התייעצות בריאותית

../images/Emo101.gifהתייעצות בריאותית

זה הולך להיות ארוך... מקווה לקבל כאן עצות טובות: אני בן 32, בד"כ ללא מחלות מיוחדות, רוב השנים הייתי בריא. אבל - לפני כמה שנים התחילו להופיע לי תופעות שונות בקיבה: התחלתי לחוש בחילות חזקות, בד"כ אחרי האוכל. ראיתי שזה מגיע בעיקר אחרי אוכל "כבד" (למשל בשרים, אוכל בצקי ובעיקר אוכל מטוגן) אבל לא רק. עד אז לא היו אף פעם סוגי מזון שעשו לי בעיות באופן מיוחד, ובד"כ לא קרה שנאלצתי להגביל את עצמי בתפריט. בהתחלה לא טיפלתי בזה, כי ידעתי שבד"כ אין לי קיבה בעייתית, וקיויתי שזה דבר זמני שיעבור, אבל זה הלך והחמיר והופיע לעיתים יותר ויותר תכופות. בשלב מסוים זה התחיל להופיע כמעט כל יום. במקביל, ראיתי גם שאני הופך ליותר ויותר רגיש לוירוסים בקיבה שמסתובבים לפעמים ומדביקים מכל הבא לידם. פעמיים במהלך השנים האלה חטפתי וירוסים שגם גרמו לי להקאות, לפעמים אלו היו וירוסים "רק" של בחילות, אבל ההרגשה הכללית היתה שונה מאשר במצב רגיל, וברור היה שזה וירוס ולא מה שיש לי בדרך-כלל. רופא המשפחה שלי לא זיהה אף פעם שום דבר מיוחד, תמיד הוא שאל אותי על מצבי לחץ (אין לי ספק שזה אף פעם לא היה הגורם) ובסה"כ לא עזר בכלום. ניגשתי לבדיקות גסטרו' ובריום שלא מצאו שום דבר. ניסיתי גם רפואה סינית - הלכתי למרפא סיני ועברתי אצלו דיקורים, ובשלב מסויים הוא גם נתן לי תפריט תזונתי בריא שגבל בהתעללות - היה עלי לאכול כל מיני דברים שונים ומשונים (שלא היו כל-כך נוראיים למען האמת) והיה עלי להמנע מהמון המון דברים. קשה לנהל חיי יום-יום ככה... התכוננתי לזה שזה יימשך תקופה קצרה עד שמצבי ייסתדר, אבל גם אחרי זמן רב לא חל שיפור משמעותי, והבנתי שהטיפול הוא נקודתי וסימפטומטי ולא ממש מטפל בבעיה מהשורש. ניסיתי גם נטורופטיה - שם קיבלתי מתכון לדיאטה שהייתה התעללות גדולה אפילו יותר. היה עלי לא לאכול ולא לשתות בחצי השעה הראשונה אחרי שאני קם בבוקר (!), וגם בשעות היום היו מעט מאוד דברים שמהם ומסוגם מותר לי לאכול, עוד פחות מאשר קודם. מתכון בטוח להרעבה (אולי הרעיון הוא שמרוב רעב תשכח מה ההרגשה בבחילה טיפול אחר שניסיתי, ושדווקא עזר לי יותר מאשר אחרים - היה טיפול אצל מרפא שמתמחה גם ברפואה קונבנציונאלית וגם ברפואה משלימה. על-סמך בדיקות דם הוא נתן לי תוספי מזון שונים, שעלי לצרוך במהלך היום - חלקם בשתייה, וחלקם בכדורים שעלי לקחת אחרי האוכל (אנזימונים - אחרי כל ארוחה, וכדורים אחרים שכל אחד צריך לקחת פעם ביום). אומנם הרגשתי השתפרה, וגם בדיקות הדם הראו שיפורים בחלק מהפעמים (את בדיקות הדם הוא גם מסביר לי לפרטים, בניגוד לקופ"ח שבה אומרים ש"הכל תקין" ובזה זה מסתיים מבחינתם). למרות השיפור - הבעיה לא נעלמה לחלוטין, ולדאבוני אני עדיין מגיע למצב של הרגשה רעה אחרי האוכל. לפעמים זו סתם תחושת מלאות, ולפעמים זו ממש בחילה. לאחרונה גם התחלתי לחטוף שלשולים לעיתים קרובות מדי (לא כל יום, אבל פחות או יותר מדי כמה שבועות) וזה כבר מתחיל לייאש
. בגלל המצב הזה התחלתי לחשוש באופן תמידי מוירוסים (הרי הם לא מסתובבים בתקופות קבועות), אני תמיד תמיד רוחץ ידיים לפני האוכל (אפילו אם זה סתם לנשנש משהו) באופן כמעט היסטרי, מקפיד מאוד לא לאכול בשטח פתוח (רק בתוך מבנה) ובמקום נקי פחות או יותר. זה מאוד לא לעניין לפחד כל הזמן מוירוסים, זיהומים, וכל מיני כיוצא באלה... באופן כללי גם התיאבון פחת אצלי מאוד, כשלפני כן הייתי בעל תאבון לא רע בכלל. מישהו מכיר תופעה כזאת? מישהו מכיר פתרונות?

