פחד טיסה

פחד טיסה

מכירים מישהו שהשתתף בסמינר ‘טיסה ללא פחד’ של קברניט מיקי כץ? האם באמת עוזר?
לחילופין, האם למישהו ידוע על פתרונות בדוקים אחרים לפחד טיסה?

הי שוקי, מומלץ בהדרגה לעלות לטיסה למשל לאילת, וכך בהדרגה ...

מבינים שהפחד מהפחד הוא הבעיה העיקרית.
בד"כ אחרי כמה דקות נירגעים. זו לא עצה מקצועית כמובן, אבל אחת הדרכים הידועות להתמודד עם פחדים בכלל ופחד טיסה בפרט, היא להתמודד, פשוטו כמשמועו, ככל שמתנסים בטיסות די מהר הפחד עובר.

אין דבר כזה פתרונות בדוקים כי כל אדם הוא שונה.

לדעתי האישית הדרך הפשוטה להתמודד עם פחד מטיסות היא לא מליון סדנאות שיעילותן מוטלת בספק. בשביל הפעם בשנה שאתה טס, לך לרופא קח כדור שינה. תיקח אותו לפני שאתה עולה למטוס ואיך שתשב במושב אתה תהייה הרבה יותר רגוע.
&nbsp
אנשים אחרים למשל הולכים לטרקלין ו"משתכרים" לא ממש, אלא יותר לכיוון של ראש טוב שמשחרר אותך מהרבה כבלים שאולי יש לך...
&nbsp
בשביל משהו שעושים פעם בשנה אין צורך להוציא אלפי שקלים. זה סתם מיותר. הפחד מטיסה לא משפיע עליך ביום יום.

אולי בכל זאת מישהו מכיר את הסמינר של קברניט מיקי כץ?

הבעיה היא של חבר, אמרתי לו ששמעתי פעם בתכנית רדיו על מיקי כץ אבל כל חוות הדעת שראיתי עד כה הן מתוך האתר ודף הפייסבוק שלו, לכן היה מעניין לשמוע דעות נוספות על הסמינר הזה ממי שיודע.

LilachiKtana

New member
בתור פחדנית ידועה..

מכל דבר באופן כללי ומטיסה בפרט. הדבר היחיד לדעתי שיש לעשות הוא פשוט לטוס.. מפעם לפעם לומדים שהמפלצת לא כזו נוראית.. קצת לקרוא על טיסות, על מטוסים, ללמוד אותם.. עם הזמן ההיסטריה יורדת עד נעלמת והפחד נשאר עניין שולי. לדעתי הסדנאות האלו עוזרות רק למישהו אחד- למי שמעביר אותן.. בעיקר לכיס שלו :) לעלות על טיסות ולחוות את זה. זה מה שעוזר.

אני קצת מופתע

אני לתומי קיוויתי שספציפית בפורום הזה יהיה סיכוי לא רע שמישהו מכיר את הסמינר או לפחות שמע על מישהו שהשתתף בו.
לילך, האם דעתך שהסדנא עוזרת רק לחשבון הבנק של מי שמעביר אותה מסתמכת על היכרות עם מי שהשתתפו וזה לא עזר להם?

baco3

New member
לא הייתי אבל שמעתי ממקור אחר

הסדנא עוסקת בהעמקת הידע בתחום התעופה מתוך הנחה שאי וודאות או חוסר ידע משפיעים על החרדות והפחדים שלנו בכלל ובטיסה בפרט. הסדנא חוסכת בעצם זמן ומביאה בזמן קצר את מה שאתה או אנחנו סופגים פה בפורום כחובבי תעופה לאורך זמן.
עובד או לא זה מאד אינדוודואלי. ייתכן שהבחור יצטרך קצת עזרה כימיקלית בדמות הכדור קלונקס.

LilachiKtana

New member
אז ככה

אני משתדלת לא לתחקר נוסעים שיורדים מטיסות בגלל פחד.. הם גם ככה היסטריים (בדרך כלל זה היסטריה הרבה יותר מפחד..). יצא לי כמה פעמים לדבר עם נוסעים כאלו.. שלא התמודדו עם הפחד וירדו מהטיסה. חלקם אמרו שגם עברו סדנאות וכלום לא עוזר.. מעולם לא שאלתי איזה סדנאות כי אני לא מכירה את הסדנאות האלו. בתור מישהי שעמדה למרגלות מטוס ואמרה 'אני לא עולה!'. ופשוט לקחו אותי ביד ומשכו אותי למטוס בלי אופציה נוספת.. חוויתי טיסות והבנתי שזה לא נורא. הקלות בה משפחות מוותרות לבני משפחותייהם ונותנות להם לרדת מטיסות לדעתי נוראית. קצת להילחם והפחד יעבור ..

luckydude

Active member
סתם מסקרנות...

כמה שכיח זה שנוסעים שרשומים לטיסה לא עולים עליה ברגע האחרון בגלל פחד מטיסה?

LilachiKtana

New member
יש מידיי פעם נוסעים שיורדים מטיסה

בקיץ זה קורה יותר.. כנוסע או שניים בשבוע. בחורף זה נדיר. כנראה שנוסעי החורף יותר מורגלים לטיסות מאשר הנוסעים בקיץ.

luckydude

Active member
תודה.

כן, אני משער שבחורף יש יחס יותר גבוה של נוסעים מתמידים למטרות עבודה ובקיץ עולה היחס של נוסעים פחות מתמידים למטרות נופש.

למעלה