מחפשת המלצה על סמארטפון לרכישה בארה"ב

• פותח הנושא haych
  • פורסם בתאריך

haych

New member
מחפשת המלצה על סמארטפון לרכישה בארה"ב

שלום,
הוריי טסים בקרוב לארה"ב ואני מעוניינת שירכשו עבורי סמארטפון.
את הסמארטפון הראשון שלי רכשתי לפני כ-3 שנים - גלקסי 3 מיני וסה"כ אני מאוד מרוצה ממנו - הצרכים שלי מטלפון הם בעיקר לדבר +3 אפליקציות בסיסיות. לא צריכה מצלמה חזקה, לא שומעת מוסיקה בטלפון, לא זקוקה למסך גדול ולא צריכה שכלולים מיוחדים. אני מעוניינת להחליף אותו אך ורק בגלל שלאחרונה הוא איטי ובקושי סוחב, ואני חייבת לנקות קבצי זבל אחת ליומיים כדי שיעבוד בקצב סביר.

אני מחפשת מערכת הפעלה אנדרואיד, טלפון יחסית קטן בגודלו (אני מאוד מרוצה מהגודל של הגלקסי מיני), סוללה חזקה, יותר זכרון ממה שיש לגלקסי שלי וזהו פחות או יותר. כל שדרוג נוסף במסגרת התקציב יהווה בונוס מבחינתי, וממש לא מחייב.
השאיפה היא לא להוציא יותר מ-250$. אשמח לקבל הצעות כי אין לי שום מושג לאן לכוון.

תודה!

blzvi

Active member
סמארטפון לא קונים בארה"ב

שם נהוג למכור כולל תוכנית .קשה למצא טלפונים שהם sim free,unlocked .
והערה נוספת לגבי סמסונג,נהוג בהם נעילה אזורית שמגבילה את השימוש הראשוני למדינה בה נרכש המכשיר וזה מחייב לפחות 5 דקות של שיחות בסים מקומי.
אולי תעדיפי קניה מקומית ,או אולי דיוטיפרי אם כי שם הכל יותר יקר!

haych

New member
וואו, תודה על התגובה

לא היה לי מושג.
זכור לי שחברים קנו שם טלפון ולא ציינו בעיות מיוחדות.
אז יש המלצות לרכישה בארץ (לא משומש) עד 1000 ש"ח?

חולק על blzvi.

את בהחלט יכולה לקנות בארצות הברית מכשיר.
פשוט ודאי שהוא factory unlocked ללא שום קשר לשום חברה סלולארית שם וכך תוכלי להשתמש בו גם בארץ ללא בעיה.

אלא אם כן את מתכננת לקנות מכשיר יחסית חדש של סמסונג(זו בעיה ספציפית בסמסונג) ואז אולי פחות כדאי לקנות שם כי סמסונג נועלת את המכשיר לאזור מסויים אליו הוא הגיע.
כלומר מכשירים שלה שנשלחים לארצות הברית, אם תביאי אותם לארץ חדשים לחלוטין, יש סיכוי שתהיה לך בעיה להפעיל אותם פה.
אם איני טועה יש איזו דרך לפתור את זה, אבל אני כבר לא זוכר מה היא.

em28

Well-known member
חולק על הבתול

בארה"ב שווה לקהות רק מכשירים מסובסדים שתומכים בכל התדרים בהם משתמשים בארץ.

בגדול זה מצמצם את הרשימה לאייפונים ונקסוסים במכשירים אחרים יהיו נעילות שונות, בעיות תדרים, או סתם מחיר גבוה מדי.

-------------->

עריכה:
מתנצל. קפצתי כמו חמור בראש וראיתי מייד סמסונג למרות שבכלל כתבת נקסוס.
סליחה
.

ולהודעה המקורית:
מה זה מכשירים מסובסדים?
במכשיר אחר לא יהיו בעיות תדרים אם יודעים מה התדרים במכשיר שרוצים/מתכוונים לקנות לפני שקונים אותו...

מחיר גבוה מדי?
בארץ מוסיפים עוד 35 אחוז מיסים/מכס לערך (לפחות) לכל מכשיר שקונים בחנות פרטית.

