לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1547215,472 עוקבים אודות עסקים

פורום כדורסל

שלום לכולם!
בפורום זה תמצאו התייחסויות, רשמים, לבטים, בדיחות לגבי: ליגות הכדורסל הישראליות (גברים ונשים), קבוצות כדורסל ספציפיות, מפעל היורוליג, גביעי אירופה השונים, חוקי הכדורסל, שחקני כדורסל בהווה ובעבר ועוד ועוד. ניתן ורצוי להעלות נושאים לדיון, ויכוחים, חדשות וסתם ספקולציות.
השמצות, קללות והתייחסויות מעליבות יימחקו.
מקווים לפורום מהנה ופורה.
גלישה מהנה לכולם מצוות מנהלי הפורום: שֹׂהם ואורן.
כללי התנהגות:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?id=113&art_id=71

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כדורסל

שלום לכולם!
בפורום זה תמצאו התייחסויות, רשמים, לבטים, בדיחות לגבי: ליגות הכדורסל הישראליות (גברים ונשים), קבוצות כדורסל ספציפיות, מפעל היורוליג, גביעי אירופה השונים, חוקי הכדורסל, שחקני כדורסל בהווה ובעבר ועוד ועוד. ניתן ורצוי להעלות נושאים לדיון, ויכוחים, חדשות וסתם ספקולציות.
השמצות, קללות והתייחסויות מעליבות יימחקו.
מקווים לפורום מהנה ופורה.
גלישה מהנה לכולם מצוות מנהלי הפורום: שֹׂהם ואורן.
כללי התנהגות:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?id=113&art_id=71

לצפיה ב-'הקפצה הקפצה'
הקפצה הקפצה
24/08/2008 | 14:28
48
2
לצפיה ב-'אירוח בפורום - יואב ספר'
אירוח בפורום - יואב ספר
<< ההודעה הנוכחית
21/08/2008 | 11:56
44
54
ביום ראשון הקרוב, בשעה 15:00 יתארח בפורום שחקן העבר יואב ספר.
אתם מוזמנים לשרשר לכאן שאלות לספר על העבר\הווה\עתיד של הכדורסל הישראלי והאירופי, שאלות אישיות (לא מדי) ושאר תהיות.

קצת קורות חיים:
יואב ספר גדל במחלקת הנוער של הפועל חולון ושיחק במדי הקבוצה שש עונות, במהלכן נבחר לתגלית העונה (עונת 94\95). לאחר מכן עבר לרעננה (עונה אחת), גליל עליון (שתי עונות) ומכבי ת"א (3 עונות) עימה זכה בשלושה דאבלים בישראל ואליפות אירופה אחת (עונת 03\04), בתום עונת 03\04 נאלץ לפרוש בשל פציעה בברך.
שיחק בנבחרת ישראל ורשם 482 נק' ב 61 הופעות במדים הלאומיים.
כיום לומד לתואר MBA במנהל עסקים ב Wharton Business School של אוניברסיטת פנסילבניה.

אירוח נעים.

כדורסל >>
לצפיה ב-'ראשון השואלים'
ראשון השואלים
21/08/2008 | 12:20
4
7
אהלן יואב

1. מה אתה עושה בימים אלה?
2. האם אתה מתגעגע למשחק והאם יש איזה סיכוי קטנטן שנראה אותך שוב במגרשים (אפילו מאחורי הקווים) או שפרשת לחלוטין מעולם הכדורסל.
3. מה להערכתך הסיכויים של הנבחרת להעפיל לאליפות אירופה בלי לעבור שוב בטורניר "ההזדמנות האחרונה"?
4. כאחד שמכיר את מכבי ואת הנפשות הפועלות, מה עמדתך לגבי מינוי של קטש למאמן לפני שנה ועל השתלשלות הארועים בחודשים שלאחר מכן? האם היה ראוי לתת לעודד עוד קצת קרדיט או שאולי בכלל המינוי שלו מלכתחילה היה שגוי ונידון לכישלון מראש?
5. האם לדעתך גיא גודס יצליח בהפועל ירושלים?

זהו, נשאיר קצת לאחרים.

תודה על נכונותך להתארח אצלינו ובהצלחה
כדורסל >>
לצפיה ב-'אהלן OrEl74,'
אהלן OrEl74,
24/08/2008 | 15:43
1
9
1.בימים אלה אני מתחיל לימודיי לתואר MBA  בבית ספר וורטון שבאוניברסיטת פנסילבניה.
אם אתה ואחרים שואלים מה קרה לי שפתאום התגלגלתי לאקדמיה, אז הנה ההסבר.
לאחר שכל ניסיונותיי להחלים מהפציעה בברך (שלושה ניתוחים בחו"ל ומאות טיפולי פיזיותרפיה) עלו בתוהו, החלטתי שהגיע הזמן להגשים חלום ישן וללכת אחרי תחום שתמיד משך אותי – ניהול השקעות. בחרתי לבנות את היסודות דרך האקדמיה ובהמשך על ידי ניסיון בחברת השקעות גלובאלית. העובדה שלא סיימתי את לימודיי בתיכון לא הרתיעה אותי. בתמיכתם של אילן קובסלקי ופרופ' אוריאל רייכמן, מייסד המרכז הבינתחומי, נרשמתי בשנת 2005 ללימודי תואר ראשון במרכז. בחודש יולי האחרון סיימתי את התואר בהתמחות מימון וניהול סיכונים בהצטיינות יתרה וכעת אני למעשה ממשיך את ההתפתחות ההדרגתית בדרך (המאוד מהנה יש לציין) להגשמת מטרתי.
כדורסל >>
לצפיה ב-'המשך...'
המשך...
24/08/2008 | 15:44
10
2. הגעגועים למשחק מעולם לא נעלמו. להחזיר כדור ביד ורוץ במגרש הכדורסל זה הדבר הכי מדהים שקרה לי.  לא הייתי מחליף את החוויה הזאת בכל דבר אחר. לפעמים, אני חולם שאני בריא ויכול לרוץ ולקפוץ (וחוזר לשחק!!!). מאז כשאינני יכול לשחק, התנתקתי למעשה מכל מה שקורה בענף. כשהייתי בארץ, הייתי ממעט להגיע למשחקים וגם עכשיו אני לא עוקב אחרי מה שקורה בענף. מאוד אהבתי לשחק ולא יותר מזה. אין לי שאיפות לאמן או לנהל קבוצה עכשיו או בעתיד.

