לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1094010,940 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסטיקה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מיסטיקה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום מיסטיקה בו תקבלו ככל שניתן חיבור עם העולם הרוחני, הדיאלוג בפורום והתשובות הן כלליות ואינן תחליף לפגישת ייעוץ מקצועית, נא לשמור על דרך ארץ בכתיבה וחל איסור לפרסום מסחרי ללא אישורי
המשך >>

לצפיה ב-'ביקורת :'
ביקורת :
11/04/2012 | 13:50
97
49
הנה מאמר תגובה שכתבתי בדף שלי (אברהם מכני) בפיסבוק.
את זה כתבתי קודם כתגובה למאמר שפורסם במעריב והודבק בתגובה בקומונה החדשה : עבמים וחוצנים.

המאמר מפייסבוק כולל שינפורים סמנטיים . להנאתכם ובעיקר, לביקורת שלכם :

חוצנים ועבמים: ביקורת על יחסם של מדענים, אגודת חקר עב"מים ומיסטיקנים :

אנשי המדע הסתייגו ומסתייגים מעיסוק מדעי בנושא החשוב חוצנים ועב"מים. ברור שהסתייגותם של אנשי המדע בלתי בדוקה בעליל, שטחית, עויינת ומשקפת תגובה לאיום לכאורה עליהם ועל הפרדיגמות המקובלות. ביטול הל הסף, גם מעמיד את המדענים בסטטוס של חוסר אחריות ובכך חוטאים המדענים לשליחום המדעית אקדמית.

היה על אנשי המדע להרים את הכפפה, ולהיכנס לעובי הקורה, לחקור, ללמוד את מה שנאמר והוצג כעובדות בתחום החוצנים והעב"מים, להעמיד את הדברים למבחן ההפרכה ולהגיע למסקנות שגם הן תעמודנה למבחן ההפרכה., כמיטב המסורת המדעית.

אבל : זה לוקח למדע זמן. הרבה מדי זמן. המדע איננו נקי מחטאים כאלה גם בעברו לאורך ההסטוריה המדעית. הנוחות של אנשי המדע "לישון על יצוע מוכָּר היטב" ולא לצאת להרפתקאה אינטלקטואלית חדשה שנכרתה בדרכם, מיישנת את המדע, מסאבת את העובדות ומרוקנת מתוכן את השליחות והתפקיד המיועד לאנשי המדע בלבד!

חטא דומה נושאים ראשי העמותה לחקר חוצנים ועב"מים :

נאמר שם על ידי ראשי העמותה הנכבדה :
"לצערנו, מסבירים סבט ושכטר, בעולם, ובישראל בפרט, יצא שם רע לתחום בשל ספיחים המשתרכים אחריו ומזיקים למחקר המדעי של התופעה, כמו מיסטיקנים, מתקשרים,'מרפאים בחוצנים' ושאר תופעות שליליות. "

יש כאן מצד אחד פסילה של מיסטיקנים בכל המישורים והתחומים באופן גורף. בדיוק, כפי שהמדענים פסלו את התופעה החייזרית והחוצנית, את עצם קיומה ואת העוסקים בהם למרות שהתופעה קיימת משחר ההסטוריה.
יתר על כן, ממשיכים ראשי העמותה לחקר חוצנים ועב"מים :
"לכל אלו כאמור אין כל קשר לנושא."

אני שואל : האומנם?

הקשר בין המדעים המדוייקים והמדעים הבלתי מדוייקים - אורגאני, טבעי, והחלוקה היא הדבר המעושה מעשה ידי האדם, אשר נעשה בשל מוגבלויותיו הקוגנטיביות, כדי שיוכל האדם, ללמוד בחלקים חלקים את הטבע המורכב והגדול מדי לקוגנציות שלו.
לדעתי, יש ויש קשר בין מיסטיקה למדעי החברה, כשהמיסטיקה הרבה יותר רוחנית ומדעי החברה הם בתחום המדעים הבלתי מדוייקים (שמסתייעים בכלים של המדעים המדוייקים) .

תמיד אפשר וחובה לתקוף בכל מגזר את השוליים העברייניים. אבל : אסור בהחלט לפסול מגזר, בשל הימצאות/גילוי /חשיפה לכלל של השוליים העברייניים שבו. כי זה דומה לשפיכת התינוק יחד עם המים המלוכלכים.

סיכום:
מחובתם של המדענים להיכנס לעובי קורת נושאי החוצנים והעב"מים. זה נושא לחוקרים! זהו נושא למדעע ולמדענים! יחד עם זה יש ויש מקום לאנשי הגות, פילוסופים, סופרים, משוררים ומיסטיקנים (לא במקרה ציינתי מיסטיקנים בצד יתר אנשי הרוח)שכל המוזכרים יחד מהווים שרשרת שלמה שיוצרת סקלה שלמה על קו ישר.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'היי חבר'ה !'
היי חבר'ה !
11/04/2012 | 16:58
41
20
אין קשר בין חוצנים ועבמים לבין מיסטיקה?
הם לא 2 נושאים במכלול גדול מאוד של נושאים בעלי בסיס משותף?

יש עניין בדיון?

ערב טוב !
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'שוחחתי עם מספר אנשי מדע על כך'
שוחחתי עם מספר אנשי מדע על כך
11/04/2012 | 20:25
40
18
יש לי חברה שמטפלת עם חוצנים וערב אחד ישבנו יחד (היא, אני ו-2 אנשי מדע) והיא תהתה מדוע לא לוקחים את עניין החוצנים כפי שהיא רואה אותו ברצינות.

התשובה של אחד מהם מיצתה את זה באופן פשוט: כל עוד רק את "רואה" אותם ואני כאיש מדע וחבריי אנשי המדע לא רואים שום דבר ולא יכולים למדוד שום דבר בכלים הרגילים, אין על מה לדבר.
הוא אמר עוד משהו אחד מאוחר יותר לי: "אם אקח 2 מתקשרים עם חוצנים, אשאל אותם סדרה של שאלות ואקבל תשובה שונה מכל אחד, אוכל לאמר שאין כאן שום מידע קונקרטי ששווה מחקר". הוא לא עשה את המחקר אבל אני הסתקרנתי בעבר וקראתי, ולצערי מצאתי שגם על דברים בסיסיים יש המון תשובות סוטרות אחת את השניה, כך שלעניות דעתי, אין שום סיכוי שמדענים יקחו מתקשרים כאלו ויבססו מחקר עליהם.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אני דוגל בשני דברים שונים, '
אני דוגל בשני דברים שונים,
12/04/2012 | 10:49
39
14
אשר משלימים זה את זה :

1. אם המתקשר רואה, גם אנשי המדע צריכים לראות.
ההסתייגות המקדמית של המדענים - שמעמידה סימן שאלה רציני על נושא התיקשור בכלל - מקובלת עלי.
אם מדען מציב אותה שאלה לשני מתקשרים היושבים בשני חדרים סמוכים ושאין ביניהם קשר שיוכלו לתאם עמדות, 2 המתקשרים צריכים לתת את אותה התשובה ובשפה שהמדען יבין אותה.  ואם עולם התיקשור לא מסוגל לתת את זה, אזי התיקשור לא ייכנס למגזר המחקר המדעי - והדחייה של המדע את הנושא תיקשור - מובנת !

2. תיקשור כאמור, הוא נושא רוחני בקיצון!
ההתיחסות המדעית לתיקשור צריכה להיות מפאראפסיכולוגיה שמאלה בסקלת X המסמנת מידת ריאליות. על אנשי המדע לראות בכל הנושא הפאראפסיכולוגיה, מיסטיקה ותיקשור, אתגר מדעי שמעמיד בסימן של חוסר שלמות את הפרדיגמות הקיימות שמתבססות/מסתייעות/מושפעות מהמדעים המדוייקים המאפשרים ייחוס כמותי לנושאים לא מדוייקים.

בסיפה אני מבקש להסתייג  הסתייגות מהותית מטענת חברייך המדענים המכובדים בעיני :
ציינת : ..ולא יכולים למדוד שום דבר בכלים הרגילים, אין על מה לדבר.
"אין על מה לדבר" ? הרי הכנסיה הקתולית דיברה בסגנון דומה אל מול כמה דברים שהיום מופרכים כבר!
על המדע לפתח אמצעים טכנולוגיים למדידת דברים בלתי שמרניים כמו ראייה של הילות (אה, סליחה, יש את זה כבר!)לבדוק מחדש את כלי המדידה המדעיים. את הפרדיגמות ועוד. זהו האתגר המדעי שמעניק למדע את סם החיות ואת הלגיטימציה לקיומו של מדע בלתי מוטה.

אני שמח לפגוש אותך ומקווה שעוד חברים יצטרפו לדיון זה.
בוקר וב !
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
12/04/2012 | 11:05
38
14
הכנסיה האמינה שכדור הארץ שטוח, וראינו מה קרה לגלילאו שהעז לקבוע ולהוכיח אחרת. אם יש משהו שהכנסיה עושה במקרים רבים, היא מעדיפה ללכת לפי תפיסות נושנות  ולא לאמץ דברים מדעיים ואפשר לדון בנושא הזה במשך ימים וחודשים, אני לא חושבת שניכנס לזה כרגע.

בשביל "לבדוק מחדש כלי מדידה מדעיים" אתה צריך לתת למדענים משהו מוצק, תופעה שחוזרת על עצמה ויכולה לעמוד במבחנים כמו Double Blind (לינק למי שלא מכיר: http://goo.gl/sMhLy ).

אני מגיעה מתחום המאגיה. אני לא מצפה משום מדען להאמין לדבריי ואני לא מחפשת להכריח מדענים להכיר בידע או בפעולות המאגיות שאני עושה. מצד שני, אני מכירה כל מיני וויקאניות שאומרות כל מיני דברים ומוציאות כל מיני "תקשורים" כביכול ושהם המצאות מהמוח שלהם, ואז במקרים כאלו אני דווקא שמחה שמדענים אינם בודקים זאת.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'את מגיעה מתחום המאגיה?'
את מגיעה מתחום המאגיה?
12/04/2012 | 14:15
32
11
איך תגדירי את התחום שממנו את מגיעה, אם מותר לי לשאול?