r a f a g a v

New member
אולי שנה כיוון - במקום לצרוך ולצרוח

(סתם בשביל משחק המילים - לצרוך כל מיני תוספי מזון ולצרוח אח"כ)... ממליץ לך על מעבר לצמחונות... "אילו שטויות..."בטח יאמרו לי - לא!! בעקבות המעבר לצמחונות (לפני 25 שנה) חדלתי מלחלות... היו זיהומים מכל פצע ו - אפילו קוץ לא גורם כיום לזיהום (ולכן יותר קשה להוציאו...
). צמחונות - אי אכילת בשר כל החיות (ועוף = תרנגולת, היא חיה. האמן לי בתור לולן לשעבר...). * והאמן לי - מאחל לא "חולשה" פיסית כמו שלי...
(מול הטענה, שצמחונות מחלישה...).

אין שום קשר

דווקא בתקופה הארוכה הזאת, למשך הרבה זמן המעטתי בבשר (בין השאר בגלל חוסר תאבון) וזה לא הקל על התופעה. רוב הזמן אני אוכל בשר פעם בשבוע, אי אפשר לאמר שאכילת בשר פעם בשבוע היא-היא המקור לתופעה כזאת, ודווקא כשאני אוכל עוף מבושל זה הדבר שהכי לא משפיע עלי לרעה.

r a f a g a v

New member
עזוב את הנחותיך הישנות...

וותר לחלוטין על הבשר, תן לגוף להתנקות והלוואי תמצא בזה מזור (=מרפא)!!

ראפאגב, ../images/Emo4.gif לצערי ....

תגובותך לא מקובלת עלי כלל. אידיאולוגיה שהוכיחה עצמה אצל אדם אחד - לא בהכרח מתאימה לאחר. השואל הגיע עם בעיה מסויימת - וביקש עליה מענה, בתקווה שיוכל לקבלו כאן - אני יכולה רק לשער שלאחר שנים כה רבות של סבל - הוא ניסה כמעט הכל, וייתכן מאוד שכפי שתמימה האחת סוברת, האיש פשוט הגיע לאנשים ה"לא נכונים" אם כי, גם כאן ניתן לומר - שנכון לאחד אינו בהכרח הנכון של השני. רפואה - אינה מדע מדוייק. אנחנו כמרפאים תוהים מידי יום האם עשינו נכון, בעוד שהמטופלים ממשיכים בסבלם. יש לראות את האדם - גופו, נפשו כ"שלם" וכאן אני מאמינה נמצאת הבעייה העיקרית - הרפואה מטפלת בסימפטומים ולא באדם השלם. לכן, אולי ניקוי הגוף הינו רעיון טוב - אך לא הבשר בלבד היא הבעיה. אני מאוד ממליצה להחליף מטפל, לנסות למצוא את שורש הבעייה - נפש/גוף כאחד. לאחר תקופה כה ארוכה של חוסר יכולת למצוא פתרון - אפילו הסבתא לא תוכל להמציא פתרון של רגע. בהצלחה.

r a f a g a v

New member
בדיוק בגלל זה ביקשתיו

לתת צ'אנס ולנסות את הכיוון... זה דורש זמן, לניקוי הגוף, אך - מאוד מומלץ...

טוטס

New member
יקירי, אני צמחונית כבר 7 שנים

וסובלת מאותה בעיה כמו הבחור ששאל ובכל זאת - שום דבר לא חלף לו מן העולם עקב הצמחונות שלי, אלא להיפך, ההתקפים הכי חזקים דווקא היו בתקופה הזו. חלילה אינני חושבת או אומרת שהם נגרמו עקב הצמחונות, אך כהוכחה לכך שזה לא יפתור את הבעיה.

r a f a g a v

New member
כבר ה- "יקירי" כמעט מוסס אותי

אבל - לי זה מאוד סייע ואני מציע לו לנסות... גם אומרים שהמצחונות מחלישה...
אני כבר 25 שנה צמחוני ומאוד לא חלש... כל פתרון אחר לא מצא האדם - אולי דווקא זה? שינסה שבוע-שבועיים ונראה!! יש לי יסוד להניח, שהוא ישוב עם הודייה!!

