עדכון אפליקציות- האם הוא באמת מומלץ?

dark rider AM

New member
עדכון אפליקציות- האם הוא באמת מומלץ?

שלום,
לא מזמן רכשתי LG G3 32GB לאחר שסבלתי מבעיית שטח אכסון עם סמסונג גלקסי S2. הסימפטום שגיליתי עם הסמסונג הוא שכל עדכוני האפליקציות כוללות תפיסת נפח גדול יותר מזכרון המכשיר. וכן, דאגתי כל הזמן להעביר את האפליקציות לכרטיס ה- SD. עדיין זה לא הספיק וזה לא שהיו לי על הפלאפון עשרות אפליקציות, פשוט כל העדכונים תפסו עוד ועוד נפח עד שלא יכולתי יותר להוריד אפליקציות נוספות למכשיר. גם תמונות מחקתי וסיננתי כל הזמן, כמו גם תמונות וסרטונים מהוואצאפ. כלום לא עזר. כרטיס ה- SD שהיה לי אז, היה 8GB. עכשיו עם ה- LG G3 יש לי 32GB פלוס אפשרות להוסיף כרטיס הרחבה של עד 128GB. עכשיו, אני יודע שזה המון ושאין סיכוי שאני אי פעם אנצל אפילו חצי מזה אבל עדיין, אני לא רוצה להעמיס על זכרון המכשיר נפח שהוא לא הכרחי. ומהניסיון שלי, לפחות עם האפליקציות שמשמשות אותי, העדכונים שלהן לא הופכים אותן לנוחות יותר לתפעול או למהירות יותר. אז האם זה בכל זאת הכרחי לעדכן אפליקציות כל הזמן? ומה לגבי עדכוני אפליקציות אנדרואיד שאני מקבל עליהם התראות במרכז העדכונים של המכשיר?
תודה.

metrocard

New member
זה לא הכרחי עד שזה הכרחי

הכוונה, היא שכל עוד האפליקציה עובדת ללא קריסות או ללא דרישה מוצהרת לעדכון לא צריכה להיות בעיה. לפעמים העדכון פותר בעיות שנוצרות עם עדכוני מערכת ההפעלה עצמה של המכשיר.
באופן נדיר (אבל קיים) תתכן גם הודעה מצד האפליקציה שלא ניתן להפעילה עד לעדכונה.

dark rider AM

New member
תגובתך מתייחסת גם לאלפליקציות מערכת אנדרואיד

או רק לאפליקציות שהורדו מה- Play store?

מורוש98

New member
לדעתי אין צורך לעדכן אוטומטית, אבל בגדול

למה לא לעדכן?? ב99% מהמקרים העידכון משדרג את השימוש באפליקציה. אם יש הרשאה חדשה וחשודה, אפשר (ועשיתי זאת פעמיים) לשלוח מייל למפתח ולשאול למה ההרשאה החדשה

metrocard

New member
מסכים בהחלט אבל מהנקודה של אחסון נטו

אליה פותח השרשור התייחס, ברוב המקרים נפח האפליקציות גודל מעדכון לעדכון.

מורוש98

New member
בכמה, בערך?

בכל זאת יש לו 32..לא נראה שיש סיבה להימנע מעידכונים בגלל זה...

metrocard

New member
לא הסטרי . יש יותר ויש פחות

יש אפליקציות שעם הזמן שילשו את גודלן אבל בכל מקרה לא מדובר בGB.

בנפח של 32 גם אני לא הייתי דואג אבל השאלה שלו היתה אם הכרחי לעדכן.
ההסטוריה האנדרואידית מלמדת, אם עדיין עובד ונוח לך עם הגרסה הנוכחית, לא הכרחי.

BobboVilla

New member
עם שיטת ההרשאות החדשה (כבר די ישנה, האמת) של אנדרואיד

את לא תדעי בכלל שיש דרישה להרשאה חדשה, אלא אם כן היא לקטגוריה חדשה לגמרי. וגם אם תדעי, וגם אם תשלחי מייל, הסיכוי שיורידו את ההרשאה הזו הוא קלוש עד אפסי, למעט מקרים נדירים.

מורוש98

New member
אני לא מצפה שיורידו את ההרשאה..

אני שאלתי את המפתחים כי ההסבר לא היה ברור ולא הייתי בטוחה אם ההרשאה החדשה נחוצה..
בפעמיים ששאלתי, קיבלתי הסבר מניח את הדעת ואישרתי.

feedingsys

New member
מצד שני

כל הרשאה שלא מוצאת חן בעיניה נמחקת כהרף אצבע בלי צורך להטריח את המפתח

em28

Well-known member
לדעתי כדאי לעדכן, ובעיית שטח האכסון יחודית לסמסונגים הישנים

בסמסונגים (עד ה-S3 כמדומני) הוקצה בזכרון הפנימי שטח של 2GB לאפליקציות.
עם הזמן השטח התמלא בזבל כיאה לסמסונג, והעברת האפליקציות ל-SD חיצוני לא עזרה.
אאל"ט מאז אמדרואיד 4.1 לא ניתן להעביר אפליקציות ל-SD החיצוני.
&nbsp
ב-LG אין את השטות הזו ואין את צבירת הזבל המיותרת של סמסונג.
לא רואה סיבה לא לעדכן אפליקציות ועדכוני מערכת, בכפוף להרשאות ולחוות דעת של משתמשים.
ספציפית ל-G3 לא ממליץ לשדרג לאנדרואיד 5.0, אבל אם יש לו כבר 5.1 אפשר לשקול את העניין.

G Gabi

Member
ב-S3 אין מגבלה של שטח אחסון.

ב-S2 ישנה מגבלה, אך, במידה ומעוניינים, אפשר להגדיל את המחיצה המיועדת ליישומים (ע"י צריבה של קובץ pit מתאים).

במחיצת ה-system (נראה לי) המיועדת ליישום ב-S2 מצטברים קבצים שאין שום בעיה למחוק. אפשר לפנות באופן הזה כמה מאות MB:
בממשק ה-TW אפשר להקיש #9900#* ולבחור באפשרות השניה. לא דורש הרשאות root.
אם יש רום מבוסס AOSP, אפשר לנקות קבצי log ע"י מחיקת הקבצים הרלוונטיים (לא זוכר בע"פ. נראה לי במחיצת system תיקיית log, אבל אני לא בטוח). דורש סייר קבצים עם הרשאות root.

למעלה