סקירה קצרה - Doogee X5 - מכשיר סיני זול. זול מאוד.

G Gabi

Member
סקירה קצרה - Doogee X5 - מכשיר סיני זול. זול מאוד.

המכשיר נרכש תמורת $50, עשיתי בו שימוש בחודש האחרון.
כתבתי עליו מעט כשהוא הגיע אלי בפורום השכן -
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2142/179689235/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D/%D7%90%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%90%D7%99%D7%93_-_Android[/URL]

לאחר חודש שימוש, המכשיר מרגיש כמו שיצא מהאריזה לפני רגע. אין השהיות או דברים מעין אלו.
השימוש שבוצע במכשיר הוא שימוש קל-בינוני.
המכשיר שאצלי, מדובר בתצורה הזולה יותר עם 8GB אחסון פנימי + 1GB ראם. כמו-כן, יש אפשרות להוסיף כרטיס זכרון חיצוני.

אלו הדברים שכתבתי לפני חודש:
  • המכשיר מרגיש טוב ביד. יש מכשירים סיניים שמורגשים כאילו הם עומדים להתפרק, המכשיר הזה אינו מאלו. עם זאת, הוא לא מרגיש יצוק וחזק כמו מכשירים שעולים פי 2.5 ויותר.
  • שיחה קצרה של 4 דקות הייתה חלקה לחלוטין. השיחה בוצעה בסביבה נטולת רעשי רגע. שני הצדדים שמעו היטב, הן באפרכסת והן ברמקול.
  • נראות המסך בשמש מצויינת, המכשיר הגיע עם מדבקת מסך מודבקת.
  • מסך המגע מדויק, לא היו לי בעיות בהקלדה כאשר הקלדתי כמה שורות ברצף ללא הפסקה. עם זאת, אל תצפה לאיכות של מסך מגע של iphone.
  • המסך עצמו מרגיש קצת "פלסטיקי", קשה לתאר את ההרגשה, אבל בשימוש המועט שעשיתי - הוא היה בסדר גמור.
  • ניווט של 4-5 דקות בתוך השכונה היה מושלם. המכשיר התאפס על מיקום תוך שניות בודדות. מה יהיה בניווט בנסיעה בכביש מהיר? מה יהיה בניווט ממושך? אין לי מושג.
  • מערכת ההפעלה תופסת כ-3.5GB מנפח הזכרון של המכשיר, ביתרה הפנויה אפשר לעשות שימוש ליישום/תמונות וכו', מצורף צילום מסך.
  • לא בדקתי מצלמה.
  • יש אפשרות לכיבוי/הדלקת המסך ב-Double tap וכן "להעיר" את המכשיר עם צורות (החלקה מלמטה/מלמעלה/אותיות כמו C/W וכד'), עובד היטב.
  • בעת שימוש במכשיר כאשר AirDroid פעל ברקע, ב-RAM היו פנויים 607MB.
  • חיבוי wifi לא נופל מה-i9100 בו אני עושה שימוש יומיומי.

אז מה יש לי להוסיף?
  • זמן סוללה מצוין. 6 שעות מסך (הפעלתי Youtube ברצף כמה שעות, המסך דולק באופן קבוע. גם הרמקול + wifi + זמינות לשיחות והודעות). על הסוללה כתוב 2400mAh.
    חיווי אחוזי סוללה - העקומה לא תמיד לינארית, לפעמים היא יורדת בצורת "מדרגות". כלומר, אחרי 40 דקות על 86% פתאום יופיע 82%.
  • רמקול חזק מאוד. הצלילים הגבוהים מעט צורמים, אין טעם לצפות למערכת קולנוע בייתית עם 5.1 ערוצים.
  • איכות שיחה מצויינת. שומעים מצוין ונקי, וכלל לא היו תלונות שלא שומעים אותי טוב.
  • ניווט - במבחן המציאות - עובד מצוין. לא מאבד מיקום, לא "קופץ" לכבישים / שבילים / שדות בקרבת מיקום. התאפסות על מיקום בעת ההפעלה כמעט מיידית. לא בוצע שימוש בa-gps וכד'.
  • מסך המגע - התקנתי על המכשיר Candy crush, לא היו גליצ'ים ופספוסים. מבחינתי זה מדד מעולה.
  • ביטלתי את אפשרות המחוות וה-Double tap, הרגשתי יותר מידי פעמים רטט בכיס. אולי הפונ' הזו רגישה מידי במכשיר. לא התעמקתי בעניין.
  • נראות בשמש מצויינת, אפשר אפילו להסתכל עם שמש ישירה על המסך כאשר משקפי השמש נחות להן על החוטם.
  • ה-Flash משמש כפנס מעולה.
  • המכשיר מגיע עם Android 5.1. המערכת נקיה מאוד. לא נקסוס אבל נקיה מאוד ועובדת מהר.
  • מצלמה - לא בדקתי.
  • אין תאורה לשלושת מקשי המגע (תפריט, בית, אחור).

בשורה התחתונה -
בהחלט ממליץ על המכשיר למי שמחפש משהו פשוט, לא יקר ו"עושה את העבודה". ההסתייגות היחידה היא מעט ממסך המגע. הוא בסדר גמור, עובד מצוין ולא היו לי טעויות / שגיאות, אבל ההרגשה ביד היא של משהו זול וזה יכול להוות שיקול.
סה"כ, גם אם לא מרוצים מהמכשיר, העלות נמוכה והמכשיר יכול להוות מכשיר מצוין שיחכה במגירה 'לעת צרה'.

כמה זמן המכשיר יחזיק? ימים יגידו...

yehuda7K

New member
סקירה מענינת. מדהים שמכשיר טוב (אך אורך חים?) הוא כזה זול

מורוש98

New member
נשמע נהדר, תתחדש

G Gabi

Member
אני ממשיך להשתמש ב-i9100 הישן והטוב

ה-X5 עבר הערב למישהי שהמכשיר שלה במהלך תיקון.
רכשתי את המכשיר למטרה זו, שישמש כ"מכשיר חלופי". עבור הסכום ששילמתי, הוא מושאל (כמעט) לכל מי שמבקש

אבי לב50

New member
המכשיר מעניין אבל אינני קונה בעלי אקספרס

בגלל איזה עניין עקרוני בגלל בעייה שהיתה לי איתם פעם, ובינתיים כבר הזמנתי את זה:
http://www.tinydeal.com/homtom-ht7-55-hd-mtk6580a-quad-core-android-51-3g-phone-p-157242.html
ובזה יש גם את תדר 850 שיתאים לבני המשפחה שהם מנויים של וואלה מובייל ושל רמי לוי, והתדר אינו נמצא במכשיר שהמלצת. על כן הועדף זה שהוזמן.

אבי לב50

New member
תודה על ההבהרה, ומעניין שדווקא היקר יותר מגיע בלי 850 בדור 3

בכל מקרה כפי שכתבתי כבר הזמנתי מכשיר די תאום שלו.
מישהו כתב לא מזמן שלדעתו הם ממש תאומים, כנראה מאותו יצרן.

noamro3f

New member
חבר לעבודה קנה לפני חודש

קיבל השבוע.
בינתיים מרוצה מעל הגג

אבל הבעייה שעד עכשיו היה לו סמסונג ס1 הראשון כך שלהערכתי לא מדד למשתמש מפונק.

מכשיר מעולה, פרט למצלמה

המצלמה היא בינונית ומטה, עם צבעים דהויים וכו'.

למעלה