איש יקר

לא תמיד המקור לבעיה שאתה מתאר קשורה בתזונה, למרות שוודאי יש מקום לשיפור מבחינת איכות המזון שאתה מכניס לקיבתך מכיוון שאיני יודעת מה אתה אוכל, לא אוכל לומר אם אכן זה קשור לתזונה או לא. צר לי שהנסיון שלך עם נטורופתיה הוא נסיון לא מוצלח...אולי פשוט נפלת על מטפל לא טוב. חשוב שתבחר לך מטפל (דווקא כן נטורופט/ית) ששם דגש על ההקשרים בין הגוף והנפש. ובהתאם לתשאול עמוק ומקיף ירכיב לך טיפול הולם ייתכן וישלב צמחי מרפא, פרחי באך, שמנים ארומאטיים, מגע (מאוד חשוב) בנוסף לשינוי התזונתי, שצריך להיות הדרגתי ולא קיצוני. איני מאמינה בשום דרך קיצונית, בטח שלא במצבך, כי אם שינוי הדרגתי ומתון, תוך שימת דגש להיבטים הרגשיים של מערכת העיכול למשל: מה קשה לך לעכל מבחינה רגשית? האם חווית חוויה מסוימת שקדמה לתופעה, שאני מאמינה שלא הופיעה יום אחד פתאום, כי אם בהדרגה, עד שהבחנת כי אתה סובל ממנה באופן קבוע... האם חווית חוויה כואבת, שקשה לך "לבלוע", ולכן קיימות תופעות של "בחילה" השלשולים מעידים על חוסר יכולת "לספוג" את החוויה מבחינה רגשית ולכן , כאשר כבר הצלחת "לבלוע", אינך מצליח "לספוג" וזה ממהר להתפנות מהגוף בבריחה... מאחלת לך בריאות רבה ומקווה שעזרתי לך במקצת. תמי סגל- נטורופטית הוליסטית

תודה לך

אני לא חושב שהמקור הוא נפשי בלבד. לאורך השנים האלה שהבעיה קיימת אצלי, עברתי תקופות טובות ותקופות לא טובות, ולא היה לזה קשר למצבי הבריאותי. נכון שבתקופות קשות יותר גם ההרגשה הבריאותית רעה יותר, אבל גם בתקופות הטובות היו מקרים של הרגשה רעה, ואפילו רעה מאוד, כך שאין קורלציה ישירה בין זה לבין זה. אני חייב לציין עוד דבר חשוב - גם בשנים שלפני כן, כשלא היה אפילו רמז לבעיות בקיבה אצלי, היו לי תקופות טובות ותקופות לא טובות בחיים, אבל אף פעם, מצבים של לחץ לא גרמו לי לתופעות בקיבה, בטח שלא לשלשל או להקיא. מכל הנסיון שלי, אני בטוח שהמקור לבעיה ולפתרון אצלי הוא קודם כל פיזי.

