אחרי בדיקות דם

אחרי בדיקות דם

קודם כל מתבאסת שאחרי שעות טובות שנברתי וחפרתי באינטרנט בשביל להבין אילו בדיקות דם עליי לבקש מהרופאה על מנת שנוכל לדעת למה יש לי נשירת שיער גדולה בתקופה האחרונה לא התעקשתי לעבור איתה על הרשימה שהבאתי, למרות ששאר הבדיקות כן היו רשומות שם,
הבדיקה אצל רופא עור מסתכמת בזה שמושכים לי את השיער (חשבתי שזה איזה רופא מעפן בגיל הבגרות שנהג כך, אחרי נבירה באינטרנט הבנתי שככה בודקים גם היום
שיגיע אחרי הסירוק של אחרי מקלחת ונראה מה יש לו לומר...
בקיצור או שלא ... הצלחתי לרדת במשקל בעקבות תזונה קטוגנית שמבוססת רובה על בשר ו.. כמה שיותר שמן יותר טוב וירקות עליים ירוקים, יורדים לחמישים גרם פחמימות.
בבדיקות הדם האחרונות הגלוקוז שלי יצא גבוה והכולסטרול.
קיבלתי היום תוצאות בדיקות דם וקבעתי לרופא עור לשבוע הבא. השאלה האם כדאי לבקש כמה פגישות עם דיאטנית?
מבינה שהגוף שלי השתגע ואני דיי מודעת לכמות הסוכרים שנכנסים לי לגוף הרבה פחות מבעבר ובכל זאת בגלל שלא שמרתי כמו שאני רגילה לשמור המדדים השתגעו.
בקיצור ההודעה יצאה הכי לא ברורה שיש. לא חייבים לענות. עייפה מלנסות להבין לבד מול האינטרנט את הערכים.
נלך לרופא שנראה אותו מושך לי בשיער ואומר כמו כל השנים ... הכל בסדר...

אבי519

New member
מה קודם למה- הנשירה לדיטה הקטוגנית או להפך ?

מניסיוני רב השנים ורב הדיאטות לאחר שכל דיאטה איבדתי חלק ניכר מהשיער...
וגם קראתי איפה שהוא ( מצטער שלא זוכר איפה) שזה קשור לעצם זה שעושים דיאטה, כלומר אכילה עם גרעון קלורי גורמת לנשירת שיער בכל מקרה אצל אנשים מסויימים.
(אני לא התרגשתי מזה כי זה ממילא קורה לגברים שממיילא אצלם יש את התהליך שבו הטוסטסטרון עולה לפדחת ודוחף את השער מהקרחת לכוון הגב, אז הדיאטה קצת מזרזת את התהליך הבלתי נמנע הזה.)
&nbsp
דיאטה קטוגנית אמורה להיות דיאטה בריאה כי הגוף לא זקוק לפחממות, ואמור להסתדר מעולה בלי שום פחממה.
אבל את צריכה להקפיד שאת מקבלת את כל הויטמינים והמינרלים שבאים בדרך כלל ביחד עם הפחממות ולא נמצאים בבשר.
הכי בטוח כדי למנוע חוסר בחומרי תזונה זה לקחת בזמן הדיאטה מולטיויטמין-מולטימינרל איזה שהוא (כמו- "צנטרום "וכ"ד)
&nbsp
הבעיה שלא שמים לב אליה בדיאטה קטוגנית , במיוחד את את אוכלת כמו כת הנאו-פליאו, זה שהחיות אנחנו אוכלים ניזונות מאוכל רע ולכן השומן שלהם הוא שומן לא בריא, בניגוד לחיות שחיות על מרעה טיבעי.
כדי למנוע כולסטרול LDL CRT גבוה וכל יתר הדבריפ שגורמים ל סתימת עורקים, צריך לאזן את השומנים הלא רוויים אומגה 3 והאומגה 6 בתזונה, ואי אפשר לעשות את זה אם אוכלים רק בשר של פרות. צריך לאכול גם דגים - סלמון וכ"ד. בבשר בקר וצאן עדיף לאכול בשר של חיות מרעה, למשל כבשים ועיזים או בשר פרות מרעה... שיש בהם יותר אומגה 3.
&nbsp
ולמרות ההתלהבות מאכילת אברים פנימיים ושומן ... אני לא ממליץ לך לאכול כבד של פרות וחיות משק כי חוץ מחומרים מזינים וויטמינים שיש בכבד, יש שם גם כל הרעלים שחיות המשק אוכלות מהאוכל הזבל והתרופות שהן מקבלות וכל הרעלים מצטברים בכבד.

