אמת מדומה

Critical Thinking

Well-known member
הי ונוס (נגה), מה עם התיחסות ענינית לסוגיה שהצגתי?

מה לדעתך ניתן לעשות עם טענה אשר בעיקרון, במהות, אינה בת-בחינה, חוץ מאשר "לנגב עימה"?

מהי בדיוק "חשיבה מערכתית"? באיזו "מערכת" מדובר?

כתבת "אתה מוחה על כך שמה שאינך מבין איננו קיים".
לא נכון.
אני יוצא נגד קבלת טענות אשר בעיקרון, במהות, אינן בנות-בחינה, מבלי לתפוש משמעות קבלה כזו.
כן, מעורב כאן כסף גדול, ולכן כעסך אינו בלתי מובן...

Critical Thinking

Well-known member
אוי ונוס (נגה), נפל לי האסימון לבסוף.

"חשיבה מערכתית" היא ההגות של העידן החדש, האין זאת?

Critical Thinking

Well-known member
אני כותב בכינוי Critical Thinking בלבד.

אינני מכיר את פשקרב4, מעבר להבנה שהוא ספקן כמוני וכופר ב"מיסטיקה" וב"מיסטיקנים" על פי "לימודי העידן החדש" (New Age Teachings).
פשוט אינך תופשת כי Great minds think alike.

אגב, לא אכזבת אותי.
ציפיתי כי תנסי לתהות על זהותי שאחר שתיווכחי לדעת כי אינך מסוגלת להתמודד fair and sqaure עם טיעוני.

pynokyo

New member
נהניתי לקרוא - ההסבר ברור ומלא חוכמה

לא בטוח שמי שתקוע במצב מחשבתי אחד יהיה נכון להיפתח לתפיסה מחשבתית רחבה יותר.
יש לי רק הערה לגבי בני אדם - לבני אדם שונים יש יכולות ורגישויות שונות, אבל הם עדיין בני אדם - עלולים לטעות, עלולים להטעות, לא כל האמת ברשותם - ועל כן, צריך להיות זהירים ורגישים מספיק בשביל לא לטעת תקוות שווא באנשים בשעת משבר.
זה נכון בכל תחומי החיים.
באופן אישי - יש רבים שטוענים להיותם מיסטיקנים אבל הם לא כאלה - הם בסך הכל עברו איזה קורס טארות, או אסטרולוגיה, או נומרולוגיה ושאר תחומים מהסוג הזה - הם עוסקים בחיזוי עתידות - או לפחות בניסיון לחזות עתידות - ולמעשה הם מוליכים שולל את הבאים אליהם.
אני מדברת מניסיון אישי - בעברי הייתי אצל רבים, רבים.
חיזוי העתיד היא גישה לא נכונה ליעוץ או טיפול - יעוץ צריך לתת כלים לאדם להתמודד עם משבר, פרשת דרכים, רגשות - חיזוי עתיד מקבע אדם בנתיב אחד בלבד - או שיקרה או שלא - ופעמים רבות אדם מצפה שיקרה ולא פועל למען יקרה. פועל בכיוון אחד כשלמעשה יש אפשרויות רבות להשיג את אותה תוצאה.
והכי חשוב שלא כל מה שאנחנו רוצים יקרה לנו בפועל - לא כל מה שאדם רוצה או מצפה הוא צריך או טוב לו להתפתחות האישית.