בקיצור אחות:
פשוט ודאי שהמכשיר לא נעול ואת מסודרת.
לגבי תדרים בדקי מראש איזה מכשיר את בכלל רוצה והדגם המדוייק שלו(יש מכשירים שהם כביכול אותו דגם אבל יש מהם כמה דגמים).
ואחרי שאת יודעת בדיוק מה את רוצה ושהתדרים אחלה לארץ ושהמכשיר לא נעול, את יכולה לקנות בכייף.
(מלבד סמסונג כפי שנאמר לפני כן למרות שיש פתרון כלשהו. פה: http://iandroid.co.il/forum/viewtopic.php?p=1400003).

haych

New member
תודה לכולם! אין לי מושג מה אני רוצה, לכן שאלתי כאן :)

כאמור, יש לי אפס הבנה בתחום הזה. אני רק יודעת שאני רוצה אנדרואיד ושהוא יכול בהחלט להיות פשוט. כאמור, אני מאוד מרוצה מהגלסקי 3 מיני שלי, רק שהוא כבר בקושי סוחב.

אז מה כדאי לקנות?

וקצת הלכתי לאיבוד בתוך הדיון - כל מה שאני צריכה זה לבקש טלפון שהוא unlocked ואז הוא בהכרח יעבוד לי בארץ?

HelloweeN

New member
גם סמסונג אין בעיה לקנות בארה"ב

או שמזמינים מאיביי (בפעם המיליון, יש לא מעט מוכרים שמוכרים סמסונגים שהם TRUE FACTORY UNLOCKED בארה"ב עם תדרים שמתאימים לישראל, והפלא ופלא - ללא נעילה אזורית, גם במכשירים מהשנה שנתיים האחרונות. אני אישית עובד עם מוכר ספציפי באיביי כבר שנים),
או שמכתתים רגליים לחנות פיזית כמו B&H שבשנה וחצי האחרונות נכנסה לתחום המובייל חזק ומחזיקה לא מעט מכשירים שהם UNLOCKED במלאי בחנות במנהטן או בחנות אונליין שלהם.

אני חי בארה"ב כמה מספר שנים וקניתי ככה אינספור טלפונים שעבדו לי בכל העולם בלי בעיה, כולל סמסונגים שהגיעו ללא כל נעיה או שטיקים אחרים.

T o m c o

Member
מנהל
ואני מכיר מישהו שקנה S5 בארה"ב דרך Amazon ולאחר עדכון מערכת
ננעל! סמסונג זה רולטה!

HelloweeN

New member
חובת הבדיקה והשכל - היא עלייך

סמסונג זה לא רולטה ולא בטיח ומאוד רצוי ללמוד על הנושא לפני שמשקיעים בו. אני קורא בפורום המון אי דיוקים שמטעים את הקוראים פעם אחר פעם.
הנעילה האזורית, עד כמה שאני יודע, מתייחסת ל...אזורים. טלפונים באיחוד האירופאי ובאמריקות סביר להניח שיהיו נעולים.
אז נכון, מדובר על המון מדינות, אבל בלי עין הרע, יש עוד עשרות רבות של מדינות רבות שאין להן נעילה (מדינות ביבשת אסיה או אפריקה או אפילו במזרח התיכון).
כלומר במידה והטלפון מקורו באחת מהמדינות שאין להן נעילה אזורית - הוא יהיה טלפון UNLOCKED אמיתי בלי שטיקים ובלי צורך ב"הפעלה של סים מקומי".

טלפונים כאלו נמכרים בארה"ב, חד משמעית, ואני ההוכחה החיה לכך.
צריך לחפש ולוודא. ציינתי שני מקורות שאני אישית סומך עליהם ושקניתי מהם יותר מפעם אחת.
שהקורא הנבון יעשה את ההחלטה המושכלת שלו.

