איך משפרים אינטואיציה

איך משפרים אינטואיציה

נשאלתי על ידי אחת הגולשות איך משפרים אינטואיציה, ולהלן התשובה.
פיתוח האינטואיציה שלנו מתחיל בהקשבה. הקשבה לקול הפנימי שלנו.
הקשבה לגוף שלנו, הקשבה לאיך החלטה/סיטואציה מסוימת מרגישים לנו.
הקשבה לשקט, ומן השקט עולות תובנות.
כמה פעמים הייתם בשקט ולפתע קיבלתם תובנות גבוהות על החיים.
כמה פעמים הייתם ברגע עצוב/מדוכא בחייכם ולפתע עלתה בכם מחשבה שעזרה לכם לצאת מזה ולשמוח.
כמה פעמים ידעתם בדיוק לאן הרכב שלפניכם מתכוון לפנות.
כמה פעמים ידעתם בדיוק מה איש השיחה שלכם עומד להגיד
כמה פעמים נזכרתם במישהו, והוא התקשר באותו היום.

הכל מתחיל בשקט פנימי ,ריכוז והקשבה. והמידע מתחיל לזרום.

הזמנה לשיתופים

אני מזמינה אתכם לשתף אותנו בכל מיני מקרים בהם קיבלתם מידע אינטואיטיבי כלשהו, אם בתחושה, אם בשמיעה, אם בידיעה וכיוב'.

pynokyo

New member
באופן אישי לא סומכת על האינטואיציה שלי

קשה לי להבחין מתי מדובר ברצונות/כמיהות, מתי מדובר בפחדים/חרדות ומתי מדובר באיזשהו מסר.
לפני שכלבתי טופי מתה בגיל צעיר יחסית - היו לי חלומות חוזרים שהיא נעלמת לי, התחושה בחלום היתה חזקה וכשהתעוררתי שמחתי להרגיש אותה לידי - כשחלתה ומתה לאחר 3 שבועות, שיחזרתי אחורה התנהגות שלה שלא פירשתי כמחלה אבל כנראה כבר קיננה בה המחלה אבל לא הייתי מודעת לזה.
כשאני רוצה משהו מאוד אני לא מקשיבה לתחושה - אני מנסה להשיג גם אם התחושה אומרת שלא יקרה. ואז אי אפשר לדעת אם מדובר באמת או בנבואה שמגשימה את עצמה בגלל חוסר ביטחון.
היו הרבה מקרים שכאילו ידעתי מראש שדברים יקרו - אבל לא מדובר בהכרח באינטואיציה אלא בהיקשים הגיוניים למצב קיים ולהשלכות שלו.
לי קשה להסתמך רק על אינטואיציה/תחושת בטן - כי אם לא נעשה/ננסה לעולם לא נדע אם התחושה היתה מוטעית או לא.
יש מצבים בהם אני כן סומכת על תחושת בטן - למשל על סמך אווירה של מקום בקנייה בית/דירה/קרקע ובמקרים של תחושה חזקה כלפי אדם שעדיף לא להתעסק איתו בעסקים.

אינטואיציה, שקלול של המידע הגלוי והסמוי

בתחושה שלי, את אדם דיי אינטואיטיבי.
גם כי את חולמת חלומות בעלי משמעות שמנבאים עתיד ורואים מעבר.
גם כי ידעת דברים שקרו בפועל.
בד"כ נכון להעזר באינטואיציה, כי היא משקללת בתוכה את המידע הגלוי וגם את המידע הסמוי מהעין.

elar84

New member
שאלה

רוב הפעמים אני יודעת שהאינטואציה שלי מדויקת.
אבל יש פעמים שאני מתבלבלת בין אינטואיציה לפחדים... מרגעשה םחדים בעצם.
ולא מגדירה זאת כאינטואציה.
איך אדע מה ההבדל?
נגיד הייתה לי חברה שיום אחד אחריי שנפגשנו הרגשתי באופן חזק שהקשר עומד להסתיים.
שייכתי זאת לפחד מדחיה.
אבל בדיעבד הקשר באמת תם.