3. אין לי שמץ של מושג (אני נכנס ל-YNET עכשיו לראות מה הם עשו בחודשיים האחרונים...). אני מניח שעם חומר השחקנים הנוכחי והיכולת שלנו מאז ומתמיד לייצר משהו גדול יותר מסך החלקים, אנחנו נעלה לאליפות אירופה – אם מהבית ואם מעוד עונה של הישרדות.

4. אני עדיין חושב ומאמין שהמינוי של עודד קטש היה מדהים. מבלי להתעלם מהעובדה שהמינוי השיג את המטרה השיווקית – הקבוצה מכרה את כל המנויים בתוך זמן קצר, אני לא מכיר הרבה אנשים (באמת ובתמים) עם ידע עצום ויכולת להגיב במהירות למצבים משתנים ומלחיצים כמו עודד. צריך להבין שבסופו של דבר השחקנים משחקים על המגרש. אם ביינום בחר להכניס לו כשמכבי עלתה לפיינל פור, אז אתה יכול להבין עם מי הוא הלך למלחמה. ביקרתי באחד האימונים של הקבוצה בתחילת העונה שעברה וראיתי את התסכול של עודד מעובדה שהוא תקוע עם יסודות ותרגילים בסיסיים ולא יכול להתקדם עם השחקנים לדברים יותר יצירתיים ורציניים. אני מבטיח לך שאם היה לעודד את הקבוצה של 03-04, הוא היה לוקח אליפות אירופה. אתה רוצה להבין מהן היכולות המקצועיות של עודד? תשיג את קלטת (VOD?!? CD?!?) המשחק שבו הגליל ניצחה בעונה שעברה בנוקיה. תסתכל איך הוא מעביר את פסקי הזמן, איך הוא מזהה וגורם לשחקנים לנצל  את נקודות התורפה של מכבי. אני מרגיש שמדובר בפספוס גדול, אך העובדה שדיוויד פדרמן השאיר דלת פתוחה לעודד, משאירה פתח לתקווה שהעיוות הזה יתוקן בעתיד.

5. מהיכרותי את גיא, אני יכול להעיד שמדובר באיש מקצוע שאוהב מאוד את המשחק ועובד מאוד קשה בשביל ההצלחה. מכיוון שגיא מאוד חזק בפן המנטאלי, אני מאמין שהוא יוכל להתמודד בהצלחה עם הקהל והתקשורת התובעניים בירושלים. להערכתי השילוב הזה עם קצת מזל בבחירת השחקנים יביא אותו להצלחה מאחורי הקווים במלחה.
כדורסל >>
לצפיה ב-'יש מצב שתארחו את אבנר קופל?'
יש מצב שתארחו את אבנר קופל?
25/08/2008 | 12:49
1
4
לצפיה ב-'מספר שאלות...'
מספר שאלות...
21/08/2008 | 13:40
1
6
אהלן יואב, דבר ראשון אני שמח שאתה מתארח כאן ומקווה שיהיה לך אירוח נעים.

1. בתור אחד שגדל במחלקת הנוער של הפועל חולון ושיחק חלק נכבד מהקריירה שלו בהפועל חולון, מה אתה אומר על הזכייה באליפות של הפועל חולון? האם בניית הקבוצה לשנה אחת נהדרת של זכייה באליפות הייתה שווה למרות שהקבוצה כעת בקשיים כלכליים?

2. אתה זכור לי בתור שחקן שהיה לו הרבה חוסר מזל עם פציעות כולל פציעה שגם גרמה לפרישתך, האם אתה חושב שהפציעות הפריעו להתקדמות שלך בתור שחקן? ואם כן, לדעתך עד לאיפה היית מגיע ללא אותן פציעות?

3. ישנם הרבה דעות על כך ששחקנים ישראלים חותמים במכבי תל אביב בגלל "בצע כסף" כאשר כל המטרה היא להושיב אותם על הספסל. האם אתה מתחרט על ההגעה למכבי או חושב שהיה עדיף לך לחתום בקבוצה אחרת בליגה הישראלית שבה היית מקבל יותר דקות משחק?

4. שאלה הקשורה לשאלה הקודמת, האם השיקול הכספי היה השיקול היחיד שלך בהגעה למכבי תל אביב (אם השאלה יותר מידי אישית אתה לא חייב לענות עליה)? אגב השאלה הזו בכלל לא שיפוטית או משהו כזה, שיקול כספי הוא שיקול מאוד לגיטימי לשחקן כדורסל שהמשכורת היא הפרנסה שלו.

5. לאור העונה האחרונה שבה חזרה ההתעניינות לכדורסל אחרי כמה זמן שהיה נדמה שהענף בדעיכה, האם אתה חושב שההתעניינות בכדורסל תימשך או שהענף יחזור לדעיכתו?  מה אתה חושב שצריך לקרות על מנת שהכדורסל ימשיך להתפתח?