פשוט... הצגת את עצמך כמי שמגיעה מתחום המאגיה (נתת תוקף כלשהו לתגובה שלך לגבי מדענים), אך מעיון קצר בפורום שלך ושל חץ בן חמו, הרושם שקיבלתי הוא טיפה שונה מ"מאגיה". תקני אותי אם אני טועה.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אני מעוניינת להבהיר משהו'
אני מעוניינת להבהיר משהו
12/04/2012 | 17:00
31
13
אני חושבת שלא חסרים מקומות שמסבירים מהי מאגיה, ואני די מסכימה עם ההגדרות. קצת לא מסכימה עם דברים אחרים ועם כל מיני "כתרים" שקושרים לכך אך זהו עניין שלעניות דעתי לא קשור לפורום זה.

לגבי הפורום: חץ הקים אותו בזמנו, סגר אותו, ואני שילמתי על הפורום והוא שלי. ל-חץ אין יותר שום דבר עם הפורום למעט סיוע טכני בניהול פורום.

אינני יודעת על הרושם שלך, הפורום באוויר בערך יומיים, ואם יש לך השגות או הערות, אשמח אם תשלח לי אותם במסר פרטי.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'שמעי'
שמעי
12/04/2012 | 17:19
30
12
בואי נודה על האמת.
בפורום שכותבים בו על כמה אוהבים לשכב עם שדים, אתה לחלוטין צריך לתהות לקשר של זה עם מאגיה.

לגבי הקשר של הפורום עם חץ יש לי השגות לגמרי שונות, אבל זה בהחלט לא לעניין הפורום.

ובעניין הגדרת מאגיה- אני חושב שיש לזה מקום כאן. אחרי הכל, "עולם המיסטיקה". רונית תתקן אותי אם אני טועה
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'מסכימה עמך גל לחלוטין, עולם המסטיקה'
מסכימה עמך גל לחלוטין, עולם המסטיקה
12/04/2012 | 18:34
9
13
כולל בתוכו כמובן גם את תחום המאגיה
כחלק מדובר למרות שלא כחלק עיקרי.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'יש לי רתיעה ממאגיה '
יש לי רתיעה ממאגיה
12/04/2012 | 18:41
8
16
לבנה או שחורה אך שקוראים לה ...
חושבת שאסור לדברים מסוימים להשתנות ..
החזרת אהבה או כישופים למניהם ..
אם אני רוצה להביא תועלת לאדם למשל ריפוי
מעדיפה להשתמש ברייקי שזהו כוח החיים ..
בהילינג או שיטות אחרות ..
ולא בכישופים למיניהם ..
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'למה?'
למה?
13/04/2012 | 22:14
2
9
אם היית חייה לפני כמה מאות שנים, לרייקי היו קוראים מאגיה.

מילים הם רק מילים, ועבודה עם אנרגיה זו מאגיה. ואם מוסיפים גם מילים וחפצים וסמלים זו מאגיה.

ורייקי זה מאגיה.

למה רע לך עם המילה הזו?

(אי אפשר לחזיר אהבה.אהבה היא רגש. אפשר לאנוס אדם להיות עם אדם שהוא לא רוצה להיות איתו)
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'לא מסתדר לי הנושא הזה '
לא מסתדר לי הנושא הזה
14/04/2012 | 08:50
1
8
לא  מתחברת אליו
יש המחזרים אהבה שעושים מיני כשפים וכו ..
פשוט לא מתחברת לנושא בכללית ..
שעושים כישופים
שהצד השני לא יודעו לא ומודע אליו ..
לא מתחבר לי הנושא ...
אני אומרת צריך תמיד 2 לטנגו ..
אולי יש גם מאגיה לבנה .....
אבל
הנושא לא מתחבר לי  ......
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'עניין של ניסוח'
עניין של ניסוח
14/04/2012 | 09:58
5
לי זה נראה שאת המצאת לך תדמית של מאגיה שאני לא יודעת מה הקשר בינו לבין המציאות (מה קשור להחזיר אהבה? זה סטריאוטיפ ואחד מעצבן, כמו זה שאומר ששחורים פחות חכמים מלבנים. ואת חוזרת עליו כמו תוכי), ואת את לא רוצה להתחבר.

מאיפה הבאת את זה שהצד השני לא מודע?

צריך 2 לטנגו. שרלטן אחד שכנראה פגשת, ואת, שמכלילה על כל המכשפים על פי השרלטנים שבהם.

אני בכלל לא מאמינה במאגיה שחורה ולבנה. מאגיה זה מאגיה כמו שסכין זה סכין. ואם אותו סכין בדיוק אני יכוהל ללכת ולחתוך לי סלט, או ללכת ולהרוג מישהו. והסכין פשוט לא קשור למה שאעשה.

(קגומה ממש לא אוהבת כשאנשים נאחזים בסטריאוטיפים ודעות קדומות במקום לבדוק דברים)
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'לפיה הטובה, בוקר טוב !'
לפיה הטובה, בוקר טוב !
14/04/2012 | 06:25
4
7
תגידי ! להבנתך ולתפישתך : מאגיה זה דבר שהוא באמת קיים או שכל המאגיסטים הם בכלל מקלעונים  ובכלל לא קיימת מאגיה. הם כולם מעמידי פנים/שקרנים ?!
מיסטיקה >>
לצפיה ב-' המאגיה קיימת רק לא מתחברת אליה ..'
המאגיה קיימת רק לא מתחברת אליה ..
14/04/2012 | 07:57
3
6
המאגיה קיימת לדעתי  הם לא שקרנים ..
פשוט פחות מתחברת לנושא הזה ..
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אם לדעתך המגיה קיימת וזה'
אם לדעתך המגיה קיימת וזה
14/04/2012 | 11:20
2
6
לא בלוף, אזי המיסטיקה קיימת והיא לא בלוף.
נכון שנכון?
צהרים טובים!
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'נכון מאוד '
נכון מאוד
14/04/2012 | 13:39
1
7
לצפיה ב-''
14/04/2012 | 15:18
2
לצפיה ב-'גל, בוקר טוב !'
גל, בוקר טוב !
14/04/2012 | 06:22
19
6
מה הטענה שלך כלפי העמדות שקארין הציגה.
אשמח לתגובתך.

תודה !
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'תאר לך מצב בו הייתי מתדיין כאן'
תאר לך מצב בו הייתי מתדיין כאן
14/04/2012 | 20:04
18
7
ודואג לציין שאני נומרולוג.
האם אין בזה נימה ש"אני מייצג את עמדת הנומרולוגיה"?

ובכן, זה מה שקארין עשתה, אלא שאני לא מאמין שהיא מתעסקת במאגיה ולכן לא חושב שזה רלוונטי. אבל זו רק דעתי, כמובן
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אכן העיסוק המקצועי, לא רלוונטי להשתתפות פה.'
אכן העיסוק המקצועי, לא רלוונטי להשתתפות פה.
14/04/2012 | 21:37
5
5
גם הקשר שלי למיסטיקה היא כמו הקשר שלך לאני לא יודע מה...
כל הדיונים בהם אני משתתף, הם ברמה העיונית ובעיקר בצורת חשיבה מסודרת.

אני אומר שצריכים לתקוף את עמדותיהם וגישותיהם של המדענים בנוגע ליחסם למיסטיקה על כל תחומיה.  יש סתירות לוגיות וסתירות מדעיות וסתירות הגותיות בעמדות המדענים! את אלה הצעתי לתקוף ואף פירטתי כיצד לתקוף.  המדע חייב להכיר במיסטיקה, ובשביל זה על המדענים לבצע התאמות בתפישותים, בכלים שלהם ובגישותיהם למדע.

מה? לא ככה?

הם אומרים שהם צריכים לנהוג כך!
אז מה הם מסתתרים תחת השמלה המסוככת והמגוננת של השגרה הבטוחה? יללה, החוצה לרוחות הסוערות!
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אבל גם המיסטיקנים צריכים להכיר במדע'
אבל גם המיסטיקנים צריכים להכיר במדע
14/04/2012 | 21:42
4
7
יש כאן עיקרון של הדדיות ולדעתי הוא חשוב מאוד
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'הבחירה איננה בידי המיסטיקנים!'
הבחירה איננה בידי המיסטיקנים!
14/04/2012 | 22:59
3
6
לכשיתפתחו כלי מדידה/אבחון/מיון מה כן ומה לא, אז כל המיסטיקנים יצטרכו ליישר קו. ואז רק מי שניחן במתת אל ויש לו יכולות מיסטיות - ישרוד.

כרגע בשני המחנות יש הכופרים אלה באלה.
הפתרון יכגיע מהמיסטיקן המדען.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'כל עוד 'מיסטיקנים' ימשיכו להשתמש'
כל עוד 'מיסטיקנים' ימשיכו להשתמש
15/04/2012 | 10:45
2
5
בטרמינולוגיה מדעית (דנ"א, אנרגיה וכדו') ובד בבד גם לשלול גישות מדעיות (מה שלדעתי גובל בחוצפה)- אין על מה לדבר.
יש להרבה מיסטיקנים כאלה ואחרים יומרות. זה עצוב, כי בסופו של יום זה מונע קידמה.
דוגמה קלאסית בחיי יום-יום של כל מדען- הוא תמיד יידע מניין לקח את פיסות הפאזל של התיאוריות שלו. למעשה, הכתיבה האקדמית מחייבת כתיבה ע"פ חוקי ציטוט ברורים. כמה 'מיסטיקנים' יודעים לדעתך מניין לקוחים הרעיונות שלהם? כמה מתוכם לקחו בעלות על רעיונות שאינם שלהם? הייתי שמח לחשוף אותם פה, אבל לא אעשה זאת. אני יכול להבטיח לך שהרבה יותר מדיי, גם המפורסמים בהם.
ובנומרולוגיה זה בכלל קלאסי... בארץ כמעט אין נומרולוג שיודע איך התפתחה בכלל תורת הנומרולוגיה. הוא קיבל נוסחאות והוא מבצע, כמו גולם. אין לו מושג מה הראציונל שעומד מאחוריהם, מי פיתח את הנוסחא, איזה צורך היה בה וכו'... הוא פשוט יודע נוסחא ומדביק לעצמו תווית של נומרולוג. אח"כ בחוצפתו הוא גם מפרסם את הנוסחא תחת שמו, שזה בכלל לעבור את כל הגבולות מבחינתי. או לחילופין טוען שלמד את זה מאיזה רב חסר-שם איזוטרי שגר במערה כלשהי... זה מעציב אותי מאוד. אני בטוח שזה נכון גם לגבי האסטרולוגיה (אבל שם המצב טוב יותר, ע"ע הספר של מרים בנימיני או ירון ליבנה בעניין הפילוסופיה של האסטרולוגיה).