pynokyo

New member
הערה נוספת לדוגמה שהבאת על יכולותיו של חתול

חתול (כמו בעלי חיים אחרים) יכולותיו, רגישויותיו, חושיו נועדו למען הישרדותו שלו.
גם בעלי חיים, למרות רגישותם וכישוריהם - עלולים לטעות או לא להיות מודעים לסכנה ולהיטרף או למות כתוצאה מכשל בתחושה או בערנות.
לכן גם אם נניח שיש אנשים בעלי יכולות לראות דברים מעבר - צריכים להיות מודעים לכך שמה שהם קולטים עלול להיות שגוי, או מוטעה, מאחר והחוויה של הראייה מעבר היא סובייקטיבית ועלולה להתפרש באופן לא נכון.
עדיף בעיני לאפשר לכל אדם שמעוניין לראות את העולם שמעבר ע"י טכניקות (כמו למשל דימיון מודרך או הכנסת אדם למצב תודעתי ספונטני) כדי שהוא עצמו יחווה על פי יכולותיו את העולם שמעבר - ולא דרך עיניים של אדם אחר.
כפי שאני חוויתי כשהייתי אצל בריז'יט קשטן - שאיפשרה לי בעזרת דיסק מוקלט לעבור ממצב של תודעה רגילה למצב של תודעה ספונטנית ולראות דברים מתוך תת ההכרה שלי ולא מתוך חוויה או תת-הכרה שלה.

pynokyo

New member
נפלאה היכולת שלך לנסח דברים כל כך במדוייק

כמעט רוב דברייך כאילו אמרו אותי.
מסכימה עם כל מילה שכתבת - במיוחד עם זה שכל אחד צריך לחפש את התשובות בתוך עצמו, להיעזר באחרים כדי למצוא כלים לשימוש עצמי
.
יש לי בעיה אחת - לא לגבייך, אלא לגביי - לאחרונה חשבתי לעצמי, שאני מרגישה שהחיים שלי מבוזבזים, שאני לא עושה עם עצמי כלום ושאין לי מושג מה אני אמורה לעשות עם עצמי או איך - אז נדדתי במחשבות לגלגול הבא. ומיד חשבתי לעצמי, איזה דרך עקומה לנהל את החיים הנוכחיים. כל עוד אני חיה, יש לי הזדמנות לעשות שינויים בגלגול הזה - ולמרות המודעות הזאת, אין לי מושג מה בדיוק אני צריכה לעשות או להביא לעצמי "סיפוק" "אושר" "שמחה".
יש לי דרכים לנחם את עצמי - אולי האופן בו אני חיה - הוא השיעור האמיתי שלי. ולאו דווקא הרצונות שלי למשהו אחר.
עבודה עצמית על המצב הקיים.
תודה על התובנות שהבאת כאן - כייף לקרוא.

pynokyo

New member
צד שלישי בשביל לתת כלים- לא בשביל לעשות את העבודה במקומו

Critical Thinking

Well-known member
דווקא קראתי את ההתפלספות שלך בנוגע ל"חשיבה מערכתית", אך

אינני רואה כיצד היא פוטרת טענות מן ההכרח להיות בנות-בחינה ובעלות כושר חיזוי.
אסטרולוגיה, נומרולוגיה, טארוט, מטוטלות, תקשור, סיאנס - הם גניבת דעת הבריות.
האם הם "חשיבה מערכתית"?

קחי למשל את כישורי המנהלת שלנו, כפי שהיא מעידה על עצמה, במיליה:
=== תחילת ציטוט ===
קרן הירש,מתקשרת, מדיום ומטפלת הוליסטית דרך התת מודע. מתקשרת עם כל רמות התודעה וההתפתחות מכל הרקיעים. מאנרגיית הבריאה, צדיקים, נשמות של נפטרים, גלגולים קודמים ועוד. מטפלת רוחנית שמאתרת ומסירה חסמים בתת המודע שמונעים ריפוי והגשמה. מקבלת בתקשור את דרך הריפוי ומתווכת את האנרגיה לגוף ולמרחב הפיזי של המטופל. תחומי טיפול: בגוף הרגש: שחרור פחדים, טראומות, חרדות, אנשים לא רצויים, מחשבות שליליות, רגשות שליליים, מערכות יחסים טעונות, שחרור מאבל, ועוד. בתהליך הריפוי משלבת מגוון שיטות: תטא הילינג, תקשור, דמיון מודרך, ריפוי קוונטי, שיח תודעתי, NLP, רטרו-הילינג (שחזור גלגולים), אימון אישי, המסע, ועוד. בהגשמה: זוגיות, שפע, ייעוד, ועוד. בגוף הפיזי: איתור ושחרור הגורמים בתת המודע שהביאו לאתגרים בגוף. ברמה האנרגטית: שחרור קרסים אנרגטיים רוחניים (עין הרע, קללות, התחייבויות, נדרים וכיוב'). מטפלת ומורה מוסמכת על ידי בית הספר האמריקאי THINK להכשיר מטפלים בתטא הילינג. מעבירה קורסים בתטא הילינג ותקשור והרצאות הנוגעות לתת המודע, מסע הנשמות, תקשור, העצמה, הגשמה, הקשר בין הגוף לנפש ועוד.
=== סוף ציטוט ===

