בדיקת מי ברז בחינם,יש דבר כזה?

בדיקת מי ברז בחינם,יש דבר כזה?

עברתי דירה מלפני כמה חודשים
בעלי הדירה הקודמים היו זקנים ועברו לבית אבות, ואו שהם לא מבינים או שהעדיפו להסתיר זאת ממני
כשפתחתי את הברז יצאו מים חומים, הסבירו לי שזה חלודה, אז סחבתי מארזים של סודה לשתיה
לפני כמה חודשים בתשלום המים היה כתוב משהו לגבי חידוש הצנרת או משהו כזה אני צריכה לחטט ולבדוק.
א. בכלל לא חשבתי לשאול את חברת החשמל אם הם יכולים לבדוק אם יש לי חלודה ואם זה נובע מהצנרת שהם אחראים לה
ב. האם יש גורם שאפשר לבקש ממנו בדיקת מים חינם, בלי שיהיה לו צד ואינטרס למכור לי משהו או לומר לי מצד שני שהמים בסדר גמור כשהם לא בסדר?
ג. יש לציין שהמים לי כבר לא בצבע חום מבהיל

אבי519

New member
זאת תופעה ידועה נפוצה ולא מזיקה

במיוחד בבתים ישנים בהם הצנרת עשויה מברזל מגלוון ( ברזל מצופה אבץ) כאשר המים עומדים בצנרת הרבה זמן חלודה מהצנרת ( ברזל ) מצטברת ונותנת צבע חום למים.
הפתרון הוא פשוט לפתוח את הברז מספיק זמן עד שיוצאים מים צלולים.
החלודה לא מזיקה, אבל אם המים עמדו הרבה זמן יש בהם גם יותר חיידקים וזה כן עלול להזיק.
אין שום צורך לבזבז כסף זמן על בדיקות , במיוחד שהבדיקות לא כוללות בכלל כמות של ברזל ואבץ שלא נחשבות למתכות רעילות בכלל.

אבו זקן

New member
חברת חשמל?

המונופול השתלט גם על הספקת המים?
&nbsp
יש חברות שמבצעות בדיקת מי הברז בתשלום. אני לא יודע להגיד בוודאות שאין להם אינטרס.

trilliane

Well-known member
מנהל
אין מה להילחץ, זה קורה כשהמים עומדים (כי לא משתמשים בברזים)

או אחרי שעושים תיקונים בצנרת... פשוט מחכים שהמים יחזרו להיות צלולים, וכפי שכתבת בעצמך, הבעיה כבר לא קיימת.
&nbsp
אגב, אם יהיו לך שאלות נוספות בנושא צנרת, תיקונים בבית וכיו"ב, כדאי לשאול בפורום "עשו זאת במו ידיכם". יש בו תותחים אמיתיים שמבינים עניין (וגם ידעו להפנות אותך לאיש מקצוע במצבים שאי אפשר לעשות לבד).

מהתגובות שאני מאוד מעריכה. תודה

ולמה? כי הפורומים בתפוז תמיד הוכיחו את במהימנותם ובמקצועיותם
תודה!
אשתמש בזה

למעלה