אז מה יחליף את הנקסוס 4?

• פותח הנושא fazer
  • פורסם בתאריך

fazer

New member
אז מה יחליף את הנקסוס 4?

הנקסוס 4 שלי כבר בן 3 כמעט, ומתחילים להרגיש את הגיל, וזה הזמן להתחיל לחשוב על מחליף:
השימושים שלי הם סטאנדרטיים למדי (שיחות, ווטסאפ, וויז, מייל, גלישה), ומה שאהבתי ב 4 זה שהוא נותן לי את כל זה, ברמה טובה, וארוז בגודל שיושב לי טוב ביד - מבחינתי יותר מ 4.7-5 אינץ' זה גדול מדי. מה שכן חשוב לי מאוד זו מצלמה טובה ככל שניתן (נקודת תורפה גדולה בנקסוס 4 שלי) - כשאני מצלם את הילדים, שנוטים לזוז מהר, רצוי שהסלולארי יזכר לעשות פוקוס ולצלם לפני שמגיע מחר.

אז סמסונג אני לא אוהב (נעילה אזורית וכדומה), LG - הייתי מחכה ל G5, אבל הוא על פי כל הדיווחים יהיה ענק. על הנקסוס 5X שמעתי ביקורות פושרות, דווקא מאנשים שהיה להם 4 ומאוד אהבו. מה נשאר? לחזור לאייפון ולקנות 6S? מעדיף לא להוציא סכומים כאלו על מכשיר סלולארי.

הצעות?

גק לוי

Active member
תשובה.

הנקסוס 5X הינו מכשיר מצויין.
מעבד סנפדראגון 808 - 1.82 גיגה + 1.44 גיגה - 6 ליבות - מהיר ועוצמתי.
זיכרון 32 גיגה.
RAM 2048.
מסך 5.2 FHD מצויין.
מצלמה 12.3 מ"פ - נפלאה.
צילום-וידיאו 4K.
ממשק נקסוס מרשמלו נקי לחלוטין מאפליקצייות זבל.
סנסור טביעת-אצבעות מאחורי המכשיר - מצויין.
סוללה 2700 מ"א.
משקל 140 גרם.
יש NFC.
יציאת USB-C.
החיסרון היחיד - עוצמת הרמקול והספיקר בינוניים בלבד.

בקיצור, מכשיר מצויין עם מצלמה משובחת במיוחד.

הנה המחיר:
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=910302

והנה הסיקור עליו:
http://www.wisebuy.co.il/proreview.aspx?productid=910302

metrocard

New member
אם יצא לך לקרוא מעט מהרשמים של המאזין על המכשיר

תקבל תמונה אחרת לגמרי.
ולא רק אצלו. משתמשים נוספים טוענים שמדובר במכשיר שלא תואם את הציפיות ממנו.

גק לוי

Active member
לא יודע מה זה ציפיות.

המכשיר כשלעצמו בסדר גמור ועם מעט מאוד חסרונות.

הקובלנה הבסיסית שאני שומע עליו - זה לגבי המחיר שלו.

ולא לשכוח שמתחריו מועטים - סוני 5/Z3, וואוואי P8, סמסונג S5/6, וגם OPX.

אדון לוי - תיאום ציפיות..

כשחברה כמו גוגל מוציאה מכשיר בסוף 2015 , אני מאד מצפה שהוא יתפקד לפחות כמו מכשירי דגל בני שנה .
לגבי הנקסוס 5X - זה לחלוטין לא המקרה !
מכשירים כמו ה LG G 4 וגם ה 1+1 שהם משמעותית ותיקים ממנו , מתפקדים משמעותית טוב ממנו בכל קנה מידה ( כולל ששניהם עם רום מקורי והנקסוס עם רום תחליפי )
אני מאד מצפה שיהיה סוגשל תמורה לעלות ובנקסוס זה לא קים !
המחיר שלו מייצג מכשיר דגל והוא רחוק מזה שנות אור .
* לפותח השירשור - אחרי שימוש של כמה שבועות בנקסוס 5X אני לא מוצא אף סיבה להמליץ עליו . למעשה - ההמלצה היחידה שלי לגביו - להמנע ממנו !
אם היה תלוי בכרטיס האשראי שלי המכשיר הנבחר היה ה 1+X

גק לוי

Active member
מה היה הקש ששבר את גב הגמל ???

