מכרז החשכ"ל יוריד מחירי הסלולר לפחות מ-20 שקל לחבילה...

indior

New member
אבל אתה הרי לפני כמה זמן הספדת את ההנחות

ואולי זה לא יהיה לכולם אבל 90% נמצאים במועדון זה ואו אחר המקבלים הנחה זאת או אחרת

backbencher

New member
זו אינה דעתי. זו דעתו של בכיר בתחום.

רשת סלולרית שתזכה במכרז - כנראה מקווה לגרוף ביחד עם הזכאים (להם הובטחו תעריפי רצפה) גם את בני המשפחה המורחבת שישלמו יותר.
ענין ההתעסקות עם ממכר ציוד קצה, אחריות לפעולתו התקינה למשך שנה, אהזקת מעבדות, שינוע המכשירים לתיקון מן הלקוח וחזרה אליו - עלולים להיות מקור חיכוכים ואי-שביעות רצון מצד הלקוחות, וכידוע - לקוח רוטן קולני אחד מייצר נזק תדמיתי יותר מתועלת של עשרה לקוחות מרוצים שקטים...

indior

New member
אז הוא יותר מומחה ממך ?

וכפי שכתבתי ואתהמתעלם בחינניות כי בישראל הקומבינות הם גדולות ולמעשה
לדעתי אין כמעט מי שמשלם מחיר מלא לאף אחת מהחברות , זאת העילוי שלך לא לקח בחשבון משום מה

ז ק ו

New member
נחמד מאוד. מצד אחד הוא טוען שהמחירים נמוכים מדי,

ומצד שני הוא מרגיע ואומר שהמחירים נקבעים בתחות חופשית והא לא קובע מה יהיה המחיר.

backbencher

New member
הטעות של פילבר מעוררת חמלה!

אי אפשר להשוות פעילות של, למשל, פרטנר או רשת דומה לה, לפעילות של גולן, ולכן אי אפשר להשוות תעריפי תכניות של שניהם כך סתם.

לפרטנר מרכזי שרות גדולים בשכירות גבוהה בקניונים נוצצים, מאויישים למעלה מ- 12 שעות בכל יום, על ידי למעלה מחצי תריסר נציגי שרות בכל רגע נתון. בנוסף, עקב עיסוק בממכר ציוד קצה - על פרטנר לתחזק גם מעבדות לתיקונים "קלים" לפחות, על צוותיהן, ועל מחסן חלפיהן (יתכן כי תיקונים מקצועיים מובאים משם אל מעבדות היבואן). ממכר ציוד קצה בהנחות ובפרישה לתשלומים "נוחים" - אף הוא מהווה עול פינאנסי.

מנגד- לגולן אין מרכזי שירות פיסיים דוגמת אלה של פרטנר, ואינו מתעסק בממכר ציוד קצה, על כל הכרוך בכך.

בנסיבות אלה אי אפשר לטעון כי המחיר ה"נכון" לחבילה צריך להיות 80 ש"ח לחודש (או כל מספר דומה בו נקב).

זו פשוט חוסר מקצועיות מביכה...

LZ88

New member
ה-עלות של רשת היא בתחזוקתה. לא מרכזי השירות

זו עלות שולית.
מאות מיליונים הולכים על פיתוח ותחזוקת הרשת - מה שלגולן (מפעיל וירטואלי בתחפושת) - אין

noa_f

New member
מצד שני, מפעילים וירטואליים משגשגים, הם עמודי תווך חזקים

וחשובים לרשתות ״אמיתיות״.

backbencher

New member
...ואני חשבתי עד היום כי העלויות הכבדות הן על פרישת רשת

ולא על תחזוקתה.
לברונים השודדים יש כבר רשתות פרושות (אשר כבר החזירו את ההון שהושקע בהקמתן), וכעת ההוצאות הגדולות הן, לדעתי, סעיפי ה"שוטף" עליהם דברתי, פלוס הוצאות תחזוקה של הרשת.

מובן כי פרישת רשת דור שני ושלישי - אינה סוף פסוק, ומטעמי יוקרה יש לפרוש LTE, אך אין לי מושג באיזו עלות זה כרוך. אני משער כי ניתן להשתמש בתרנים קיימים, עליהם צריך להרכיב גם אלמנטי שידור/קליטה בספקטרום LTE.

מכל מקום - התכוונתי להדגיש את הפעילות ה"רזה" של גולן, מול הפעילות ה"מורכבת" של הברונים השודדים, כסיבה ליכולת של גולן להיות רווחי גם בחבילות זולות יחסית...אולי אני טועה...

indior

New member
אז הבעיה היא משרדו של רוה"מ

מספיק להתחבא מאחורי מישהוא אחר

em28

Well-known member
אם תהיה תחרות אמיתית מצד גולן או פרטנר

השוק ימשיך לנשוך את עצמו ואז אולי גולן יוכל לרכוש את סלקום, עם החוב הפיקטיבי שלו.

למעלה