trilliane

Well-known member
מנהל
יש סיבה רפואית לדיאטה הקטוגנית? רושמים אותה לחולי אפילפסיה

כמוצא אחרון; היא אינה דיאטה טבעית לגוף אלא דיאטה קיצונית ולא מאוזנת, ויש לה תופעות לוואי.
https://he.wikipedia.org/wiki/דיאטה_קטוגנית
אם אין סיבה רפואית דווקא לדיאטה הזאת והמטרה היא לרדת במשקל, הייתי בהחלט קובעת פגישה עם דיאטנית (בכל מקרה מה יש לך להפסיד?).

זאת הדיאטה היחידה בה ירדתי במשקל והייתי ממש שבעה

ידוע לי שזה עבור חולים אפילפטיים, דיאטה לפני מאה שנה, הגעתי אליה דרך הפליאו שאני מאוד מאמינה בה, ועוד יותר מזה באטקינס שזה על אותו הרצף פחות או יותר

trilliane

Well-known member
מנהל
אני מבינה, אבל זו גם דיאטה בעייתית ולא מאוזנת שפוגעת לך בגוף

וזו לא הפעם הראשונה שאני שומעת תיאורים כאלה, אגב... נזכרתי בכתבה הזאת, למשל:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4963489,00.html
&nbsp
קיצוניות אינה בריאה. לכי לדיאטנית/תזונאית, תרכיבו דיאטה מאוזנת שמתאימה לך. ירידה במשקל היא לא חזות הכול. עדיף להיות בריא וקצת פחות רזה מלשגע את הגוף (זה הניסוח שלך) ולגרום לעצמך נזקים שעלולים להשפיע לטווח ארוך.

תודה על הקישור

אז ככה, בתחילת הדרך הייתי מאוד קיצונית וגם עשיתי פעילות גופנית הרבה יותר גדולה מהרגיל (והשינוי התחיל והצליח ממש כשהייתי לצד אימי במשך שבוע בבית חולים היא יצאה משם בנס באותו הזמן גנבו לי את האופנים ולא מיהרתי לקנות חדשות בשביל להפעיל את עצמי יותר) עשיתי שינוי דרסטי וניקיתי את כל הממתקים והסוכרים לאפס, את הפחמימות לאיזה 40 גרם, אחרי שקראתי את הכתבה הבנתי מה שאני, אני לא עומדת בקיצוניות מנסה לדבוק בה ובגלל שירדתי המון במשקל אני מרשה לעצמי לאכול פרי למשל כשבא לי מתוק.
אני צריכה ללכת ולבקר דיאטנית אני קצת חוששת שהיא תשבור לי את כל הדברים שהאמנתי בהם בדיאטה הקטוגנית ולצאת מבולבלת לגמרי.
בגלל שאני עצלנית אני לא רוצה להיות משועבדת לאוכל ולאכול לפי משקל כל כמה שעות, בקטוגנית את אוכלת מנת בשר גדולה והראש שלי שקט לשאר היממה.
צריך לאכול במידה. תודה

trilliane

Well-known member
מנהל
למה את חוששת לשפר את המצב? הרי לו היה מצוין לא היית כאן

אם את חוששת שהיא "תשבור לי את כל הדברים שהאמנתי בהם בדיאטה הקטוגנית" סימן שאת עצמך חושדת בכך... מה תעזור ההתחבאות מהאמת? את כותבת על ראש שקט, אבל לא נראה לי שזה המצב באמת.

הלכתי קצת לאיבוד

אני לא חוששת לשפר את מצבי.
אני מאמינה שחסרים לי בגוף תוספים
מאמינה שמשהו התפספס לי בדרך
אני לא מתחבאת מהאמת
כל תקופה יש בה את האמת שבה
לא ירדתי במשקל רק מטעמי יופי, הייתי בחריגה היו לי בצקות ברגלים
לא מתחרטת לרגע על התקופה שהייתי בתזונה הקטוגנית היא תהיה תמיד הבסיס לחזור אליו
עשית קצת שקשוקה, ושקשוקה זה לא קטוגני