יש לי בטן מלאה על כל התנהלות המיסטיקנים היום. לקחו רעיונות כ"כ חשובים וניפצו אותם לרסיסים ע"י שטויות. התחילו להשתמש בטרמינולוגיה מדעית רק כדי להישמע חשובים יותר, או לחילופין בשפה סמי-תנ"כית בתקשורים שלהם רק כדי להישמע אמינים יותר (והסמי-תנ"כיות הזו מתגלה מהר מאוד והופכת את העאלק מתקשר לנוכל סוג ד'). פרופ' יוסף דן, אחד הפרופ' החשובים ביותר היום לחקר המיסטיקה היהודית (הוא מכנה עצמו יותר היסטוריון), מגדיר את המונח הזה בצורה מדהימה, קצרה וקולעת בהקדמה לספרו "הלב והמעיין": 'אדם הנושא תפילה הוא דתי, מי שמתכוון לכך ברצינות הוא מיסטיקן'.
כמה מיסטיקנים מתכוונים לכך מבלי לכוון לכיסו של הלקוח? אני יכול לספר לך- מעט מאוד. מעט מדיי.

זו הסיבה שאני לא קורא לעצמי מיסטיקן ולא נותן שיקראו לי כך. מבחינתי זה עלבון וכינוי גנאי, רק בגלל השימוש שעושים בו שרלטנים. אם היה פה עניין של בחירה בין הצדדים, הרי שבחרתי בצד המדע, רק כי בצד השני יש יותר מדיי נוכלים.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אחרי שקראתי שוב את ההודעה שכתבתי '
אחרי שקראתי שוב את ההודעה שכתבתי
15/04/2012 | 10:56
5
אני יכול להגיד לך שהיא מסכמת את כל דעתי על 'מיסטיקנים' כיום ולמה התחום לא ראוי בכלל למחקר מדעי.
יותר מעשור שאני נומרולוג, ויותר מעשור שאני עוקב אחרי התפתחויות כאלו ואחרות בעולם הזה. אני מכיר את הדמויות הפועלות בו ויודע להגיד לך מי משחק איך ולמה, כי הקדשתי לכך המון זמן. כשאלוהים יתן לי את הכח, אני אולי גם אעשה עם זה משהו.

מיסטיקה >>
לצפיה ב-'גל בוקר טוב !'
גל בוקר טוב !
16/04/2012 | 08:58
3
א. תודה על תשובתך הכוללת. היא קולחת, ישירה ונוגעת בעקב אכילס של המיסטיקה.
ב. "מיסטיקה"   ולא   "מיסטיקנים"

גל! אף על פי שדבריך חשובים וראויים ביותר - אני מתכוון להעתיקם ולהדביקם באשכול חדש ולתבוע דיון בפורום זה.  מי שעוסק במיסטיקה, חייב להתמודד עם הנאמר בתגובתך ולתת הצעות לפתרון וגישור בין המדע לבין המיסטיקה.
שימו לב ! אני לא דיברתי ולא מדבר על מיסטיקנים אנשים   אלא על   מיסטיקה תחום עיסוק/תחום חברתי

כשבעיות המיסטיקה ייפתרו - תיעלם מאליה בעיית המיסטיקנים על כל ההגדרות השליליות והקונוטציות המדאיגות.

הדיון הוא , וזה מה שאני הצעתי לשים במוקד דיוננו :
טעויות המדע, חקר חוצנים ומיסטיקה  בגישותיהם זה כלפי זה.,
הרי לקום ולומר "אני לא מכיר באחר" - זה במקרה הכי הטוב והכי מנומס - פלצני !!! וראיתי שהחטא הזה הוא נחלת הכל .
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'לא לא לא'
לא לא לא
15/04/2012 | 05:57
11
5
כי לנומרולוגיה אין עמדה. אם אני מדברת על מישהו ומציינת שאני אישה, האם אין בזה נימה שאני מייצגת את המין הנשי? ואם אני מציינת שאני חיילת? בת 18?

מעצם ההנחה שנציג של קבוצה מייצג אותה נובעות הבעיות. צריך פשוט לנתק את הקשר הזה, וזהו
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'לנומרולוגיה אין עמדה?'
לנומרולוגיה אין עמדה?
15/04/2012 | 10:28
10
3
אוי ווי, נפלת על הנומרולוג הלא-נכון לומר לו את זה

למרות שאני בדעת מיעוט בארץ (כי לצערי אין בארץ נומרולוגים אותנטים שמתעסקים באמת עם נומרולוגיה ולא ממבו-ג'מבו אחר), עבורי הנומרולוגיה היא תורה ולא כלי ולכן יש לה עמדה בכל תחום. הציבור פשוט לא יודע את זה ולכן גם לא מכיר את העמדות האלו (בינינו? הציבור חושב שנומרולוגיה זה מחשבוני-אינטרנט...).

לגבי הדיון-
אם תוך כדי את מציינת פרט כזה כחלק ממסגרת הדיון (כפי שעשתה זאת 'קארין')- הרי שבהחלט יש נימה כזאת. בטח כשנושא הדיון קשור לפרט הזה.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'בנוגע לנימה'
בנוגע לנימה
19/04/2012 | 20:56
9
2
אנחנו באינטרנט!

אפילו בעולם האמיתי לאנשים יש נטייה לראות את מה שהם מצפים לראות, ולעיתים קרובות הם מפרשים את הנאמר בצורה אחרת ממה שהתכוונה האומרת.

כך שנימה באינטרנט זו המצאה שכל אדם ממציא לעצמו, ובהתבסס על מוסכמות חברתיות ששונות במקומות שונים.

בנוגע לנומרולוגיה - לכל תורה יש גרסאות שונות. ואני לא מדברת על מחשבוני אינטרנט (גם אני יכולה לכתוב אחד). תמיד יש מחלקות מקצועיות. מבחינתי נומרלוגיה, כמו כל תורה אחרת, היא כלי. לכלי אין דעה.

לנומרולוגיה אים עמדה. למתמטיקה אין עמדה. לפיזיקה אין עמדה. גם כאשר מישהי מדברת על גלים שמתערבבים (מתאבכים!), זה לא סותר את עמדת הפיזיקה, כי לפיזיקה אין עמדה. זה סותר את עמדת הפיזיקאים (ואת עמדתה של אישה צעירה אחת שאוהבת פיזיקה).  

אנשים. זה העניין.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'הנומרולוגיה אינה כלי'
הנומרולוגיה אינה כלי
19/04/2012 | 22:14
8
1
אלא תורה, בעלת דעות של ממש לגבי תחומי חיים רבים.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'לתורה אין דעות'
לתורה אין דעות
19/04/2012 | 22:49
7
כי צריך להיות חיי כדי שתהיה לך דעה
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'זה משפט מאוד בעייתי'
זה משפט מאוד בעייתי
20/04/2012 | 12:34
6
2
ואני מקווה שאת יודעת את זה
תורה קיימת כדי שיהיו לה עמדות שונות לגבי נושאים שונים. זה מהותה של כל תורה.

לשחק סימנטית עם "דעה" מול "עמדה" זה סה"כ משחק.
ולנומרולוגיה, אוכל לומר לך כנומרולוג, יש עמדות במרבית מתחומי החיים.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'זו האנשה של תורה'
זו האנשה של תורה
20/04/2012 | 13:36
5
לאנשים שהולכים לפי תורה X יש דעה מסויימת. התורה היא הדעה, היא לא בעלת הדעה.

תנסה להבין, מה שלך נראה הבדל סמנטי בשבילי מהותי. אפילו חשוב מאוד.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'וזה עדיין סימנטי'
וזה עדיין סימנטי
20/04/2012 | 13:45
4
1
לכל תורה שהיא יש עמדות.
זה שהיא לא מביעה דעה באופן פיזי, לא אומר שהדעה הזו קיימת.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אולי תנסה להבין'
אולי תנסה להבין
21/04/2012 | 10:57
3
שהבהדל שמבחינתך סמנטי מבחינתי מהותי?
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'כשתנסי להבין'
כשתנסי להבין
21/04/2012 | 19:57
2
1
שיש הבדל בין דעה לעובדה.
תורה מעצם הגדרתה היא אסופה של עמדות ודעות.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אכן יש'
אכן יש
21/04/2012 | 20:05
1
אבל זה שההבדל סמנטי לא הופך אותו לחסר חשיבות.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'נכון, הוא פשוט הופך אותו ללא רלוונטי'
נכון, הוא פשוט הופך אותו ללא רלוונטי
21/04/2012 | 20:21
לצפיה ב-'בואי נראה : יש לנו גם הסכמות :'
בואי נראה : יש לנו גם הסכמות :
14/04/2012 | 06:15
4
6
היחס לכנסיה. בסדר לא ארחיב. ומה בקשר להילות שהמיסטיקה הכירה בהן (והיום כל אחד יכול לראותן כולל צילומים צבעוניים שמסמלים תדר הגלים) ואילו המדע בעידן שקדם לטכנולוגיה הנוכחית של ראיית גלים וצילומם - כפרה כפירה מוחלטת בקיום ההילות. כי הרי הילות לא נראו על ידי כל אחד. וממילא ראיית הילות על ידי אנשי המדע עד לתקופה שציינתי, לא עמדה למבחנים מדעיים : כמו Double Blind . אז מה ידידתי?! הילות זה תופעה מודרנית ???

יסוד המחלוקת ביני לבינך הוא כזה : אני אומר שיש X !
את אומרת לי - ובצדק, וללא כל עוררין : תוכיח חביבי !
אבל מה עוד את מתלה התליות ומתנה תנאים אומרת לי?
א. תוכיח בכלים שיש לי (כלומר לך קארין - קרי כלים מסוג כלים אממ.. טוב! אני קארין בוחרת "מדעיים")
ב. תוכיח לי בכלים המדעיים הקיימים . ושלא תעז לחשוב על פיתוח כלים חדשים ! כמו "רואה ורושם גלי הילות" .,  וגם : שלא תעז לחלוק על התוקף, מהימנות ומספיקוּת של הכלים הקיימים.

אני חייב להסכים אתך - ועם אנשי המדע - הסכמה מוחלטת : לא ייתכן שכל גחמה שתתעורר בשוק, ישלחו את אנשי המדע שיוכיחו. מחר ישלחו אותם להוכיח שלפלוני אין אחות. בחיית! בוודאי ובוודאי! אני מבין את ההסתייגות והדחייה של אנשי המדע המלומדים והנכבדים ביותר בעיני !