איך עובדת האינטואיציה

צודקת בהחלט. תחושות הבטן שלנו, מה שאנו מכנים אינטואיציה, משקללת את הפחדים והאמונות שיושבים בתת המודע שלנו ולפי זה מכוונת אותנו להחלטה המדויקת לנו.
לדוגמא: הגיעה אלי מישהי שהאינטואיציה שלה כיוונה אותה ללמוד לימודים אקדמאים והיא התלבטה לגבי זה.
בתהליך קצר הבנו שבעצם היא רוצה לעסוק במשהו שאינו מצריך לימודים אקדמאיים כי אם לימודי תעודה, והאינטואיציה שלה כיוונה אותה בכל זאת ללמוד לימודים אקדמאים כי היא החזיקה אמונה שכדי לקבל ערך עצמי היא חיבת להיות אקדמאית.
זו דוגמא שהאינטואיציה מכוונת אותנו לבחור דברים לפי האמונות והפחדים שלנו.
האם זה היה נכון לה ללמוד? לא. שהרי עשתה את זה מהטעמים הלא נכונים, בגלל אמונה של חוסר ערך שיש לה. אבל האינטואיציה שלה בהחלט היתה מדויקת לה לאותו רגע שהחזיקה אותן אמונות.
בתהליך טיפולי, הסרנו ממנה את אמונת ותחושת חוסר הערך שלה, ואת האמונה שהיא צריכה להיות אקדמאית כדי שיהיה לה ערך, ואז לאחר מכן תחושת הבטן שלה השתנתה לכך שהיא צריכה ללמוד רק לימודי תעודה לפי מה שבדיוק רצתה לעשות, וזה מה שנתן לה ערך אמיתי, כי ראינו איזה אור היא תיתן לאנשים אחרים בעתיד בעיסוק שבחרה בו.

elar84

New member
אני מבינה מה את אומרת

אבל מה דעתך על העניין שאני מרגישה משהו או באינטואציה או כפחד ממשהו שעלול לקרות.
ואז באמת זה מתממש.

האם זו נבואה שמגשימה את עצמה או אינטואיציה

זה קורה לי בדיוק באותו הנושא, כשמישהו מחליט לנתק איתי קשר.
זה קרה לי פעם עם חברה קרובה שהיינו מאוד קשורות והיא לפתע החליטה להתרחק ממני.
.אני הרגשתי שזה יקרה וזה הפחיד אותי שזה יקרה כי היא עוררה בי כול מיני דברים בעקבות ההתרחקות שלה.
אבל זה תמיד קורה לי בעניין קבוע, כשאני מרגישה שמישהו עומד להתרחק ממני
ואני מפחדת מזה.

תודה על התגובה המפורטת :)

elar84

New member
היי קרן- שאלתי עוד שאלה וכנראה זה התפספס בטעות

הייתי מאוד שמחה לשמוע את תשובתך
אני אכתוב את השאלה שוב:

מה דעתך על העניין שאני מרגישה משהו או באינטואציה או כפחד ממשהו שעלול לקרות.
ואז באמת זה מתממש.
האם זו נבואה שמגשימה את עצמה או אינטואיציה
זה קורה לי בדיוק באותו הנושא, כשמישהו מחליט לנתק איתי קשר.
זה קרה לי פעם עם חברה קרובה שהיינו מאוד קשורות והיא לפתע החליטה להתרחק ממני.
אני הרגשתי שזה יקרה וזה הפחיד אותי שזה יקרה כי היא עוררה בי כול מיני. דברים בעקבות ההתרחקות שלה.
אבל זה תמיד קורה לי בעניין קבוע, כשאני מרגישה שמישהו עומד להתרחק ממני ואני מפחדת מזה.

אמונות בתת המודע שלנו יוצרות את המציאות שלנו

משהו יושב שם בתת המודע שלך שגורם לסוף הזה של פרידה להתרחש.
האם זה פחד, כן. האם זו גם אינטואיציה? כן, כי משהו בך מרגיש שזה קורה.
האם זו נבואה שמגשימה את עצמה? כן, כי ככה עובדות אמונות.
אמונות בתת המודע שלנו יוצרות את המציאות שלנו.

באהבה

האם ניתן להבחין בין פחדים לאינטואיציה

האם ניתן לדעת על בסיס מה האינטואיציה עשתה את ההחלטות שלה, על בסיס איזה אמונות ואיזה פחדים?
ובכן, דיי קשה לדעת מה יושב בתת המודע שלנו למי שאינו יודע איך לצלול למעמקי התת מודע שלו ולעשות חקירה של אמונות השורש שיושבות שם.
אבל גם אם יודעים, אז זה לא מספיק. כי גם כשיודעים על מה האינטואיציה יושבת, צריך לדעת לפנות מה שלא משרת ולהטמיע מה שמשרת, כמו בדוגמא הקודמת שנתתי.

לדעת חלקים מהעתיד. תחושות מקדימות לרב

לקלוט הרבה אינפורציה עלה אדם שמולך וכדומה לדעת מה נכון לעשות וכולי

למעלה