אבי519

New member
כמה דברים לגבי פליאו ותזונה קטוגנית

1. הבסיס של הפליאו שאומר שאכילה טיבעית כמו שהאדם אכל במהלך ההתפתחות שלו לאורך מליוני שנים היא אכילה בריאה ונכונה יותר היא חשיבה נכונה מאד ויש הרבה מחקרים ועובבודת שתומכות בזה.
2. תזונה קטוגנית ו\או מופחתת פחממות היא בריאה, ובה להרזיה מהירה, טובה נגד מחלות קרדיווסקולריות... לדעת ההסתרות הרופאים הקרדיולוגים , ראי לינק עמוד 14 . 3. אבל ההמלצות האלה מבוססות על דיטות שמכילות פחות פחממות ויות ר שומן וחלבון אבל גם את כל הויטמינים המינרלים, סיבים תזונתיםם וגם מוגבלות במספר הקלוריות לסה"כ קלוריות שהגוף צריך לשמירה על משקל תקין .
אבל : לחברה מהפליאו יש מספר טעויות , טועת ראשונה זה אכילה מוגזמת של כבד
ואיברים פנימיים - איברים פנימיים ובמיוחד כבד מכיל את כל הרעלים שהחיה אוכלת והחיות בימנו אוכלות הרבה רעלים.
שומן צריך להיות מוגבל ל כ 30 % מסה"כ שומן , החומצות אומגה 3 ואומגה 6 צריכים להיות מאוזנים, השומן הרווי צריך להיות גם מוגבל יחסית ליתר השומנים וזה לא כך בתזונה של הפליאו.
בשר על האש - מאד לא בריא בגלל כל החומרים המסרטנים שיש בתוצרי שריפה עשן.
קיטניות- בקטניות יש הרבה אבות מזון חיוניים הפליאו לא אוכלים משום קטניות וזה חבל.
מלח- מלח זה אחד הכימיקלים המזיקים ביותר שהאדם המודרני הוסיף לתזונה שלו , המטרה היה במקור לשימור אבל היום משמש יותר להגברת הטעם , ככל הידוע לי הפליאו לא נמנעים לחלוטין ממלח כפי שהיו אמורים להימנע.
http://www.tevalife.com/article.asp?id=3621
( אבותינו הפליאוליטיים האמיתיים לא השתמשו בכלל במלח, הם צרכו פחות מ 250 מיליגרם מלח ליום , בתזונה המודרנית יש כ5000 מיליגרם ויותר).

לינק המלצות הקרדיולוגים בישראל (חפשי "דיטה דלת פחממות" עמוד 14 -15) :
chrome-extension://oemmndcbldboiebfnladdacbdfmadadm/http://his-files.com/pdf/המלצות סופי מתוקן 4.6.15.pdf

trilliane

Well-known member
מנהל
"כמו שהאדם אכל במהלך ההתפתחות שלו לאורך מליוני שנים"

זה משפט כ"כ לא מדעי, שלא לומר נאיבי... לא נותר לי אלא לקשר למה שכבר כתבתי בעבר:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1148/182723142
&nbsp
לגבי תמיכה מחקרית בפליאו, להלן סקירה שכתבה ד"ר בת חן וולף, דיאטנית קלינית מוסמכת, דוקטורנטית במחלקה למדעי הצמח במכון ויצמן למדע:
http://davidson.weizmann.ac.il/onli...hysiol/דיאטת-פליאו-–-האם-יצאנו-כבר-מעידן-האבן
&nbsp
בכתבה מקושרת הרצאת טד שעוסקת בביסוס הארכיאולוגי של תזונת פליאו. בגדול, המרצה אמרה הרבה מהדברים שכתבתי בעצמי (בלי להיות ארכיאולוגית או תזונאית, פשוט מתוך היגיון בסיסי): אין ולא הייתה דיאטה פלאוליטית אחת מכיוון שהיה שוני בתזונה בכפוף לגאוגרפיה, אקלים ועונות השנה; לאדם מודרני אין שום דרך לאכול באמת כמו האדם הקדמון כי המזון שלנו כיום (גם הלא מעובד) הוא כולו חקלאי ומעשה ידי אדם (יצרנו ברירה מלאכותית על הצמחים ובעלי החיים שאנחנו אוכלים). המשמעות היא גם שאדם קדמון באזורנו (לדוגמה) לא אכל בננות, אבוקדו, תירס, פירות יער ועוד, מאחר שכל אלה (ואחרים) אינם טבעיים לאזור והתפשטו בעולם רק במאות האחרונות. כמו כן לא נכון לומר שהאדם הקדמון צרך הרבה בשר אדום או שלא צרך דגנים וקטניות. לסיום, היא הדגישה את חשיבות הגיוון, הימנעות ממזון מעובד וממותק וכו', עקרונות שלמעשה קיימים כיום בכל תזונה מאוזנת ומומלצת ע"י תזונאים ודיאטנים.
&nbsp
נ.ב.
אם היא תחפש במסמך "דיטה דלת פחממות" היא לא תמצא, כי אין מילה כזאת "דיטה". במסמך כתוב "דיאטה דלת פחמימות" (ולכן זה מה שצריך לחפש כי רק זה מה שהמחשב יוכל למצוא).

