שבוע דיון רוחני בנושא סבלנות, סובלנות, שלום וקבלת האחר

kikona126

New member
שבוע דיון רוחני בנושא סבלנות, סובלנות, שלום וקבלת האחר

אני לא יודעת כמה ממכם שמעו, אבל מספר מקובלים ואנשי רוח דתיים הכריזו השבוע הזה על 3 ימי צום, כמו שעשתה אסתר המלכה, כדי שהמצב הבטחוני ירגע. הם הציעו בנוסף שאנשים שלא יכולים לצום 3 ימים יצומו חלקית (אני למשל החלטתי לצום בין הארוחות
) או שיעסקו יקראו וידונו בדברי רוח.

קטונתי מלהגיד האם 3 ימי צום זה מה שיפתור את שפיכות הדמים בארץ. ומן הסתם אני לא אצום. עם זאת אני כן רוצה לקחת את העיצה השניה שלהם, לעסוק, לקרוא ולדון בדברי רוח הקשורים לנושא הסבלנות, סובלנות, שלום וקבלת האחר.

אתם מוזמנים לקחת את הדיון הזה למקום שלכם, להעלות ציור, מחשבה, דיעה, סיפור, אולי אפילו לדבר על מגילת אסתר, או כל דבר אחר שעולה בראשכם. (תשרשרו הודעות לפה)

בבקשה לא להעלות פה דיעות פוליטיות ולא להתחיל להאשים אחרים, האשמת האחר זוהי לא דרך הרוחניות.

ולאלו השואלים למה אני בכלל הולכת עם הזרם הזה ומחליטה לפתוח שרשור בנושא, אני מכירה את העוצמה של תפילת נשים. אני מאמינה שאנרגיה טובה שמשודרת על ידי הרבה אנשים ביחד מביאה תוצאות. אז גם אם אתם לא משתתפים ורק קוראים, גם אז אתם חלק מאותה האנרגיה.

נפתח שרשור דומה בפורום טארוט, בו הדגש הוא דיון עם הקלפים, הפורום שם לא הכי פעיל לאחרונה, אבל מי שרוצה להכנס ולהציג קלף שהוא מתחבר אליו וקשור לדיון מוזמן http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/121/180484693/המומחים/טארוט

אז שיהיה לנו דיון פורה מעשיר ותורם!

pynokyo

New member
כתבתי הודעה נפרדת לפני שראיתי הודעה זו - חוויה רוחנית מאתמול

אבא שלי טלפן אלי היום וסיפר שאתמול (שבת) הוא שכב במיטה במהלך היום לנוח ונרדם.
כשהתעורר והוא עדיין במיטה מטושטש עדיין מהשנה הוא ראה את אמי ז"ל שנפטרה לפני כחודש, יוצאת מהחדר שלה על כיסא גלגלים (אליו היתה מרותקת ב- 5 השנים האחרונות לחייה), מנפנפת לו בידה לשלום וממשיכה לכיוון הסלון.
בחייה המסלול מחדרה לסלון או למטבח היה מסלול יומיומי, למעט הנפנוף לשלום.
החיים לצד אבי לא היו פשוטים ואמי נאלצה לשתוק, לוותר, להבליג ולהתפשר לאורך השנים.
ועכשיו היא בכל זאת באה וניפנפה לו לשלום.
אבי שהוא אדם רציונלי ולא מאמין שנשאר משהו אחרי המוות היה נסער מאוד. כי מה שהוא ראה מבחינתו היה מוחשי ממש. שניות בודדות ובכל זאת מוחשי.

kikona126

New member

ניראה שאמא שלך החליטה להפרד ממנו כמו שצריך.
יופי של סיפור!

יכולת לראות נשמות

נכון מה שתארת, הוא אכן ראה שעדיין היה מטושטש.
כאשר נמצאים בתדר אלפא או תטא אכן ניתן לראות נשמות, זה בדיוק מה שקרה לו. היא אכן היתה שם והוא הצליח לראות אותה עוברת, עד שהוא התעורר ממש והמוח שלו חזר שוב לתדר בטא.

pynokyo

New member
תודה קרן - האם הנשמה בוחרת שיראו אותה?

האם הנשמה יודעת שרואים אותה?
האם הנשמה יכולה לנדוד גם למקומות אחרים בהם היא לא גרה לפני שנפטרה?
האם נפנוף היד לשלום היה מכוון? האם הנשמה נשארת בבית בו גרה עשרות שנים או שהיא ממשיכה למקום אחר ורק באה לבקר?
שמעתי בסרטים על נשמות שנתקעו בבתים שלהם, זה די מפחיד, במיוחד אם הבית יימכר בעתיד ויעבור לאנשים שאינם בני המשפחה של הנשמה.
אשמח לקבלת תשובות.

kikona126

New member
מה דעתכם?

האם קבלת האחר על ידי מאפשרת לאחר לקבל אותי?
האם נתינה לאחר פותחת אותי לקבל מהאחר? (לא חייב מאותו בן אדם)

קבלת האחר מהדהדת לאחרים מסביב

בתחושה שלי, קבלת האחר על ידי לא בהכרח מאפשרת לאחר לקבל אותי, זה דיי תלוי ברמת ההתפתחות שלו. אעפ שמתרחש הדהוד לסביבה כאשר אני משנה את ההסתכלות שלי וזה מאפשר אולי יחסי שלום :)
מטיפולים שעשיתי לאנשים שרצו לעבוד על קשר לא טוב שהיה להם עם בן משפחה, זה איפשר הסתכלות רחבה על האחר, ולכן איפשר גם סליחה וקבלה. באופן ישיר זה הדהד לאחר והביא להתמרה של יחסים.

kikona126

New member
נכון

בגלל זה כתבתי קבלת האחר פותח את האופציה שהאחר יקבל אותי, אבל לא בהכרח אותו ה"אחר" פשוט הסברת את זה יותר טוב

kikona126

New member
מה מקומה של קבלת האחר בזמן מלחמה?

מהו השיעור שלנו בזמן מלחמה? מהו השיעור הקולקטיבי ומהו השיעור (או מהם האפשרויות לשיעורים) הפרטי?

להתעלות על האגו

לדעתי, השיעור הקולקטיבי בזמן מלחמה, הוא להתעלות על האגו.
וזה גם השיעור הפרטי.

למעלה