . האם זה חוקי?
האם סלקום יכולים לתת לי קנס שאני לא מודע אליו?
תודה

G Gabi

Member
צריך להבין בגין מה הזיכוי

ראוי לבחון מה בדיוק מופיע בחשבונית ואת המסמכים עליהם חתמת.
&nbsp
סעיף 51ד (ב) לחוק התקשורת:
ביטל מנוי את הסכם ההתקשרות, לא יגבה ממנו בעל רישיון או בעל רישיון רדיו טלפון נייד, לפי העניין, תשלום, ולא ימנע ממנו הטבה שהיה מקבל אלמלא הביטול; על אף האמור, בעל רישיון כאמור רשאי לגבות את יתרת תשלומי המנוי בעבור ציוד הקצה כאמור בסעיף 51ה, וחובות שצבר המנוי.
מקור - https://www.nevo.co.il/law_html/law01/032_002.htm#Seif182

blzvi

Active member
אין כיום על פי חוק

מסלולים שנותנים זיכוי בתלות ברכישת מכשירים .
שני חיובים ניפרדים :שרותי סלולר ורכישת מכשירים .
90 שקל לקו זו הגזמה פראית וכנראה החיוב הוא של 70 שקל בלבד.
לא משנה כיצד הם מציגים את זה.
עלות הרכישה היא 50 שקל ואת זה תמשיך לשלם.

G Gabi

Member
יש לך אסמכתאות / הוכחות לטענה שלך?

בתכנית התעריפים שעודכנה לקרובת משפחה לפני כ-6 חודשים, הגעתי למרכז השירות עם קבלה של מכשיר שרכשתי. בגלל הקבלה, הלקוחה מקבלת זיכוי בגובה 58 ש"ח בחודש למשך 36 חודשים (אם הייתה רוכשת את המכשיר מסלקום, היא הייתה מקבלת את אותו זיכוי).
&nbsp
הרי לך תכנית תעריפים המעניקה זיכוי בתלות רכישת מכשיר (או צימוד מכשיר זר ["ניתוק זיקה"]).
&nbsp
אשמח מאוד אם תוכל בבקשה להפנות ללשון החוק כפי שאתה טוען "אין כיום על פי חוק", או שמא, אתה טועה ומטעה ללא ביסוס לטענתך.

blzvi

Active member
אני תוהה

מה בחשבונית זאת ,לבד ממספר הטלפון ושם הלקוח ,אמור להיות מצונזר .
אתה עושה דברם של שודדי הסלולר .
החשבונית ,גם ללא צינזור לא תגיד דבר שכן הכל תלוי במה שחתם הלקוח במרכז השרות .
90 שקל זה שוד וגם 70 שקל .
ולשואל המקורי ,לו אתה מתנייד לחברה זולה יותר ,בסופו של דבר אתה תרויח .
20 שקל לחודש לא ימנעו ממך לבצע את המהלך ,ותלמד לקח ,לא לקנות אצל ספק סלולר ולא להקשיב למלככי הפינכה שלהם.

z1george

Member
מנהל
70 או אפילו 90 זה לא שוד

זה יקר מהצעות אחרות בשוק
אבל זה אינו שוד. 570 או 1200 שקל לחודש - זה כבר שוד (אולי חוקי )
אבל 70 שח לחודש - הלקוח משלם במשך חודשים רבים , לא מתיחס למבצעים בעיתון של 29 או 39 שח === זה עדיין לא הופך את ה70 שח לחודש לשוד.

G Gabi

Member
אני תוהה היכן הגיבוי ל"אין כיום על פי חוק". מחכה לו...

מה מצונזר?
מספר הלקוח, מספר המנוי, העלות החודשית של תכנית התעריפים, פרטי תכנית התעריפים, העלות החודשית הסופית שהלקוחה משלמת.
כל הנתונים האלה אינם רלוונטיים לדיון הזה ומכיוון שאין מדובר במנוי שלי, אין לי כל עניין - ולא ביקשתי רשות - לחשוף את מספר הלקוח והמנוי.
&nbsp
החשבונית אומרת הכל. היא מפריכה את הטענה שכתבת (שאגב, אני עדיין מחכה לציטוט לשון החוק לטענה שלך. לכתוב "אין כיום על פי חוק", לא אומר שזה נכון...).
&nbsp
מה שוד ומה לא - אותיר לך ול-z1george לדון בעניין. לא התייחסתי לדברים האלו בהודעתך הראשונה, לא רואה סיבה להתייחס אליהם עכשיו.
&nbsp
זה לא משנה אם השואל המקורי מרוויח או לא. הוא יכול לבחור לשלם 150 ש"ח לחודש בשביל שירותי נוספים שאין לו צורך בהם. הדיון אינו אם הוא מרוויח או לא, הדיון הוא, האם מה שנאמר לו חוקי או לא.

blzvi

Active member
חוק או לא

זה מסביר את הקנס שהושת על סלקום בעקבות מדיניות של חוסר שקיפות .
עוד יום יומים תגיע התביעה הייצוגית ואז KnifeX יקבל פיצוי מסלקום (גם אם ינייד עכשו).
נראה אותך מתמודד עם זה.

G Gabi

Member
מה עניין שמיטה להר סיני?

סלקום נקנסה בעבר על דברים אחרים. למשל, לא הודיעה ללקוחות אודות בזמן רישום לשירותי תוכן, קנס נוסף בעניין משהו של סינון תכנים ברשת (אין לי כח לחפש) ועוד קנסות מסוגים שונים בגין עילות שונות.
&nbsp
המקרה אליו הפנת, משרד התקשורת קבע שסלקום הפרה את הרישיון וקנסה את החברה על ההפרה.
בבקשה תסביר לי מה הקשר בין הקנס הזה ובין "אין כיום על פי חוק" כלשונך. אני לא מצליח להבין את ההקשר.
&nbsp
מניין לך שתוגש תביעה ייצוגית? סטטיסטיקה? סטטיסטיקה זו לא עובדה, זו השערה בלבד. אשמח לאסכתא שתוגש תביעה ייצוגית וכי פותח הדיון יפוצה בעניין (גם אם יפוצה, אתה יכול להתחייב שהוא יקבל את מלוא הסכום? מתוך הנחה כמובן, שסלקום תתנהל/התנהלה באופן לא ראוי במקרה שלו).
&nbsp
אין לי מה "להתמודד", הטיעונים שלך מגוחכים ואף הסיומת של התגובה הקודמת מעט ילדותית... אבל, זה באמת לא העניין פה. אין מקום לרדת לפסים אישיים. יש דיון ענייני אודות דברים שכתבת. זה הכל.
&nbsp
טענת: "אין כיום על פי חוק" - היכן החוק?! אינך יכול לעמוד מאחורי הדברים אותם אתה כותב?

dudi4321

Member
וזה נקרא "ניתוק זיקה"

שיטה להוזלה מאד משמעותית. קניתי ב120 ש"ח טלפון רק לשם ההחזר.

G Gabi

Member
קח את העניין הזה "שלב אחד קדימה"...
אפשר בפחות מ-120.

G Gabi

Member
החשבונית שהצגתי? כלל וכלל לא. לא עסקי ולא התחייבות.

מדובר בתכנית תעריפים המיועדות לקהל לקוחות עם מאפיין משותף כלשהו, אבל, לא מדובר בתכנית עסקית ואין התחייבות.
כל אדם הנמנה על הקבוצה הייעודית יכול להגיע למרכז שירות של סלקום ולהצטרף לתכנית התעריפים הזו. ת"ז של הלקוח, כרטיס אשראי של הלקוח.

למעלה