אבי519

New member
זה מאד מדעי , וממש לא נאיבי

אבולציה זה מדע.
רוב המדענים מסכימים לטענה זאת , הויכוח הוא בכלל לא על העיקרון אלא מה בדיוק התזונה הנכונה שעליה התפתח האדם .
אספתי כמה ציטוטים הבאים של פרופסורי ודוקטורים לרפואה.
(לא טרחתי לאסוף גם את לינקים אבל הכל נמצא ברשת ומי שרוצה לבדוק, אפשר לחפש את המקור בגוגל בקלות)

trilliane

Well-known member
מנהל
מי אמר שאבולוציה אינה מדע?!

"מה בדיוק התזונה הנכונה שעליה התפתח האדם" זה שוב משפט לא מדעי, אבל אין לי כוח לחזור על עצמי כשאתה פשוט מתעלם ממה שאני כותבת. כל עוד אתה לא טורח לקרוא את מה שכתבתי, אין לי שום כוונה לקרוא את המידע שאתה מביא. אני כותבת א' אתה מתייחס ל-ב'. אני לא יודעת אם זו בעיה בהבנת הנקרא, קריאה סלקטיבית או שפשוט לא מעניין אותך לקרוא מקורות שלא בחרת בעצמך, אבל זה כבר גובל בגסות רוח.

אבי519

New member
במקרה זה אני מתייחס לאחת הנקודות שכתבת כי זה נושא כבד וחשוב

הנושא היה התפתחות האדם לאורך מליוני שנים כלומר - אבולוציה.
וזה היה בהמשך לזה שאני טענתי שהבסיס הרעיוני של הפליאו הוא נכון מדעית ועקרונית.
ולא תמיד אני מתיחס לכל מה שכתבת בהודעה מכמה סיבות
א. ההודעות שלך ארוכות וכוללות הרבה נושאים שונים ולא תמיד אני יכול מקוצר זמן בהודעה אחת להתייחס לכל דבר שכתבת.
ב. לא תמיד יש לי מה לומר בכל נושא שאת מעלה.
ג. לפעמים את כותבת משהו, גם אם אני לא בדיוק באותה דעה אבל אני לא מרגיש צורך לפתח ויכוח סביב זה. ואני מבין שזאת דעתך ואני מכבד אותה.
ד. לפעמים אני פשוט מתעייף מהויכוח האין סופי ולא רוצה לחזור על דברים שכבר אמרתי .
&nbsp
מצד שני יש לי אותהטענה לגבייך ושמתי לב שאת לא קוראת בכלל את הלינקים שאני מביא כי את לא מתייחסת אליהם בכלל.

trilliane

Well-known member
מנהל
זו לא דעה... וכאמור, מכיוון שאתה לא מגיב לעניין ואין קשר

לדבריי, אני אכן לא רואה סיבה לקרוא את הקישורים שאתה מביא. כאמור, ביום שבו תתייחס עניינית לדברים שאני כותבת ותגיב למקורות שאני אשכרה מביאה, יהיה על מה לדבר.

אבי519

New member
אני כתבתי שלמרות הרעיון הבסיסי של הפליאו נכון

הרעיון שאומר שהאוכל הכי בריא זה האוכל שהאדם התפתח עליו במשך האבולוציה שלו.
אניכותב כל הזמן שאני לא מסכים עם הפליאו בהרבה דברים, ושיש הרבה טעויות בגישה שלהם - וציינתי את הטעויות והנקודות שבהם אני לא מסכים איתם.
למשל כתבתי שכמו שחיות המשק לא אוכלות אוכל בריא ולכן הבשר שלהם לא בריא כמו הבשר שאכלו אבותנו... את חוזרת על זה בהודעה שלך (הארוכה זאת מהלינק) ולכן אני לא מוצא צורך להגיב על זה כי ממילא אני מסכים שהפליאו כפי שהם אוכלים היום זה לא טוב ולא בריא.
אבל את חוזרת על זה שוב ומציגה אותי כאילו אני אמרתי שאני תומך בפליאו - מה את רוצה שאני אגיד לך על זה ?

