קצת חדשה עם המון שאלות

y o y o i t

New member
קצת חדשה עם המון שאלות

אני מודה שהפורומים האלו ממכרים (זה והמקביל) ואני יכולה לשבת שעות ורק לתכנן עוגות לעתיד אז בקרוב יש לי הזדמנות לעוגת יומולדת (עוד שבועים) לחברה. עשיתי עוגה לבת שלי במעון (מצ"ב) ויש לי המון שאלות שהסקתי ממנה לעוגה הבאה: 1. התכנון היה בכלל של עוגת מתנה- חשבתי שזה פשוט רק לחתוך סרטים ולהניח מסביב...מסתבר שזה מסובך מאוד למי שאין גלגלת מיוחדת.אז יש דרך אחרת שפספסתי? (ואני עוד לא מדברת על הפרח שבמרכז שאותו בכלל זה כנראה סיפור) לכן התוצאה היא רק הפרחים מחותכנים האלו. 2.הגנאש מאוד מלכלך!!! איך אני מצפה את העוגה בלי שכל העולם יתלכלך? הציפוי צריך להעשות על המשטח איתו אני מגישה?מה שמביא אותי שוב לשאלה איך אני עושה את הסוף של העוגה (לדחוף מתחת?) בלי שהכל יתלכלך? 3.עם איזה מכחולים משתמשים?מיוחדים לאוכל?אפשר גם של אומנות?(חדשים כמובן...)אפשר של איפור?(חדשים כמובן?) 4. איך מגיעים לצבעים החזקים והמרהיבים שיש בעוגות כאן?יצאו לי צבעים פסטליים למדי... 5.מכיוון שאני לא עוסקת בזה באופן מקצועי אלא רק פה ושם... על מה אפשר להניח את העוגה שתהיה יציבה (אני לא מתכוונת ללכת לנגר בשביל 3 מגשים...בעצם אם זאת התשובה אז אולי כן אלך) 6.לא יודעת אם שמים כאן לב- אבל הייתה לי בעיה רצינית עם הספרה- 2. רציתי להדגיש אותה בעזרת תיחום בצבע מאכל בשוליים ויצא נוראי. אז אין איזה מחק או משהו כזה? כי כבר הדבקתי אותה והיא נשארה דבוקה- אין דרך להוציא מה שהדבקתי בלי למשוך את כל הציפוי? 7. עשיתי את אותה עוגה לחגיגה למשפחה בבית ובעוגה תקעתי שיפודי ממתקים(אין לי תמונה) השיפודים זזו וקרעו לי את הציפו במין "שבילים" מאוד לא יפים... איך עושים את זה? הרי ראיתי כבר כמה עוגות עם שיפודים תקועים בהם... זה בגלל השיפוע? הכובד? החומר? אני מאוד מודה למי מכם שתהיה סבלנית לענות לי על מה שאפשר
ואשמח להצטרף כפעילה ויוצרת

net the jet

New member
תשובות

סרט אפשר גם לחתוך עם סרגל- יוצא ישר. מתחת לעוגה להניח ניירות, אחרי המריחה של הגנאש- להסיר....אם המשטח נקי, אז רוב הסיכוים שהקצה לא יתלכך. בכל מקרה יש סגירה שסוגרת. תמיד אפשר לעבור עם מטלית רטובה סחוטה לנקות. אפשר עם כל מכחול- רק חושב שיהי באיכות טובה כמובן לצבעים חזקים- מוסיפים צבע ! משטח חזק- כל מגש\צלחת יציבה שטוחה שיש לך בבית.... או באמת קרש\משטח MDF שתיעדי רק למטרה זו או קאפה עבה חיפשתי את הסיפרה 2 , לא מצאתי ( אולי עוד מוקדם ואני לא רואה טוב...( שיפודים וכל מה שרוצים לתקוע- אחרי כמה שעות שהבצק התיבש כבר, אחרת באמת קורע בהצלחה. העוגה דוקא מאד מתוקה !

y o y o i t

New member
תודה רבה על התשובה המפורטת

הספרה 2 נמצאת במרכז בין 2 הנרות. והיא בדיוק מאותו צבע של הפרחים הכהים לכן רציתי להדגיש ע"י תיחום...ולא ממש יצא

עוגה מתוקה מאוד

לחתוך סרטים זה לא מסובך - משתמשים בסרגל, כמו שכתבה נטע. אם תרצי פירוט - בשמחה!

למעלה