אני מניח כי זו "חשיבה מערכתית", לדעתך. מה?!

מקסים נוגה*

ההבנה שלך כל כך רחבה, כל כך גבוהה ואינה מובנת מאליה.
זה בדיוק החיבור לעצמי/להדרכה/לבריאה שדיברת עליה קודם.
ואני בטוחה שאת אדם מאוד אינטואיטיבי עם תחושות בטן מאוד מדויקות.
כי את מודעת לנוכחות, מודעת למהות הסובבת אותך ומודעת לכך שיש דברים מעבר.
לא הייתי יכולה לנסח זאת טוב יותר.
הדרך לתקשר עבורך ממש קצרה/כבר כאן.
בהצלחה רבה שיהיה.
כיף לקרוא את מה שאת כותבת. נשמח לשמוע עוד.

pynokyo

New member
Critical Thinking מה דעתך לשקול אפשרות לבחון עניין

שגם מדענים מסכימים עליו - חומר אפל ביקום.
אולי אותו חומר (או כל דבר אחר שזה החומר האפל) קיים גם באדם או בכל יצור חי ואולי גם בעצמים שאינם חיים.
אם קיים חומר אפל ביקום - אפשר להניח שקיים חומר כזה גם בעולם הזה ובכל דבר.
אם קיים חומר כזה (חומר כמונח יכול להיות שזה משהו אחר שאינו חומר) גם באדם - אולי החומר הזה הוא הנשמה - או לפחות איזשהו משהו שנשאר לאחר המוות.
מה דעתך?

pynokyo

New member
להרגשתי, אתה מחפש להיכנס לקרב כיפוף ידיים

במיקרו אתה רוצה לנצח בקרב - להוכיח שכל מי שמאמין או חושב שקיימים דברים שאין להם הוכחה מדעית, מאמין בהבלים.
במקרו - אין מנצחים בקרב הזה.
אין אדם שאי אפשר ללמוד ממנו דבר.
.
האם נוכל להסכים בינינו שיש דברים בקיום וביקום שאיננו יודעים או מודעים להם?
גם מדענים יודעים שרב הנסתר על הגלוי.
תמיד יש מה ללמוד, מה לחקור ומה לדעת.
.
אני נהנית מקרבות אגו - אבל בסופו של דבר אין להם תכלית חשובה או מועילה.

pynokyo

New member
אמת מדומה

בעולם בו הכל יחסי
גם האמת יחסית.
בעולם בו הכל מידתי
גם הצדק מידתי
בעולם בו כל חומר מתכלה
המציאות היא בעצם רק אשליה.

Critical Thinking

Well-known member
מה פתאום "קרב"?!

נעשה שימוש בביטוי "חשיבה מערכתית", אשר תחילה לא היה מובן לי, אך לבסוף הסקתי כי מדובר בהגות של העידן החדש.
זה קרב?

