תיאור חלום - בקשה להסבר ושאלה

pynokyo

New member
מצטערת, לא הבנתי כלום ממה שכתבת, גם לא רואה איך זה קשור

לחלום שלי ו/או לשאלה שלי.

הי אמרו לי שנשמה מתחלקת ככה שנשמה אחת יכולה

להתחלק ל4 וכדומה

pynokyo

New member
תודה קוסמת ורודה - זה נשמע נחמד, כמו מדע בידיוני

במיוחד לאור העובדה שאני מכירה את עצמי רק בגוף הנוכחי ואין לי שום זיכרונות מגלגולים קודמים או מחיים אחרים.
אם כי פה ושם במהלך החיים יצא לי להשתעשע ברעיון שאולי הייתי כבר בחיים בזמן אחר, או יצא לי לפגוש אדם בתחושה כאילו הכרתי אותו מחיים אחרים.
אולי הצורך שלנו להאמין במשהו, כמו גלגול נשמות וכדומה, כי קשה לנו עם הסופיות.
כמובן שבהרבה תרבויות מאמינים בהמשכיות הנשמה דרך גלגולים ובסופו של דבר להגיע למקום מעל העולם הזה - למקום של אהבה טהורה.
מצד שני, התרבות לא משנה את הטבע של האדם ואת תפיסת עולמו דרך המוח - כך שכל בני האדם דומים ביכולת שלהם להשלים או לא להשלים עם הסופיות.
לפעמים אני מאמינה שהנשמה קיימת ועוברת מהעולם הזה לעולם טוב יותר - ולפעמים זה נראה לי סתם פיקציה/פנטזיה.
&nbsp

גלגולים קודמים

לכולנו יש זכרונות מגלגולים קודמים, ואף יותר מזה לעיתים אנו מתנהגים באופן מסוים כתוצאה מגלגול שעברנו. יש אנשים שיש להם פחדים שמקורם בגלגול אחר.
מכאן שבעצם תת המודע שלנו זוכר הכל רק שלעיתים זה לא מוצף למודע ולכן את חושבת בטעות שאין לך זכרונות.
גם בטיפולים שאני עושה המון פעמים מקור הבעיה טמון בגלגול אחר ומשם צריך לשחרר זאת.

זכרונות מגלגולים קודמים

אני מקבלת שנשמה בד"כ יורדת לגוף פיזי אחד בגלגול.
יש נשמות שנשארות ברובדים הרוחניים ועוברות למידה שם עד שמגיע הרגע לרדת שוב.
נשמה שתיקנה את עצמה עד הסוף, אומרים, שהיא לא יורדת יותר לגוף פיזי אלא נטמעת באור הבורא שהינו אהבה ללא תנאי.
לנשמה יש זיכרון, למעשה אנו כבני אדם מחזיקים בתת המודע שלנו את כל הזכרונות של גלגולים קודמים, כולל כל הלמידות משם.

Critical Thinking

Well-known member
רעיון הישארות נשמה הוא בטוי לאי-השלמה עם היות אדם בן-חלוף

לחלוטין, ומכיוון שלא ניתן להכחיש כליון פיסי, מכחישים כיליון לא-פיזי.
לך תוכיח שלא.

הרחבת הדעת

כפי שאמרתי בתשובות קודמות, אין אני באה לנסות לשכנע, כי אם לאפשר הרחבת הדעת והפרספקטיבה על מה שלא תופסים בחושים הפיזיים.
האם זה נכון, כל אחד מוזמן לבחון מה מדויק לו להאמין ברגע זה בזמן, לפי בשלות הנשמה/התפיסה/התודעה שלו להכיל.

pynokyo

New member
אדם הוא בן חלוף, הגוף הוא בן חלוף - הנשמה היא מטפיסית

האם אתה שולל קיומה של נשמה בהיות אדם חי? אם כן, אין על מה לדבר.
אם בכל זאת, אתה מאמין שלאדם חי יש נשמה - מהי אותה נשמה? מאיין היא הגיעה? היא בלתי נראית אבל מורגשת.
מהו בכלל אדם? מהם בכלל חיים? האם כל דבר חי הוא רק מכונה ביוכימית ארעית ומקרית?
&nbsp

Critical Thinking

Well-known member
אינני נרתע מדיון כלשהו, אך מנסיוני, דיונים רבים מתפוגגים או

מתפוצצים עקב העדר הסכמה בנוגע להגדרת מושגי יסוד.