יחד עם זה : צריך גם לזכור שהמיסטיקה כמו המתימתיקה, ועוד - הם נושאים שהעסיקו את האדם מקדמת דינן! והיות והאדם הצליח לתת תוקף מדעי לנושאים רבים, עליו לחתור ולחפש ובעיקר למצוא דרכים, אמצעים וכלים להגיע להצגה מדעית של התחומים שטרם הספיק האדם לעשותם.

אני מתמלא בפליאה, כשאני קורא - ולא מוצא חולקים - ששבטי אינדיאנים בימי קדם, שרטטו את פני הירח מהצד האחורי שלי, צד שלעולם לא נחשף לפני כדור הארץ. מאיפה - לאלף ואחד עזאזל - הידע הזה???  רוצה לציין לפנייך, ידידתי, ולפני המלומדים כי מדעני היום היו דורשים הוכחות לזה.
תגידי ! אם היינו שנינו שני אינדיאנים שהיינו באים עם השרטוטים בידינו : איך יכולנו להוכיח למדענים בני זמננו שנגיד שהיו אז שם - את השרטוטים? לא היינו יכולים !

רוצה לומר : שעל המדענים לצאת מתוך הקליפה המסוככת והחמה החוצה אלי רוחות וסערות מרתקות.
קודם כתבתי "רוחות וסערות אינטלקטואליות מרתקות" . אבל מיהרתי ומחקתי את הפקטור המגביל :  אינטלקטואליות לא חייבים להיות מוגבלים בכלום!

בוקר טוב לך!
בוקר טוב לכולם!
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אבל למה להוכיח?'
אבל למה להוכיח?
14/04/2012 | 10:30
3
6
בתסריט שלך אני נעצרת בתביעה להוכחה.

הצורך המתמיד להוכיח, ומעבר לכל ספק, לדעתי שלילי. או ליתר דיוק, פשוט לא מאוזן. יש עודף ממנו.

ברגע שאני מנסה להוכיח משהו כמו מיסטיקה, אני נכנסת למשחק שלהם, של המדענים, לאנרגיה של הלהוכיח, וגם ככה יש עודף ממנה. אני תורמת לחוסר האיזון, ולכן לחולי של החברה שלנו.

מבין?

יש דברים שאי אפשר להוכיח למרות שהם קיימים.
אתה יודע למה? כי האנרגיה של ההוכחה זו אנרגיה שמטילה ספק, זו אנרגיה שסותרת, שמנסה קודם להשמיד את מה שהיא באה להוכיח. דברים עדינים פשוט לא עומדים בזה.

אני מעדיפה לאזן את ההוכחות באמונה. פשוט באמונה תמימה.
בשבילי זה אתגר גדול, בתור בת להורים אתאיסטים. אבל אני מנסה, ומשתפרת.

מיסטיקה >>
לצפיה ב-'יקירתי! לא ברור לי למה כוונתך במילים :'
יקירתי! לא ברור לי למה כוונתך במילים :
14/04/2012 | 11:29
2
7
"בתשריט שלך אני נעצרת בהוכחה."
האם את עוצרת את הקריאה ועונה לי מיד,  או קראת את ההמשך הנ"ל עד הסוף ואת לא מקבלת את ההסתייגויות שלי מהדרך של המדע לדרוש את ההוכחות? דרך אותה הפרכתי בנימוקים פשוטים מאוד ברורים.

עני לי בבקשה !
תודה !
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'בתסריט'
בתסריט
14/04/2012 | 11:39
1
6
אני קוראת, כדי למצוא מה היא נקודת המחלוקת. אני מאוד לא אוהבת כשיש מלא מלא מילים שנשפכות ואנשים מדברים בשפות שונות פשוט כי הם לא מבינים במה הם לא מסכימים.

קראתי את כל ההודעה. אבל מבחינתי, זה כמו ביניין. קודם יש יסודות, אחר כך קומה ראשונה, אז שניה. אם משהו ביסודות לא בסדר, כל הביניין יתמוטט.
אז התחלתי מהיסודות. ואני לא מסכימה לרעיון של "צריך להוכיח". אתה מבין?

אין טעם לדבר על איך להוכיח אם אני בכלל לא רוצה להוכיח.

אני מסכימה עם ההסתייגויות בנוגע לדרכים להוכיח. אבל זה לא משנה! כי אני לא רוצה שתוכיח. מבין? ברגע שאתה רוצה ללכת לצפון ואני לדרום, זה לא משנה אם המפה שלך מראה את הדרך בדיוק לצפון או לצפון מערב, כי אני הולכת לכיוון ההפוך.

מיסטיקה >>
לצפיה ב-'ברור לי !'
ברור לי !
14/04/2012 | 12:22
6
לצפיה ב-'בוקר טוב פרויז'
בוקר טוב פרויז
12/04/2012 | 07:44
1
12
אני חושבת שהכתבה רק מוכיחה
את מה שאנו יודעים כבר מזמן
המדע מקובע ומיושן,
הוא מתקשה לקבל דברים השונים מתפיסתו
ומתעקש לרבע את העגול
כלומר להכניס לכלים שהוא מכיר
דברים השונים בתכלית
והזקוקים לכלים שונים.
ואז כשהוא כמובן נכשל בכך,
הוא טוען כי אין כלום בדבר והוא שקרי.

גם הנושא של חוצנים וחייזרים וגם של מיסטיקנים ומתקשרים
יעבור לדעתי תהפוכות חזקות מאוד.
ואז לפתע המדענים "יגלו" כי הם טעו
ויש אמת בדבר.

מצחיקה אותי המחשבה
מה יקרה למדען השולל מכל וכל חוצנים
לו יעמוד מול אחד כזה,
מה הוא יעשה?
יתעלם, יגיד שהוא חולם?
יתכחש? או יתגמש
ויגיד שהוא דיבר שטויות?
מעניין אם יהיה מדען אמיץ דיו להודות
כי טעה?
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'רונית בוקר טוב ! אני מקווה שעוד חברים יצטרפו!'
רונית בוקר טוב ! אני מקווה שעוד חברים יצטרפו!
12/04/2012 | 10:59
14
על המיסטיקנים לצאת בתגובות ענייניות וממוקדות לטענות המדענים.
אני מסכים איתך שהמדע טרם פיתח אמצעים טכנולוגיים לראייה מה שהמיסטיקנים רואים "בעיניים בלתי מזוינות". למשל ראיית הילות ועווד דברים שאני לא יודע ומי שיודע, כדאי שיציינם בנימוס.
אני מסכים איתך שהמדע צריך לפתח גישות שמאפשרות כניסת נושאים רוחניים נוספים לתוך התחום המדעי, לרבות מיסטיקה וכולל תיקשור שקל לתקוף דווקה אותו.

אין טעם שאחזור על מה שכבר כתבתי בהודעה מלה.

בוקר טוב!
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'בגלל קומץ של מיסטיקנים ישרים'
בגלל קומץ של מיסטיקנים ישרים
12/04/2012 | 11:26
32
16
יש הצדקה לשים אותם בשורה אחת עם פילוסופים ואנשי הגות?

יש מעט מאוד מיסטיקנים ישרים. ומתוך הישרים, מעט מאוד באמת יודעים משהו.
בסופו של יום, מחקר כזה הוא אולי חשוב, אבל כמעט בלתי אפשרי.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'גל ומי החליט שזה קומץ?'
גל ומי החליט שזה קומץ?
12/04/2012 | 16:55
31
10
הרבה פילוסופים ואנשי הגות הם מיסטיקנים ומתקשרים
מבלי שידעו על כך.
הם מקבלים רעיונות ותובנות מהבריאה
וחושבים שהם חשבו על כך לבד...
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אני מסכימה עם גל'
אני מסכימה עם גל
12/04/2012 | 17:06
3
9
בעבר כשקיבלתי אנשים, רבים תהו באוזניי שהם היו אצל המתקשרת המפורסמת הזו שאמרה להם בנחרצות משהו אחד וכשהם היו אצל מתקשרת מפורסמת אחרת נאמרו להם בנחרצות דברים הפוכים.

לרגע אינני טוענת כי תקשור אינו קיים, אישית אצלי הוא נון סטופ, אך כמו שכתבתי כאן, כל עוד יהיו 2 מתקשרים עם 3 מסרים שונים (על משקל 2 יהודים, 3 דעות), אף מדען רציני לא יקח את הדברים ברצינות ואני מבינה אותם.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'לרונית ולחבריי המיסטיקנים !'
לרונית ולחבריי המיסטיקנים !
13/04/2012 | 17:00
2
11
הועלתה שאלה לגיטימית שמצריכה התיחסות :
אם התיקשור הוא משהו בעל מהימנות ותוקף מדעיים, איך זה ש - 2 מתקשרים מציעים לנו 3 התרחשויות שונות? (על בסיס של 2 יהודים עם 3 דעות).

תודה !
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'ההסבר הוא די פשוט-'
ההסבר הוא די פשוט-
13/04/2012 | 20:12
12
תלוי בהתרחשות, בזמן השאלה, במתקשר ועם מי הוא מתקשר.
כי הרבה דברים קשורים בבחירות
ובחירות משתנות בהתאם לנתונים שיש באותו זמן
כלומר המצבים משתנים, הבחירות משתנות והמידעים משתנים בהתאם.
בנוסף לכל מתקשר רמת תקשור ודיוק אחרים
וכמו שיש רופאים טובים יותר ופחות כך יש גם מתקשרים בהתאם.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אני חושב טיפה אחרת מרונית'
אני חושב טיפה אחרת מרונית
14/04/2012 | 19:59
4
ולדעתי במקרה זה, לפחות 2 מהם נוכלים.

בשונה מהנומרולוגיה המבוססת על נתונים קרים (ואז אולי יש מקום לפרשנות)- כאן זה לא קיים.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'נו, אני לא ממש מסכים לזה'
נו, אני לא ממש מסכים לזה
12/04/2012 | 17:29
26
12
מזכיר לי את התקופה לפני עשר שנים בערך כשהייתי עוסק בנומרולוגיה, היו מסביב שאומרים "כן, הוא קיבל ככה וככה"... ואני כל כך רתחתי, כי השקעתי ורכשתי את הידע במו ידיי (ומוחי) ופתאום מישהו בא וטוען אחרת.