כתבת שאני רוצה "להוכיח שכל מי שמאמין או חושב שקיימים דברים שאין להם הוכחה מדעית, מאמין בהבלים".
לא נכון, וזו מיסקונספציה.
אין הוכחות במדעי טבע. הוכחות קיימות רק בענפי מתמטיקה.
הסיבה: הטבע הוא אמפירי. מתמטיקה היא פרי הגדרותינו.
בעניני טבע - אפשרית רק הפרכה. לא הוכחה.
אקבל טענה גם בלא שתהיה תיאוריה מדעית מאחוריה, שהרי כל תופעת טבע היתה משוללת תיאוריה לכשנצפתה לראשונה.
כל שאני דורש הוא שהטענה תהיה בעיקרון, במהות, בת-בחינה, ולכל הפחות שניתן יהי לנסח עבורה מבחן, ולו תיאורטי, במחשבה בלבד.
ככל הידוע לי, שום טענה מטענות העידן החדש הינה בת-בחינה.

pynokyo

New member
"מוות קליני" הינו בר-בחינה - אבל אתה מסרב לקבל

את המסקנות של מי שחווה את החוויה ושל חלק מהרופאים והבודקים שלא שוללים מצב קיומי עליון, או שאין להם הסבר לכך.
לעומת זאת אתה מוכן לקבל את המסקנה של אותם חוקרים שמראש שללו את האפשרות האחרת - ותלו כל מיני שלטים עם צורות גיאומטריות שהחולים על סף מוות לא ציינו בחווית המוות שלהם - ומסקנתם היתה שהחוויה שלהם היתה תת-הכרתית ולא אמיתית.
כאילו שבכלל אפשר לבחון מה זה תת-הכרה. או אפילו הכרה - אפשר לראות את ההשפעה של ההכרה אבל אי אפשר לראות אותה או למדוד אותה - גם בחקר המוח יודעים איפה ממוקמים חלק מהדברים - חלק גדול מהחוויות שלנו עדיין לא נמצא מיקומם במוח. גם לתודעה אין מקום במוח עליו החוקרים/המדענים יכולים להצביע.
.
ובכל זאת, אתה נכנס לפורום מיסטיקה כי זה כנראה מעניין אותך באיזשהו אופן - אולי באופן תת-הכרתי אתה מאמין, או שהמילה מאמין לא נכונה במקרה שלך, אולי באופן תת-הכרתי אתה יודע שקיים משהו קיומי מחוץ לגוף ומחוץ למח ואתה מחפש את ההוכחה לו. אך החלק הגשמי/ארצי/הגיוני שלך - מפקפק בזאת.
.
אני הייתי שמחה אילו היתה נוצרת טכנולוגיה שיכולה להקליט את החלומות - ואחר כך לשדר אותן על מסך.
&nbsp

Critical Thinking

Well-known member
מה שספציפית נבחן במחקר בן שש השנים הוא ה- OBE.

התברר כי כל אלה שידעו לספר כי "יצאו מגופם" וריחפו מעל צוות הרופאים העסוק בהחיאתם - לא יכלו לומר מה היה בפלקטים שעל גבי המדפים.
המסקנה המתבקשת היא כי שום דבר לא יצא מגופם, אלא רק דמיינו שהם מרחפים.
וכל זאת - בנפרד מהעדר הבנה אצל האדם המצוי כיצד קולטים תמונה של עצם ממשי, ואיזו מערכת ממשית, פיסית, נדרשת לשם כך.
חקירת NDE פשוטה יותר.
מתברר כי אנשים מתארים הישאבות לתוך מנהרה מוצפת אור יקרות בקצה, ויציאה ממנה בגן עדן, שם פגש כל אחד את גיבורי תרבותו. נוצרים - את ישו, נוצריות - את מארי, יהודים - את אליהו, מוסלמים - את מוחמד, וכיו"ב. כמו כן פגשו המדווחים קרובי משפחה מנוחים.
העובדה שכל אחד פגש את גיבורי אמונתו או תרבותו אומרת כי מדובר בדמיון, ולא ב"מסע לשם ובחזרה".

pynokyo

New member
לא, העובדה שהדיווח על החוויה המופשטת שנקראת "מוות קליני"

