מה זה פסח בשבילכם?

מה זה פסח בשבילכם?

פסח כבר בפתח, אשמח אם תשתפו:
מה ההרגשה שיש לכם בפסח?
מה המשמעות הרוחנית שיש לחג הזה בשבילכם?
מה זה עושה לכם ממש מבפנים...

pynokyo

New member
אין לי שום יחס לחג אלא לעונה - עונת האביב

הדבר שמתקשר לי לאביב - זה לידה והתחדשות
יש הרבה פרשנויות רוחניות המתקשרות לחג הפסח במסורת היהודית
אבל אני שנים רבות לא שותפה לשום חג, ולכן לא אוכל להיות שותפה לאיזשהן חוויות רוחניות המתקשרות לי לחג הזה או לשום חג אחר.
כשאני מנסה לחזור אחורה ולהיזכר בחוויות של החג בילדות - הדבר העיקרי שעולה בזיכרוני הן חוויות משפחיות וארוחת חג אצל סבתא שלי (ארוחות חג בכל חגי ישראל נחגגו אצל סבתי).
&nbsp
&nbsp

יפה

לידה והתחדשות.. זה אפילו קצת מזכיר את בני ישראל שעזבו את מצרים ויצאו לחופשי, מרגיש כמו מעבר לשלב הבא בהתפתחות שלהם.

pynokyo

New member
אתמול שמעתי ב-TV איזשהו חלק מדיון על יציאת מצרים

על המשמעות של 40 שנות נדידה במדבר ועל הכניסה לארץ ישראל.
המדבר מסמל מרחב - ובאותן שנים בני ישראל קיבלו את המזון שלהם מהשמיים, דהיינו ללא מאמץ. (אולי מדובר גם במרחב רוחני והצורך להידברות בינם לבין עצמם).
כשנכנסו לארץ ישראל - החלה העבודה האמיתית.
מנקודה זו ואילך הם צריכים לעבוד קשה על מנת להתקיים. את הפירות משיגים בעבודה קשה.
אפשר להבין מכך שצמיחה אמיתית נוצרת בהתמודדות עם קשיים. (כפי שענית למגיבה השנייה ג'זפינה).

זה מעמיד אותי ברגע זה במצב של רחמים עצמיים או נגיד חשש מהגלגול הבא

מאחר והיו לי ויש לי עדיין קשיים בתחומים מסויימים בחיים שעדיין לא פתרתי עם עצמי ועם היכולת שלי להתגבר עליהם.

צמיחה והתפתחות בקלות ובפשטות

צמיחה אמיתית לא חייבת לעבור כקושי, אבל בהחלט בדרך של למידה.
האמונה שאנו מתפתחים דרך קושי/סבל/ייסורים, היא רק, כאמור אמונה. אבל זה לא חייב להיות כך.
אם יש לך קושי בתחומים מסוימים ואינך יכולה לבד, אולי תשקלי איזושהי עזרה מהחוץ. לפעמים מגיע האדם/השליח הנכון שמראה לך את הדרך להתפתחות.

pynokyo

New member
לא מספיק להבין בראש, צריכים גם ליישם

התכוונתי שאני עדיין לא הצלחתי ליישם את מה שאני מבינה בראש. וגם נמנעת עד כמה שיכולה להתרחק מאותם מקומות בהם ההתמודדות תהיה מורכבת ומאתגרת - באותם מקומות בהם אני בסופו של דבר לא מרוצה מעצמי ומרגישה מתוסכלת.
ברור שההימנעות לא מובילה אותי לשום תוצאה - אבל בזמן הזה, בעת הזאת ככה נוח לי.
תודה קרן.

התזמון הנכון

כנראה את עדיין לא בשלה. ברגע הנכון, הכל יראה לך קל ובר ביצוע ותמשיכי הלאה.
באהבה..

pynokyo

New member
זה מזכיר לי קצת בננה

לא בשלה, לא בשלה, לא בשלה - רקובה

זה כמובן בהומור.
להיות בזמן הנכון, במקום הנכון ולעשות.
הרבה אימון אישי.
ערב נפלא קרן

safinka

New member
לא אוהבת את החג הזה

כל המשפחתיות הזו יוצרת לי תחושה של אי נעימות.
מחכה שיגמר מהר.

במקום שיש קושי, יש הזדמנות לצמיחה

תבחני בתוך עצמך, מה הדברים שמקשים עלייך. ויש לך כאן הזמנה לעבודה עצמית כדי לשחרר אותן. זה בעצם מאיר משהו בתוכך, שעלייך לצמוח ולהרפא ממנו.

למעלה