קרינה ממכשירי סלולר

עמו9

New member
קרינה ממכשירי סלולר

האם יש אתר או מקום שבו ניתן לראות דירוג של רמות קרינה של מכשירי סלולר?

YosMan1

New member
באתר GSMARENA ניתן לראות בנתוני המכשירים גם את ה SAR

לדוגמא במכשיר גלקסי S6 בסוף עמוד הנתונים של המכשיר רואים כי:
SAR US 1.15 W/kg (head) 1.16 W/kg (body)
SAR EU 0.38 W/kg (head) 0.50 W/kg (body
&nbsp
שיטות המדידה האירופאית והאמריקאית שונות לחלוטין ולכן לא ניתן להשוות ביניהן וגם יתכנו הבדלים בין התת דגמים השונים (הדגם האירופאי/הבנלאומי/האמריקאי)
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6-6849.php
&nbsp

מורוש98

New member
בכל אתר שמפרסם את המפרט יש מידע על רמת הקרינה

אני חושבת שהוא התכוון לאתר שמדרג את המכשירים למי הכי למי פחות..אבל כיוון שיש מאות מכשירים, זה לא הגיוני לדרג את כולם. ובכלל למה זה פרמטר?...

עמו9

New member
למה זה פרמטר? כשיש כזה שפע של מכשירים בכל טווח זה ה פרמטר ..

חושב קצת אחרת ממך

כשמדובר ב SAR , לנו כצרכנים/משתמשים יש את האפשרות לצמצם חשיפה לקרינה . יש את אופציית הספיקר , האוזניה ( החוטית ) וכמובן האופציה החשובה מכולן - צימצום השימוש במכשיר הסלולרי למינימום ההכרחי .
אני אישית מעדיף לסמוך על עצמי ,ולא על נתונים מפוקפקים .
** Having said that ... עד היום עדיין לא נתקלתי במחקר חד משמעי לגבי קרינה ממכשירים סלולריים והשפעתה על הבריאות שלנו .
בהצלחה .

backbencher

New member
זה משמעותי ככל שאתה מדבר יותר.

שיחות סלולר צריכות להיות תכליתיות ועניניות.
מי ש"חופר" ומשתפך שעות ביום - מצוי בסיכון בכל מקרה...

עמו9

New member
אומנם אני ממש לא מדבר הרבה

אבל אני משוכנע (לא מידיעה) שיש מספיק קרינה גם בגלישה וגם כשזה סתם בכיס. ובסופו של דבר זה מצטבר.

backbencher

New member
המלה "קרינה" משמשת לתיאור צורה אחת מני שלוש של העברת

אנרגיה (השתים האחרות הן "הסעה" [העברת אנרגיה באמצעות תנועת מדיה], ו"הולכה" [העברת אנרגיה דרך מדיה, אולם בלא שהמדיה תנוע]), ועשויה להבהיל את השומע.
אלא שגם visible light הוא "קרינה".
מסתבר כי הסוג האחד של קרינה מזיקה הוא קרינה מיננת היכולה לשנות מבנה אטום או מולקולה.
גלי רדיו אינם בגדר "קרינה מיננת", אך יכולים לחמם רקמות כאשר הם באורך גל קצר ביותר (תדר גבוה מאד) ובהספק גבוה, לדוגמא - גלי רדיו בתוך חללו של תנור מיקרוגל.

כאשר אתה גולש, או מחליף מסרים באמצעות תוכנת מסרים - סביר כי המכשיר מוחזק במרחק של 40-60 ס"מ מראשך, ואינך חשוף לסיכון, אולם כאשר אתה "חופר" שעות והמכשיר צמוד לאזנך - אתה חשוף הרבה יותר.

לא צריך להיות היסטרי.
צריך להתנהל נכון...

ז ק ו

New member
האם המשפט האחרון -לא של פרמה, זה שכתבת.

אתה "חופר" שעות והמכשיר צמוד לאזנך - אתה חשוף הרבה יותר.

הוא עידון של המושג "עשה/תה לו/ה קרניים?"

עמו9

New member
תודה רבה. תוכל בבקשה

קצת להרחיב על מה זה אומר? (מה זה אומר 1.15 W/k ו 1.16 W/kg body)

YosMan1

New member
SAR זה מדד לרמת ספיגה של אנרגיה

מודדים את הספיגה על פני זמן ומסה של ריקמה.
סוגי ריקמה שונים (בראש - גולגולת וריקמת מוח, מול הגוף שם יש בעיקר שריר ושומן) נותנים תוצאות שונות של ספיגה.
הבדיקה האמריקאית מתבסס על מדידה ב 1 גרם ריקמה על פני זמן יותר ארוך (לא זוכר בדיוק את הזמן)
הבדיקה האירופאית מתבסס על מדידה ב 10 גרם ריקמה על פני זמן יותר קצר (לא זוכר בדיוק את הזמן)
אין דרך להשוות בין שתי התוצאות.
התוצאה נימדדת ב וואט לקילוגרם(ריקמה)

למעלה