טוטס

New member
ברוך הבא ../images/Emo13.gif

ראשית, אתחיל ואומר שאכן הבעיה מוכרת לי בחלקה. אני סבלתי כל חיי מתופעה דומה ואכן כמו שתיארת, ישנן תקופות טובות יותר ותקופות טובות פחות. ההתפרצות החזקה והארוכה ביותר אצלי נמשכה שנתיים והסתיימה לא כ"כ מזמן ובמהלכה עברתי הרבה מאוד בדיקות וטיפולים שונים, ולהלן מספר פתרוות שאני יכולה להציע: # ראשית, אם הבדיקות שציינת בהודעה הן סך כל הבדיקות שעברת הגיע זמן לחזור לרופא ולבקש עוד בדיקות. אני מציעה לך גם "לקחת את העניינים לידיים" ולהתחיל לחפש בעצמך דרך האינטרנט או כל מקור אחר שאתה מוצא לנכון, על מחלות אפשריות שהסמפטומים שלך יכולים להעיד עליהם. ישנן מחלות נדירות שהרבה פעמים הרופאים לא לוקחים בחשבון (לדוגמא: רופא המשפחה שלי שלח אותי לבדיקת פרופריה שזו מחלה גנטית נדירה הגורמת לכאבי בטן חזקים ושאר התופעות) # לפי הבנתי עשית רק בדיקת גסטרוסקופיה אז מציעה גם לבקש הפניה לבדיקת קולונוסקופיה (או לגשת באופן פרטי לבדיקה הוירטואלית), שיכולה לתת הרבה מידע. # לא ציינת שאתה עושה זאת ולכן אגיד שאולי כדאי שתנסה לחלק את ארוחותיך לארוחות קטנות ואפילו קטנות מאוד. אולי כמות של אוכל גורמת להכבדה יותר גדולה על הקיבה מה שמוביל להחמרת הסמטומים. יש לי חברה שעקב בעיה בקיבה פשוט אוכלת משהו קטן כל שעה/שעתיים. # האם בדקו לך רגישות ללקטוז וצליאק? אם לא - זה בהחלט הזמן!! הנ"ל יכולים להביא לסמפטומים כפי שציינת! ובכל מקרה אני מציעה לצמצם את צריכת מוצרי החלב ובמיוחד בימים או בתקופות שבהן הקיבה רגישה יותר. # לאחר כל הנ"ל אני מציעה גם לפנות באופן פרטי לרופא גסטרו. (לא דרך קופ"ח!!) אתה יכול לקבל אצל רופא המשפחה רשימה של רופאים שמקבלים באופן פרטי ושניתן לקבל החזר על חצי מהסכום מהקופה. כשאתה ניגש באופן פרטי מתייחסים אליך ולוקחים את הבעיה יותר ברצינות! # ולבסוף אומר, שכשמופיעה בעיה ספיפית (כגון שלשולים) פשוט לטפל בה באופן ממוקד, כלומר, לאכול באותו יום/יומיים רק טוסטים יבשים ובלי פירות וירקות או מוצרי חלב וכ'ו. ו/או לקחת תרופה/תרופת סבתא המתאימה לסמפטום. מקווה שיצליחו לאבחן!! וכמובן שאתה מוזמן לחזור עם כל שאלה או בעיה! רק בריאות!

תודה לך ../images/Emo13.gif

אז ככה: חוץ מבדיקת גסטרו' עשיתי גם בדיקת בריום, כזו שצריך לשתות בשבילה נוזל שמאוד קשה לבלוע (רק בדיעבד אמרו לי שהוא משלשל, אחרי שגיליתי את זה בזמן אמת, בצהריים של חודש אוגוסט...
לא אמרו לי את זה קודם - פשוט כי לא שאלתי). קיבלתי בעבר את העצה שלך לגבי מספר ארוחות קטנות במהלך היום. זו אומנם עצה טובה, אבל היא לא ישימה - כשאתה באוניברסיטה למשל, אתה לא יכול לחיות מהפסקה להפסקה רק עם ארוחות. המשמעות של חלוקה כזאת היא ארוחה בערך כל שעתיים. במקרה של שלשולים - אני כבר יודע מה לעשות... אני מנקה את הקיבה ביום כזה, שותה הרבה תה קמומיל (דרך אגב - זה התה הרגיל שלי, גם בימים כתיקונם) ואוכל קרקרים. לא מעמיס על הקיבה, אבל דואג שיהיה לה מה לעכל. ו-איך זה שיש לך את זה כל חייך???
ושוב - תודה רבה!!!

טוטס

New member
אחזור שוב ואגיד שהבדיקות שעשית

פשוט לא מספיקות. כשעושים בדיקה ולא מוצאים כלום שולחים לעוד בדיקה - בטח ובטח שלא מסתפקים בשתיים ובזה זה נגמר. שוב מחזקת את המלצתי לבדוק צליאק ורגישות ללקטוז (כמו גם אולטרסאונד וכ'ו). לגבי הארוחות הקטנות - זה מאוד ישים - הכל עניין של רצון. אתה צריך לנסות ורסיות שונות. או לחלק כל ארוחה רגילה שלך כיום, לשתיים ולאכול כל פעם קצת - ואז אין שום בעיה עם האוניברסיטה. ואם זה לא יעזור לעבור לארוחות קטנות. כל שעתיים "לנשנש" משהו קטן בזמן שאתה הולך לשיעור, זה לא נורא. ואפשר גם תמיד לתפוס מקום טוב באולם ולאכול איזה חטיף קטן בזמן ההרצאה. רק בריאות!

למעלה