יש דרך לתסף מינראלים למים מבלי לסחוב בקבוק מהסופר?

יש דרך לתסף מינראלים למים מבלי לסחוב בקבוק מהסופר?

אני חושבת שחסרים לי מנרלים בגוף. כי כשאני שותה מים מנרלים אני מרגישה ישר שהתחזקתי.
שאלה בטח אחרת איך הופכים את המים לבריאים יותר?

אבו זקן

New member
תיסוף

הייתי ממליץ להתחיל מבדיקת דם שתראה אם באמת יש לך מחסור במינרלים, ואם כן מה בדיוק חסר לך. מים מינרליים הם בעיקר בזבוז כסף (וגם שוד משאבים ציבוריים ע"י חברות פרטיות אבל זה בטח פחות מעניין אותך).

אבו זקן

New member
איזה מינרלים יש במים המינרליים?

סידן, מגנזיום, נתרן, אשלגן, יוד ואולי עוד משהו. נתרן בטח אינו תוסף רצוי, כמות הסידן במי ברז פשוטים גדולה (לצערם של הקומקומים החשמליים שלי לדורותיהם) ורמת שאר המינרלים בגוף ניתנת לבדיקה במעבדה. בתזונה מערבית נורמלית אם אין בעיות ספיגה מיוחדות לא סביר שייווצר מחסור באלה, ואם בכל זאת נוצר הרבה יותר הגיוני לטפל בו ישירות ולא דרך מי השתיה.

רוב הזמן נח

Well-known member
המגנזיום במים חשוב

יותר מהתזונה. כי מגנזיום נספג יותר מהמים.
יש מים מינרלים עם מגנזיום ויש כאלה עם יותר מגנזיום.

החלודה מהצנרת של הברז מאוד מזיקה לבריאות. אני מתחיל להרגיש רע מהטעם אחרי שתית כוס מים אחת כזאת.

אבו זקן

New member
אני מתייחס רק לשאלה שפתחה

מי שרוצה לתסף מים רגילים במינרלים כדי לחסוך את סחיבת הבקבוקים כנראה לא מודאג מהטעם או מהחלודה.

רוב הזמן נח

Well-known member
תיסוף המים הוא לא כל כך מוצלח

ואי אפשר להשוות את זה למים הטיבעיים.
&nbsp

אבי519

New member
חלודה של הצנרת זה ברזל ואבץ וזה דווקא לא מזיק (אולי להפך).

תלוי כמובן בכמות , עודף בהחלט מזיק.
מצד שני בישראל חסר נחושת , שבחול מקבלים אותה ממים שעוברים בצנרת נחושת לפעמים בעודף , בארה"ב אנשים לפעמים מקבלים הרעלת נחושת.
בישראל יש אנשים שסובלים מחוסר בנחושת - גורם לאנמיה ועוד..
בנוסף חסר יוד בגלל ההתפלה של המים , עד היום תושבי ישראל קיבלו את היוד מהמים מאז שהתחילו בהתפלה יש בעיה, מי שלא אוכל דגים קבוע רצוי שייקח תוסף יוד.
מה שעלול להזיק במים זה מתכות כבדות ורעילות כמו כספית עופרת בדיל וכ"ד אם יש כאלה , בישראל עקרונית מקפידים שלא יהיה אבל לא בודקים מספיק.

רוב הזמן נח

Well-known member
בצנרת יש גם מתכות רעילות שמשתחררות ממנה בגלל שהחלודה מפרקת

את הצינור.

אבי519

New member
צינור מברזל מגלוון עשוי ברזל ומצופה באבץ , אלה שתי מתכות לא

לא מזיקות . ואין בצנרת הזאת מתכות רעילות אחרות .
עם הזמן הצינור מיצטפה מבפנים בשכבה של אבנית - קרבונטים של סידן ומגנזיום שגם הם לא מזיקים.
לעומת זאת צינור נחושת עלול להפריש תחמוצת נחושת שהיא רעילה , וגם להעלות את ריכוז הנחושת במים לרמה רעילה .
בארצות הברית נוהגים להשתמש בצנרת נחושת בבתים ואכן יש שם בעיות של הרעלות כאלה, בישראל כמעט שאין צנרת מנחושת. מלבד בבצנרתשל מים חמים - ולכן לא כדאי לשתות או להשתמש לבישול מים מברז המים החמים בבית.
צנרת של מים מטופלים ( שמוציאים מהמים את האבנית ) לא מיצטפה באבנית ולכן יותר מתכת נכנסת למים האלה. ולכן גם הכי גרוע זה צינור נחושת או פליז ביחד עם פילטר נגד אבנית .
צנרת מפלסטיק תיקנית מיוצרת מפלסטיק מיוחד מאושר למזון ולכן לא אמורה להפריש כלום למים .
&nbsp

