טיסות ישירות ישראל-יפן, יהיה דבר כזה? מתי?

אורי404

New member
טיסות ישירות ישראל-יפן, יהיה דבר כזה? מתי?

לפי פרסומים שונים נחתם הסכם בין רשויות התעופה ביפן ובישראל לפני שנה וחצי-שנתיים, אודות הסכם לטיסות ישירות בין שתי המדינות.
מעבר לחתימה על ההסכם הזה, האם קיים שהתכנית הזו תצא לפועל? אם כן מתי?
הייתכן שזה לא כדאי לחברות התעופה השונות ולכן הן לא ממהרות להפעיל טיסות אלה? סיבות אחרות לעיכוב?
אולי לטיסות סדירות אין הצדקה. אבל כן לטיסות בזמנים מסויימים. אלא אם יש כל מיני עיכובים בירוקרטיים לכך או סיבות אחרות.

anigodin

New member
נכון להיום אין הצדקה כלכלית

צריך לזכור שזה לא מספיק שיהיו מספיק נוסעים מישראל ליפן אלא שיהיו גם מספיק נוסעים מיפן לישראל (ולא רק ישראלים שחוזרים).
אני יודע שהיו בעבר (או שעדיין יש) טיסות של אלעל מדי פעם עבור יפנים מכת המקויה שמגיעים לארץ. אלו טיסות ישירות מתל אביב לטוקיו וחזרה בטווח של שבוע. אבל זה לא משהו סדיר ולאור מצבה של אלעל לא נראה לי שהם יכולים לקיים קו כזה.
החברות היפניות - ANA ו-JAL לא ממהרות לפתוח קו ישיר. בינתיים ל-ANA יש הסכם עם אלעל לטיסות עם קונקשן באירופה (עד אירופה עם אלעל ומשם עם ANA והפוך לכיוון הארץ). בחלק מהמקרים הטיסות האלה זולות יחסית לחברות אחרות, אבל טיסה דרך אירופה מאריכה את הדרך.
אני אישית מעדיף לטוס עם קוריאן שיש להם 3 טיסות סדירות בשבוע דרך סיאול. זה הכי ישיר שיש כיום. חוץ אולי מטורקיש ואירופלוט. מבחינת מחיר ושירות טורקיש קרובה לקוריאן. אבל חייבים לעבור באיסטנבול.
הרוסים זולים יותר בד"כ אבל עוברים במוסקבה והדעות חלוקות לגבי איכות השירות שלהם.

אורי404

New member
תודה על ההסבר

חתמו על הסכם. נראה מתי תהיה כדאיות.
בכל מקרה מעניין האם יש טיסות מדי פעם, כמו מה שהסברת. אולי בעונות מסויימות.

mares

New member
יש מדי פעם טיסות של אלעל ישירות (לרוב היה ב777) אבל אלו הן

טיסות צ'רטר עבור צליינים יפניים.
בטיסות שלא מטיסות את הצליינים מוכרים מקומות דרך חברות שמארגנות טיולים ביפן.

אורי404

New member
ראשית
על האיחור. לא הייתי קרוב למחשב נייח.

לא הייתי ליד המחשב ו
ונייד זה עדיין לא ממש בא טוב ביחד.
תודה על ההסבר. לא ידעתי שיש איזשהו סוג של טיסות ישירות.

תבדוק אם יש טיסה ישירה מעמאן לטוקיו, הטיסה מעל מדינות ערב

יותר קצרות מהטיסות דרך מוסקבה, איסטנבול וסיאול.
&nbsp
ואם יש, אפשר מתל אביב לטוקיו דרך עמאן (אם יש טיסות של RJ לטוקיו).

luckydude

Active member
אין טיסות מיפן לעמאן, והערה...

העובדה שלא ניתן לטוס מעל מדינות ערב אינו פקטור בכך שאין טיסות ישירות מישראל ליפן. הצורך לעקוף את מדינות ערב בטיסה מתל אביב לטוקיו מאריך אותה באופן זניח - משהו בסביבות ה15-20 דקות טיסה נוספות (עבור זמן טיסה כולל של 12-13 שעות בקו).
&nbsp
זאת לעומת טיסה מתל אביב למומבאי למשל שבה הסיבוב מסביב למדינות ערב מוסיף כמעט שעתיים טיסה מתוך טיסה של 7-8 שעות בסה״כ.

למעלה