המלצה על ספר מעניין שאני קורא עכשיו

אבי519

New member
המלצה על ספר מעניין שאני קורא עכשיו

https://www.amazon.com/Eating-Well-Optimum-Health-Essential/dp/0060959584
העותק שיש לי הוא באנגלית אבל ראיתי ברשת שיש גם בעיברית.
ממליץ לקרא .
בכללי הגישה שלו לבריאות ולאוכל גישה מתונה ומאוזנת ומעודכנת.
הוא מסביר יפה על כל הדיאטות והתפיסות השונות בתזונה , הדעה שלו מאד הגיונית וראליות ודי מתאימה למה שאני חושב.
הוא מציע תזונה מאוזנת מבוססת על אוכל טיבעי וכמה שפחות מעובד אבל לא בצורה קיצונית .
בכלל הוא רופא לא שגרתי גם קונבנציונלי וגם הוליסטי ואדם מעניין מאד. (וגם מאד מפורסם בחוגי הסלבס בארה"ב)
יש לו עוד הרבה ספרים בנשואים של ריפוי באמצעות תזונה , על שמירה על בריאות נכונה ועל ריפוי טיבעי עצמי וכ"ו וכ"ו .
אני רק באמצע הספר , די מעניין , מה שחסר לי בספר הזה זה אסמכתות רפואיות והפניות למחקרים מדעיים כמו שיש בספרים אחרים כאלה ... אבל כל מה שהוא כותב (ממה שקראתי בנתיים) מתאים למחקרי מדעיים וספרי מדע שקראתי ולמדתי קודם לכן.
(גנ: הוא נחשב לגורו בעל שם ... אבל זה שאני ממליץ לקרא זה לא אומר שהוא הגורו שלי או משהו כזה וגם לא שאני מסכים לכל מילה שהוא כותב . )

trilliane

Well-known member
מנהל
לא הבנתי את ההמלצה; מה מעניין בו? במה הוא מחדש?

אני לא מזלזלת, אני באמת שואלת, כי על פניו נשמע שהוא מספר לך כל מה שאתה כבר יודע, וגם המלצות לאכילה מאוזנת, הימנעות ממזונות מעובדים וכו' ידועות ומוכרות (בחינם). למה לאדם לשלם כסף או לפחות להקדיש את הזמן לספר שחוזר על אותם דברים? מה בעצם הופך אותו למעניין?

אבי519

New member
הוא עושה "סדר בראש" וכתוב בצורה מעניינת ונחמדה לקהל הרחב

יש בו סקירה היסטרית ומדעית של כל הנושא של התזונה, האמונות, התגליות, הדיטות והתועלת ואי התועלת שלהן וכמובן דעתו האישית בכל נושא כזה. והמלצות לתזונה נכונה.

&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
הבנתי. לתחושתי העניין "חפור" (כמאמר דודו ארז, ע"ע "החפרנים")

למעלה