כמה חשוב אחריות היבואן?

satori79

New member
כמה חשוב אחריות היבואן?

שלום,
תעשו לי סדר בבקשה..

מה ההבדל בין אחריות לשנתים של חנות שמוכרת מכשירים ניידים ויש לה מעבדה, לבין אחריות של יבואן (שזה שנתיים.. ועולה לא מעט כסף)

אם כנראה בלאו הכי.. זה לא כולל החלפת מסך.

תודה

BobboVilla

New member
אם אין תקלה מערכתית (למשל מוות פתאומי של גלקסי S3 או LG G4)

אז זה לא משנה. ממילא בארץ ינסו לנפנף אותך בטענות של "קורוזיה" ושאר שטויות.
&nbsp
גם במקרים שבהם יש תקלות מערכתיות, יכול להיות שייקח זמן עד שהיבואן יודה בתקלה, ואולי אפילו יותר זמן עד שהוא יטפל בה (כלומר יחליף/יתקן מכשיר בלי תשלום).

אבי לב50

New member
החשיבות היא בעיקר...

אם יהיו לך בעיות עם יבואן רשמי שינסה לנפנף אותך, יש לך (ולו) מולו את היצרן שלא יראה בעין יפה את הנפנוף, והיו מקרים של יצרנים שבגלל תחמנויות כאלה ואחרות ביטלו את הזכיון של היבואן הרשמי.
לעומת זאת כשאתה קונה מיבואן שאינו רשמי, עליך לדעת שיתכן שהמכשיר שנמכר לך הוא מעודפי יצור שיוצרו עבור ספק מסויים במדינה מסויימת, וכבר נתקלנו פה במקרים שאנשים קנו מכשירים שיועדו לכל מיני מדינות כמו בילרוס, מקסיקו ועוד ועוד.
כמו כן במכשירים של סמסונג ו-LG אתה עלול לאבד את העברית (אם היא חשובה לך).
לכן השיקול לדעתי לא צריך להיות ה-200 ש''ח שתשלם יותר על אחריות של יבואן רשמי, אלא כל המכלול, ומשום כך אני אעדיף יבוא רשמי.
מקווה שלא סיבכתי אותך יותר מידי ושעניתי לך על השאלה.

metrocard

New member
תלוי במכשיר,מחיר המכשיר עצמו וגם מי

היבואן. לצורך העניין אני סומך יותר על יורוקום מאשר על סאני .(וזאת דיעה סובייקטיבית לחלוטין המבוססת על מקרים אישיים מסביבתי הקרובה).

שהוכרז המוטו G דור 2 בארץ הוא נמכר ב1200 ש"ח מחיר יבואן רישמי. באמזון אירופה הוא נמכר אז בסביבות ה800 (מחיר סופי כולל משלוח עד הבית) . פער של 33 אחוז לא מצדיק רכישה מהיבואן בעיקר שדובר במכשיר שהכרתי כאמין. (היום ניתן להשיג את המכשיר בארץ בסביבות ה800 ש"ח באחריות יבואן רישמי. מאירופה הוא עולה 700 ש"ח. זה כבר סיפור אחר.)

לעומת זאת אם אתה זורק כבר סכומים שמתקרבים ל3000 ש"ח למכשיר (משהו שאני באופן אישי לא חושב שאעשה אי פעם) אז פער של 400 ש"ח יכול להצדיק את הבטחון שיכול לתת לך יבואן רישמי רציני.

אבי לב50

New member
תודה על התשובה, רק אעיר על דבר אחד.

אתה עשית השוואה בין מחיר המוטו G דור 2 שנמכר בארץ בהתחלה ב-1200 ש"ח מחיר יבואן רשמי, לבין הזמנה מאירופה שעלתה בזמנו 800 ש"ח, ובעיני זאת השוואה לא נכונה.
&nbsp
כשאתה מזמין מחו''ל אתה צריך לקחת בחשבון לדעתי גם את עניין התקלות שעלולות לקרות ואת המשלוח לנותן האחריות בחו''ל ועוד כל מיני משתנים כאלה ואחרים.
&nbsp
היית צריך אם כבר לעשות השוואה בין ה-1200 ש''ח של היבואן הרשמי לבין המחיר בארץ אצל יבואנים לא רשמיים בארץ, ולמיטב זכרוני המחיר בזמנו אצל הלא רשמיים היה בסביבות 1000-1100 ש''ח. (תקן אותי אם אני טועה).
&nbsp
בקשר ליבואנים הרשמיים בארץ היה לי ניסיון טוב עם רונלייט ועם סאני ולא היה לי כל ניסיון עד כה עם יורוקום, וכפי שציינת זה עניין סובייקטיבי.
ולמרות הדברים הרעים שאנשים מספרים על סאני, אם אקנה כיום מכשיר של סמסונג, הרי שאעשה זאת מסאני ולא מיבוא מקביל, אבל זה אני.
&nbsp

