חזרה למודמים

bobcat

New member
חזרה למודמים

בדוכן של יופון ראיתי מודם Alcatel one touch X230M
זה המודם היחיד שהיה שם, לצד אנדרואידים, אייפונים וטלפונים דור 2.
בדקתי ולמודם הזה יש רק תדר 2100 בדור שלישי. אין לו 900 בדור שלישי.

בינתיים יצרתי קשר עם מי שמוכר מודם Letel ב-16$, גם כן עם תדר 2100 בלבד בדור שלישי.
בליסט שלו, הוא לא שולח לישראל.
שאלתי אותו אם הוא שולח לישראל. בהתחלה הוא ענה "כן" (סיני).
שאלתי אותו שוב, ואז הוא ביקש את הכתובת שלי בישראל ואת הפייפאל, כדי "לבדוק".
רצה לראות אם קניתי אצלו קודם? כמו חנות בזאפ שביקשה ממני לשלוח במייל צילום ספח ת"ז אחרי שכבר שילמתי עבור מוצר, תוך ציון 3 ספרות מאחורי הכרטיס. שלחתי את החנות למשרד הכלכלה.

אלקטל באיביי נמצא כאן, ויופון מוכרת אותו בדוכן שלה.

ויש מודמים יותר זולים באיביי, כמו השני שבחרתי, ועובד גם כן על 2100 בדור שלישי, בלי 900.

למה ביופון (ובזאפ) מוכרים מודם עם 2100 בלי 900 בדור שלישי?

eladts

New member
המודמים מפגרים אחרי הטלפונים

מבחינת התדרים שהם תומכים בהם וגם מבחינת המהירות. נסה למצוא מודם שמשתווה לנקסוס 4: תמיכה ב-5 תדרי דור 3 במהירות של 42M. למה זה כך? כי פשוט אין טעם להשקיע בפיתוח מודמים שהפכו לדי מיותרים.

BobboVilla

New member
תדר 900 בדור 3 יש רק לאורנג'

וככל שיש תמיכה ביותר תדרים לנטסטיק, כך הוא עולה יותר. החנויות (ולצורך העניין יופון כאן נכנסת לקטגוריה של "חנות") יכולות למכור מוצר שמתאים בערך לרוב החברות במחיר X, או למכור מוצר שמתאים לחברה אחת במחיר X+Y, או למכור מוצר שמתאים לכל החברות במחיר X+Y+Z. מכיוון שרוב הלקוחות/משתמשים לא מתעניינים במידע הטכני ומסתכלים רק על המחיר, הם יעדיפו לקנות את מה שיותר זול.

בנוסף, וזו נקודה קריטית - לחנויות לא אכפת ממך אחרי שקנית מהם. כל עוד המכשיר עובד מבחינת חומרה, אם תיתקל בבעיות קליטה יגידו לך לחפש את החברים שלך. אם נניח את פלאפון (ורמי לוי) בצד, אז התדר הראשי בדור 3 של כל המפעילות בישראל (כולל הוט וגולן שעוד לא סיימו את פריסת הרשת) הוא 2100. התדר המשני (אם יש) מיועד בעיקר לחזק את הפריסה, בעיקר בתוך מבנים.

מעבר לכך, אני חושב שאתה עושה דוקטורט במקום שאין צורך בכך. אם אתה יודע שאתה תהיה ביופון (או כל חברה שלא מסתמכת על הרשת של פלאפון), אז פשוט תקנה את המודם הפשוט עם תדר 2100 בלבד, או שתשקיע יותר ותיקח מודם שיש לו את 3 התדרים הרלוונטיים לישראל (850, 900, 2100) ותדע שאתה לא אמור להיתקל בבעיות קליטה שנובעות מתדרים חסרים.