מהי "נשמה" על פי המילון שלך?
אין ספק כי קיים הבדל בין אדם חי לבין אדם מת.
אך לדעתי זהו בדיוק אותו הבדל בין בקטריה חיה לבין בקטריה מתה.
ברור כי סך החומרים הפיסיים המרכיבים אדם חי כמה דקות לפני פטירתו עדין זהה לסך החומרים פיסיים המרכיבים אותו כמה דקות לאחר פטירתו, אולם זהו בדיוק גם המצב אצל בקטריה - סך החומרים הפיסיים המרכיבים בקטרה חיה כמה דקות לפני מותה עדין זהה לסך החומרים פיסיים המרכיבים אותה כמה דקות לאחר מותה.
האם זה אומר כי גם לבקטריה יש נשמה כל עוד היא חיה?

pynokyo

New member
אני מסכימה איתך - נקודת המוצא היא הגדרת הדברים

נניח שנגדיר את הנשמה כסוג של תודעה. ונניח שיש מספר דרגות לתודעה.
(ומכן גם לבקטריה או לכל דבר חי יש נשמה ברמה כלשהי).
אם נצא מנקודת הנחה זו - שלתודעה יש מספר רמות - יש את רמת המודע, המודעות לגוף, יש את רמת התת-מודע, בה צפים בנו התנהגויות, מחשבות, תחושות, חלומות שאינן עוברות סינון של ההיגיון הרציונלי, ויש רמת תודעה המחוברת לקוסמוס (ליקום), תודעה זו שיש כאלה שמתכחשים לה כי אינם מרגישים אותה או שההיגיון שלהם מסרב לקבל אותה.
אותה תודעה מהסוג השלישי - היא כנראה הנשמה. הנשמה הזאת מתקיימת גם לאחר שהגוף מתכלה.
לבקטריה מן הסתם יש תודעה קוסמית שונה מזו של האדם - אבל זה לא אומר שאינה קיימת.
אפשר לנסח זאת בכל מיני דרכים, מאחר שאולי השפה דלה מדי מכדי לתפוס דברים שהם מעבר להיגיון הפשוט.
תסכים איתי שהחושים שלנו לא תופסים את כמה מה שיש בעולם הזה או ביקום, החושים שלנו מוגבלים, לכן ישנה אפשרות שקיימים דברים ממש מתחת לאף שלנו אבל אין לנו יכולת להרגיש/לראות או אפילו לחקור אותם.
ובשורה התחתונה - אתה לא חייב לקבל את הדברים שלי
אבל אם תרצה, תוכל לחשוב עליהם בזמנך החופשי

pynokyo

New member
גל בים, הוא מגיע לחוף ונשבר - האם זה אומר שהוא מתכלה?

יש הטוענים על פי תורת הקוונטים שיש חומרים שהם גם חלקיק וגם גל - לנשמה יש תכונה כזו, להיות גל. קרן אור נשברת רק כשהיא נוגעת בעצם/גוף - האם היא נעלמת? היא מתפצלת וחלק ממנה חוזר.

pynokyo

New member
חשבתי על רעיון כזה (כחומר למחשבה):

גל בים, הוא מגיע לחוף ונשבר - האם זה אומר שהוא מתכלה?
&nbsp
יש הטוענים על פי תורת הקוונטים שיש חומרים שהם גם חלקיק וגם גל - לנשמה יש תכונה כזו, להיות גל.
קרן אור נשברת רק כשהיא נוגעת בעצם/גוף - האם היא נעלמת? היא מתפצלת וחלק ממנה חוזר.
יכול להיות שלנשמה יש תכונה כזו - היא חלק מאיתנו בהיותנו בחיים, אבל ממשיכה מאיתנו והלאה כגל מתמשך של תודעה.
התודעה עצמה בלתי נראית - אנו מרגישים אותה אבל לא רואים אותה (גם לא יודעים איפה בדיוק היא ממוקמת בגוף/במוח) יש הטוענים שהתודעה היא לאו דווקא במוח אלא משהו חיצוני לנו.
כשאלוהים הפיח באם נשמת חיים - היה גוף/מיקרואוגניזם אבל לא היתה בו נשמה עד שהפיחו בו (מבחוץ) נשמה.
טוב, זה רק חומר למחשבה.
&nbsp