בנושא של הספר- "בטן של חיטה"- כתבתי שקראתי את הספר ואני מסכים איתו על נקודה אחת בספר מנגנון ביוכימי אחד שהוא פשוט מסביר אותו יפה ורק על זה המלצתי בספר הזה.
לא כתבתי שאני מסכים איתו בכל מה שכתוב בספר ולא מסכים איתו שאף אחד לא צריך בכלל לאכול חיטה , ולא חושב שחיטה זאת הבעיה התזונתיתי היחדיה והכי חשובה בעולם, ולא לכל יתר התאוריות שהם אינטרפטציות שלו בלבד, והוא גם אומר שזה רעיונות שלו בלבד
אני ממש לא ממליץ לא לאכול בכלל חיטה כמו שהוא כותב וזה למרות שהוא לא איזה סטודנט אלא רופא מדופלם בעל תואר דוקטור לרפואה ומומחה בחירורגיה וכ"ד..
להפך אני לא רואה הבדל בין עמילן מתירס לעמילן בחיטה , לדעתי צריך להגביל את כל העמילן בתזונה כי אנחנו אוכלים יותר מידי עמילן.
אבל את כל הזמן חוזרת ותוקפת אותי כאילו אני ממליץ על הספר הזה כמו שחרדי ממליץ על עשרת הדיברות - וזה ממש לא כך.
עוד דבר שנזכרתי עכשיו :
ובאותו הקשר לעמילן כתבתי שרצוי מאד להגביל עמילן, גם מאורז גם מתירס וגם מתפוחי אדמה - את כתבת שאני כתבתי שאסור לאכול תפוחי אדמה...

דבר נוסף: צרפתי לינק לחוות דעת של ההסתדרות הרפואית שבה הם ממליצים על תזונה קטוגנית ותזונה דלת פחממות ... ואת לדעתי לא טרחת לקרא את זה בכלל, וצרפת לי כתגובה לינק למאמר של דיטאנית !!
לא הבנתי אם את מתכונת להשוות את דעתה של דיטאנית , לדעתם של בחירי הקרדיולוגים בישראל ? או שזה מה שמצאת נגד הפליאו .
אגב בניגוד למאמר הזה, הפליאו זה לא "דיאטה עם תפריט אחיד וקבוע " זאת יותר פילוסופיה ותורת חיים, זאת מעין כת שגובלת באמונה דתית וגם אין בניהם אחידות בתזונה ובמה שהם אוכלים או לא אוכלים זה יותר דומה לצימחונות וטיבעונות .
אלה כתות שאומרות מה אסור לאכול אבל לא בדיוק ממליצות מה וכמה כן לאכול כמו בדיאטה מסודרת.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא הצגתי אותך כתומך בפליאו ולמעשה לא התייחסתי לדיאטה עצמה

אלא לרעיון שעומד מאחורי הצגת הדברים באופן הלא מדעי ולא מדויק הזה. כאמור, הניסוחים שלך לגבי האבולוציה והתזונה שטחיים ולא מדעיים, נימקתי והסברתי מדוע, ולכן איני רואה טעם לחזור על הדברים עד אין קץ. חבל, אבל כנראה אינך מסוגל להבין.
&nbsp
אגב, קראתי את המסמך של ההסתדרות הרפואית (ולמעשה התייחסתי אליו בהקשר לתזונה הים תיכונית, זוכר? ניסיתי להבין ממך מדוע אתה נגדה כשהם דווקא כן ממליצים עליה, ואתה סירבת לנמק מדוע אתה מקבל המלצות מסוימות שלהם ופוסל אחרות, אף שאלה אותם מומחים שבדקו את כל הדיאטות באותם קריטריונים). הם לא מתייחסים נקודתית לדיאטה קטוגנית אלא באופן כלל לדיאטות דלות פחמימות (ויש הבדל משמעותי עד כמה הדיאטה אכן דלה בפחמימות).
&nbsp
בכל מקרה, זו סטייה מהנקודה. הנקודה שלי הייתה להצביע על ניסוחים לא מדעיים שכתבת ומדוע (בניגוד לדבריך) אין שום היגיון בביסוס של דיאטת פליאו כקונספט (ומכיוון שגם ארכיאולוגית שחוקרת את הנושא אמרה אותם דברים, הרי שכיוונתי לדעת גדולים). אין פירוש הדבר אם הדיאטה עצמה כדיאטה טובה או רעה, זה עניין נפרד. דיאטת פליאו אפשר לשפוט כמו כל דיאטה אחרת, בכלים המדעיים הקיימים; אבל מי שחושב שהוא אוכל כמו האדם הקדמון, חי בסרט.