bobcat

New member
המודם אצל רמי לוי הוא אותו מודם אצל יופון

אותו דגם ואותו מספר.
אצל רמי לוי נוסף לו באורח פלא תדר 850 שאינו קיים באותו דגם שנמכר באיביי.
משום כך עשיתי "דוקטורט", כי זה מסחר אלקטרוני, ומי שאינו בודק, חוטף.
ראו את החנות שהחליטה לדרוש ממני צילום ספח ת"ז אחרי שכבר שילמתי על המוצר.
עכשיו יש לה תיק במשרד הכלכלה.
למה תיק? כדי שלא תיקח 5% דמי ביטול. למה? כי היא "רשאית" לעשות את זה לפי חוק, וקלטתי את זה ברגע שהחנות דרשה לא לפנות אליה יותר בטלפון.
איך נכתב כאן: לחנויות לא אכפת ממך אחרי שקנית מהם.
בוודאי לא לרמי לוי, שמוסיף תדר סתם.

G Gabi

Member
הדגם X230M תומך בתדרים 850/2100 בדור 3

הייתי שולל למוסד האקדמי שהעניק לך את ה"דוקטורט"

עיין במסמך הבא - http://www.alcatelonetouch.com/glob...ration/ec-declaration-x230-english-french.pdf
(שים לב שהמסמך מאוכסן בשרתים של חברת Alcarel).

פרט לזה, Youphone מפרסמת שהמודם תומך בתדרים:
(HSPA/UMTS (850/900/180/1900MHz)
http://www.youphone.co.il/device.aspx?id=10

האם המחיר בארץ מצדיק את העניין? החלטה שלך.

bobcat

New member
זה רק מראה

שצריך לשים לב להבדל בין האותיות E, S, L, D, M

המודל באיביי הוא S וברמי לוי - M

והפרסום של יופון נראה שגוי

G Gabi

Member
לענ"ד זה מראה על דברים נוספים

לא "רק" (כלשונך) מעיד על הנקודה שכתבת אלא יש מקום לשים לב לדברים נוספים. אין לי עניין להסתייג מחלק מהמסקנות אותן כתבת בדיון הזה.
אבל, מה זה חשוב.

שתתדש על המוצר שתרכוש.

bobcat

New member

המסמך מאלקטל מאוד מועיל, ובוודאי לא הייתי מוצא אותו לבד

BobboVilla

New member
יופון עשו בלאגן שלם עם התדרים

ערבבו דור 2 ודור 3 ורשמו תדר שגוי לחלוטין (180MHz). לא הייתי סומך על המידע הזה לחלוטין.

howi

New member
לא קריטי, עד כמה שידוע לי

גלישה זה שימוש אחד משימוש כטלפון - תדר נמוך אולי חודר יותר טוב למקומות סגורים אבל הוא גם יותר איטי. אם אין קליטה ב2100 תדר יותר נמוך או נפילה לדור 2 לא יהיו ממש שמישים בגלישה במחשב - עם אדים של קליטה וזרזיף קטוע של נתונים

אני לא הייתי מסכים לעבוד רק עם תדר גבוה בלי תדר נמוך בטלפון אבל בשביל נטסטיק ממש לא הייתי טורח

פרנץ

New member
תדר נמוך לא יותר איטי

גם מבחינה פיזיקלית וגם מדידות בשטח שנעשו ברשתות HSPA מראות שדווקא 900/850 יותר מהיר מ 2100.
ביצועי התדר הנמוך מהירים יותר משמעותית ב-Indoor וההסבר לכך נעוץ בעובדה שה penetration loss הרבה יותר גדול בתדר הגבוה (בניינים, קירות וכו').

eladts

New member
זה לא שתדר נמוך מושלם

לתדר נמוך יש אכן יתרון בכיסוי שטחים גדולים ובחדירה למבנים, אך היתרון הזה הופך לחסרון באיזורים צפופים, שם הטווח הגדול יותר של התדר הנמוך יגרום לעומס גדול יותר על האנטנות. לכן לכיסוי אופטימלי יש צורך גם בתדר נמוך וגם בתדר גבוה, כך ששניהם משלימים האחד את השני.

למעלה