לא, לא מסכים לזה. לא מסכים לזה בכלל.
זה דבר אחד לומר "כוחי ועוצם ידי עשה לי" (ואני מסכים לעניין הזה), אבל זה דבר אחר לחלוטין לטעון שמישהו פיתח רעיון בגלל "תובנות מהבריאה". פשוט לא מסכים לזה. זה נראה לי קצת חצוף (לא מכוון כלפייך חס וחלילה) לטעון כלפי אנשי הגות ופילוסופים שאת הרעיון שלהם הגה מישהו אחר והם פשוט "קיבלו" אותו בצורה ערטילאית כזו או אחרת. לא מסכים לזה.

לגבי הקומץ- יש כל כך הרבה נוכלים... שאני לחלוטין חושב שקומץ הם באמת מיסטיקנים. זאת הסיבה שהפסקתי להשתמש במילה הזו "מיסטיקן" כי היא הפכה עבורי לשם גנאי. יותר מדיי שרלטנים משתמשים בה. נכון שזה לא מעשה הגיוני לנטוש מונח מוצדק בגלל שנוכלים משתמשים בו, אבל לי זה נראה המעשה הנכון. ראיתי שרלטנים. ראיתי אנשים שמדברים גבוהה-גבוהה כדי 'להצדיק' תקשורים שהגיעו מדמות היסטורית כזו או אחרת, ראיתי כל מיני שטויות. אני לא מאמין שמדע ומיסטיקה יכולים להיות נפרדים. כל מיסטיקן אמיתי צריך להימשך למדע. זאת האמונה שלי.

"מדע ללא דת מוביל לספקות, דת ללא מדע מוביל לאמונות תפלות" (אלפונז לואיס קונסטנט)- מי שבוחר רק צד אחד, פשוט מפסיד.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'בדברים הנוכחיים הנני חושבת אחרת ממך גל'
בדברים הנוכחיים הנני חושבת אחרת ממך גל
<< ההודעה הנוכחית
12/04/2012 | 18:39
23
13
לדעתי, כל תובנה שאדם מקבל,
כל הבנה חדשה אין היא מגיעה ממנו
אלא זהו מסר שנשלח אליו
או כפי שאמר כבר קהלת
"אין חדש תחת השמש"
הכל כבר קיים ונמצא
כל הידע, כל ההבנות, כל המידע,
יש מי שקולט אותו עכשיו,
יש מי שיקלוט אותו אחר כך,
אך הכל כבר קיים...
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'לא מסכימה'
לא מסכימה
12/04/2012 | 21:05
2
10
אני כבעלת יכולות תקשור מבדילה בהחלט אם הדברים שעוברים בראשי זה מסר מישות או מחשבה נטו של המוח שלי.
השיטה שלך לעומת זאת, רומזת לאנשים שהם טיפשים: זה לא אתה חשבת על הרעיון המקורי ההוא, זו ישות עלומה שבאה והכניסה לך למח את זה.

באמת חושבת שמישהו יקבל את התיאוריה הזו?
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אם אתה עצמך מייצר את המידע במוחך,'
אם אתה עצמך מייצר את המידע במוחך,
13/04/2012 | 16:56
1
7
אז מאיפה בא המידע התיקשורי?
תודה !
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'הגישה שלך (לדעתי) קצת מוטעית'
הגישה שלך (לדעתי) קצת מוטעית
13/04/2012 | 20:09
9
אני טוענת שיש דברים שמגיעים בתקשור, ויש דברים שהם "תוצרת עצמית" של המוח שלנו. רונית סוברת אחרת.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אבל איפה זה קיים?'
אבל איפה זה קיים?
13/04/2012 | 23:16
19
11
זה קיים ביקום, ואם אין גבול ביני לבין היקום, זה קיים בי.

את מבינה? כמו איים באוקיינוס, שנראים נפרדים בגלל המים, אבל בתכלס, כולם חלק מאותה האדמה, והם רק נראים נפרדים. מתחת למים האדמה מחברת ביניהם.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'קגומה, איפה את, חיפשתי אותך !'
קגומה, איפה את, חיפשתי אותך !
14/04/2012 | 07:28
7
6
אותו דיון מתפתח באשכול מיוחד בפורום חקר העב"מים.
האם המיסטיקה עוסקת גם במישורי העב"מים והחוצנים? או שאלה מחוץ לתחום המיסטיקה?

אחד משני מנהלי הפורום כתב : (ההדגשות שלי). הייתי מעדיף שתעני לי שם, על מנת להעשיר את הדיון בשני עברי המתרס.
אני לא מסכים עם כך שכתבת "יש כאן מצד אחד פסילה של מיסטיקנים בכל המישורים והתחומים באופן גורף."
ראשית, גם אם גילי שכטר וחנן סבט אכן פוסלים את המיסטיקנים בכל המישורים והתחומים, זו זכותם המלאה, ותאמין לי שהם לא היחידים.
אבל..ופה מגיע האבל הגדול- הם פוסלים את ההיבט הרוחני/מיסטי רק בכל הנוגע לחקר עב"מים וחוצנים.
ייתכן גם שבאופן יותר גורף לגבי כל התחומים, אך זה כבר עניינם האישי.
רק שתדע לך, שאני מקבל הרבה יותר בהבנה דעות של ספקנים, אשר סבורים שכל תחום העב"מים והחוצנים למעשה קשקוש אחד גדול, מאשר את כל אנשי המיסטיקה והמתקשרים למיניהם.
הספקנים לפחות מביעים את דעתם הכנה (אפילו שאני חולק עליה), אך המיסטיקנים מנצלים באופן די ציני את תחום חקר העב"מים וחוצנים למטרות רווח ופרסום.
הם אכן מוציאים שם רע לתחום וזו עובדה קיימת !
מדוע עובדה קיימת ? ובכן, תראה את ההתייחסות בארץ לתחום ותבין לבד.

מיסטיקה >>
לצפיה ב-'זה אותו דיון?'
זה אותו דיון?
14/04/2012 | 10:25
6
6
אני לא חשה לתחום כל דבר, זה מיסטיקה זה לא.

אני לא חלק מחקר עבמים. או קיי, יש חיים בכוכבים אחרים. אבל הם פשוט לא קשורים עליי. קודם אני אסתדר עם בני האנוש ושאר הישויות שמסביבי, שנמצאת כאן, בכדור הארץ.

יש פה את החלקוה לקבוצות, ואת העדרה בחיי. אני לא חשה אחראיות על מעשה של אדם אחר רק כי הוא מיסטיקן.

כן, שרלטנים מוצאים שמות רעים לתחומים. ממש פה בפורום יש מישהי שמתארת שרלטניפ ואומרת שהיא לא מתחברת למאגיה. זו דוגמא קלאבית להוצאת שם רע לתחום.

נו ו?

מה זה קשור עליי. אני לא עושה את זה. אני לא מרגישה מחוייבות למנוע את כל הרוע בעולם. יותר מזה, אני מאמינה שאסור לי למנוע מבני אדם לטעות. אפשר לנסות לתקן את הטעות אם זה חשוב לי.

אבל באופן עקרוני לא חשוב לי מה שחושבים אנשים שלא חושבים.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'כן, זה אותו דיון, והשאלה ששאלתי לדעתך :'
כן, זה אותו דיון, והשאלה ששאלתי לדעתך :
14/04/2012 | 11:34
5
5
האם חייזרים ועב"מים כן/לא קשורים למיסטיקה.
וביקשתי שאם תגיבי, תגיבי שם, על מנת לעורר דיון גם בחלק השני של המוח האנושי(בפורום שם), כי בחלק אחד של המוח האנושי (בפורום זה) מתקיים כבר דיון.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אבל אני מפה'
אבל אני מפה
14/04/2012 | 11:51
4
5
אני לא משם. פה זה המקום שלי. אני לא חלק משם, וזה סמלי.

הכל קשור למיסטיקה, גם חייזרים ועבמים.

זו התשובה שלי.

ואני מנסה להבהיר דבר אחר כרגע - אתה מבין למה אני כותבת כאן ולא שם?
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'כן. אני חושב שאני מבין :'
כן. אני חושב שאני מבין :
14/04/2012 | 12:20
3
5
כי את אינדבדואליסטית. הולכת על קגומה.
אני הולך על כלל הציבור ולכן הולך בכל מקום שאפשר לדון.

את מסתפקת באמת שלך. (נכון או שטעיתי?)
אני דורש אמת אוניברסלית!
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'לא, לא נכון'
לא, לא נכון
14/04/2012 | 12:23
2
5
אני מאוד קהילתית. אבל בקהילה שאני בוחרת! מבין? אני לא מסכימה לכך שמישהו אחר יגיד - את והווא וההיא לובשים ירוק, אז אתם קהילה, ומעכשיו את אחראית עליהם והם עלייך ויש לכם אחראיות משותפת על כל מי שלובש ירוק.

יש לי אחראיות קהילתית על קהילה שאני הגדרתי את עצמי כחלק ממנה. למשל, אני לא מגיה נעים כשפמיניסטיות אומרות דברים מסויימים, או ליתר דיוק, מדברות בצורה מסויימת, תוקפנית, לוחמנית.
אני לא מרגישה את זה כשמיסטיקן אומר משהו, כי אני לא מגדירה את עצמי כמיסטיקנית.

ועוד משהו שאתה לא מבין - אתה דורש אמת אוניברסלית. לי כבר יש אמת אוניברסלית. למה לדרוש משהו שכבר יש לי?
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'האמת שלך איננה אוניברסלית! עובדה שאינך בעד'
האמת שלך איננה אוניברסלית! עובדה שאינך בעד
14/04/2012 | 12:41
1
5
פיקוח של החברה על הפעולות שלך כמכשפה/קוסמת/מיסטיקנית - כל הגדרה שתבקשי.
זה משאיר לך שדה פתוח לשרלטנות - לא את אישית, אלא השיטה שאת מציעה לנו תוביל לכך.

במקביל את יכולה להיות קהילתית וזכות יסוד שלך לבחור בקהילתך במגבלות : למשל, את לא יכולה לבחור שיוך בהגדרה לקהילת הגברים, כי ביולוגית את אישה. רציתי רק להדגים שאת מוגבלת בבחירת הקהילה שלך.

האמת שלך לא אוניברסלית בעיניי, כי אני עוד לא הגעתי אליה.  אני כן/לא אגיע לאמת הנוכחית והיפה שלך.
ועוד רבים רבים כמוני, וגם כמוך.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'ממשיכים ומתחילים מחדש'
ממשיכים ומתחילים מחדש
14/04/2012 | 12:50
4
מגדירה משימה - להתקרב להבנה. מרשה לעצמי להניח שאני מבינה אותך, בעיקר כי ניסיתי פעם גם את הדרך שלך, והלכתי לאיבוד בהרבה מאוד דרכים עד שמצאתי את הדרך המתאימה לי. ואני עדיין מחפשת.