טוב אני אשאיר כמה שאלות לחבר'ה האחרים בפורום...
כדורסל >>
לצפיה ב-'אהלן gambit forever, תודה רבה'
אהלן gambit forever, תודה רבה
24/08/2008 | 15:48
7
1. מהתקופה בחולון נותרו לי המון חברים וזיכרונות טובים. מצד אחד, כאב לי שמכבי הפסידה את האליפות – יש שם הרבה אנשים שיקרים לי. מצד שני, שמחתי לראות את קבוצת נעוריי מגשימה חלום לאלפי אוהדים שאת מרביתם הכרתי באופן אישי במהלך חמש שנותיי במועדון. בנוגע לשאלתך, אני מאמין שמה שמיקי דורסמן עשה בחולון היה מאוד מיוחד וככזה, לא היה אמור להחזיק יותר מדי זמן. בחירת שחקנים הוא התהליך הכי חשוב בכל ספורט ולחולון היה מזל (או את דני גוט...) בבחירת שחקנים מעולים ולא יקרים שהתחברו למשהו מדהים. אני בטוח שאתה מבין ששכרו של כל שחקן מהסגל הנ"ל עלה בעשרות אם לא במאות אחוזים ובמקביל מיקי לא קיבל תמיכה משמעותית מספונסרים או מראש העיר, מה שגרם לו להבין (ולדעתי בצדק) שהוא הגיע לשיא היכולת של מועדון ישראלי ב10-20 השנים הקרובות וכנראה שלא התחשק לו לטפח את התחביב הזה יותר. האם זה היה שווה? אם אתה אוהד של חולון אני מאמין שאתה יודע את התשובה.
2. לאורך הקריירה שלי עד הגעתי למכבי תל אביב, לא החסירו ולא משחק אחד. לצערי, במהלך שלוש שנותיי במועדון הצהוב, נפצעתי מספר פעמים פציעות שהשביתו אותי לתקופות ממושכות בכל פעם שפרצתי לי דרך לעמדה טובה בקבוצה. אני מאמין שהייתי נשאר במכבי עוד הרבה שנים אילולא הפציעה. יכול מאוד להיות שהייתי משחק שנה או שתיים בספרד או איטליה ( או באירופה (-: ).
3. מיד לאחר שנתי השנייה בגליל העליון, קיבלתי מספר הצעות מהארץ וגם מאירופה. כילד, כמו רבים אחרים, חלמתי לשחק עבור מכבי תל אביב וללבוש את החולצה הצהובה. כשהגיעה ההזדמנות האמיתית, לא חשבתי פעמיים ואני יכול לספר לך שההצעה הכספית של מכבי הייתה הנמוכה ביותר שקיבלתי וזה כולל את הקבוצות הישראליות שאיתן הייתי במו"מ. אני חושב שבהינתן הפציעות שהיו לי במכבי, הייתה לי תקופה מוצלחת מאוד במועדון. מאוד נהניתי לשחק עם השחקנים הטובים באירופה, ולמדתי הרבה דברים על מקצוענות. מעל הכול, רציתי להתמודד מול השחקנים הטובים באירופה ואת זה לא הייתי מקבל בכל קבוצה אחרת בארץ.

4. ראה תשובה 3

5. אני מאמין שרמת ההתעניינות תהיה גבוהה משתי סיבות. 1. מירב ההתעניינות תגיע מאנשים שירצו לראות האם מכבי תצליח לזכות באליפות העונה. 2. ללא ספק, העונה שעברה הרימה את ההתעניינות בכדורסל ואפשר לשייך את זה גם לעובדה שהאליפות מוכרעת בשיטת הפיינל פור שיכולה לגרום להפתעות ולא בסדרה.
כדורסל >>
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
21/08/2008 | 17:57
1
5
כאחד שגדל ביפו וזרק לאותם סלים, מה דעתך על העיר?
האם אתה גאה או מתבייש כי בסך הכל יש בה הרבה דברים שליליים וחיוביים.

מה דעתך על פפי תורג'מן כשחקן ואישיות? והאם סלחת לו על הצרחות אז באותו משחק (מקוה שלא עשיתי נזק)

תודה ובהצלחה!
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום favor,'
שלום favor,
24/08/2008 | 15:49
6
אני מאוד גאה להגיע מיפו. בשנה שעברה אפילו הייתה לי הזכות לאמן קבוצת ילדים במתנ"ס הקהילתי שבו התחלתי לשחק כדורסל – בני ברית יפו. לגבי פפי, שחקן עם תשוקה ואהבה גדולה למשחק ולחיים בכלל. אני מאוד מעריך אותו. צעקות? לא זוכר.
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום יואב'
שלום יואב
21/08/2008 | 18:35
1
2
1. דיברו הרבה בקריירה שלך על בעיה מנטלית - האם אתה מרגיש שהיית יכול למצות יותר ולהגיע למקומות גבוהים (אירופה ,NBA )?

2.מה דעתך על מצב הכדורסל היום לעומת אז ? האם אפשר לראות שיפור ברמה הניהולית והתחרותית ?

מה דעתך על החוק הרוסי - באמת תורם לישראלים או נותן לשחקנים נחותים במה הגדולה עליהם בכמה מידות?

3. מהו המשחק הזכור לך ביותר?

4.במחינה אישית ,איזה עונה אתה מגדיר לגדולה בקריירה שלך ?

5.מהם השאיפות העתידות עכשיו לחיים שאחרי הכדורסל?

