השגת מידע מלפני 6 שבועות

• פותח הנושא easyn
  • פורסם בתאריך

easyn

New member
השגת מידע מלפני 6 שבועות

שלום לחברי הפורום.
אני צריך להשיג מידע מלפני 6 שבועות על מנת להגיש תביעה נגד אמריקן איירליינס. החברה ביטלה טיסה (AA69 מדריד - מיאמי, תאריך 29.6) והיא מסרבת לשלם את הפיצוי על פי התקנות של האיחוד האירופי בטענה שהביטול נגרם בשל מזג אוויר חריג במיאמי, שעיכב את ביצוע הטיסה בכיוון ההפוך ממיאמי למדריד ביום הקודם. אני יודע שהם משקרים כי שאלתי כשהגעתי למיאמי אם היה מזג אוויר חריג והתשובה היתה שלילית. אני רוצה להשיג מידע על מזג האוויר בשדה התעופה של מיאמי בתאריכים 28-9 ביוני ומידע על לוח הטיסות שיצאו ממיאמי בפועל בתאריכים האלה כדי להראות לבית המשפט שלא היו עיכובים משמעותים שנגרמו בגלל מזג אוויר חריג. בפרט הייתי רוצה להשיג מידע על הטיסות של חברת איבריה ממיאמי למדריד (IB6118 ו-IB6124) בתאריך 28.6 כדי להראות לבית המשפט שהן יצאו בזמן ממיאמי והגיעו בזמן למדריד (אני יודע שהן הגיעו בזמן כי שאלתי, אבל אני צריך מידע שניתן להציג לבית המשפט).
אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי איך ניתן להשיג את המידע המבוקש.
תודה מראש,
איזי.

LLEM

New member
ספק מידע יותר מדויק ומסודר

שדה מוצא > תאריך המראה > שעת המראה > שדה יעד > תאריך נחיתה > שעת נחיתה.
לגבי השעות - ציין אם זה לפי שעון מקומי (אם כן - איזה) או אם זה לפי GMT/UTC.

אני כבר מזהיר אותך - מזג האוויר ביעד הוא לא תמיד הגורם הישיר לביטול טיסה. גם מזג אוויר בשדה משנה ובשדות לאורך הנתיב יכולים להוות עילה לביטול. יש פה כל כך הרבה משתנים, כך שאני לא בטוח שיהיה לך קל עם זה.

davidfainshtein

Member
מנהל
צריך יותר פרטים:

הנה תחזיות מזג האוויר (TAF) של שדה התעופה של מיאמי ליומיים שביקשת.
כדי לבדוק במדוייק את התחזית הסמוכה למועד הנחיתה, צריך יותר פרטים על מועדי הטיסה המתוכננים, העיכובים שהיו באותו יום וכו'.
https://www.ogimet.com/display_meta...18&mesf=06&dayf=29&horaf=23&minf=59&send=send

כמו שאלעד כתב, ייתכן והביטול נבע לא מתנאים מטאורולוגיים מגבלתיים בשדה היעד עצמו, אלא לאורך הנתיב.

easyn

New member
מידע נוסף

תודה על המידע המטאורולוגי. יש מקרא לכל ראשי התיבות?
הטענה של AA היא שב-28 ביוני, טיסה AA68 יצאה באיחור ממיאמי למדריד בגלל מזג אוויר קשה (במילים שלהם: flight AA68 from Miami to Madrid on 28 June, was severely delayed due to the weather conditions at Miami Airport at the time of departure). זמן ההמראה לפי לוח הזמנים הוא סביב 19:00. אני רוצה למצוא פרטים על לוח ההמראות בפועל ב-28 ביוני בשעות הערב כדי לראות אם אמנם היו עיכובים משמעותיים בהמראות באותו הזמן. אני יודע (כי בדקתי) שטיסות איבריה ממיאמי למדריד שיצאו סביב 17:00 (IB6124 ) ו-23:00 (IB6118) באותו יום יצאו והגיעו (בערך) בזמן, אבל אני צריך מידע אמין שאני יכול להציג לבית המשפט.
תודה לכל העוזרים.

luckydude

Active member
למיטב ידיעתי

ל FlightStats יש את המידע הזה אבל בחינם הם מספקים אותו רק לכמה ימים אחורה. בשביל יותר רחוק הם דורשים תשלום.

davidfainshtein

Member
מנהל
אני לא רואה מזג אוויר חריג במסגרת הזמן הזו

מעבר לכמה סופות רעמים.

luckydude

Active member
לא רק לאורך הנתיב.

לעיתים קרובות הבעייה היא מזג אוויר במקום שממנו המטוס צריך להגיע כדי לבצע את הטיסה.
&nbsp
דווקא לאורך הנתיב זה בדכ״ל פחות בעייתי כי בדכ״ל פשוט משנים את נתיב הטיסה לנתיב אחר.

למעלה