חשיבות החיידקים הטובים פרוביוטיקה להרזייה ולסכרת

אבי519

New member
חשיבות החיידקים הטובים פרוביוטיקה להרזייה ולסכרת

מאמר מעניין שהתפרסם לאחרונה במדסקייפ ו PMC לינק:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4912704/

המאמר הוא סקירה ספרותית של מחקרים מדעיים בנושא .
המאמר מראה את הקשר בין אוכלוסיית החיידקים הטובים שיש לנו במעיים לבין מחלות כמו השמנת יתר וסכרת מבוגרים (סכרת סוג 2)
הערות שיש לי על הנושא :
מקורת החיידקים במעי הוא באופן טיבעי מאוכל שאנחנו אוכלים במיוחד ממוצרי חלב מותססים טיבעיים ואורגניים.
ולמה אני מציין "טיבעיים ואורגניים" כיוון שבמוצרים הנמכרים היום כמעט שאין חיידקים כאלה כי הם עוברים פיסטור ומכילים חומרים משמרים או שנשמרים זמן רב בקרור שמחסל חלק גדול מהחיידקים .
חיידקים כאלה יש למשל ביוגורט שמוכן באופן טיבעי בלבן ובגבינה לאבנה ...
במוצרי חלב פרוביוטיים גם יש מעט מאד מהחיידקים האלה כי היצרן מעביר את המוצר פיסטור הורג את כל החיידקים הטיבעיים ואחר כך מוסיף חיידקים באופן מלאכותי , בדרך כלל החיידקים המוספים ( מסוג לקטוס-בצילוס ) הם מסוג אחד בלבד, חלק גדול מהחיידקים האלה לא שורדים לאורך החיים של המוצר .
גם בכרוב כבוש שמותסס בבית, או במוצרי מזון אחרים מותססים שמכינים לבד יש חיידקים כאלה אבל בקופסאות שימורים ובמוצרים מהתעשייה אין חיידקים בכלל כי הם עוברים עיקור או מכילים חומרי שימור שהורגים חיידקים.
אוכלוסיית החיידקים במעיים שלנו מורכבת מהרבה סוגים של חיידקים חלקם אפילו לא מוכר למדע
ולכן אוכלוסיית חיידקים מלאה ונכונה אפשר לקבל רק אם אוכלים טיבעי ואורגני

אוכלוסיית החיידקים במעי שלנו מושפעים גם מכימיקלים שאנחנו מקבלים במזון מעובד - חומרי שימור שישי במזון מחסלים חיידקים, וגם גם חומרים אחרים כמו חומרי הדברה וחומרי חיטוי שונים שיש במזון לא אורגני משפעים על החיידקים האלה.
לאחרונה פורסם מחקר שמוכיח שגם ממתיקים מלאכותיים משפיעים לרעה על אוכלוסיית החיידקים במעי.
כמובן שתרופות במיוחד תרופות אנטיביוטיות מחסלות את אוכלוסיית החיידקים הזאת , ולכן אחרי טיפול באנטיביוטיקה מומלץ לקחת פרוביוטיקה כדי לחדש את האוכלוסיה .

כדי לשמור ולטפח את אוכלוסיית החיידקים הטובים , אני ממליץ לאכול רק אוכל טיבעי ואורגני, ללא כימיקלים כל שהם, להמנע מתרופות שלא חייבים לקחת.
להרבות במוצרי חלב אורגניים מותססים טיבעיים - יוגורט , לבן, לאבנה, וכ"ד.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
מסכים אתך...

מאז שאני נוטל קפסולה של פרוביוטיקה אני מרגיש יותר טוב...

למעלה