תודה מראש
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום "שליח האל" ?!?!?'
שלום "שליח האל" ?!?!?
24/08/2008 | 15:50
3
1. אז דיברו... הנה הגעתי לMBA , לא רחוק. אף פעם לא הקשבתי למה אמרו. השארתי על המגרש את כול מה שהיה לי לתת.

2. אני חייב לציין שאבנר קופל עושה דברים מאוד מרשימים בשנים האחרונות בכל הנוגע לניהול ושיווק. הרבה יותר מרשים ממה שהיה בימיי...

3. שמינית גמר גביע אירופה 2003 ישראל-סלובניה בשבדיה.

4. העונה השנייה שלי בגליל העליון.

5. ראה תשובה 1 לחבר OrEl74.
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום יואב. להלן השאלות שלי :'
שלום יואב. להלן השאלות שלי :
21/08/2008 | 20:03
1
1- זה יהיה נכון לומר שכספי + אליהו + גרין נותן קו קדמי שהוא לא פחות אתלטי משום נבחרת באירופה ?
2- כמה אחוז מהמשחקים בערך מוכרעים לדעתך בגלל טעויות שיפוט ?
    ושאלה נלוות : זה לא קשה לתפקד אחרי משחק חשוב שמפסידים בו בנקודה בגלל טעות שיפוט ?
3- זה יהיה " מדע בידיוני" לחשוב שבשנים הקרובות ישראל תזכה באליפות אירופה ?
    יש סיכוי שדבר כזה יקרה או שזה לא ריאלי וזה חלום בהספניה ?
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום אי ירוק בים1'
שלום אי ירוק בים1
24/08/2008 | 15:51
1
1. אתה לא טועה, גם אני בדעה שיש לנו קו קדמי מהטובים באירופה. גרין וכספי הם שתי מטריות אוויריות ואליהו מביא את היכולות ההתקפיות שלו. אני מאוד נהנה לראות את כספי מתקדם בעמדת הסמול פורוורד, אך במשחקים ספציפיים ניתן להשתמש בו גם בעמדת הפאואר פורוורד ולנצל את המהירות ויכולות החדירה והקליעה שלו.

2. טעויות שיפוט הן כורח המציאות, אני מאמין שבסופו של דבר, ההשפעה של החלטות השיפוט על קבוצה מסוימת מתקזזת ככל שהעונה מתקדמת.

3. מדע בדיוני זה לא, מה שכן, הסיכוי לכך הוא בוודאי מאוד נמוך אבל תמיד אפשרי. בשביל זה אנחנו עולים בכל פעם למגרש. אוי לספורטאי שיעלה למגרש בלי אמונה שביכולתו לנצח.
כדורסל >>
לצפיה ב-'אהלן יואב '
אהלן יואב
21/08/2008 | 20:14
2
4
1. מה עבר עליך כמה שניות אחרי הפציעה? האם תיארת לעצמך שזה יגמור לך את הקריירה?
2. אם אני לא טועה היית חלק מהנבחרת המופלאה שהגיעה לרבע גמר היורובאסקט. איזה רגע תקח איתך מהאליפות הזאת?
3. האם ההגעה של שחקני NBA לאירופה תעלה את הרמה או שמדובר רק בשיגעון זמני שיעלה לאותן קבוצות ביוקר בהמשך?

תודה רבה
כדורסל >>
לצפיה ב-'אהלן STEVE NASH,'
אהלן STEVE NASH,
24/08/2008 | 15:52
1
4
1. לא תיארתי לעצמי שזה יגיע למצב כזה.

2. אכן אתה לא טועה, אפילו זכיתי להיות קפטן הנבחרת באליפות זו. הרגע הכי מתוק שלי באליפות זו ובכלל היה המשחק מול הסלובנים. הם הובילו לאורך כל המשחק ו-30 שניות לסוף המשחק כשהם היו ביתרון 2, קלעתי שלשה קריטית שבהמשך הובילה לניצחון (כמובן בזכות סל הניצחון של טל בורשטיין עם הבאזר).

3. שיגעון זמני, כמו בתקופה שדומיניק ווילקינס הגיע לפנא. אני מאמין שבעקבות הדולר החלש, הרבה קבוצות באירופה יכולות להציע סכומים אטרקטיביים לשחקנים אמריקאים. לא נראה לי שהטרנד הזה יימשך יותר מעוד שנה או שתיים.
כדורסל >>
לצפיה ב-'וואי אני זוכר את השלשה ההיא'
וואי אני זוכר את השלשה ההיא
24/08/2008 | 19:05
3
איזה סל גדול, ספר קיבל כדור עשה הטעיה כאילו הוא מוסר לשחקן בפינה ותפר את השלשה!  הסל הזה עוד חקוק לי בזיכרון!
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום יואב'
שלום יואב
21/08/2008 | 20:45
1
5
ראשית, כבוד הוא לארח אותך בפורום הכדורסל. בנימה אישית בתקופה ברעננה ובגליל היית בין השחקנים האהובים עלי בליגה, וגם בתקופה במכבי האמנתי שיכולים להשתמש בך שם יותר.

