הירידה נעצרה

הירידה נעצרה

היי אני בעל עודף משקל רב, ולפני למעלה מחצי שנה החלטתי לקחת את עצמי בידיים ולרדת למשקל תקין.
הדיאטה שלי משלבת בין תזונה נכונה לפעילות גופנית על בסיס יומיומי.
ובאמת שהתוצאות לא איחרו לבא, ומשך מספר חודשים ירדתי כמות של 20 קילו.
הכל טוב ויפה, עד שלפני חודש החלטתי שאני מסוגל לקצת יותר. בחרתי להכפיל את הפעילות הגופנית היומית שלי. מחצי שעה על אופני כושר, לשעה של רכיבה + הליכות + שכיבות סמיכה וכפיפות בטן.
הרגשתי יופי, אבל המשקל במקום לעודד אותי החליט להפסיק לזוז, ולפעמים אפילו להעלות אותי ב100 גרם.
אני במצב הזה כבר חודש ואולי קצת יותר. אני מאוכזב מתוסכל, והמוטיבציה שלי לדיאטה מתחילה לרדת.

משהו חווה מקרה שכזה? משהו יודע מה לא בסדר? מה אני צריך לשנות?
אשמח לקבל תושבות. תודה.

אבי519

New member
נסה להוריד פחממות ושומנים ולאכול יותר חלבון במקום

זה נותן פוש לדייטה ולירידה במשקל.
למשל באותה דיטה שאתה עושה עם אותם מספר קלוריות להחליף למנה גבינה רזה חצי אחוז במקום מנה לחם או במקום מנה של פחממות אחרת .
אולי תרגיש קצת יותר רעב בין הארוחות עקב חוסר בפחממות אבל המשקל ימשיך לרדת.

למה הירידה במשקל נעצרה

עצירה בירידה במשקל היא דבר שקורה הרבה פעמים כשהאיזון של האכילה מול הצרכים של הגוף (כולל ספורט) לא נכון.
יכול להיות שמה שקרה עכשיו זה שעשית יותר ספורט והיית יותר רעב ולא איזנת נכון את האכילה מול התוספת של הספורט. קשה להגיד על פניו מה קורה כי יש הרבה גורמים שיכולים להשפיע למה התקיעה קרתה. מה שאני מציעה לך לעשות קודם כל זה לחזור למה שעשית בעבר- בדיוק אותה כמות ספורט ואותם סוגי וכמויות אוכל שאכלת כשזה עבד. אגב שכיבות סמיכה ותרגילי בטן לא משפיעים על המאזנים ולכן זה בסדר ואפילו רצוי להמשיך איתם. אבל תוריד את כמות הספורט האירובי למה שהיתה. לחילופין, אם כבר השגת את כמות הספורט היותר גדולה ואתה מעוניין להמשיך בה אז תפנה לדיאטנית שתוכל לבדוק איתך מה אתה אוכל מול מה אתה שורף והאם יש איזון נכון של סוגי הקלוריות והפריסה על פני היום בהתחשב בספורט.
גם צריך לקחת בחשבון שכשיש תקיעה עם המשקל, וזה קורה הרבה בתהליכי דיאטה ממושכים, זה משפיע על המוטיבציה לשמור באכילה ואז מתחילים לפשל יותר- גם נקודה שצריך לשים לב אליה.

DANIAVNI

Well-known member
מניסיון אישי

עצירת הירידה אצלי נבעה מסיבה מאוד פשוטה
עם ההצלחה התחלתי להרשות לעצמי קצת יותר ולעגל פינות
מה שכמובן לא תרם לירידה.

בנוסף לכך, ככל שיורדים הגוף שורף פחות
תחשוב שלפני הירידה הגוןף שלך היה זקוק לאנרגיה כדי לסחוב עוד 20 ק"ג
ועכשיו לא .

אין מה לעשות צריך להתאמץ קצת יותר
מה זה אומר
ספירת קלוריות מדוקדקת יותר והקפדה
פעילות גופנית מאומצת יותר
פיקוח שבועי

בהצלחה לי ולך .

תודה על כל התגובות + עדכון

ראשית, תודה לכל מי שייעץ לי. זה באמת עזר לי הרבה.
בעצת מלי תבור חזרתי לנוסחה הישנה שלי. כלומר - פעם אחת ביום אופניי כושר (חצי שעה) במקום פעמיים ביום.
בעצתו של אבי 519 הוספתי לתפריט שלי גם מנת חלבון ביצה כל יום.
ובעצתו של DANIAVNI חזרתי לפשפש בקלוריות של מה שאני אוכל.
יש לי תפריט מאוד מסויים שאני לא חורג ממנו. הוא עבד לי פעם ולכן תהיתי מה השתבש.
ומצאתי את הבעיה.
בשבועות האחרונים אני אוהב לפתוח את היום עם מרק, ולפעמיים אני אפילו שותה 2 מרקים ביום. עכשיו מה עושים כדי לצנן מרק רותח? שקדי מרק.
אני אוהב לשם לא מעט שקדי מרק כדי שיישארו לי עד שהמרק נגמר.
עכשיו הסתכלתי על הערך הקלורי של השקדי מרק.... כמעט התעלפתי.
לחשוב שהייתי אוכל כל יום בסביבות ה200 גרם מהפצצת משקל הזאת?!?! אני מזדעזע מעצמי.
אז השבוע אמרתי לא לשקדי מרק. והיום, ביום השקילה השבועי שלי, ירדתי 2 קילו.
תודה לכולם על העצות הטובות.

moshec5

New member
לפעמים זה לוקח זמן

אני בדיאטה כבר 4 חודשים וירדת רק 5 ק״ג. אבל הרופא אומר שזה קצב טוב. בחודש האחרון לא ירדתי אבל אני יודע שזה תהריך ארוך. יש לי לפחות עוד 25 ק״ג לרדת.

למעלה