הרי המעבד שלו 808 נמצא גם בG4 וגם בV10.
המסך בסך הכל בסדר.
המצלמה מצויינת.
הממשק נקי מה שאמור לשפר את הביצועים של המעבד במכשיר.
מצלם וידיאו 4K.
רמקול וספיקר סבירים.
המכשיר נותן תחושה של פלסטיקיות יתר.
סוללה 2700 מ"א, זה יחסית סביר.
עוצמת השמע באפרכסת בסדר גמור.
זיכרון 32 גיגה, זה סביר בהחלט.
משקל 140 גרם.

איפה לדעתך הנקודה הבעיתית במכשיר שגרם לך לומר שבמכלול השלם הוא נכשל בתיפקודו ???
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ולא לשכוח מדובר בסיגמנט של מכשירים עם עם מסכי 5 או 5.2.

גם בHTC ONE M9: יש בעיות עם המעבד 810 שמתחמם ומאיט את עצמו אוטומטית בשביל לקרר את המעבד, אמנם מבחינת שאר הדברים הוא מצויין.
ומחירו כ2200 שקל.

בסמסונג S6: הסוללה 2550 מ"א, הRAM בעייתי, והספיקר בינוני, ומחירו כ2250 שקל.

המעבדים בS5 ובZ3 פחות חזקים מה808.

נשאר וואוואי P8: מכשיר נחמד, עם סוללה לא חזקה, מצלמה בינונית, ומעבד יחסית מהיר.

בOPX: המעבד עם ביצועים בינוניים בלבד, המכשיר לא בנוי לעבוד תחת עומס.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אז מה בעצם נשאר לקנות לאדם שרוצה מכשיר עם מסך באזור 5 אינצ' ומעבד חזק ???

השאלה אדון לוי היא מה יהיה הקש

שיתן לך את התובנה שמכשיר הוא לא רק סך כל הברזלים שלו אלא גם הנושא הקריטי של מערכת הפעלה .
וזה לדעתי האישית בדיוק הרעה החולה של הנקסוס הנ"ל . עצם העובדה שהחלפתי למכשיר רום והוא מתפקד טוב יותר ( יחסית) עם זמני סוללה טובים יותר (יחסית ) אומר שיש חשיבות קריטית למערכת ההפעלה ולשילוב שלה עם הברזלים .
לגבי ה X+1 - המעבד שלו כמעט זהה לזה של ה 1+1(2.3 לעומת 2.5 - פער קרוב לזניח ) ולפחות שם הוא עובד נפלא כך שאני לא מבין מאיפה האמירה של "מעבד עם ביצועים בינוניים בלבד, המכשיר לא בנוי לעבוד תחת עומס."
מי שרוצה מכשיר עם מסך 5# - ההמלצה שלי תהייה ה x+1 . אחרי שיצא לי לשחק איתו בזמן האחרון - זה כנראה גם המכשיר שיחליף אצלי בחודשיים הקרובים את הנקסוס .

BobboVilla

New member
מסכים לגמרי. אצלי ה-HTC Desire עבד נהדר עם רום נקי

ולו יש (היה) מעבד חד ליבתי ו-512 מגה זיכרון RAM. היו לו בעיות אחרות (נפח איחסון על גבול הלא קיים), אבל את מה שהוא עשה הוא עשה נהדר. אגב, גם ה-SenseUI שלו לא היה עמוס מדי ועבד טוב.

גק לוי

Active member
תשובה.