ולשאלות (כרגע אחת אישית ואחת מקצועית)
1. רגע לפני שאתה מתחיל MBA בפן, איך אתה מסכם את הקריירה הסטודנטיאלית שלך במרכז הבינתחומי? (גם אני סטודנט שם, ולכן העניין)
2. כאחד שהיה נוף יחסית חריג בין הגבוהים בארץ (מבחינה אתלטית וקליעה) מה לדעתך חסר בקידום השחקנים הגבוהים בארץ? סה"כ נראה שרוב מי שעובר את ה-2 מטר וקצת הופך להיות מעין "נגר", ומעטים הגבוהים שעומדים ביכולות אתלטיות, הגנתיות וקליעות מול הגבוהים ה"אמיתיים" של אירופה. האם אתה חושב שישראל תצליח לשלוח פאוור-פורוורד או סנטר ל-NBA.
3. אם היית יכול לבחור תפקיד על המגרש, איזה תפקיד זה היה?
4. מי השחקנים האהובים עליך בארץ וב-NBA (אול-טיים ופעילים)?
5. האם אתה עוקב אחרי הטורניר האולימפי בכדורסל? מי הפייבוריטית שלך שם?
6. מה אתה חושב על נבחרת ארה"ב הנוכחית? האם היא הרוויחה מחדש את הכינוי "דרים טים"?
7. מיהו המאמן שהכי נהנת לשחק תחתיו?
8. מי היה החבר לקבוצה שהכי נהנת לשחק איתו (על המגרש כמובן)?

נסחפתי קלות. שיהיה בהצלחה בפנסילבניה
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום אור,'
שלום אור,
24/08/2008 | 15:54
5
המון תודה על ההזמנה, אני מאוד נהנה.

1. המרכז הבינתחומי הוא לדעתי המוסד האקדמי הטוב ביותר בישראל בתחומי העסקים, הפוליטיקה, המשפט ומדעי המחשב. מאוד נהניתי מסגל מרצים מדהים, אולמות מודרניים ואווירה נעימה בקמפוס. כיום, אני רואה שהמרכז בעצם מיישם את שיטות הלימוד של אוניברסיטאות מובילות מהעולם. אומנם שכר הלימוד גבוה יחסית לאוניברסיטאות אחרות, אך התמורה מגיעה גם מגיעה. איך אתה מסכם את התקופה שלך במרכז? מה אתה לומד?

2. אני מאמין שלא חסרים מאמנים מוכשרים או תוכניות לקידום השחקנים הגבוהים בארץ. מה שכן, אני התחלתי לשחק כדורסל בקבוצה רק בגיל 15 ואני זוכר שכשהייתי בתחילת דרכי (נערים ונוער) המאמנים ממש התעקשו שהציב אותי מתחת לסל. לשמחתי, התעקשתי לשחק גם עם הפנים לסל. עוד דבר, אני חושב שהפערים מבחינת אתלטיות הצטמצמו בינינו לבין האירופאים (ראה כספי ואליהו) ולגבי קליעה, זה כבר הרבה עבודה אישית שמאוד תלויה בשחקן.

3. מאוד אהבתי את התפקיד שלי, 4 שמשחק עם הפנים אל הסל. בתחילת דרכי, ניסיתי לשחק בעמדה 3 (הערצתי את טוני קוקוץ') אך מהר מאוד ראיתי שיהיה לי קשה לנצל את הצדדים החזקים שלי (כוח, קליעה ומהירות לא רעה) מול שחקנים מהירים לא פחות, לכן עשיתי הסבה לעמדה 4 להתמודד מול שחקנים איטיים יותר.

4. בארץ – אול טיים עודד קטש. פעיל טל בורשטיין. בעולם – אול טיים מייקל וקובי. פעיל קובי.

5. עוקב ולא מתלהב כל כך ממה שקורה... לא אוהב את האמריקאים השחצנים שיצאו מהחורים. חכמים על חלשים... (-:

6. זו אותה נבחרת של שנים קודמות + קובי. דרים טים הייתה רק אחת.

7. שאלה מצוינת. היו לי המון מאמנים מעולים ושניים מהם עזרו לי לפתח צדדים שונים במשחק ובאישיות שלי. למדתי מהם המון. דיוויד בלאט לימד אותי בין היתר מה זה מקצוענות וארז אדלשטיין לימד אותי על טקטיקה ויצירתיות. לשאלתך אצל מי נהניתי הכי, היה לי מאמן בקבוצת הנוער של הפועל חולון שלעולם לא אשכח. שמו רמי הדר, והוא המאמן הכי מדהים שהיה לי בחיים. כול יום תחתיו היה הנאה צרופה. כיום אם אני לא טועה, הוא מאמן בבנימינה.

8. מאיר טפירו. וגם מחוץ למגרש. (-:

תודה, בהצלחה גם לך.
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
21/08/2008 | 21:37
1
2
אם אני זוכר נכון, אז בגליל שיחקת בעמדות 3-4. במכבי ת"א הוזזת לעמדות 4-5. היכן אתה הרגשת טוב יותר וכמה באמת הדרישות היו שונות ממך כשחקן בעמדות 3, 4 ו-5?
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום לך סלים וארזה.'
שלום לך סלים וארזה.
24/08/2008 | 15:54
3
1. עמדה מספר 3 בעיקר דורשת יותר שליטה בכדור. לא הייתה לי בעיה עם הגנה על שחקנים בעמדה זו, רציתי לנצל את היתרונות היחסיים שלי מול שחקנים פחות מהירים, לכן עברתי לעמדה מספר 4.
כדורסל >>
לצפיה ב-'שאלה אחת'
שאלה אחת
21/08/2008 | 22:27
1
5
כאחד שהגיע רחוק עם הנבחרת, הייתי רוצה לשאול מה לדעתך אפשר לשפר בניהול ובתפעול של הנבחרת הלאומית.

יש לנו נבחרת מצוינת השנה והייתי רוצה לדעת אם יש מכשולים בנבחרת הלאומי, שמפריעים לכישרון לפרוץ.

כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום ShiftDelete'
שלום ShiftDelete
24/08/2008 | 15:55
1
המכשול היחיד שיכול למנוע משחקן להתקדם זה הוא עצמו. הנבחרת מנוהלת שנים רבות על ידי איש יקר - מר מומו לוצקי, שדואג כמו אבא לכל השחקנים בנבחרת.
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום לאחד השחקנים האהודים עליי ...'
שלום לאחד השחקנים האהודים עליי ...
21/08/2008 | 23:57
1
2
כבר לקחו פה הרבה שאלות טובות , אבל הנה עוד כמה

1. האם היה שחקן שאימצת כמעין מודל לחיקוי ? אם כן , מי הוא ?

2. האם אי פעם עברה לך בראש המחשבה להמשיך לאימון כדורסל ?

3. עם איזו קבוצה בארץ אתה מרגיש הכי מזוהה ?

4. מה לדעתך היו החלקים שהיית צריך לשפר במשחק שלך כדי להיות טוב יותר ?

אירוח נעים , ובהצלחה בהמשך.
כדורסל >>
לצפיה ב-'תודה רבה TheWizardMan'
תודה רבה TheWizardMan
24/08/2008 | 15:57
3
תודה רבה חבר,

1. אכן כן, טוני קוקוץ'

2. לעולם לא. מאז ומתמיד עניין אותי רק לשחק ולא לאמן או לנהל קבוצה.

3. שאלה נהדרת, יש לי פינה חמה לכל קבוצה שבה שיחקתי. בנוסף, אני מאוד אוהב את הקהל של הפועל ירושלים – אוהדים
אמיתיים.

4. להפסיק להיפצע 
כדורסל >>
לצפיה ב-'מצפה לשאלה כנה'
מצפה לשאלה כנה
22/08/2008 | 02:23
1
3
עם איזו קבוצה בארץ אתה מרגיש הכי מזוהה?
כדורסל >>
לצפיה ב-'היי Ronaldinho'
היי Ronaldinho
24/08/2008 | 15:58
2
ראה תשובתי ל-TheWizardMan

תודה
כדורסל >>
לצפיה ב-'יואב ספר'
יואב ספר
22/08/2008 | 12:52
1
2
משו על עצמך.. מי המאמן הכי מוכשר שאימן אותך? יש איזה תרגיל ספציפי שלדעתך הוא יצירת אומנות?
כדורסל >>
לצפיה ב-'היי לב צהוב הכי טוב'
היי לב צהוב הכי טוב
24/08/2008 | 16:00
4
הכנסת אותי לבעיה עכשיו... (-: ארז ודיוויד היו מדהימים שניהם. התרגיל הכי יצירתי שזכיתי לבצע הוא של ארז (יש טוענים שהוא נלקח במקור מפיני, אין לי מושג) נקרא W, שיחקנו אותו בהתקפת מעבר, מבלי להיכנס לפרטים, היו מעורבים בו כמה בק-דורס עם תנועה בלי פוסקת של כל החמישייה. שיחקנו את זה בגליל והיו לנו הרבה סלים קלים ממנו (למרות שמרבית הקבוצות הכירו אותו, היה להן קשה להתמודד עם התנועה הבלתי פוסקת - רק מכבי ידעה לנטרל אותו על ידי חילופים על כל חסימה)..
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום יואב'
שלום יואב
22/08/2008 | 14:20
1
3
נחמד מאוד שבאת להתארח כאן, זה כיף גדול.

אסתפק בשאלה אחת פשוטה:

האם היו, או ישנן עדיין, מחשבות או רצונות לשוב ולעסוק בכדורסל, כפרשן\כמאמן\תפקיד אחר? בוודאי שלא כרגע, לאור הלימודים בוורטון, אך בעתיד?

עלה והצלח !
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום הכפפה'
שלום הכפפה
24/08/2008 | 16:01
5
תודה רבה, גם לי נחמד כאן מאוד.

אין לי שאיפות להישאר בתחום עכשיו או בעתיד. זאת אגב אחת הסיבות שנעלמתי. תודה על השאלה.
כדורסל >>
לצפיה ב-'יש לי שתי שאלות:'
יש לי שתי שאלות:
23/08/2008 | 12:43
1
5
א. איך היתה ההרגשה להיות השחקן שהביא את המפנה במשחק שבו מכבי ניצחה לראשונה מזה 20 שנה בערך את הסוס השחור שלה, אפס פילזן, באיסטנבול?
ב. מהם לדעתך האספקטים שחסרים לכדורסלן הישראלי להתמודד מול הקולגות באירופה ובעולם? וזאת בשעה שאנחנו שומעים על כדורסלנים סיניים, אירניים וגם הונגריים ובקרוב אולי גם בולגרי בנבא?
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום פרוכיאליות במיטבה'
שלום פרוכיאליות במיטבה
24/08/2008 | 16:02
4
1. תודה על העלאת הזכרונות הנעימה מהמשחק הזה. יפה שאתה זוכר!!! הגעתי למשחק הזה אחרי שלושה וחצי שבועות של שיקום והחלמה משני שברים בשורשי כפות ידיי. הייתי חבוש כמו למלחמה ומאוד רציתי להשתתף בו. דיוויד ראה כמה אני רוצה והכניס אותי ברבע השלישי. לשמחתי הצלחתי לשנות את המומנטום ולעזור לחברים לנצח במבצר הטורקי אבדי איפקצ'י.

