המטוס של ביבי

המטוס של ביבי

הבנתי שאנחנו הצמדנו לביבי מטוס 767-300 לכל תקופת הנופש שלו.
מאחר ובדרך הלוך הוא נח בסינגפור - רוצה לדעת מהו המסלול המשוער שלו ושלה (הכלבה שלא מצאו לה dogwalker) ) לארץ.
אגב האם בטיול הקודם שלו לוושינגטון גם הוצמד לו מטוס שנח מספר ימים עד שהחליט לחזור ?

ארזS

New member
הנוסח שכתבת מעיד אפעס על מגמה ולא על שאלה רצינית.

"אנחנו", "נופש"... נו באמת...

(ואני ממש לא מהמצביעים לו).

השאלה היא מאוד רצינית

שכן הכל ממומן מכספי הציבור וזכותנו לדעת.
ממילא הדברים יתפרסמו בסיום הטיול.
וכמתעניינת כנראה יחידה - מה תשובתך המשכילה לגבי המסלול .
אגב האם ידעת שיש טייסת המטיסה את הנכבדים במטוס ?
אולי שווה לפרגן גם לה ?

eel5

New member
ביבי לא נוסע סתם "לטיול" על חשבון משלם המיסים

ביבי לא נוסע סתם "לטיול" על חשבון משלם המיסים.
ביבי לא הגיע בכדי סתם לטייל באוסטרליה וסינגפור שני המדינות האלו הם ידידות חשובות של ישראל בעולם. לסינגפור אנחנו מוכרים נשק במיליארדים. (דבר שכמעט ולא שומעים בתקשורת)
ובאוסטרליה ביבי נפגש עם 500 אנשי עסקים. (ותסיק את המסקנות בעצמך)
אז ביבי לא נוסע לטיול בכדי לבזבז את כספי הציבור הוא מגיע בכדי לעשות עסקים ובכדי לחזק את מעמדנו בעולם ולא בכדי לטייל על חשבון משלם המיסים.

אז יש לנו חילוקי דעות בעניין

לגבי סינגפור אני מסכימה איתך
לגבי אוסטרליה חוץ משימוש בדרכונים שלהם ( על פי פירסומים זרים כמובן ) אין לנו כל קשר עימם.
אין כל עסקים עם אוסטרליה.
ותן לנו הסבר רציונאלי למה בניו של המכובד צריכים להשתתף במסע על חשבוננו.
ונחזור לראשית שאלותי :
עלות שכירת מטוס ?

easysam2

New member
יש כמה חברות שיחלקו על הקביעה שאין עסקים עם אוסטרליה, אלא אם

פרויקטים בכמה מאות מיליוני דולרים עם ממשלת אוסטרליה לא נחשבים עסקים. ויש גם חברות קטנות יותר שמוכרות לא במיליונים אלא רק באלפים. (גם בלי העזרה של ביבי)

eel5

New member
דווקא כן

אכן יש קשרים טובים עם אוסטרליה ומסחר די גדול איתם וכמו שאמרתי
"ביבי לא נוסע לטיול בכדי לבזבז את כספי הציבור הוא מגיע בכדי לעשות עסקים".....
והוא הגיע לאוסטרליה בכדי לעשות עסקים ולחזק את מעמדנו בעולם כפי שניתן לראות פה
&nbsp
https://www.0404.co.il/post/58ae8a1fa36a4457018b4569.html
&nbsp
ולגבי עלות הנסיעה לאוסטרליה ולסינגפור אני לא יודע כמה היא עלתה אבל אני יודע שעלות טיסה כמו זו לוושינגטון (עם ראש הממשלה ופמלייתו) היא 300 אלף דולר באל על והמרחק בין תל אביב לוושינגטון היא 9400 קילומטר כלומר לטוס 9400 קילומטר לשני הכיוונים (הלוך וחזור) באל על היא כ-300 אלף דולר והמרחק מפה לאוסטרליה אני לא יודע אבל אני מעריך שהיא כמה אלפי קילומטרים "טובים"

כמה גובה אל על ?

טיסה
המתנה של שבוע ++
עלות צוות
כמה זה יוצא בשורה התחתונה.
הרי זה לא סוד מדינה והפרטים יתפרסמו
זה מה שמעניין אותי.
שיסע, יחזור (באמת לא חייב - יכול להשאר שם) זו בעיה שלו (ושלנו)
אני רוצה לדעת ביזנס - כמה $$$
אני רוצה לדעת האם שני בניו שילמו הטיסה והמלון .
זכותנו כאזרחי המדינה המשלמים כאן מיטב מיסיהם לטיולים של המשפחה הקיסרית.