metrocard

New member
מקבל את ההערה

אם לומר את האמת לא יודע מה היה המחיר של המכשיר ביבוא לא רישמי.
אני מסתכל אחרת על רכישת מכשיר מאמזון לעומת רכישה מכל אתר חו"ל אחר.
יש גב ברכישה דרכם השירות שלהם מופתי . אחי הזמין את המוטו G . אחרי שלושה שבועות משבושש המכשיר להגיע פנה אליהם.
ביקשו שייתן 48 שעות על מנת לבדוק את העניין. לאחר יממה חזרו אליו במייל והודיעו שחברת השליחויות לא מצליחה לאתר את המשלוח ולכן שולחים חדש במשלוח מהיר על חשבונם. לאחר 48 שעות מרגע ההודעה הגיע המכשיר. אחרי שלושה ימים, הגיע עוד מכשיר - כנראה זה שגורלו לא היה ידוע. (בסופו של דבר אחי יצר איתם קשר והשאיר את המכשיר השני עבור אישתו תמורת תשלום)
אחרי חודש הוא קיבל מייל המודיע לו על זיכוי של 120 ש"ח הפרשי מיסים עבור שני המכשירים.
יתרון נוסף באמזון זה שאין משחקי מיסים. החברה משתמשת בשירותי DHL או UPS ומריצה את תהליך המכס עבורך. נציג מטעמם מתקשר אליך על מנת לקבל את הפרטים הדרושים. המכשירים עוברים תהליך מיסוי מלא וחוקי ואתה מקבל את הניירת הרלוונטית

אבי לב50

New member
מקבל את ההסבר.
ועוד כמה מילים ברשותך.

בקשר למיסים כבר שמעתי על כך וזה בהחלט דבר מבורך.
הבעייה שהעליתי היא לא על השרות שלהם, אין לי מילה רעה עליהם. אכן שמעתי רק טובות בקשר לכך.
הבעייה היא מה קורה לאדם מהשורה אם מתקלקל מכשיר שרכש מהם?
האם הוא צריך לשלוח להם את המכשיר המקולקל? במידה שכן, על חשבון מי?
ומשך הזמן שהפעולה תיקח, וכו'. זאת הנקודה שעליה דיברתי.
זה מה שגורם להיסוס שלי האם לרכוש מהם מכשיר סלולרי.
כמעט שביצעתי מהם הזמנה לפני כמה חודשים אך היססתי בגלל הדברים הנ''ל.
&nbsp

satori79

New member
תודה

חשבתי לרכוש lg g3
והמחיר שלו היום זה כבר לא מה שהיא פעם..
זה בסביבות ה-1100 או 1200 לפני התוספות. לפחות בזאפ.

פעם שילמתי 2700 על גלקסי 3..
בדיעבד.. זה היה מיותר. לא חושב שטלפונים שווים מחירים כאלו או יותר.

blzvi

Active member
תשאל את המוכר

הנחת יסוד שאין עברית.
ענין של מזל,עשוי להעצר במכס ואזי תשלם 34.5% מס .

אבי לב50

New member
אני לא הייתי קונה מכשיר סלולרי באיביי.

אתה מחפש צרות?
חיסכון של 200 ש''ח שווה לך מתח ועצבים?
לי לא.

blzvi

Active member
שתיהן שוות כקליפת השום

במקרה של תקלה רצינית ישלפו לך טיעונים וסעיפים שלא מחייבים אותם בשרות חינם.
הכל ענין של מזל.

אבי לב50

New member
מתוך נסיון אני לא מסכים איתך.

נכון שפעמים רבות הם מנסים להתחמק, אבל מול לקוח אסרטיבי (בנימוס, לא באלימות מילולית) הם נכנעים מהר מאוד.

למעלה