קראתי פה בעבר שרשור על הכדאיות בקניית LG G3 מיבואן רשמי

קראתי פה בעבר שרשור על הכדאיות בקניית LG G3 מיבואן רשמי

רשמי.
רציתי לשאול - אם אני רוכש אותו מיבואן רשמי האם יש חשיבות ממי אני רוכש אותו או שאפשר פשוט להזמין אותו מהאינטרנט ושיגיע בדואר ולוודא שהוא הגיע סגור?

דבר נוסף - LG3 קרץ לי הרבה בגלל המחיר. אם קונים אותו מיבואן

רשמי המחיר שלו עולה לסביבות 1500-1600 שח.
במחירכזה לא עדיף כבר לקנות iphone 5s?

binon

New member
ל G3 כיום אין משמעות של קניה מיבואן רשמי

אם היית קונה אותו לפני שנה יכול להיות שהיה כדאי לחשוב על זה.
המכשיר כבר סיים את מכסת העדכונים שלו, לא יהיו לו עוד עדכונים כך שמה שתקנה זה מה שיש, כך שכל הנושא של אבדן עברית בעדכונים (שגם הוא פתיר בקלות) לא רלוונטי.
אחריות של יבואן רשמי במדינתנו שווה כמו אחריות של יבואן מקביל בתנאי שאתה קונה מחנות מוכרת ולא מאיזה באסטה בשוק.

BobboVilla

New member
זו הבעיה העיקרית

כמו ש-binon כתב, כל עוד אתה קונה מחנות לגיטימית ורצינית, ולא מאיזה חאפר שהבריח שלושה מכשירים במזוודה (מה שנקרא בזלזול "יבוא מזוודות") אז לא צריכה להיות בעיה מיוחדת.
&nbsp
האמת, למרות שכבר אין בהכרח הצדקה כלכלית לכך, אני הייתי שוקל לקנות מאחד מאתרי אמזון באירופה. אמנם זה יקח יותר זמן להגיע, אבל לפחות אתה יכול להיות שקט שיש "אבא" שלא יתנער מהאחריות בגלל טענות מופרכות של "קורוזיה".

יש לי כרגע 2 אפשרויות על הפרק. הראשונה

הראשונה היא לקננות G3 מיבואן לא רשמי כולל שנתיים אחריות ומטן מקורי ב1350.
מדובר בחנות של רשת (עולם הקולנוע) ואני קונה מסניף שקרוב לי לבית (אני יכול לראות שהאריזה מקורית וכו).
אפשרות שניה היא לקנות מיבואן רשמי ב1480 אבל מחנות שאני לא מכיר (רוב החנויות של הקניה באינטרנט הן במרכז ואני גר ברמת הגולן) וזה יגיע בדואר.

מה נראה יותר עדיף?

BobboVilla

New member
"רשת" לא אומר בהכרח "רציני", ומה הקשר של עולם *הקולנוע*

לטלפונים סלולריים? אלא אם מרחיבים את המונח "קולנוע" ומתייחסים לכך שאנשים רואים סרטים בטלפונים שלהם, ואולי אפילו פעם במיליון שנה מצלמים סרט עם המצלמה של הטלפון (למשל - http://www.theverge.com/2015/1/28/7925023/sundance-film-festival-2015-tangerine-iphone-5s ), אני לא רואה סיבה שהרשת הזו תהיה בהכרח יותר אמינה מ"סתם" חנות שכונתית/בקניון שמוכרת רק טלפונים סלולריים.
&nbsp
לגבי ההודעה השנייה, זו בדיוק הנקודה של חנות רצינית לעומת חאפר כלשהו. חנות רצינית קנתה מיבואן *כלשהו* את המלאי (גם אם זה לא היבואן הרשמי), ולכן יש לה למי לפנות במקרים של תקלות ייצור. מי שהבריח את הטלפון במזוודה לא יכול לפנות לאף אחד, והוא יזרוק את האשמה על המשתמש ו/או יתנער מאחריות. אגב, ל-G3 לא ידועות על תקלות כאלה, ולכן זו לא סיבה משמעותית לפחד שלא לקנות מהיבואן הרשמי.

enigo

New member
"עולם הקולנוע" כבר מזמן לא מתעסקים רק בטלוויזיות ושות'.

בדיוק כמו שכל חנות מצלמות התחילה למכור אביזרים לסלולארי (וגם כל פיצוציה וסופר) פשוט כי זה תחום רווחי מאוד.

BobboVilla

New member
רק בגלל שהם יכולים לא אומר שהם צריכים

אמרו לי שכשהייתה למשל את הבעיה עם LG4 ש"מתו" פתאום

לא היה גיבוי למי שקנה לא ממשווק רשמי.
טענה נוספת ששמעתי היא שבגלל שיש צריבה לא מקורית של הרום אז יש יותר התקעויות ושאר בעיות במכשירים מיבואן לא רשמי.
מה ידוע לכם על זה?

binon

New member
נסיון לעשות סדר

קודם כל, יכול להיות שגם המשווק הרשמי יכול לנסות לנפנף אותך. לא בהכרח זה יקרה, יכול להיות שתקבל שירות מעולה ממנו ויכול להיות שתקבל גם שירות מעולה מיבואן לא רשמי.
לגבי מכשיר מיבואן לא רשמי, זה לא בהכרח שהוא צרב עליו גירסה לא רשמית. בדרך כלל המכשיר יגיע עם מערכת הפעלה מקורית רק של מדינה אחרת. היבואן רק חושף את העברית במידה והיא מוסתרת.
לפני אנדרואיד 4 כשלא הייתה עברית מובנית, היו יותר מקרים של התקנת רומים חלופיים אבל היום אין ליבואן אינטרס להשקיע בזה זמן.

אז למסקנה - לפי מה שאתם אומרים

1. הסיבה העיקרית להעדיף יבואן רשמי היא העברית.
2.בG3 זה לא כ"כ רלוונטי.
3.גם בעיות כמו שמת פתאום הפלאפון לא מוכרות במכשיר זה.
4. לכן לא כדאי להשקיע עוד 150 ש"ח בשביל יבואן רשמי.
5. לקנות למשל בעולם הקולנוע זו אופציה סבירה אבל לאבגלל שזו רשת אלא כמו כל חנות שהיא לא "יבואן מזוודה"

אני צודק במסקנות? והעברית בעצם היא מובנית במכשיר

בכל מקרה ורקצריך לחשוף אותה במידת הצורך?

אוף! שינוי בתוכניות... לא רלוונטי בעולם הקולנוע. כדאי להזמין

באינטרנט בזול (נמכר החל מ-1177) בלי לראות בעיניים את המכשיר ושהקופסא סגורה וכו' או רק בחנות "אמיתית"?
(מדובר מיבואן לא רשמי)

מורוש98

New member
אישית הייתי מעדיפה לגשת פיזית לחנות..

אז לא עולם הקולנוע...יש עוד המון חנויות

למעלה