מדווחת במילים ובמונחים מעולם הדימויים של האדם.
כמו שאדם מנסה לתאר חלום שחלם - לא תמיד מוצאים את המילים לתאר את החלום.
לפעמים זוכרים את הרעיון הכללי של החלום בלי יכולת לספק את כל הפרטים ממנו.
לפעמים זוכרים חלום רק כחוויה נעימה או לא נעימה.
העובדה שלא הצליחו לראות פלקטים על הקיר - מעידה שהנשמה שיוצאת מהגוף חווה חוויות מופשטות ולא גשמיות.
יש כאלה שחווית היציאה מהגוף שלהם היא שטחית - דהיינו, לא מתרחקים מדי מהגוף ורואים רק שמתייחס לגופם.
ויש כאלה שמדווחים חוויה הרבה יותר עמוקה עם פרטים מעבר לקשר ישיר לגוף ולמה שסובב אותו.
אם זה מעניין אותך - תחפש ביוטיוב תחת כותרת מוות קליני - תמצא הרבה סרטונים, מאחר ואתה סקפטי כמוני - עדיף להקשיב למגוון מדווחים לאו דווקא מהעולם הדתי יהודי, אלא דיווחים של אנשים שונים מארצות שונות.
(אם תיכנס לפורום פילוסופיה לכל - תמצא תגובות להגות שלי - חלק מהתגובות של אנשים מביני דבר בתחום המדע - מאוד מעניין, ובכלל פורום מגוון).

Critical Thinking

Well-known member
אינך מצליחה להסביר מדוע מדווחי OBE "מצליחים" לתאר בפרטים

וב"צבעים חיים", מ"מעוף ציפור" כיצד מנסה צוות רפואי להחיותם בקדחתנות, כולל פרטי לבוש, כולל פרטי אנשים, כולל קטעי שיח ביניהם, אך לא מצליחים לתאר שום כתובית על שום פלקט על שום מדף שבאמת מצוי מחוץ לטווח ראייתם כשהם שרועים על שולחן הניתוחים.

מדוע ללכת על הטיעון הביזארי, המאולץ, המתפתל ביותר, ולא לאמץ את ההסבר ההגיוני ביותר המונח מתחת לאף - ששום דבר לא יצא באמת מן הגוף, ולא באמת ריחף מעל?

מדוע מחויבותך לאג'נדה ניו-אייג'ית מסמאת את עיניך מבחירה באפשרות ההגיונית ביותר?

האם "פילוסופיה לכל" היא פורום ב"תפוז"?
אם כן - אציץ במתרחש שם.

pynokyo

New member
נראה לי בדיוק הפוך - שאתה מסרב לקלוט שלא מדובר רק

ביכולת לראות את מה שמתרחש סביב הגוף - יש דיווחים (תחפש ביוטיוב) על חוויה הרבה יותר עמוקה - החוויה המדווחת לא קשורה לפלקטים מלאכותיים שהם בעולם הגשמי.
החוויה קשורה לעולמות שמעבר לעולם הגשמי.
אני לא צריכה להסביר לך שום דבר - אני מספרת לך דיווחים של אנשים שחוו את החוויה ולא מספר מצומצם של חוקרים בתחום הרפואה שעשו ניסוי על סמך האג'נדה שהם דבקים בה מלכתחילה.
כשאדם דבק רק בחומר וגשמי - אין טעם להסביר לו שיש עולם שאינו גשמי - חלומות שאדם חווה הן סוג של עולם שאינו גשמי. יש לך גם עולם פנימי שהוא שלך בלבד - אי אפשר להוכיח אותו או לכמת אותו או למדוד אותו - אבל יודע על קיומו, אולי אינך מודע לו או מבין אותו זה כבר סיפור אחר - אבל הוא בכל יצור חי ובטח באדם.
יש עולמות פנימיים מורכבים יותר או פחות עד פשוטים ביותר - אבל הם קיימים בכל יצור חי.
אתה לא חייב לקבל את דברי, תבחן את עצמך בעצמך - או שתתחבר לעולמך הפנימי או שלא - או שתתחבר לעולם הרוחני שבך או שלא. זה בינך לבינך - אי אפשר להסביר, או לשכנע - זה צריך לבוא ממך בלבד.
ברור שהפורום בתפוז
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/69/רוחניות/פילוסופיה_לכל

למעלה