BobboVilla

New member
כן רולטה לא רולטה זה פחות העניין

עצם העובדה שאתה בכלל צריך לשאול את עצמך "האם אני אוכל להשתמש במכשיר הזה" מעבר לבדיקה של התדרים שלו היא הבעייתית. זה לא כמו קלטות וידאו שהיו בטכנולוגיות שונות (PAL/SECAM) או האיזורים של DVD, שהיו אצל כולם. כאן מדובר על חברה אחת שמחליטה לפעול לרעת הלקוחות שלה. כמובן שזו זכותה של כל חברה לקבוע איזו מדיניות שהיא רוצה, אבל זו כמעט חובתנו בתור צרכנים להבהיר לה שזה לא מקובל עלינו, והדרך היחידה שבה אנחנו יכולים לעשות את זה היא על ידי כך שנפסיק לקנות את המוצרים שלה.

HelloweeN

New member
בעולם של היום, צריך להשקיע מחשבה בכל דבר

שום דבר לא טריוויאלי, בכל דבר יש קאצ'ים וידע זה כח יותר מפעם.
מי שרוצה להקטין ראש או לא לחשוב יותר מדי ולאמץ את תאי המוח - זכותו והוא יכול להמשיך לשלם מחירים מופקעים ולהיות מנוצל כלכלית (ובכלל) מבלי שיהיה לו אפילו מושג (משום מה זה מזכיר לי את הבוחרים של ביבי, שגם הם סוג של מזוכיסטים אידיוטים שאין להם מושג מזה אפילו, גם אם תבהיר להם את זה). במקרה כזה, לא צריך לחשוב, קונים טלפונים בישראל והכל טוב.

מאידך, במידה ואתה רוצה לחסוך או דוגל בצרכנות נבונה יותר, יש אופציות שם בחוץ. נכון, המדיניות של סמסונג היא שנויה במחלוקת, אבל היא לא יושמה בכל העולם. בשניה שמבינים את זה ואיך המדיניות עובדת - ניתן בקלות לעקוף אותה ולקנות מכשירים שאין בהם נעילה.

אני יכול להגיד לך שמנסיון אישי ב-3 שנים האחרונות עם מכשירים של LG, סוני ועוד, שוואלה, מבחינתי, עוד לא עבדתי עם מכשיר שהיה נוח לעבוד כמו סמסונג, עם פשטות השימוש והאיכות של המוצר (החל מצילום וכלה במוזיקה).

T o m c o

Member
מנהל
אני לרגע לא אומר שיש בעיה עם קניה בארה"ב, אני גם לא אומר ש
אני מסכים עם האמירה של צבי (blzvi) שלא רוכשים סמארטפון בארה"ב ושאסור לעשות את זה וצריך לקנות רק בארץ.
אני אישית בחמש השנים האחרונות בעלים/רוכש גאה של שני נקסוס 4, נקסוס 5, נקסוס 6P, נקסוס 5X ו OnePlus One שכולם נרכשו בארה"ב.
&nbsp
כל שאמרתי היה שכלפי סמסונג - צריך להבין את העניין לעומק ולא ללכת בעיניים עצומות ולרכוש את המכשיר הראשון. כמו שאני מכיר אחד שננעל לו המכשיר של סמסונג (S5) אני מכיר גם כמה שלא ננעל להם ורכשו בארה"ב. כנ"ל לגבי מכשירים של LG, HTC, SONY ואחרות. (אני מוציא את הנקסוסים והOnePlusים מהמשוואה כי הם מראש מגיעים משוחררים מנעילות בהצהרת היצרניות)
&nbsp

HelloweeN

New member
נכון מאוד. צריך לחקור וללמוד לפני שקונים.

מי שלא טורח ללמוד ולבדוק מה שהוא קונה ובא בטענות אחרי זה - בעיה שלו. רק שלא יבוא ויטעה אנשים וייצא בסלוגנים נמרצים וחד משמעיים שאין בהם אמת.

YosMan1

New member
אני קניתי באיביי S7 (שנשלח לארהב מסינגפור) ובינתיים הכל בסדר

המכשיר עלה 625 דולר.
הדגם שנקנה היה G930FD שזה דגם של המזרח הרחוק.
המכשיר הוגדר עי מוכר TOP-RATED באיביי כ FACTORY UNLOCKED ומכר כבר 1000 מכשירים כאלו.
הגיע לארהב תוך 24 שעות סגור באריזה מקורית.
בינתיים הכל עובד מצויין. היו כמה עדכונים קטנים לא היה עדכון גרסה.

למעלה