עצירות קשה

maayanb2929

New member
עצירות קשה

יש לי עצירות כבר בערך שבוע וחצי. זה נמשך כבר כמה חודשים ואני סובלת מזה מאוד... איך אפשר קודם כל לפתור את הבעיה במהירות? ומה אפשר לעשות כדי שזה לא ימשיך? שאלתי את אמא שלי עם יש תרופות בשביל זה, והיא אמרה שלא... היא אמרה לי שאני צריכה לאכול יותר פרות וירקות...אבל זה לא עוזר. אני רואה פרסומות לכל מיני תרופות בשביל זה, אבל שאלתי שוב את אמא שלי והיא עדיין מתעקשת שלא. מה לעשות? תעזרו לי דחוף בבקשה.

טוטס

New member
עצירות

פתרונות מיידיים הם: 1. שתי כפות של זרעי פשתן בתוך יוגורט בשעות הערב. 2.לאכול הרבה ממרח תמרים 3.לשתות על הבוקר כשקמים כוס מים חמימים עם כפית שמן זית ומיץ מחצי לימון 4.להשרות שזיפים יבשים במים ולשתות על הבוקר עם המים ואז לאכול אותם 4.לאכול סלק אדום מבושל 5.שתייה מרובה של מים עוזרת. 6.אכילה של ירוקים הרבה חסה פטרוזיליה סלט של ירוקים בייבי עלים. 7.שתי כפיות שמן זית כל בוקר. 8.כרוב ירוק(הערה:כרוב עלול לגרום לגזים במערכת העיכול) ,תמרים,תאנים,שזיפים,לא לאכול לחם לבן 9.אכילת דבש כל יום נחשבת כסגולה למניעת העצירות 10.ישר כשקמים בבוקר לשתות שתי כוסות מים חמים על בטן ריקה . 11.תאנים יבשות לערבב עם תמצית שזיפים להוסיף חצי כפית שמן פרפין ו1כוס ברשט (חמיצת סלק) +דבש ולימון.לערבב ולשתות. ועוד מתכונים נגד עצירות: מתכון שמן זית ולימון: לוקחים כף גדולה של שמן זית ומערבבים עם מיץ לימון. שותים בבת אחת, על קיבה ריקה, בבוקר. אם העצירות היא קשה או כרונית, כדאי לעשות את הטיפול במשך שבועיים רצוף. לאחר שבועיים יש לעשות הפוגה של 5-4 ימים ולבדוק אם מערכת העיכול חזרה לפעולה תקינה. ניתן לחדש את הטיפול כל יומיים. מתכון השזיפים: שוטפים 5 שזיפים יבשים גדולים, משרים בכוס מים למשך הלילה. בבוקר, על קיבה ריקה, שותים את המים. אכילת השזיפים תגביר את האפקטיביות. עושים את הטיפול 10-7 ימים רצוף. אחרי כן עוברים לכל יומיים. מתכון התאנים: שוטפים 5 תאנים יבשות וגדולות, 5 שזיפים יבשים גדולים ו-3 תמרים יבשים וגדולים. מוציאים את הגלעינים מן השזיפים ומן התמרים, טוחנים את הכל במטחנת בשר. מערבבים היטב במזלג ומחלקים ל- 4-3 מנות. כל ערב, לפני השינה, אוכלים מנה אחת. מתכון השזיפים והפשתן: שוטפים 5 שזיפים יבשים גדולים ומוסיפים להם 1 כף פשתן טחון, מכסים במים פושרים בערב, אוכלים ושותים על קיבה ריקה בבוקר. מתכון הדבש: פעמיים ביום לערבב 2 כפות גדושות דבש בכוס מים. אפשר להשתמש במים חמים ואפשר במי ברז. לשתות את התערובת הזאת פעמיים ביום ואין עצירות. מתכון המלח לעצירות קשה: מערבבים כפית גדושה של מלח שולחן עם ½ כוס מי ברז. משפיע הכי טוב אם שותים זאת על קיבה ריקה. מתכון המלח לעצירות כרונית: לפתוח את הבוקר בשתיית כוס מים מן הברז עם ¼ כפית מלח. את ארוחת הבוקר לאכול רק שעה מאוחר יותר. מתכון הסלרי, סלק וגזר: לעשות מיץ מסלרי, מסלק ומגזר בכמויות שוות. לשתות חצי כוס שלוש פעמים ביום. מתכון ירקות ליום יום למניעה: לכלול בתפריט היומי מלפפונים, גזר חי וסלק אדום - מבושל. מתכון בצל וודקה: לקצץ היטב ראש בצל גדול. להכניס לכלי זכוכית. לכסות אותו בוודקה, ולהעמיד אותו בשמש או במקום חם ל- 10 ימים. כל בוקר לפני האוכל לקחת 10 טיפות. באופן שוטף - אמך אכן צודקת. יש לאכול יותר סיבים והרבה יותר פירות וירקות (לפחות 9 יחידות בכל יום!!) ולהרבות בשתיית מים. אני ממליצה לך לגשת לייעוץ חד פעמי של דיאטנית שתבנה לך תפריט נכון ותלמד אותך מהי אכילה נכונה. רק בריאות

למעלה