2. עניין של זמן  ותכונות פיזיולוגיות. הכדורסל בארץ הרבה יותר טוב מאשר הכדורגל, אך יחד עם זאת, אתה רואה הרבה כדורגלנים יוצאים לשחק בליגות הטובות בעולם. אנחנו לא הכי גבוהים וגם לא הכי חזקים (מישהו אמר טכניים?!?). ייקח זמן אבל גם לשם נגיע...
כדורסל >>
לצפיה ב-'שאלות ליואב'
שאלות ליואב
24/08/2008 | 13:54
1
4
מה המצב?

האם אפי מספיק טוב בשביל מכבי ת"א?
מה אתה חושב על פירוק אוסישקין?
האם יש לנבחרת ישראל סיכוי לעלות בלי  כל שלבי הזדמנות האחרונה?
מה אתה עושה בימים אלה?
איפה אהבת הכי הרבה לשחק?

תודה:
אביעד
כדורסל >>
לצפיה ב-'היי pardoe'
היי pardoe
24/08/2008 | 16:08
4
המצב מעולה, תודה. (-:

1. אפי מעולה עם אנשים, אני בטוח שהוא יהיה נהדר במכבי.

2. גם לי, כמו לכל אחד שקשור לענף, היה קשה לראות את זה קורה, אך יחד עם זאת, אני מאמין שלקבוצה עם מסורת ענקית כמו הפועל תל אביב מגיע אולם יותר גדול שיארח בצורה מכובדת גם את מי שבא לשחק. יש לי הרבה זכרונות טובים מאוסישקין, שיחקתי בנוער של הפועל שנתיים.

3. אני מאמין שכן.

4. ראה תשובתי הראשונה

5. בגליל.

בבקשה,
יואב
כדורסל >>
לצפיה ב-'האם ידוע מה עם הפועל חולון?'
האם ידוע מה עם הפועל חולון?
24/08/2008 | 15:15
1
1
זוהי ממש אבדה לספורט,
מדוע מוטי ששון לא תומך מספיק בספורט?
רוצים את הקבוצה הזו שעלתה וזכתה.
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום 3אדריאן היחיד'
שלום 3אדריאן היחיד
24/08/2008 | 16:12
4
אין לי מושג מה הוא היקף התמיכה של מר מוטי ששון בספורט המקומי, כל מה שאני יכול לומר זה שהאיש עושה עבודה מדהימה בעיר. הוא הפך אותה לאחת הערים היפות והתרבותיות בישראל, ועל זה כל אזרח חולוני צריך להודות לו.
כדורסל >>
לצפיה ב-'שלום חברים'
שלום חברים
24/08/2008 | 15:42
2
אני מאוד שמח להיות כאן, אתם מוזמנים לשלוח שאלות.
תודה רבה,
יואב
כדורסל >>
לצפיה ב-'הסתיים האירוח, תודה ליואב ספר'
הסתיים האירוח, תודה ליואב ספר
24/08/2008 | 16:46
5
2
על הנכונות ועל הרצינות בתשובות לשאלות

כדורסל >>
לצפיה ב-'אירוח מצוין.'
אירוח מצוין.
24/08/2008 | 19:11
3
לצפיה ב-'אירוח מצויין , אם כתבתי שהוא אחד האהודים עליי'
אירוח מצויין , אם כתבתי שהוא אחד האהודים עליי
24/08/2008 | 19:19
הוא בהחלט עלה בסולם

כתיבה רהוטה , תשובות כנות .... ממש הנגטיב של גיא גודס :)
כדורסל >>
לצפיה ב-'יופי של אירוח, בחור טוב'
יופי של אירוח, בחור טוב
24/08/2008 | 20:07
1
תודה לספר, בהחלט נתן אירוח מצוין
כדורסל >>
לצפיה ב-''
24/08/2008 | 20:21
2
לצפיה ב-'אירוח מעולה'
אירוח מעולה
25/08/2008 | 01:12
1
כיף לראות כמה הבנאדם אינטיליגנט גם מחוץ למגרש (וזאת על אף שהוא כותב שלא סיים תיכון), מה ששוב מוכיח שאינטיליגנציה והשכלה לא תמיד חייבים ללכת יחד.
כדורסל >>
לצפיה ב-'היי tristan'
היי tristan
24/08/2008 | 17:13
1
אני מאמין שכמו רבים, גם אני צופה במשחק...
מצטער על העיכוב בתשובה

שאלות מצויינות, תודה.

שאלתך הראשונה מאוד מורכבת. איך אנחנו מגדירים "אני מאמין"? כשיטה מספיק גמישה שמתאימה עצמה לכל סגל או שאותו מאמן בונה סגל שמתאים ל"אני מאמין" שלו. אני מאוד מאמין בהגדרה הראשונה.
לשאלתך, היו המון מאמנים שדבקו בשיטה מאוד מוגדרת. מאמנים כמו דיוויד, ארז, פיני, מולי ועוד... מכולם, טביעות האצבע של פיני במכבי וארז בגליל היו מאוד ברורות. דיוויד לא קיבל הזדמנות להמשיך את מה שהוא בנה בעונה השנייה שלו בקבוצה (כשבנו אודריך הגיע למועדון).

איך מתכוננים למשחק? מעבר לטקטיקה אישית וקבוצתית, כל שחקן היה עושה את הדברים האישיים שלו שגורמים לו להיות מוכן למשחק. אם זה עוד אימון קליעות,אימון בחדר כושר ממש לפני המשחק או הכנה מנטלית כלשהי.