רוב הזמן נח

Well-known member
הצינור יכול להיות עשוי מעוד כל מיני מתכות

שיתכן שהן בכמות קטנה אז החוק לא מתייחס אליהם.
ומתכות כאלה גם בכמות קטנה מזיקות.
&nbsp
&nbsp
כל פלסטיק בחום מפריש חומרים.
&nbsp

אבי519

New member
נכון אבל יש כמויות שהגוף שלנו מסוגל לסבול בלי שום בעיה

גם במי מעיינות מהרים יש עקבות של מתכות לא בריאות מינרלים לא רצויים ורדיואקטיביים - אבל גם אלה כמו החומרים שנפלטים מהצנרת הם ברמה שלא משפיעה על הגוף.

אבי519

New member
אם למים יש צבע לא שקוף לא מומלץ לשתות אלא לפתוח את הברז

עד שיצאו מים צלולים .
זה מספיק.

למה הזילזול בסוף? מי אמר שלא מעניין אותי משאבים ציבוריים?

אני מטיבת לכת ומטיילת כל שבת שניה, שומרת ועידה למה שקורה בטבע במדינה שלי יותר מהאזרח ממוצע.

אבו זקן

New member
אם את צורכת מים מינרליים תוצרת הארץ

את שותפה להרס הסביבה. האבסורד בגדול ביותר הוא מי עין-גדי: לוקחים מים מנווה מדבר יחיד במינו ומבקבקים אותם. למה? כי בשנות החמישים הקיבוץ שהיה אז בקצה העולם קיבל היתר להשתמש במים לצרכי חקלאות (וגם זאת הייתה טפשות גדולה) ומאז אף אחד לא משנה את זה. גם מי עדן ונביעות משתמשים במים שהיו מביאים הרבה תועלת לציבור אם היו מניחים להם לזרום בנחל. אם את שותה מים מיובאים הנזק היחיד לסביבה הוא הפחמן הדו-חמצני שנוצר בשינוע שלהם, וזה באמת די זניח.
&nbsp
מכל מקום, את צודקת בכך שהייתי צריך לנסח אחרת את ההודעה, ואני מתנצל.

אבי519

New member
אני שמעתי שהם לא מונעים את הזרימה בנחל

שמעתי פעם ממישהו שבנה להם מערכות מים שיש להם מערכת ששואבת את המים מהסוף של הנחל ומזרימה אותו חזרה למקורות הנחל ... יש עליהם פיקוח ואסור להם לגרום להקטנת הזרימה בנחל .
חוץ מזה שכולנו שותפים להרס הסביבה הגדול ביותר שנגרם ע"י המוביל הארצי ששואב את המים מהכינרת מיבש את הכינרת את הירדן ואת ים המלח .
אז מה - שלא נשתמש מים בכלל ? או שלא נאכל ירקות וירקות תוצרת הארץ כי לא תהיה חקלאות בישראל .
בנוסף המים המינרלים זאת כמות אפסית לעומת השאיבה של חברת מקורות וזה בטל בשישים לעומת הנזק שמקורות עושה בשאיבת מים מכל הנחלים והמעיינות בישראל.
אבל משום מה כל מיני מטיפי איכות הסביבה, שונאי קיבוצים, ויחצנים של יבואני מים מינרלים מחו"ל פילטרים של מים ומערכות טיהור מים ... חברו יחד נגד יצרני המים המינרלים ושוטפים לנו את המוח. - הם משקיעים הון בפרסומות בעד ונגד ובשטיפת מוח - שאל את אורי גוטליב.

אבו זקן

New member
והרי החדשות: כבר לא שואבים מים מהכנרת

אפילו חושבים לבצע תהליך הפוך ולהזרים אליה מים מותפלים.

אני לא "שונא קיבוצים" וגם החברה להגנת הטבע לא. אינני יכול להוכיח לך שאין לי אינטרסים סמויים, ואני מזמין אותך פשוט לבוא לבקר בשמורת עין-גדי ולהתרשם במו עיניך.

אבי519

New member
אני שותה מים מהברז אצלי בבית - ככה ישר בלי שום פילטרים

למעלה