הבלוג שלי-פרשנות לתנ"ך

Pלמוני

New member
אני לא יכול להגיב ישירות,לניק (והמבין יבין)..

לכן אסתפק בהעתקת הטכסט של הגדרות הבלוג,כדי שיובן,שמטרות הבלוג,הן פסיכולוגיות/פילוסופיות (אומנם אולי בצורה חובבנית/תחביבית),אבל אם רק אדם אחד יפיק/יסיק מסקנות נכונות לחיים,על זה נאמר 'וכל המקיים נפש אחת בעולם - מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא'.
להלן הגדרות הבלוג:
<פרשנות עדכנית לתנ"ך/+פרשנים,משולב בפסיכולוגיה/פילוסופיה,תוך רצון לנגיעה בחלקים חשובים של תחומי החיים המודרניים,בבחינת 'דרך ארץ קדמה לתורה' כמו כן לעיתים,מאמרים/דיונים בנושאי אקטואליה וכו'>.
https://he.wikipedia.org/wiki/כל_המקיים_נפש_אחת

pynokyo

New member
למה לטרוח?

בני אדם המציאו סיפורים משחר ההיסטוריה, וממשיכים להמציא סיפורים גם היום.
כל אחד יכול לפרש כל דבר איך שבא לו - בכל מקרה אנחנו מפרשים כל דבר ולא יודעים את האמת מאחורי הפרשנות שלנו - אם בכלל יש איזושהי אמת, או שהכל רגעי וחולף.

Pלמוני

New member
לאמן את המוח..

-זה דבר בריא,באופן כללי.
בנוסף,אם הפרשנות היא מתונה (ברוח חיובית)-אז ככול שנשנן את זה יותר פעמים,זה עשוי לעזור לנו בחיים. (גם במקרים הפוכים ושונים).
ולגבי אישית,זו אחת הדרכים לתקשר עם אנשים,מכיוון שאני לא אדם המוקף בחברים (בלשון המעטה).
ובנוסף,מכיוון שאני אישית אדם מסורתי/מאמין (אם כי לא דתי)-אני רואה בזה שליחות רוחנית,לכתוב מניסיוני בחיים,איך לעשות דברים/וגם איך לא לעשות דברים.
ואם הצלחתי לשכנע אפילו אדם אחד בכל העולם-על זה נאמר: 'כל המקיים נפש אחת בעולם - מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא"
[URL]https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%9C_%D7%94%D7%9E%D7%A7%D7%99%D7%99%D7%9D_%D7%A0%D7%A4%D7%A9_%D7%90%D7%97%D7%AA[/URL]

pynokyo

New member
ברור, כל מה שאנחנו עושים בא לשרת בראש וראשונה את עצמנו

תהנה מעיסוקיך.
בעיני התנ"ך אלה סיפורים ששירתו את האנשים באותה תקופה - למטרה אחת - שליטה.
גם היום המטרה נשארה אותה מטרה - שליטה.
בעיני לא מדובר בקיום שום נפש אלא בכליאת נפשות ובשטיפת מוח.

Pלמוני

New member
מצטער,לדעתי,התגובה שלך לא מספיק עניינית..

אלא כוללנית מידי.
אני מציע (לענ"ד) שתיכנסי לבלוג,ותגיבי עניינית/מפורטת לנושא/כתיבת הפוסט.

Pלמוני

New member
הדת היא חומר גולמי..

שאפשר להשתמש איתה לחיוב ולהיפך.
כמו למשל,שסכין משמשת לחיתוך מזון,וגם ככלי לתקיפה.

למעלה