WarDog

New member
עדיף להתקשר למשרד רוה"מ ולבקש את המידע

אמור לספק אותו תוך כמה זמן בהתהם לחוק חופש המידע.

ארזS

New member
אם השאלה שלך רצינית...

אז נא להתייחס בהתאם.
&nbsp
ראש ממשלת ישראל, כמו גם ראשי ממשלות ונשיאים אחרים בעולם נוסעים לביקורים במדינות אחרות, שזה דבר מאוד חשוב בעיני, בלי קשר למי הוא ראש הממשלה ומאיזה מפלגה הוא, ואני רק יכול לנחש מה דעותיך הפוליטיות לאור הנוסח של דבריך.
&nbsp
בטוחני גם שאם מר הרצוג או הגב' לבני (ואולי הגב' גלאון) היו נוסעים הרי ששאלתך העוקצנית לא היתה נשאלת כלל וכלל.
&nbsp
ומכיוון שהוא ראש הממשלה שלי בלי קשר לעובדה שלא הצבעתי לו וגם לא אצביע לו, לא מעניין אותי בכלל מה עלות הנסיעות האלה שמבחינתי הן חיוניות ביותר למדינת ישראל.
&nbsp
&nbsp

ארזS

New member
תשובת המשך

מכיוון שאני מעוניין להתייחס ברצינות הראויה לשאלתך, למרות העוקצניות שבה, ומכיוון ששכחתי לענות על חלק מהשאלות, הנה להלן:
ידוע ידעתי שבצוות המטוס יש גם טייסת, שזה בעיני דבר ראוי ומשמח ביותר.
לגבי המסלול - זה ממש לא מעניין אותי. אני סומך על חברת אל על ועל כל מי שאחראי לטיסה מבחינת ביטחון שהם יודעים את מלאכתם נאמנה.
אסיים באיחולים לראש ממשלתנו שיעשה את עבודתו בצורה הטובה ביותר ושישוב עם כל המשלחת לארץ לשלום.

ארז היקר - חילוקי דעות זה דבר לגיטימי

לא מעניין אותי ציפי ליבני או אחרים.
השאלה היתה עלות השכרת מטוס לפרק זמן כזה עם צוות כזה
השאלה היתה עלות השכרת מטוס לטיסה לוושינגטון המתנה ועכשו לסידני.
רוצה וזכאית לדעת כמה עולה לי הטיסה הזאת ומבלי להתייחס לשם הטס בה.
ולגבי המסלול הרי ברור לאין טיסה ישירה חזרה והשאלה שנשאלה היא לדעת מומחים כאן מלבדך. האם והיכן נחיתת ביניים או שזה סוד מדינה.
אם ביכולתך לענות ולהאיר עיניים - מה טוב . אם לא - סבבוש כמו שאומרים הצעירים.

ארזS

New member
"כמה עולה לי"...

הטיסה הזאת לא עולה לך אגורה שחוקה.
כשהעלו הצעות לרכישת מטוס שישרת את ממשלת ישראל ואת נשיא המדינה, האם היית בעד או נגד???
אני מאוד בעד ! כפי שיש וכפי שצריך להיות בכל מדינה מתוקנת.

אבל ברגע שאין מטוס ממשלתי כזה במדינת ישראל, יש צורך לחכור מטוס על צוותו לצורך הסעת האח"מים.
בעבר טסו במטוסי הבואינג 707 של חיל האוויר, אבל הם גם מאוד מיושנים ולא מתאימים לנסיעות הארוכות האלה, וגם עלותם לא היתה זניחה.

ומכיוון שכתושב מדינת ישראל אני מכבד את ראש ממשלתי ואת נשיאי, בלי קשר למפלגה שהוא משתייך אליה, אני חושב שהוא צריך וראוי לטוס בצורה הכי מכובדת לפגישותיו בחו''ל.

לקרוא למסע כזה טיול או נופש זה עלבון לאינטליגנציה.
כאשר טוענים שישראל כה מבודדת, אך רואים את קבלות הפנים שראש ממשלתנו מתקבל בהן בסינגפור ובאוסטרליה, זה דבר שעושה לי טוב על הלב ומביא לי גאווה כאזרח המדינה.
ולכן כל העלויות לא מעניינות לי את קצה הזרת. זה "פינטס" לעומת עלויות אחרות שחשובות לדעתי פחות.

ולשאלתך בעניין המסלול ואולי איזו נחיתת ביניים מסתורית, אני מציע שתרדי מזה.
המטוס טס ישירות מישראל לסינגפור ומשם לסידני.
לא צריך לעסוק בכל מיני קונספירציות, וכפי שכבר כתבתי, אני סומך על אנשי המקצוע שעשו ועושים את הטוב ביותר.

חושב שזהו, לא?

למעלה