יש עצה אכול ביצה - אין צורך להגביל כולסטרול במזון

אבי519

New member
יש עצה אכול ביצה - אין צורך להגביל כולסטרול במזון

זה לא חדש זה כבר מ 2015 רק במקרה קראתי את זה שוב היום, וזכרתי שמישהו כאן היהי מודאג מהכולסטרול בללבות עוף...
אז אני מצרף את הקטע שבו זה כתוב.
זה כתוב במסמך שמוציא משרד הבריאות בארצות הברית ובדרך כלל כל משרדי הבריאות בעולם מאמצים את ההמלצות שלהם.

כתוב שם : בעבר היתה המלצה להגביל את כמות הכולסטרול במזון ל 300 מ"ג ליום , אבל מאחר שנמצא במחקרים כי אין קשר בין כמות הכולסטרול שאוכלים לבין כמות הכולסטרול שנמצא בבדיקות דם ירדו לחלוטין מההגבלה הזאת והיום אין שום הגבלה לכמות כולסטרול במזון.

אבי519

New member
ולא להתבלבל עם בשר אדום ושומן רווי אותם כן צריך להגביל

את כמות השומן הכללית רצוי להגביל , להעדיף שומן לא רווי מהצומח ואומגה 3, ויש הוכחות שבשר אדום ושומן רווי כן מזיקים לבריאות.

בנוסף יש המלצה להרבות באכילה של ירקות ופירות ולהגביל את כמות המלח .

https://health.gov/dietaryguideline...015-Dietary-Guidelines-Advisory-Committee.pdf

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
מתוך ניסיון שלי הכולסטרול יורד ב 10 אחוז אצלי ללא בייצים

אבל התרומה העיקרית הייתה עוף - אבל אני כבר יותר מ 15 שנה צמחוני ועכשיו טבעוני מתשרי.

אבי519

New member
מהמחקרים עולה שהכולסטרול שיש לנו בדם הוא לא הכולסטרול

שנמצא במזון.
כנראה שהכולסטרול שאוכלים אחרי שמגיע לכבד מתפרק שם למרכיבים שלו הכבד מיצר כולסטרול בהתאם לצורכי הגוף .
מצד שני עודף של שומן רווי באוכל גורם לכבד ליצר יותר כולסטרול מהסוג הרע LDL ופחות כולסטרול מהסוג הטוב HDL .
שומן רווי בדרך כלל יש בשומן מהחי אבל לא כל השומן מהחי הוא שומן רווי ומצד שני יש גם בצמחים שומן רווי למשל בשמן דקלים יש כחמישים אחוז שומן רווי .
הגוף צריך גם שומן רווי וגם לא רווי אבל הכל במידה.
בקשר לביצים בשר וכ"ד - אפשר לאכול כמה ביצים בשר וכ"ד שרוצים בתנאי שכמות השומן ובמיוחד כמות השומן הרווי הכללית שיש במזון לא תחרוג מההגבלה של כמות שומן רווי שנחוצה לגוף . כל תוספת של שומן רווי מעבר לערך הזה תגרום לעליה של הכולסטרול ה LDL .

תזונה צמחונית וטיבעונית היא בריאה כי יש בה הרבה שומן לא רווי ומעט שומן רווי - אבל זה בתנאי שלא אוכלים שומן שהורווה בצורה מלאכותית כמו מרגרינה, או "שומן צימחי מוקשה", שזה שומן שהוא רווי בצורה מלאכותית ולכן הוא מכיל גם הרבה שומן רווי ויותר גרוע מכיל גם שומן טראנס .

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
בקשר לתזונה צמחונית

קראתי לא מיזמן סקירת מחקר גדול שטוען שחלב בכמויות גדולות מסוכן גם לנשים וגם לגברים - מות מוקדם- אבל המחקר היה על אוכלי כל- האם ראיתה מחקר על צמחונות וחלב.
המחקר שאני מדבר עליו הבאתי אותו בפורום טבעונות.
&nbsp

אבי519

New member
לאנשים מבוגרים וכנראה במיוחד לנשים יש בעיה עם הסוכר של החלב

הלקטוז ואחד המרכיבים שלו גלקטוז עוברים תהליך בגוף שעלול לעודד דלקות .
מערכת העיכול של תינוק בדרך כלל יודעת להסתדר עם הלקטוז אצל מבוגרים לא כלכך.
לכן ממליצים לאנשים מבוגרים לא לשתות חלב טרי אלא לצרוך חלב שעבר החמצה - לבן ,יוגורט, וכ"ד כי בהם הסוכר עובר תהליך התססה שמנטרל חלק מהסוכר.
אפשרות אחרת זה גבינות, במיוחד גבינות יבשות שבהם כמות סוכר החלב נמוכה , כשמייצרים גבינה הסכור שבחלב יוצר מהגבינה עם מי הגבינה.
בעיה נוספת בחלב זה שיש בו הרבה שומן רווי כמו שכתבתי קודם לא בריא לצרוך הרבה שומן רווי .
אמנם הסוכר והשומן בחלב לא בריאים, אבל החלבון שיש בחלב הוא מאד בריא וגם הסידן כמובן.
הפתרון זה גבינה רזה או מוצרי חלב מוחמצים רזים .
כמובן הכל במידה.
אגב אני לא מכיר אנשים מבוגרים ששותים ככה שלש כוסות חלב מלאות ביום כמו אלה שבמחקר.

למעלה