התמכרות למתוק

ינואר15

New member
התמכרות למתוק

היי זאת שאלה ממש ממש מטופשת אבל אני בכל זאת ישאל, אז בכללי אני אוכלת מאוד בריא ונקי ועם אני ירשה לעצמי יום אחד בשבוע לכל היום לאכול רק חפיסת שוקולד וכמה עוגיות זה יהיה בסדר ? כי בדרך כלל כשאני אוכלת שוקולד אני נהיית מאוד שבעה ולא מרגישה צורך לאכול עוד והאם אני יכולה להשמין מזה??? ��

אבי519

New member
מה שמשנה זה סה"כ קלוריות שאת אוכלת מול מה שאת צריכה לאכול

אם תאכלי הכי מתוק בעולם אבל סה"כ קלוריות ביום לא יחרוג מהקלוריות שאת צריכה לא תשמיני מזה.
אם זה בריא או לא לאכול ככה, זו כבר שאלה אחרת.

התמכרות למתוק

הי
יהיה עדיף הרבה יותר אם תאכלי בריא ומאוזן וכל יום תשלבי בתפריט שורת שוקולד ו 2-3 עוגיות.. הכי טוב אחרי ארוחה עיקרית כמו צהריים או ערב שאז יש סיכוי לשלוט על הכמויות אחרי שהקיבה מלאה. בעיקר הכי חשוב שתהפכי את זה למשהו לגיטימי כי בסופו של דבר זה באמת הסיפור וככה זה הופך ממלחמה והתמכרות לנינוחות. כל עוד אוכלים מתוק בכמות קטנה יחסית ושאר הארוחות מאוזנות כמו שצריך זה עדיין בריא סך הכול ולא משמין.

אבי519

New member
בנוסף "התמכרות" , (כל התמכרות) זה לא דבר טוב, וכדאי להגמל

לדעתי חשוב מאד לאדם שתהיה לו שליטה עצמית על עצמו נטולת התמכרויות .
מצד שני עצם המודעות שיש התמכרות זה צעד חשוב כדי להגמל ממנה.

אבי519

New member
אגב ראיתי מתכון לעוגת פרג בלי סוכר אלא שיש בה דקסטרוז

העוגה מכילה 2 כוסות דקסטרוז.
כידוע למי שידוע- דקסטרוז- גלוקוז = סוכר ענבים מיכל אותו מספר קלוריות של סוכר רגיל רק פחות מתוק, ולכן גם יותר משמין. כי כדי להשיג אותה מתיקות צריך לשים יותר.
אז הזהרו מהרמאויות האלה.
http://www.nrg.co.il/online/4/ART2/757/952.html?hp=4&cat=412&loc=85

אגב בכתבה כתוב שהמתכון לקוח מתוך ספר "שנה ללא סוכר" אז הזהרו גם מהספר הזה.

moshec5

New member
תזונאים יכול לעזור

אני מבין אותך, יש לי מקרה דומה. במקרה שלי מדובר בתקופה שאני חולה. הייתי חולה בחודש האחרון והיה לי צורך מטורף למתוקים. ואחרי זה לא אכלתי כל היום. אני לא התעמקתי בעניין. אבל אני חושב שתזונאית תוכל לענות על השאלה הזאת.

למעלה