האמת *שלי* אוניברסלית. בשבילי.
האמת המוחלטת, אלוהים, גדולה מידי לכל בין אנוש. אבל לכל אחד יש את החלק שלו מהמסתורין הגדול. מהרוח הגדולה. ואני מצאתי את החלק שלי. וזו האמת האוניברסלית. אבל רק בשבילי. ולכל אחד יש חלק אחר, שמתאים רק לו.

השיטה שלי לא רק מציעה שדה פתוח לשרלטנות, השדה הפתוח הוא חלק בלתי נפרד ממנה.

זכות היסוד שלי כרגע לבחור קהילה מוגבל בבחירת נשמתי. כלומר, הרי מי בחר להיוולד אישה? אני! זו הבחירה שלי.

האמת שלי לא צריכה להיראות אוניברסלית בעיניך, כי האמת האוניברסלית שלי היא שלכל אחד יש אמת משלו. ואתה אף פעם לא תגיע לאמת שלי, כי אם אתגיע עליה סימן שניסית להיות אני במקום להיות אתה, וזה סותר את האמת שלי. אבל אם הגעת לאמת שלך, אז הגעת גם לאמת שלי.

יצא קצת מבולבל. הבנת למה אני מתכוונת?
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'מסכימה עימך קגומה לחלוטין'
מסכימה עימך קגומה לחלוטין
14/04/2012 | 08:26
10
5
גם אני רואה את הכל מחובר וקשור,
לכן גם כשעולה אצל אחד רעיון, הוא עולה במקביל בעוד מקומות בעולם.
כי הכל מחובר וקשור,
אדם הוא לא אי בודד,
הוא חלק מהאהבה אינסופית,
הוא חלק מהבריאה,
הוא ניצוץ נשמתי אחד מתוך הרבה נצוצות של אותה נשמה
החווים במקומות שונים.
הוא חלק מהבריאה,
ולכן רעיונות, מחשבות, המצאות הן חלק מתקשורת
בלתי נראית הפועלת בינו לבין הקיים,
בינו לבין הידע והספריה הקוסמית.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'זה לא הופך אותו לפחות שלי'
זה לא הופך אותו לפחות שלי
14/04/2012 | 09:59
5
4
דווקא כי הכל מחובר וקשור, ואני חלק מאלוהים
אז יש כבר בתוכי את כל הרעיונות.

זה שרעיון כבר עלה לא הופך אותו לפחות מקורי. כי הגעתי עליו מבפנים ולא מבחוץ

מבינה למה אני מתכוונת?
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'מבינה לחלוטין יקירתי'
מבינה לחלוטין יקירתי
14/04/2012 | 10:44
4
4
והרי בעצם כיון שאני הכל והכל אני
הרי כשאני חושבת על משהו הוא בהחלט שלי
כמו שהוא של היקום.

מה שלא נכון בעיני הוא לחשוב שהוא רק שלי ורק אני המצאתי אותו,
כי האני במקרה הזה הוא הרבה יותר מידי אגו,
והרבה פחות מידי להיות חלק מהבריאה והיקום.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'הוא לא רק שלי, אבל הוא שלי'
הוא לא רק שלי, אבל הוא שלי
14/04/2012 | 10:59
3
3
ולדעתי יש הבדל בין לקבל משהו מבחוץ ולהגיע עליו מבפנים. זה כמו שאני יכולה ללמוד מתמטיקה מספר, ואני יכוהל להוכיח לבד את התאורמות.

בשני המקרים המידע הוא לא רק שלי. אבל מידע שירדתי למטה לעומקי נפשי, קרוב יותר לאלוהים, כדי למצוא אותו, יהיה שונה ממידע שמישהו אחר חצב אותו מעמקי נשמתו, ואני קיבלתי אותו בלי לחפש.

מבינה למה אני (ולדעתי גם גל) מתכוונת?

יגעת ומצאת - האמיני.
בסלע חצבנו עד דם - ויהי אור.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'השאלה המעניינת היא'
השאלה המעניינת היא
14/04/2012 | 12:34
2
3
האם יש הבדל בין לחפור בתוכי
ולהגיע משם אל הניצוץ הנשמתי,
או לעלות למעלה, ולקבל זאת מלמעלה
כי בעיני זו אותה גברת
כי שורש העץ והפרי שהוא נותן
כולם בעיני שייכים לאותו עץ,
אין האחד מתקיים בלי השני...
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'עניין של ניסוח'
עניין של ניסוח
14/04/2012 | 12:39
1
4
זה לא משנה, כל עוד את היא זו שעולה למעלה או יורדת למטה.

זה משנה אם מישהו אחר בא ולועס לך את החומר ושם לך אותו בפה.

*מישהו אחר* נותן לך את זה, מול משהו שמצאת בעצמך.

מיסטיקה >>
לצפיה ב-' על כך אני מסכימה לחלוטין'
על כך אני מסכימה לחלוטין
14/04/2012 | 12:46
5
גם אני חושבת שהאחריות היא שלנו
ועלינו לעשות את עבודת השטח
והבדיקה
כדי להגיע אל האמת ואל הרעיונות.
ולא משנה מהיכן הם מגיעים...
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'ניסוי מאה הקופים וניסוי בצמחים '
ניסוי מאה הקופים וניסוי בצמחים
14/04/2012 | 14:31
3
6
 נערך בשנת 1952 באי קושימה שביפן החוקרים הביאו לאי בטטות שהתחבבו על הקופים .
הבטטות היו מתחת לחול יום אחד עלה בדעתו של קופיף לשטוף את הבטטות במי הים .ההתנהגות הועתקה
על ידי יתר הקופים
לאחר התגלה שקבוצת קופים אחרת ששכנה בקצה של האי החלה לבצע פעולה של רחיצה
בטטות במי הים .עד מהרה הופיעה התנהגות גם אצל הקופים באי הסמוך שאימצו את המנהג החדש
כלומר בדרך כלשהי ההתנהגות נרכשת זו הועברה לכול יתר בני מינם .....

לכן התקשור הועבר בין הקופים המחשבות הועברו .אפקט המראה עבד

בקסטר ערך ניסוי על הצמחים כדי להעיר את הצמח מאדישותו החליט בקסטר לאיים עליו בהצתת אחד מין העלים
ממש ברגע בו קירב את הגפרור הבוער על הצמח החלה המחט הרושמת של מכשיר הפוליגרף שבסטר התקין
החלה המחט להשתולל ורשמה תגובה חזקה מצד הצמח על כוונתו של בקסטר לפגוע בו ..
שהעמיד פנים שהוא מתכוון לפגוע בו היה מופתע שהצמח לא הגיב כלל הוא נוכח לגלות שהצמח ידע להבחין בין איום
אמיתי לבין איום סרק המסקנות של בקסטר היו שלצמחים יש רגשות ואף פחד ולצמחים יש יכולת לקלוט ולהבין את כוונותיהם של  החוקרים ....

מיסטיקה >>
לצפיה ב-'ולכן כולם הם כאחד '
ולכן כולם הם כאחד
14/04/2012 | 15:00
5
לצפיה ב-'מסכימה עמך חני.'
מסכימה עמך חני.
14/04/2012 | 17:14
8
לצפיה ב-'למה לקרוא לזה "תקשור"'
למה לקרוא לזה "תקשור"
15/04/2012 | 11:12
4
אם החוקרים עצמם מצאו לזה שם אחר?
העתקת התנהגות של בע"ח היא עניין ידוע ומוכר ואני לא חושב ששייך כאן המושג "תקשור". אז למה להשתמש בו?
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'גל! ציינת יסוד חשוב ביותר בדיוננו :'
גל! ציינת יסוד חשוב ביותר בדיוננו :
14/04/2012 | 06:38
1
6
" "מדע ללא דת מוביל לספקות, דת ללא מדע מוביל לאמונות תפלות" (אלפונז לואיס קונסטנט)-  "
אהבתי!

על הדת והמדע, על החצרנות החרדית והכיתתיות השיעית - לצאת מבין החומות הגבוהות והבלתי עבירות של השטייטלים שבנו סביבם ! בסופו של דבר : אלה וכל היתר, מהווים את השלם.

בוקר טוב !
מיסטיקה >>
לצפיה ב-''
14/04/2012 | 20:01
3
לאינשטיין היה משפט דומה, אם כי אני לא זוכר אותו.
אלפונז לואיס קונסטנט, אגב, מוכר יותר בשם "אליפז לוי"- מיסטיקן נוצרי צרפתי מהמאה ה-19.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'קריאת המיסטיקנים אל הדגל :'
קריאת המיסטיקנים אל הדגל :
13/04/2012 | 17:30
19
16
הייתי בקומונה עבמים וחוצנים. שם קראתי מאמר מקושר שנושאו  "מדע לא בדיוני: על חקר העב"מים בישראל"
לאחר קריאת המאמר המקושר הנ"ל, כתבתי  תגובה מנומקת משלי, בה הסתייגתי מהפסילה שנעשתה למיסטיקנים על ידי ראשי האגודה הישראלית לחקר עב"מים בשמם ובשם מדענים עובר לבסיס מדעי. את תגובתי פרסמתי גם על הקיר של דף הפייס שלי בעריכה יותר אסטטית.

בעוד שאנשי חקר העב"מים הגיבו להערותי בצורה מסודרת ובהתגייסות כללית, הרי שבפורום המיסטיקנים - עולם המיסטיקה - אני לא חש שמישהו טרח להרים את הכפפה בגישה רצינית.
לדעתי, נוצרה בשני הפורומים במה חשובה לדיון רציני שיכול לקדם את ההכרה במיסטיקה בכלל ובתיקשור - דווקה אותו החליטו ידידינו לתקוף -  בפרט.

אני מציע לכם לבסס את קו הטעונים הבא :

למדע אין עדיין את הכלים לבחינה, חקר והסקה מדעית כמעט בכל הנוגע למיסטיקה.
למשל : בעבר, לפני שלמדע היו כלים למדידת גלים, כנראה שגם אז כפר המדע בנושא ההילות. כיום, ישנם כלים ומכשירים טכניים אלקטרוניים שמצלמים את ההילה האישית של האדם בצבעים.

