שאלה לגבי תזונה

omri367

New member
שאלה לגבי תזונה

שלום וברכה
אני בן 28
אני מעוניין לרזות בערך 20 קילו ואני צריך עזרה כי לבד נורא קשה לי
אני מתחתן בערך עוד שנה ויש לי זמן לזה וסוג של דד ליין
שוקל כרגע 107 גובה מטר 80
הייתי כמה פעמים בודדות אצל תזונאית אך זה לא העניין שאני לא יודע מה לאכול, העניין יותר שקשה לי נורא להתמיד, ביום יום, אני נורא אוהב מתוקים וזה מקשה עליי
אני צריך מישהו שייתן לי הרבה חיזוקים וביטחון כל הזמן, כי לבד קשה לי
מישהו שיעבוד איתי על צעדים קטנים קטנים והרבה חיזוקים ולעבוד על יעדים..
ניסיתי כמה פעמים להיות אצל חלי ממן אך כולן שם כמעט היו בנות ולא התחברתי כל כך, מה שגם אני איש של ״אחד על אחד״ וצריך יחס אישי כי זה יכול יותר לעזור לי
השאלה לאן לפנות? פסיכולוג? מטפל cbt? או קאוצר? מאמן תזונה? משהו אחר?
אני גר בפרדס חנה
כרגע אני גם בלי קשר נמצא בטיפול פסיכולוגי ארוך טווח בעקבות משבר ממושך שאני עובר.. אבל היא לא כ״כ עוזרת לי בעניין המשקל ולא כ"כ נותנת לי ביטחון/חיזוקים.. לרוב אנחנו מדברים ו״חופרים״.. :\ וזה לא ממוקד
מה צריך לדעתכם?

אשמח לעזרה והמלצות :)

אבי519

New member
כבר עניתי לך בפורום השני , ועוד משהו

אתה צריך להפנים שזה חייב לבא ממך ולא ממישהו חיצוני, אף אחד לא יכול לעזור לך אם אתה בעצמך לא מוכן לקחת את עצמך בידיים.
אתה צריך לסלק מהלקסיקון ומהראש מונחים כמו " אוהב מתוקים וקשה לי" "מישהו שיתן לי חיזוקים ובטחון" ... אתה בעצמך צריך לתת לעצמך את החיזוקים והבטחון .
לעשות דיטה לרזות זה קשה ונדרש מאמץ, ואולי אפילו סבל לאורך תקופה, צריך להתאפק וצריך אופי חזק בשביל זה .
אבל אם תעמוד בזה, ותצליח, הגמול שתקבל שווה את המאמץ והסבל- כלומר תהיה רזה "חתיך" וגם בריא יותר.
אחרי זה תהיה לך בעיה להמשיך לשמור על ההישג שלך , ולכן ככל שתסבול יותר ותתאמץ יותר להוריד את ה 20 קילו האלה, ותפתח לעצמך כוח רצון ומוטיבציה, ככה גם תהיה לך יותר כוח ומוטיבציה אחרי כך לשמור על ההשג.
איך לרדת ואיך לרזות זה כבר עניין טכני בלבד- כל דיטנית תוכל לתת לך את הטכניקה.
אבל את היתר (רצון, מוטיבציה, כוח... ) אתה לא יכול לקבל מבחוץ, אתה חייב להוציא את זה מעצמך .

למעלה