pynokyo

New member
איך קורה שאנשים מקבלים מסר לאחר שנים ארוכות לאחר מות קרוביהם

אם אותו אדם שהלך לעולמו לפני שנים כבר התגלגל לגוף פיסי אחר?
גוף פיסי הוא בזמן שלנו, זה אומר שכאשר אדם מת מתגלגל תוך חודשיים לגוף פיסי חדש הוא חוזר לזמן שלנו. הוא לא זוכר את גלגולו הקודם - איך הקרובים לו מגלגול זה מקבלים ממנו מסרים כעבור שנים?
שמעתי מאנשים שהוריהם נפטרו לפני המון שנים, והם מרגישים אותם מדי פעם בסביבתם.
סבתי נפטרה לפני שנים, כעבור חודשים חלמתי עליה - בחלום רק פניה הופיעו - שאלתי אותה מה שלומה והיא ענתה לי "בסדר". זה היה כל החלום וידעתי שהיא בסדר.
אחר כך, חלמתי עליה הרבה פעמים, חלום שחזר עצמו די הרבה פעמים במשך תקופה. במשך הזמן החלומות פסקו. כמובן הזיכרונות קיימים אבל לא באופן יומיומי לעיתים רחוקות בלבד.
גם כשהכלבה שלי מתה - חלמתי עליה עוד לפני שמתה שהיא נעלמת לי - וגם לפני שאמי מתה חלמתי עליה.
משהו לא מסתדר לי עם עניין הגלגולים לגוף פיסי במהירות כזו כפי שכתבת - לא מסתדר לי איך היא תקבל את פנינו כשנלך לעולמנו אם היא כבר תהיה בגוף פיסי. אם הנשמה היא רק פיקציה אז כל הדיבורים על זה - זה סוג של פנטזיה (ככה זה מרגיש לי).
האם הנשמה יכולה להיות קיימת במקביל אצל מספר אנשים בגוף פיסי?

גלגולי נשמות בעדה הדרוזית

חלק בנשמה שלנו נשאר מי שאנחנו, גם אם אדם התגלגל לגוף פיזי אחר, עדיין אפשר לתקשר עם הנשמה כי היא לא יורדת במלואה לגוף פיזי הבא שלה.
נכון אמרת שיש אנשים שמתגלגלים לגוף פיזי באותה תקופת חיים.
יש סיפורים אנושיים מדהימים בעדה הדרוזית שמאמינה בגלגולי נשמות, על ילדים שנולדו וזכרו את המשפחות שהיו להם לפני שנולדו. חלקם אפילו הגיעה לאותו בית והם ידעו הכל על כל האנשים. מדהים!

לא כל מה שאיננו רואים, אינו קיים

לגבי זה שאימך התגלגלה לגוף פיזי, לא תקשרתי את זה, כי אם פרשתי את החלום שאת סיפרת קודם. זה מה שעלה לי כשסיפרת זאת.
לגבי תוך כמה זמן מתגלגלים לגוף אחר, אין זמן מוגדר, ובטח אין הגדרה של זמן במונחים של מישור הקיום שלנו. מונחי הזמן של נשמות מאוד שונה משלנו.
כל עולם הנשמות בהחלטה לא דמיון. גם אני הייתי סקפטית כמוך, עד שהגיעו אלי נפטרים והתחלתי לתקשר איתם, והם העבירו מידע שלא ידעתי ויכולתי לבדוק את אמיתותו.
אבל כמובן, אין מקומי לשכנע, תראי מה מרגיש לך. את מספיק אינטואיטיבית כדי להרגיש מה מדויק ונכון.
וזכרי, לא כל מה שאינו נראה, אינו קיים.

למעלה