במקביל חייבים להתמודד בעיניים פקוחות, בכנות וברצינות עם טענות כמו איך זה ש 2 מתקשרים מנבאים 3 תכנים שונים.
אני חושב שצריך להתפתח דווקה בפורום זה - דיון רציני ובהמשך שני הפורומים צריכים להתארח אלה אצל אלה ולמצות את הדיון - אפילו במחלוקת בלתי פתורה!
איפה האומץ של כל המיסטיקנים פה?

שבת שלום חברות וחברים !
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'מצטערת שאני צריכה להיות ה"מכשפה הרעה"'
מצטערת שאני צריכה להיות ה"מכשפה הרעה"
13/04/2012 | 20:17
2
11
אבל אני ממליצה לך לעיון בפורום תקשור פה בתפוז (הפורום שנסגר) ובפורומים אחרים (באתרים אחרים, קומונות וכולי) ולראות מה קורה כשמתקשרת אחת מתקשרת מסר מסויים שטוען כך ומתקשרת אחרת שמתקשרת מסר מסויים שטוען ההיפך.

אתה מוזמן לראות איך אף פעם זה לא נגמר בטוב (או שזה נגמר בהתעלמות הדדית).

או שאתן לך תרגיל פשוט לבצע: מצא לך 2-4 מתקשרות (או מתקשרים) ובקש מהם לתקשר מסר תשובה לשאלה פשוטה: בשרשור הקודם עלה העניין של רעיונות מקוריים ומהיכן הם מגיעים. האם הם מגיעים רק ממוחינו? רק מישויות? או גם וגם? בדוק את התשובות ותראה אם אתה מקבל את אותה תשובה Across the board, ואם לא תנסה לעמת את אותן מתקשרות מול הסתירות וראה מה קורה.

בהצלחה
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אילולא ציינת עובדות היית הרעה. את הטובה!'
אילולא ציינת עובדות היית הרעה. את הטובה!
14/04/2012 | 06:58
1
6
זה באמת הטענה המרכזית של אנשי המדע כנגד הטועים(בתום לב) והשרלטנים. והיות שידם של האחרונים על העליונה, פוסלים את כל העניין בכלל!!! לדעתי, המענה הוא רישוי מיסטיקנים. אבל לפני זה, צריכה להתפתח מערכת שלמה של הכרה בקיום המיסטיקה, מבחנים לתיקשורים המוצעים, בקיצ. קבלה באמות מידה ברורות.   אחרי זה חקיקה ורישוי.

זה לא פשוט ולא נראה שיקרה כל כך מהר !
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אתה רוצה שזה יקרה?'
אתה רוצה שזה יקרה?
14/04/2012 | 10:20
6
כי זה קורה, כבר עכשיו יש הפניה ל"רפואה משלימה", קרי, רפואה אלטרנטיבית.

ואני לא רוצה את זה. כי המערכת הרפואית פוגעת באנשים, ואני חוששת שאנחנו גם נפגע בהם בגלל ההשפעה שלה עלינו.

מיסטיקה >>
לצפיה ב-'נו בחיאת, מניפולציות רגשיות?'
נו בחיאת, מניפולציות רגשיות?
13/04/2012 | 23:15
7
9
קודם כל, בשביל אומת צריך פחד ואני לא פוחדת.

ודבר שני, לא חשבת על זה שיש פה אנשים שפשוט לא רוצים לשלב מדע ומיסטיקה. לא עכשיו. עכשיו מוקדם מידי. אם מנסים להאיץ התפתחות זה רק פוגע. רואים את זה הרבה בילדים היום. שלא זחלו מספיק ויש להם בעיות בגב ובתנועה.

או בבתי הספר, שמנסים ללמד מהר מידי ושום דבר טוב לא יוצא מזה (וכמובן הכל טוב).

אני כבר מיציתי את הדיון הזה מזמן.

דברים צריכים לצמוח בקצב שלהם. ואין טעם לעמוד ליד עץ ולצעוק עליו, תבשיל, תבשיל, אני רוצה את הפירות שלך עכשיו.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'ברור לי שהמיסטיקנים צריכים להציג'
ברור לי שהמיסטיקנים צריכים להציג
14/04/2012 | 06:50
6
7
את הצד הלגיטימי, הנכון והאמת של המיסטיקה - זה תפקידם. מחובתם!
חלק מאותו תהליך הבשלה של ההבנה והקבלה של המיסטיקה על ידי ההמון ובכלל זה המדענים, הוא דיונים שעניינם לברר, להסיק ולקרב עד אשר תיווצר הבנה. הדיון איננו מיותר לחלוטין למי כמוני שעדיין לא נחשף לנקודות ההסכמה והמחלוקת הראויות.

ונימוקייך יפים .
בוקר טוב !
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'ממש ממש ממש לא'
ממש ממש ממש לא
14/04/2012 | 10:23
5
8
אני מיסטיקנית כי מישהו קרה לי כך. לא מתוך בחירה ללכת בדרך המיסטיקה. אני לא חייבת להציג את הצד הלגיטימי. אני חייבת לעצמי ולאלים לחיות חיים מוסריים. זה הכל.

אני ממש נגד מסעות לשכנוע בלגיטימיות של משהו. יש לזה מקום כשמי שעושה את זה זה בוער בדמו. אבל אני בעד להציג אפשרויות שונות, ומי שרוצה שתבוא ותיקח.

אין לי מטרה שמישהו יקבל אותי. ואני מאמינה שהבשלה מוקדמת, שקבלה של ההמון, קרי, קבלה מתוך לחץ חברתי, לא רק שלא תביא לדברים טובים, אלא תפגע במיסטיקה.

אם לך מעניין, אשמח לדבר. אבל אשמח גם אם תבין אתה שנקודת ההשקפה שלך, שמיסטיקנים צריכים, חייבים, להצטדק, להוכיח משהו, פשוט רחוקה ממני מאוד.

למה שארצה להוכיח משהו למישהו? בשביל מה?
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'תגובה :'
תגובה :
14/04/2012 | 12:06
4
6
אני מיסטיקנית כי מישהו קרה לי כך. לא מתוך בחירה ללכת בדרך המיסטיקה. אני לא חייבת להציג את הצד הלגיטימי. אני חייבת לעצמי ולאלים לחיות חיים מוסריים. זה הכל.
אם 1 יתחיל ללכת אחרייך ואחריו יבוא עוד 1 ועוד 1 וכן הלאה, הרי שהמיסטיקה שלך תעבור השחתה והשרלטנים יזרמו לערוץ הזה וירמסו כמותית את המיסטיקן שהאמת האלוהית איתו. מכאן שלגישה שאת מציעה, יש בעיה . זה בעיה מובנית? לא משנה איזה סוג, אבל מסכימה שיש בעיה?

אני ממש נגד מסעות לשכנוע בלגיטימיות של משהו. יש לזה מקום כשמי שעושה את זה זה בוער בדמו. אבל אני בעד להציג אפשרויות שונות, ומי שרוצה שתבוא ותיקח.

אין לי מטרה שמישהו יקבל אותי. ואני מאמינה שהבשלה מוקדמת, שקבלה של ההמון, קרי, קבלה מתוך לחץ חברתי, לא רק שלא תביא לדברים טובים, אלא תפגע במיסטיקה.
אני מסכים איתך.  אבל הפרכה אינטלקטואלית ומדעית - כפי שאני הצעתי כאן לעשות - של עמדות החוקרים ואנשי המדע על האופן והדרך שהם שוללים מיסטיקה - מחוייבת. כי אופן ודרך השלילה - מרוקנת מתוכן את השליחות והתפקיד של המדע ושל המדענים בחברה האנושית!

אם לך מעניין, אשמח לדבר. אבל אשמח גם אם תבין אתה שנקודת ההשקפה שלך, שמיסטיקנים צריכים, חייבים, להצטדק, להוכיח משהו, פשוט רחוקה ממני מאוד.
לא "להצטדק" ! מה פתאום להצטדק? למיסטיקה זכות קיום! יש לה קיום הסטורי עוד לפני התפתחות המדע שרק לומד את מה שתרבויות המאייה, ההופי ואחרות כבר שכחו! על המיסטיקנים להציג לפני המדענים את הסיבות שההכרה במיסטיקה, מחוייבת מדעית! ואם הם בוחרים לחסות בחממה המגוננת של הפרדיגמות הקיימות, לסתור את הפרדיגמות הקיימות, כפי שאני הצעתי באשכול זה.וזה כל כך קל, שניתן לסתור את הגישה הבסיסית שלהם בכלים המדעים שלהם!!!!! כפי שהצעתי כבר.

למה שארצה להוכיח משהו למישהו? בשביל מה?
א. הצורך בדיון ובהוכחות הוא צורך של המיסטיקה ולא שלך/ פרטי.
ב. כדי שתוכיחי לאדם הפשוט כמוני כאחרים שאת אינך שרלטנית כמו 1,000 שנגררים על שמך.
ג. כדי להגן על החברה : שתקבל את המיסטיקה אמת לאמיתה, שלא תיפַּגע מסוטים ולא ליצור בחברה השחתת בעלי מקצוע לכאורה.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'לא הבנת'
לא הבנת
14/04/2012 | 12:17
3
7
כי אני לא מסכימה שיש בעיה. לא מסכימה! וזה מה שאתה מסרב להבין.

ליתר דיוק, יש בעיה, אבל זו לא הבעיה שלי. סו הבעיה שלהם - של השרלטנים ומי שמאמין בהם.

אתה יודע מה ההבדל בין קבוצה שאחרים משייכים אותי עליה לקבוצה שאני מרגישה חלק ממנה? אני לא מרגישה מיסטיקנית. אני מכשפה.
לא אכפת לי ממיסטיקנית אחרת יותר משאכפת לי מכל אדם אקראי אחר. זה לא יוצר קשר הדוק יותר בינינו.

אני לא מסכימה שיש בעיה. ועל זה צריך להתעכ!

הפרכחה אינטלקטואלית לא חייבת. כי לא אכפת לי אם המדענים שוללים מיסטיקה. זו בעיה שלהם-לא שלי.
אם אהיה מדענית אולי ארצה לעשות זאת. אני לא מדענית, ולא מיסטיקנית. לנסות לעשות את זה זה כמו לנסות לאכול בריא בשביל מישהו אחר, או לעשות במקומו פעילות גופנית. לא עובד.

להוכיח מיסטיקה זה להצטדק. כך אני מרגישה. למה לי להוכיח מה שבעיני ברור מעליו? אני לא חשה צורך להוכיח את קיומו של אלוהים, או את זריחת השמש. אם יש מישהו של אמאמין בזה, לא אכפת לי.

