נעילת חשבון ג'ימל מדי שבועיים-שלושה

• פותח הנושא em28
  • פורסם בתאריך

em28

Well-known member
נעילת חשבון ג'ימל מדי שבועיים-שלושה

גוגל התחילו לעלות לי על העצבים !

מדי שבועיים שלושה הם שולחים מייל על "התגלתה פעילות חשודה בחשבון" ודורשים שינוי סיסמה לחשבון.

ה"פעילות החשודה" שהם מזהים זה בסה"כ כניסה מהמחשב האישי.
אם אני מבין נכון הם מזהים כניסה מהנייד מעיר אחת וכניסה מהמחשב מעיר אחרת (ספק האינטרנט) ומתחילים להשתולל.

איך מודיעים למפגרים הללו שזה בסדר ?

LZ88

New member
לא נראה לי שזה העניין..

אני נכנס מהמחשב בבית בעיר אחת, מהמחשב בעבודה בעיר אחרת ומהנייד מכל מיני מקומות שונים. אף פעם לא היו בעיות..
נשמע מוזר מה שקרה לך.
גם בעבודה, יש לנו חשבון גוגל אחד שאנחנו משתמשים בו בעשרות מכשירים. למעט מידי פעם שצריך בחלק מהמכשירים להקיש את הסיסמה ללוגין מחדש, אף פעם לא התקבל מייל על פעילות חשודה.

em28

Well-known member
אוקי, האם יתכן שידו של ספק האינטרנט (018) במעל ?

כי הכניסות החשודות מזוהות כדפדפן האינטרנט (פיירפוקס) על פי כתובת הספק.
מעניין שעד לפני כמה חודשים לא היו התראות כאלה אף פעם.
יש דרך להפסיק את ההתראות ?
יש דרך ליצור קשר עם גוגל ולומר להם שהכל בסדר ?

לי זה עזר לגלות פריצות בחשבונות גוגל שלי 3 פעמים

בפעם הראשונה זלזלתי וזה גרם לנזק בחשבון עסקי של חברה.
בפעמיים הבאות שיניתי מייד סיסמה
אז נכון שזה לכאורה זה טרחנות שהם מודיעים על כל כניסה מ-IP חדש,
אבל באחרי כמה כניסות מאותו IP ודפדפן הנתונים נשמרים.
זה עדיף מאשר שתגלה שפרצו לך.
יכול להיות שאתה מוחק נתוני גלישה מהמחשב ואז באמת כל כניסה חדשה או שמשתנה לך כתובת בתדירות גבוהה ?

em28

Well-known member
עדכון: 018 טוענים שהבעיה היא לא של IP לא קבוע

שינו הגדרות CityNet וטוענים שזה אמור לפתור את הבעיה - מה זה ?
&nbsp

smoke signals

New member
גם לי זה קרה בזמן האחרון

אצלי זה קורה באותו מחשב אבל עם מערכות הפעלה שונות(לינוקס ו-ווינדווז) שאני עולה אליהן.
גם אני באקספון.
לא ברור לי איך גוגל לא מזהה שאני בדיוק באותו IP ורק עולה למערכת הפעלה שונה(לחילופין, אני מניח שאפשר לזהות שגם המחשב שלי הוא בדיוק אותו מחשב בכל מערכות ההפעלה שאני עולה אליהן).
בזמן האחרון שקט אצלי ואין הרבה "פעילות חשודה בחשבון" או "למישהו יש את הסיסמה שלך", אבל לפני שלושה שבועות הייתה מתקפה מצד גוגל על חשבונות המייל שלי והצטרכתי לשנות סיסמאות פעמיים(נדמה לי שתוך זמן קצר מאוד).
לפני שבוע בערך, זה שוב קרה עם שני חשבונות נוספים ופשוט השארתי את זה כך, ללא סיסמה חדשה. אלו חשובנות "רדומים" ולכן אם בעתיד אצטרך, אשנה להם סיסמה ולא עכשיו תוך הסתכנות ששוב אצטרך להחליף סיסמה תוך קצר כי שוב "למישהו יש את הסיסמה שלך".

umbo

New member
אני דווקא חושב שצריך להיות.....

מרוצה מבקרה\מעקב כזה שעוזר לך להיות יותר בטוח במניעת חדירות לא רצויות לחשבון.
אני הייתי בחו"ל ובהתחברות ראשונה הייתי צריך לאשר ולענות על שאלה סודית. אני הייתי למעשה מרוצה מזה.
לבדיקה ומניעת נדנוד מיותר נכנסים בחשבון לסימון של 9 מרובעים קטנים בחלק העליון של המסך (בעברית זה מצד שמאל) -> החשבון שלי -> כניסה ואבטחה ->הודעות ופעילות המכשיר -> מכשירים בהם השתמשת לאחרונה -> בדוק מכשירים -> ואז אמורה להופיע רשימת המכשירים והמקומות מהם התחברת לחשבון. יש בעיה, אתה אמור להודיע לגוגל ולבצע פעולות מניעה. יצאת מזה ללא הערות, המיקומים והמכשירים יאושרו לכניסות עתידיות.
לי זה נראה פעולת מעקב חיובית ורצויה לטובת בעל החשבון.

em28

Well-known member
אז זהו, שזה מגיע בלי שום הגיון

זה מגיע ברצף לכל החשבונות בבת אחת, כשהפעילות החשודה היא הכניסה מהמחשב הביתי, בלי יכולת לומר לגוגל שזה בסדר.
בלית ברירה משנה סיסמה, יש שקט של שבועיים-שלשה, ושוב חזרה על הבלגן.
ולפעמים זה מגיע בזמן-מה-זה-לא-מתאים.......

smoke signals

New member
הבעיה היותר חמורה היא שצריך למצוא סיסמה חדשה

וללמוד אותה בעלפה.
זה פשוט מעצבן.
נגמר לי מלאי הסיסמאות
.
וגם אי אפשר לחזור לסיסמה ותיקה אחרי שכבר שיניתי פעמיים ורציתי לחזור לותיקה.

למעלה