האם תפוח ירוק גם יותר בריא מתפוח צהוב

אין הבדל משמעותי בין תפוח ירוק לצהוב

הי שיר,
התפוחים נחשבים לפרי מאוד בריא כי הם מכילים סיבים, ויטמינים ומינרלים. ברפואה הסינית בשל צורתם הדומה לצורת בטן, הם גם מסייעים כשיש כאבי בטן ועדינים ובטוחים לשימוש אפילו כפרי ראשון אצל תינוקות. אין הבדל משמעותי בין הצבעים. לעיתים התפוחים הירוקים פשוט נקטפים לפני ההבשלה הסופית כדי לקבל את טעם הבוסר החמצמץ, ואחרי שהם מבשילים הם מתוקים יותר אך תכולת הסוכר נשארת דומה.

trilliane

Well-known member
מנהל
צבע התפוח מושפע בעיקר מהזן: גרנד ירוק חמצמץ, פינק ליידי אדום

ומתוק, ומוזהב (גולדן דלישס) בד"כ צהבהב, אבל גם כשהוא יותר ירוק הוא בד"כ מתוק (וגם כשהוא לא מאוד מתוק הוא לא חמוץ).
https://he.wikipedia.org/wiki/תפוח#זני_תפוחים_מתורבתים
&nbsp
ההתייחסות לצורת הפרי ברפואה הסינית היא בדיחה לא מצחיקה. לגבי "סיוע בכאבי בטן", נשמע לי כמו רעיון בעייתי. החמיצות או דווקא הסוכר יכולים לעשות "בלבלות" בבטן. מכירה אישית מישהו שתפוחים גורמים לו לשלשל... אז לכאב הבטן זה לא עוזר לו (להפך) אלא אולי אם מדובר בעצירות.

אבי519

New member
An apple a day keeps the doctor away

זה פתגם עממי באנגלית , אבל במקרה זה גם נכון והוכח בהמון מחקרים .
ורצוי לאכול יותר מתפוח אחד ביום.
ואגב זה נכון גם לפירות אחרים לא רק תפוח .
הצבע של התפוח הוא רק בשכבה העליונה של הקליפה ולכן זה בטל בשישים אם התפוח אדום צהוב ירוק.

trilliane

Well-known member
מנהל
"רצוי לאכול יותר מתפוח אחד ביום"? על מה זה מבוסס?

באילו מחקרים הפתגם הנ"ל "הוכח"?
&nbsp
הצבע של התפוח הוא אומנם רק בקליפה, אבל הוא קשור בזן, שמשפיע בראש ובראשונה על טעם התפוח (כמו גם על מרקם וכו', רלוונטי למשל לאפייה). זה לא רק הבדל קוסמטי.

אבו זקן

New member
רצוי לאכול יותר מ*פרי* אחד ביום

דומני שהכמות המומלצת היא לפחות שתי מנות פרי ביום (כאמור: לאנשים בריאים). לא טרחתי לקרוא, אבל אני משער שבקישורים שמצורפים לדף הזה של אונ. הארוארד תוכלי למצוא את האישוש המחקרי.

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה, אבל אל תעזור לו... הוא כותב הצהרות נחרצות ולא מדויקות

ואז מביא "סימוכין" שאומרים משהו קצת שונה (למשל מה שאמרת, ואין חולק על חשיבותם של ירקות ופירות לתזונה) ומיתמם כאילו הוא כתב "בדיוק" מה שכתוב שם
.

אבו זקן

New member
עזר כנגדו

אני לא רואה את הפורום הזה כתחרות בינך לבין אבי, כך שאני לא לוקח צד. מדי פעם, מתוך נאיביות חסרת פשר, אני חושב שהערה לא מתלהמת שלי עשויה להפחית קצת את הנטייה שלכם להתווכח על קוצו של יו"ד.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
גם אני לא רואה את הפורום כתחרות, אני רואה את האמת כנר לרגליי

אי-דיוקים צורמים לי מאוד, כמו גם ניסוחים שחוטאים למציאות או מעוותים אותה. זה נכון שבעתיים כשמדברים על מדע, קל וחומר על בריאות, וממהרים לתת עצות. אני חושבת שראוי לדייק ולהיזהר בניסוח ואם צריך לסייג בהתאם. אתה ואני כנראה לא נמהר לקבל עצה של זרים רק כי היא נכתבה בפורום, אבל יש גולשים תמימים בהרבה, אנחנו לא מכירים אותם ולא יודעים מה המצב הבריאותי שלהם (גם הם לא תמיד יודעים/מודעים). לכן, לדעתי, צריך להיזהר מאוד לפני שאומרים להם "בטח, זה בריא, תאכל לפחות שניים ביום!" (קל וחומר כשאני מכירה אישית לפחות אדם אחד שזה עושה לו רע, וזוכרת גם שמדעני מכון וייצמן סיפרו על אנשים בריאים שתפוח מקפיץ להם את הסוכר בדם וגם זה משהו שצריך לקחת בחשבון; מחקרים ישנים לא עשו זאת כי זה מידע די חדש בסה"כ).

אבו זקן

New member
בהחלט, אם אין לך סוכרת

מחקר בשם המשעשע "A statin a day keeps the doctor away: comparative proverb assessment modelling study", שפורסם בזו'רנל מכובד מאד, BMJ, מצא השפעה כמעט זהה של של אכילת תפוח אחד ביום ושל נטילת סטטינים על הפחתת כמות ה LDL (מה שנקרא כולסטרול רע).

אגב, בויקיפדיה קראתי שהפתגם המקורי היה "Eat an apple on going to bed, and you’ll keep the doctor from earning his bread".

אבי519

New member
ואלרגיה לתפוחים או תפוחופוביה וכ"ד

אגב יש יותר התויות נגד פסטה מאשר נגד תפוחי עץ .

Ron W

New member
אגסים ירוקים אדומים או נאשי (הסיני)

הנאשי נראה כסוג של תפוח
מנסיון אחרים ושלי לאגסים יש השפעה מזרזרת על היציאות
לא ערכתי השוואה לתפוחים אבל יום לאחר אכילת אגס או שניים
אין אפס בנידון.

אבי519

New member
מנסיוני במזרזי יציאות :

פלפל חריף
סלק
גזר
כל הירוקים - פטורזיליה, עירית , רוקאט וכ"ד.
עדשים נבטי עדשים ושעועית.
כל הפירות
קפה שחור נסקפה.
ושתיה מרובה.

למעלה