עוד שאלה בכנות - מה בנוגע לנשמת בעלי חיים?

pynokyo

New member
עוד שאלה בכנות - מה בנוגע לנשמת בעלי חיים?

כשבעל חיים מת (או כל סוג חיים אחר כגון צמחים וכו') האם נשמתו מתאחדת ישר עם אור הבריאה או שאנרגית הנשמה שלו מתפוגגת ונעלמת?
האם יתכן קשר בין נשמת בעל חיים לבין בעליו לאחר מות שניהם?
גם בעלי חיים וצמחים וכל סוג חיים אחר נברא ע"י אותה בריאה, האם יש הבדל בקיום/נצחיות נשמותיהם.
ברור שמודעות בעלי החיים שונה משלנו - הם פועלים בעיקר מתוך אינסטינקט טבעי ולכן אין צורך בתיקון נשמתם - אז מה קורה עם נשמתם? נצחית או זמנית?

תודעה של צמחים ונשמה של בעלי חיים

חיות לא יצא לי לתקשר, לכן לא אוכל להעיד ממקור ראשון.
אולי החברים בפורום יוכלו להוסיף מהידיעות שלהם בענין.
אולם פעם אחת הגיע אלי נשמתו של הכלב שלי כי ניסתה לעודד אותי, מה שבד"כ היה עושה בדרכו שלו. אולם לא עברו מסרים מילולים כלשהם.

לגבי התגלגלות הנשמה של בעלי חיים הדעות חלוקות, יש שאומרים שנשמה של בעל חי תמיד תתגלגל לבעל חי, ויש הטוענים שנשמות של בעלי חיים כן יכולים להתגלגל לגוף של אדם. ראיתי גלגולים של מטופלים עם זכרונות של בעלי חיים. אבל לא ברור אם זהו זיכרון קולקטיבי כלשהו או שלהם אישית.

לצמחים יש תודעה ולא נשמה, והם משוייכים למישור יקום שני.
לכל אחד מהם יש ממש אופי משלו והם אכן מעבירים מידע שקשור לסביבה בה הם נמצאים ולענינים הנוגעים להישרדותם.

pynokyo

New member
תודה קרן, שאלתי לגבי בעלי חיים כוונה לאו דווקא לגלגול נשמתי

אלא לאן עוברת הנשמה שלהם לאחר המוות - האם הנשמות של בעלי חיים נמצאות במרחב דומה לזה של בני אדם לא מבחינת דיבור אלא מבחינת מיקום.
נניח סוג של גן עדן - סוג של אור הבריאה משהו כזה.
אין הבדל בין כל היצורים החיים כולל בני אדם - למעט העובדה שאולי לבני אדם יש יכולת תודעתית גם מופשטת בין היתר.
אם בעלי חיים נעלמים יחד עם נשמתם כנ"ל בני אדם.
אם בני אדם עוברים תהליך נשמתי/רוחני כלשהו לאחר מותם - בדומה אולי מורכב פחות גם בעלי חיים.
גם אני שמעתי סיפורים על רוחם של בעלי חיים שהלכו לעולם שהופיעו ליד בעליהם בשעת צרה/דחק.
כלבתי שנפטרה הופיעה אצלי בחלום כמה ימים לפני שאמי נפטרה.
באותו חלום גם הופיע דודי (אח של אמי) ואשתו עם ילדיו באופן מאוד מוחשי.
זאת למרות שלא הייתי איתם בקשר עשרות שנים.
&nbsp
שאלה נוספת:
האם לדעתך, אמא שלי יכולה לראות אותנו עכשיו ולדעת מה כל אחד מאיתנו (מבני משפחתה: בניה, אני בעלה וכו') מרגיש למרות שכל אחד גר במקום אחר?
&nbsp

מקומן של נשמות

המידע הבא הוא מתוקשר, מאחר ואין לי ידע אישי לגבי בעלי חיים..
אני מקבלת שאכן בעלי חיים ואנשים נמצאים באותו מרחב כאשר הם נפרדים מהגוף הפיזי שלהם.
בעלי החיים ובני האדם אינם נעלמים או יותר נכון נטמעים לאור הבריאה, אלא אם סיימו את התיקון שלהם, אחרת הם ממשיכים להתגלגל.
בני האדם אכן עוברים תהליכים רוחניים כאשר הנשמה שלהם עוזבת את הגוף
מידע נוסף לגבי זה תקראי בקישור הזה שבאתר שלי..
שכולל מידע על התהליך המתרחש מעזיבת הגוף הפיזי, וכן מתי נשמות יורדות לגוף פיזי וכיצד הן בוחרות איזה, להלן הקישור:
[URL]http://www.keren-hirsch.co.il/%D7%AA%D7%A7%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%A0%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%AA.html[/URL]
לגבי השאלה הנוספת, עניתי לך היכן שכתבת אותה פעם ראשונה.

pynokyo

New member

דאלטון

New member
בעלי חיים הם כמו בני אדם

הם סובלים מכאבים למרות שבעבר בני אדם חשבו שבעלי חיים
לא מרגישים כאב....
אני חושב אין הבדל בין בעלי חיים לבני אדם. לשניהם אין נשמה.
אבל יש תודעה ורגש בחיים עצמם ואחרי שהם מתים אין להם נשמה . נשמה זה משהו
לא נראה לעין ולא ניתן להוכיח דבר כזה.

דאלטון

New member
מי שמוכר לאנשים מה שלא קיים, מה שלא רואים,

הוא בגדר רמאי. אנשי דת מוכרים אשליות לאנשים וזו הונאה .

pynokyo

New member
מישהו פעם אמר שאין שום דבר רע באשליות עד שמתפכחים מהן

מי שמאמין לא מפחד

גם אמונה זה סוג של קיום - לא?
מה שכן - למכור אמונה זה פסול - אני מעדיפה להאמין בחינם

כולנו אחד

אנחנו לא מנסים למכור שום דבר, כי אם להזמין את בני האדם לראות את המציאות בפרספקטיבה יותר רחבה מכפי שהיא נתפסת על ידי החושים הפיזיים.
מזמינים להתחבר לאינטואיציות שלהם, לקול הפנימי שבתוכם, לפתח הקשבה פנימית ואחר כך ליקום הסובב אותי ולחיות איתו בשלום.
ולהבין שבעצם כולנו מחוברים זה לזה ולכן משפיעים זה על זה.

pynokyo

New member
צודק, לבעלי חיים יש מערכת עצבים ורגשות - אין ספק בזה

ולגבי הנשמה - אולי אתה צודק ואולי לא - כפי שכתבת לא ניתן להוכיח בצורה מוחשית.
&nbsp

למעלה