ב90 אחוז מהסיקורים בארץ על OPX.
נכתב ונאמר שהמעבד מקרטע במשחקים כבדים, ושבאופן כללי המעבד שלו מרגיש איטי מהצפוי, ושיש לו לא מעט לאגים.
1) http://www.geektime.co.il/oneplus-x-review/
2) http://www.gadgety.co.il/146831/oneplus-x-review/
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

לגבי 5X, לא ניתן לפתור את הבעיות שציינת בעידכוני גירסא ???

BobboVilla

New member
איפה קראת בכתבות האלה שיש לאגים? אם כבר אז להיפך

והאיטיות, על פי שתי הסקירות, היא רק במשחקים כבדים.

לפני הכל - התנצלות

מכיוון שכתבת שהבעיתיות היא בהרצת משחקים כבדים - לא המשכתי הלאה , ולא קראתי את המאמרים . משחקים ( כבדים ,קלים , בינוניים ) הם מחוץ לתחום שלי ,לא מהווים פקטור במערכת השיקולים שלי וגם לא מהווים סעיף בבדיקת מכשיר מבחינתי .
לגבי ה 5X - כמו שראיתי במאמרים שצירף YosMan1 , חלק מכובד מהבעיה נובע מהצפנת המכשיר כולו . אלא אם כן גוגל יודו בפלופ שלהם ויבטלו את הנושא - גם 14 עידכונים לא יעזרו .

יעקב ח

New member
מאז שהוא יצא ועד עכשיו

עברו בערך 3 חודשים וכבר המחיר שלו צנח משמעותית.
כשיצא גירסת 32 המחיר היה 2700 ש''ח
כעת 2000-2200 ש''ח.
אבל עדיין נשאר מכשיר בינוני .

z1george

Member
מנהל
יותר גרוע מזה

השבוע ב"מבצע" ב299$ ומשלוח חינם וקונים אין
גם באתר גוגל הרשמי וגם באמאזון
הבעיות הם
גוף פלסטיקי לא מרשים
2 ג'יגה ראם זה נמוך מציפיות
אין הרחבה ויש רק 16 ג'יגה פנימי, ברוטו
משאיר 11 ג'יגה להכל

shoosh2607

Member
מנהל

Sanchez

Member
כבעלים גאה של מספר מכשירי נקסוס...
נקסוס 5X נראה ומרגיש- פח !!!
לפני כמה חודשים התלבטתי בגרמניה בינו לבין ה G4 ומיד הלכתי לקופה לשלם על ה LG.

למה להחליף?

גם הנקסוס 4 שלי כבר בן 3 ויותר, ועדיין מתפקד מצויין. לאחרונה הרגשתי שהסוללה כבר תש כוחה, ולכן קניתי סוללה ב EBAY והחלפתי לבד (ממש פשוט, יש הרבה סרטוני הדרכה ביוטיוב), והמכשיר זכה בחיים חדשים. לפעמים גם פרמוט פשוט (שלא לדבר על החלפת רום) יוסיפו שנים למכשיר.
לא נשבר? לא נפל לאסלה? מתאים לך בגודל ובביצועים? אז למה להחליף? אלא אם, כמובן, לקית בשדרגת.

enigo

New member
"5 זה היום "מיני". אפשר לקבל מכשירים ראויים ביותר מתוצרת סין

במחיר נמוך מאלף שקלים.
אופציה אחת לדוגמא - Z9 mini של ZTE. מצלמה טובה, מעבד סביר שיעשה את כל מה שהזכרת בלי בעיה, ואיכות בניה ותוכנה טובות למדי. אבל משום מה המחיר שלו מתנדנד בין 180$ ל-250$ - אז אני לא בטוח כמה הוא עולה כרגע. אבל הוא רק דוגמא אחת, שהבאתי בגלל שדיברת ספציפית על מצלמה.

fazer

New member
בדקתי אותו...

ואין שום סיכו שאני נתקע עם הלבנה הזו. נכון, סך גדול זה נוח, אבל בשביל זה יש לי לפטופ

מורוש98

New member
אוקיי..הפסד שלך

לי הוא לא הרגיש גדול במיוחד..אבל כל אחד וההרגשה שלו, אין על זה ויכוח

למעלה