בקבוצה כמו מכבי מאוד קשה לשים את טביעת האצבע על הקבוצה משום שכפי שאמרת, חוסר היציבות בעמדה זו הוא מאוד גדול. בגליל, שם מאמן מקבל חופש פעולה ולעיתים חוזים לטווח ארוך, יש יכולת לתמרן ולהיות הרבה יותר דומיננטי.
כדורסל >>
לצפיה ב-'השקפתך בנוגע לצורת משחק '
השקפתך בנוגע לצורת משחק
24/08/2008 | 16:18
6
שלום יואב ,
כתבו פה שאתה לומד כיום בארה"ב אז מן הסתם יש לך גם ידע לא מועט בכל הנוגע להבדלים בין הסגנונות האמריקאיים והאירופיים בכדורסל .

השאלה שלי היא כזו :
א. האם יכול להיות שהכדורסל הישראלי ירוויח יותר מלמידת יסודות הכדורסל בשיטה האמריקאית
ופחות לפי הדרך האירופית ששמה דגש על שלשות ופחות משחק פיזי מתחת לסלים  ?

ב. שאלה על טעם אישי - איזה סגנון משחק מצטלם טוב יותר , ב NBA או ברמה הגבוהה של אירופה ?

ג. לגבי ניהול וארגון הליגה המקצוענית בישראל -
אתה חושב שייעשה טוב לכדורסל המקומי ליגה ראשונה במתכונת של פרנצ'ייזים לעומת השיטה הקיימת של אגודות עם עולות ויורדות שחלק מהן בקושי יש להן אולם ,השחקנים המובילים מתחלפים מידי עונה והזהות היא על בסיס אתנו-פוליטי ( למשל - עם הפועל , מכבי , בית"ר , אס"א וכו' ) .

ד. רציתי לשאול לדעתך על הגופים המונפוליסטיים שמנהלים את הכדורסל בישראל , התקשורת והציבור .
- איך זה יכול להיות ש 60 שנה מאז קום המדינה , ועדיין לא מצאנו דרכים יעילות יותר לנהל את הכדורסל מבחינה מקצועית , כלכלית , תדמיתית ושיווקית - הן ברמת התכנון והן ברמת הביצוע שעקב הארגון הלא נכון וודאי לא עולה לרמת הפוטנציאל הקיים .

מבחינת התקשורת - אתה חושב שהם עושים את זה בכוונה שלא מדברים על דרך אחרת או שהם פשוט לא ראו כדורסל בארה"ב מימיהם ?

מבחינת הציבור - האם מגיע לציבור ליגה וענפי ספורט שלמים שמנוהלים למען האינטרסים של העסקנים
ולא בשביל טובת הציבור ?

ה. כשחקן עבר וחובב ספורט בהווה - מה אתה חושב על ההתעקשות של היורוליג להמשיך במתכונת הפיינל פור במפעל שאחרי ה NBA הוא הכי יוקרתי ונחשב בעולם ?
האם זה לא מוריד מערך המותג כשאין אפשרות להכיר את היריבות החמות ולהתמודד מולם בסדרות כפי שנהוג ברוב הליגות המקומיות הבכירות ?

ו . ההרגשה שלי היא שלא מתייחסים בצורה הוגנת או נבונה לספורטאים במדינה .
אני טוען שזה בגלל העסקנים והתקשורת שהולכים לפי האג'נדה שלהם .
עם כל ערוצי הספורט והמדיומים הרבים שמסקרים את הענפים המובילים , בסוגיות הליבה לא התקדמנו בכלל ולמעשה הנושאים כמעט שלא עלו לתודעה הציבורית מלכתחילה .

האם אתה שותף לדעתי שהתקשורת אינה עושה עבודתה נאמנה
במקום להתעסק עם סוגיות מהותיות לקידום תרבות הספורט והרחבת מעגל ההזדמנויות , עידוד התחרות והרוח הספורטיבית - מדברים על פרשיות , מביאים ציטוטים ודנים כל הזמן בסוגיות מאוד משניות
שאין בהם כדי לשנות את צורת הניהול ועצם התפיסה של הספורט , מעמדו ותועלתו הייחודית לחברה .

מצטער מראש על הניסוחים הארוכים
פשוט נורא מעניין אותי לשמוע דעה של מי ששיחק כדורסל ברמות הגבוהות ולומד היום בחברה טובה
בארה"ב .
כדורסל >>
לצפיה ב-'אחלה אירוח - תודה לטריסטן'
אחלה אירוח - תודה לטריסטן
25/08/2008 | 06:43
יואב ספיר שיחק אותה עם התשובות וההשקעה, מאוד נהנתי לקרוא.

אחלה יוזמה טריסטן, כן ירבו

כדורסל >>
לצפיה ב-'אירוח מושלם! כל הכבוד!!'
אירוח מושלם! כל הכבוד!!
26/08/2008 | 01:14
4

הודעות אחרונות

07:50 | 16.10.19 - מבזקי ספורט -
07:17 | 15.10.19 - מבזקי ספורט -
08:06 | 14.10.19 - מבזקי ספורט -
10:30 | 13.10.19 - מבזקי ספורט -
09:38 | 12.10.19 - מבזקי ספורט -
02:09 | 11.10.19 - מבזקי ספורט -
07:48 | 10.10.19 - מבזקי ספורט -
23:30 | 09.10.19 - מבזקי ספורט -
07:30 | 08.10.19 - מבזקי ספורט -
01:39 | 07.10.19 - מבזקי ספורט -
15:45 | 06.10.19 - מבזקי ספורט -
16:05 | 12.09.19 סלים וארזה
16:26 | 11.09.19 סלים וארזה
15:57 | 11.09.19 סלים וארזה
16:33 | 04.09.19 סלים וארזה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