אבי519

New member
לעולם לא כתבתי שאני נגד התזונה היים תיכונית !

11. אני ממש לא נגד התזונה הזאת- להפך הגמור אני מאד בעד התזונה הים תיכונית.
(אלא שהתזונה שנהוגה בישראל היא ממש לא "תזונה ים תיכונית" כשמדובר על תזונה ים תיכנית מדובר על התזונה שנהוגה ביוון, בדרום איטליה, בדרום צרפת בעיקר ששם אוכלים אוכל טיבעי מגידול מקומי, מאכלי ים רבים , והבשר הוא בשר בעיקר של עופות וחיות מרעה)

2. במסמך של הקרדיולוגים הם גם מתיחסים בפרוש גם לדיאטה קטוגנית, כנראה לא קראת בעיון.

3. בקשר פליאו-
התזונה של כת הפליאו היא לא קבועה , יש בינהם גם חילוקי דעות, היא בבסיס אכילת אוכל טיבעי , המנעות מאוכל מעובד, ודלת פחחמות -ועם העיקרון הזה אני מסכים, אבל כמו שכתבתי קודם פעמים רבות היא ממש לא התזונה של האדם הקדמון ומלאה טעויות גסות כמו אכילת מלח, המנעות מקטניות, אכילת בשר צלוי עם האש ואכילת בשר ואיברים פנימים של חיות משק שאוכלות אוכל לא טיבעי , ומקבלות תרופות.

trilliane

Well-known member
מנהל
בקצרה

1. הם פירטו למה הכוונה וכך גם משרד הבריאות. אתה לא קיבלת את ההגדרה שלהם.
&nbsp
2. קראתי בעיון ויותר מפעם אחת. הם לא מתייחסים, הם מזכירים את עצם קיומה.
&nbsp
3. שוב, לא התייחסתי לדיאטה עצמה אלא לביסוס המדעי שלה. למעשה ציינתי שיש בה עקרונות שמומלצים באופן כללי ע"י דיאטנים.

אבי519

New member
אם תעברי על כל המסמך שלהם תראי שיש להם המלצות שונות

על דיאטות שונות, ולכל אחת מהדיאטות יש יתרונות וגם חסרונות .
כלומר הם ממליצים על דיאטה אחת שהיא מומלצת ללחץ דם (בגלל א ב ג) ודיאטה אחרת להרזיה (בגלל ד ה ו )....וכן הלאה.
יש להם גם לינקים למאמרים מדעיים שאם תעייני בהם את יכולה לדעת בדיוק מה טוב בכל אחת מהדיאטות האלה.
מה שאני עשיתי אחרי שקראתי המון מאמרים מדעיים כאלה, ולאורך תקופה די ארוכה, על כל מיני דיאטות ושיטות תזונה בעולם , על היתרונות ועל החסרונות של כל דבר ( ורק חומר ממאמרים מדעיים כאלה) תפרתי לעצמי חיבור\סיכום של כל הדברים הטובים מכל סוגי הדיאטות .
הדיאטות הבסיסיות שהתבססתי עליהן הן דיאטה ים תיכונית (לקחתי את מה שטוב בדיאטה הזאת) ודיאטת דש כנ"ל.
לבסיס של הדיאטות האלה הוספתי המנעות מוחלטת ממלח, מסוכר, משמן מזוקק, וממוצרי מזון מעובדים. וצימצום של עמילן ופחמימות (למינימום שבו הפחממות יהיו כ 45% מהקלוריות).
מה שנשאר לאכול זה הרבה ירקות פירות קיטניות, מעט דגנים מלאים (רצוי טיבעי ואורגני כמו בתזונה ים תיכנית ) וגם ביצים, מעט בשר רזה (עוף) דגים, ומעט מוצרי חלב דלי שומן , ומינון מוגבל של שומן מהסוג שלא מכיל יותר מידי אומגה 6 , אגוזי מלך, זרעי פשתן, שמן זית, אבוקדו להשלמת השומן (לא יותר מ 30% מהאנרגיה משומן שרובו מהצומח).
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
עברתי. ואני ממש לא מתדיינת איתך איזו דיאטה עדיפה.

התייחסתי אך ורק למה שאשכרה כתוב במסמך. לצערי אתה כנראה לא מסוגל לכך.

למעלה