א. נו ו? לא אכפת לי מהצורך הכללי של המיסטיקה, כי אני לא מאמינה בקיומה של המיסטיקה בתור קבוצה שיש לה צורך. יש רק אנשים. יש כאלו שיש להם צורך, כמוך, ויש כאלו שאין להם, כמוני.
ב. אני לא רוצה להוכיח. אני נגד! אתה לא מבין? כבר אמרתי את זה. אני נגד המנטאליות של להוכיח.
ג. אני גם נגד זה. כי זה בא במקום ללמד אנשים להגן על עצמם. כל אחד צריך ללמוד את זה לבד. לזרז את זה זה ללמד ילד ללכת לפני שהוא למד לזחול. זה מוביא לבעיות התפתחות.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'קגומה, הבנתי. יש לשנינו'
קגומה, הבנתי. יש לשנינו
14/04/2012 | 12:27
2
7
גישות שונות.
תודה!
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'הידד!'
הידד!
14/04/2012 | 12:31
1
6
שפכתי המון המון מלל בניסיון להסביר לך את זה, ואם הבנת את זה, אני מסופקת.

כי למרות שזה כל כך פשוט, ברוב המקרים אנשים פשוט לא מבינים. ואתה הקשב. והבנת. תודה.

(אם תרצה גם להבין את הדרך שלי, אני אנסה להסביר. אבל אני לא בטוחה אם זה אפשרי)
מיסטיקה >>
לצפיה ב-''
14/04/2012 | 12:47
לצפיה ב-'פרויז היקר'
פרויז היקר
14/04/2012 | 08:31
6
8
לא באומץ עסקינן
אלא בחשיבה שונה,
גם בנושא מיסטיקנים עם דעות שונות
הראייה היא מזוית לא נכונה.
כי רואים את המתקשרים כמדענים
האומרים דברי מדע עם הוכחות ארציות
ולכן הציפייה היא שמסקנותיהם תהיינה דומות.
אך אין הדבר כך,
יש כל כך הרבה פרמטרים המשפיעים על ההחלטה,
ובהתחשב בכך שהעולם הוא רב מימד
והרבה דברים קורים בו במקביל,
ואין כאן ליניאריות של שאלה עם תשובה מוחלטת
אז זה לא הגיוני בכלל לחשוב שהתשובה תהייה אחידה.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'רונית, כפרה! מזמן לא נתת לנו בדיחות!'
רונית, כפרה! מזמן לא נתת לנו בדיחות!
14/04/2012 | 11:46
5
6
יללה, פתחי אשכול, ואשיב לך בדיחות! החברה נרדמו לי פה חוץ מקגומה ועוד כמה.
ועתה נשוב לעניין שעל שולחן המערכת - מבט לחדשות :

נניח שכל הגישה שהצעת לגבי מיסטיקה היא האמת האלוהית, ושבעוד X שנים גישה זו תוכח למעלה מכל ספק. טוב? נמשיך מכאן :
הרי האמונה העיוורת שגישה זו תובעת, תיצור ים של שרלטנים! למעשה, כמום תעלה פי עשרות ומאות מונים מכמותם של מיסטיקנים מנבאי אמת!
וזה יעשה את האחרונים בתודעה הציבורית לזניחים במקרה הטוב וללא קיימם או שרלטנים במקרה הרע שהוא המקרה הריאלי!!!

מכאן שנדרשת בקרה, גם אם אין כלים לכך.
הצעתי ליצור כלים לכך.
הדגמתי שניתן ליצור את הכלים האלה  : יָצרו כבר כלים לנושא מיסטי שהוא משמש גם לבקרה על אלה העוסקים במיסטיקה (ראה דבריי בנושא צילומי הילות אישיות).

לא לשכוWוַח אשכול בדיחות להנפשה!
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'בקרה אחרת'
בקרה אחרת
14/04/2012 | 11:58
3
4
אני בעד-בעד-בעד בקרה אישית. ונגד תעשייה. שלכל אדם יהיה רב, או שאמאן, או וולחב, או כל מדריך רוחני. כזה שהוא מכיר אישית ובחר אישית. בלי פיקוח ממשלתי.

פיקוח ממשלתי לא יכול להחליף את ההקשבה העצמית של האנשים.
המקרה האידיאלי הוא שיש שרלטנים, ואין חוקים, ואנשים מדברים זה עם זה, ומקשיבים לעצמם וליקום, ומזהים את השרלטנים, ותוך פרק זמן קצר בא יומו של כל שרלטן.

פיקוח ממשלתי לא מביא לדברים טובים. השינוי צריך להתחלי באנשים, לא בחוקים.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'מסכים בכל. ורק הערת שוליים :'
מסכים בכל. ורק הערת שוליים :
14/04/2012 | 12:13
2
3
אני מכיר בכל הטענות על החסרונות של פיקוח ממשלתי!
אני גם ער לתוצאות של העדר ממשלה לעשות סדר ציבורי... וואיי וואיי עלינו!

בהתחשב בניבויי העתיד, לפיהם הממשלות יפלו והכל יהיה באמת כפר גלובאלי אחד גם במובן של התנהלות החיים הכלליים, הרי שפיקוח אישי באמת עומד להחליף פיקוח ריכוזי ממשלתי.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'פיקוח אישי מחליף פיקוח ריכוזי ממשלתי'
פיקוח אישי מחליף פיקוח ריכוזי ממשלתי
14/04/2012 | 12:26
3
עכשיו. בזמן הווה. ואני חלק מזה ואני רואה את זה. אם תצטרף אולי גם אתה תראה.

אז שינית את דעתך, במקום בעד פיקוח ממשלתי בעד עידוד אחראיות אישית?

בזמן המחאה החברתית, בשמת הציעה סיסמא אלטרנטיבית. במקום "העם דורש צדק חברתי" לצעוק "אני בונה מרכז פנימי יציב".

זה בדיוק זה
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'תרשה לי להראות לך במה אתה מפספס'
תרשה לי להראות לך במה אתה מפספס
14/04/2012 | 14:44
5
נעזוב לרגע מתקשרים, מיסטיקנים וכו', נעבור ל-Big stuff: משיח. כל דת מונותאיסטית מבטיחה שהיא היא דת האמת ולעתיד לבוא המשיח שלה אמור להגיע לכאן ואז האחרים יצטרכו לשנות דת או למות (לפי האמונה הנוצרית), לשנות דת או להיות משרתים של "דת האמת" (לפי האמונה המוסלמית), להיווכח באמת ולהחליט מה שתרצה לעשות (הדת היהודית).

נניח לשם הדוגמא שהמשיח של היהודים הוא משיח האמת, והוא מגיע לכאן.

אתה באמת חושב שיאמינו לו שהוא הוא המשיח? תתפלא, גם דתיים יתקשו להאמין שהוא המשיח וגם אם הוא יעשה ניסים ונפלאות - אנחנו חיים במאה ה-20 תחילת ה-21, ואנחנו יותר מדי מורגלים לאפקטים, לקוסמים כמו קופרפילד שיודעים לעשות אשליות ו"להעלים" בניינים, כך שגם כשאנו רואים משהו מדהים, אחרי ההתלהבות הראשונה המוח שלנו אומר לנו: זה אפקט, אשליה, תעתוע.

מה יקרה לאותו משיח? אני יכולה לדמיין כמה אפשרויות:
* כדור בראש מאחד המאמינים מהדתות האחרות (או מהיהודים שחושבים שזה משיח שקר)
* יחס מזלזל והתקפות (פיזיות או מילוליות או שניהם) כלפי אותו משיח
* ערימות של תביעות מוגשות נגד אותו משיח (הוא נציג של אלוהים? שישלם פיצויים על דברים שקרו לתובע ושהתובע חושב שהן לא מוצדקות).

אנחנו חיים בעולם שרחוק 2000 שנה מדברים שפעם היה להם אימפקט עצום עלינו, וכיום גם משיח כלשהו יקבל בדיוק אותו יחס שמקבלים מיסטיקנים רבים: בוז.

אז תשכח מכל פיקוח ממשלתי או מהסדרה של מיסטיקה כפי שהסברתי בשרשור ותשכח מהכרה מדעית כלשהי. רוב המיסטיקניות, מתקשרות, מכשפות וכו' כבר הבינו שהתחום לא יקבל הכרה מדעית.
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'אשכול בדיחות מיד נפתח'
אשכול בדיחות מיד נפתח
14/04/2012 | 12:37
4
ובנוגע לדבריך,
הרי ככל שאנשים יידעו להתחבר לעצמם ולקבל את התשובות משם,
לא יהיה צורך באנשים אחרים
מכל סוג שהוא
וזה יפתור את הבעיה לא?
מיסטיקה >>
לצפיה ב-'למדע יש את כל הכלים לחקור מיסטיקנים'
למדע יש את כל הכלים לחקור מיסטיקנים
15/04/2012 | 11:03
5
מחקר הוא אמפירי. מיסטיקן שטוען שמתקשר עם אלוהים יודע-כל מתי שהוא רוצה אבל לא יודע להגיד מהם מספרי הלוטו מחר- הוא נוכל.
מתקשרים עם חוצנים שנשאלים לגבי עיסוק של אדם X ואלו עונים תשובות שונות- בהכרח הוא שרובם נוכלים.

זו השיטה, מחקר אמפירי.
אם מנסים לחקור את האסטרולוגיה/הנומרולוגיה/הקריאה בקלפים, צריך להשתמש בכמה שיטות כיוון שבחלק ניכר מהמקרים מדובר בנתונים קרים אומנם אבל פתוחים מעט לפרשנות. לכן צריך קודם להגביל את מרחב הפרשנות ואז לחקור.

למדע יש את הכלים, פשוט אין מספיק אנשים.
מיסטיקה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

הודעות אחרונות

23:58 | 16.07.19 ברית אש דת למו
19:24 | 16.07.19 חקר הברק ממזרח
02:08 | 20.05.19 דוד היחיד
14:32 | 26.02.19 simba481
22:19 | 19.02.19 Rachel2233
14:37 | 12.02.19 ALON408
20:00 | 01.02.19 קטר3
11:55 | 17.01.19 217271
17:28 | 08.01.19 ALON408
17:51 | 03.01.19 דוד היחיד
15:38 | 17.12.18 Perach88
12:40 | 10.12.18 elads3
09:55 | 04.12.18 איתן שמואל יועד
09:47 | 04.12.18 איתן שמואל יועד

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